S

Yarbay
05 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
135 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
3 yıl
Modemi kapatıp açınca gelmeyen bağlantı
Arkadaşlar Merhaba, garip bir sorunla karşı karşıyayım. Nedeni ne olabilir sizlerdende yardım alayım. Konu Türknet ile alakalı olabilirmi onu da bilmiyorum

Türknete geçtik o perşembe cuma günü olan bağlantı sorunlarından sonra şu an internetimiz düzeldi. Geçelide zaten 2 gün felan olmuştu

Herneyse

Şu an bağlantım var Sorun gözükmemekte ancak modemi kapadığımda İnternet ışığı kırmızıda kalıyor.

vmg3312-b10b modelde sorun olunca ,vmg3312-b10a modeli ilede denedim ondada aynı durum.

Sonra modem içine giriyorum modem şifresini yeniden yazıyorum bağlantı geliyor.

Modemleri resetledim. Yeniden kurdum yine aynı sorun . Niye olabilir sizce bu ?

Birde modemi kapatıp açınca wifi ağına bakıyorum oturum açma yetkilendirmesi gerekiyor diye cepte uyarı çıkıyor. Sonra şifre sayfasına girip şifreyi yazınca giriyor.

Modemle alakalı ise bugüne kadar ttnette normal çalışırken birden mi oldu
Hadi oldu diyelim diğer modemdede aynı hatayı vermesi tesadüf mü

Sizce neden olabilir
S
3 yıl
Statik ip sonrası giden internet
Turknet Kobi paketi aldım
35 mbps 75 TL

Geldiler. Kurdular . Bağladılar. Herşey süper. Müşteri hizmetleri var. Anında çıkıyor telefona.

Ancak statik ip işleri seneler önce sorundu halen devam ediyor .

Statik ip almam tam 3 gün sürdü. 3 gün sonra SMS ile bildirdiler. Ama ne zaman statik ip verdiler sorun başladı.


Statik ip verince hat gidiyor Turknette. İşin kotu yani modeme sinyal geliyor. İnternet ışığı felan yanıyor. Hat modemle buluşuyor ama internete girmiyor. Baska PC ile denedik olmadı. Modem ile denedik olmadı.

Baktım.nette bu tarz sorun yaşayanlar var.

Bu tarz sorun yaşayan oldu mu aranızda sizin kayıt açıldı ama bunların bu işi çözme işi umarım uzun sürmez..

Baktım nette başka yaşayanlarda var bu sorunu internet üzerinde. Statik ip alacak arkadaşlar hem bilsin diye hemde Google de bu sorunu yaşayınca çözümü bulursam nasıl olacağını bilmeniz için konuyu açtım. Bakalım kaç günde cozecekler..

Sizde bakarsaniz memnun olurum @TurkNetDestek
S
4 yıl
Türknete giriş var çıkış yok..
Sabit hattını taşımak isteyenler bilsin diye yaziyorum

Bundan bir sene önce 12 senelik işyeri hattımı Turknet yüzünden kapatmak zorunda kaldık şimdide 20 senedir kullandigimiz sabit ev telefonu sıkıntıya girdi

Durum şu

Bu turknet denen çakal firma interneti bize taşıyın diye sağda solda reklam verince geçmiştik. Apartmanda da adsl vardı bizim 16 mbps hız geliyordu.turknete geçtik ayni hızda devam etti herşey. Değişen bişey yok. Bizi yapa sistemine almışlar bu süreçte

Şu an turknet ile gelen hız 12 mbps gözüküyor hat bilgilerimde. Ttnete sordum bende hız sizde de aynımı diye hayır dedi 82 mbps vdsl hızınız mevcut alabilirsiniz. Mileniye sordum hata olmasın diye oda dedi 82 mbps hız var.

Türknete kayıt açtım dedim böyle böyle ben neden yavaş hız alıyorum baktılar aradılar en sonunda. Sizin 82 mbps hız alabilmeniz için yeni numara tahsis etmemiz lazım bu numara iptal olur. Dedim numara niye iptal olsun . Bunu iptal edin arka planda sonuçta numara yine sizde aynı numaraya 82 mbps hız verin diye. Yok olmaz diyorlar.

Telekoma geldim bende en sonunda sabit hattı taşımak için. Dedi internet hizmeti varmı dedim var. O zaman iptal olmuyor abi dedi. Tek devre görünüyor izin vermiyorlar

Napcam dedim. İptal ettireceksiniz iki ay sonra gelip havuzdan kimse almadıysa numarayı alacagiz dedi.

Türknete yazıyorum hatti iptal edin yeniden aynı numaradan vdsl verin diye ses seda çıkmıyor.

Eğer sabit hattınız var ise sakin ola bulaşmayin bu lanet firmaya
S
5 yıl
Digitürk Ekonomik sorunlarla boğuşuyor..
Digiturk zorda mı?

Medya sitesi Medyaradar bugün Digitrük’te maaş krizi olduğunu duyurdu. Medyaradar’a göre, kanalların yüzü olan onlarca sunucuya ödemeleri üç aydır yapılmadı, kuaför ve makyaj ekiplerine malzemeleri alınmadı

İktidarın propaganda hırsını tatmin etmek için kendine yakın işadamlarına satın aldırdığı medya şirketlerindeki ticari işlemlerin gizemi ve kuraldışılığı bugünlerde vaka-i adiyeden sayılıyor.

Örneğin Demirören Grubu’nun Hürriyet, Kanal D ve CNNTurk’ün de aralarında bulunduğu Doğan Yayın Grubu’na ait kuruluşları, doğrudan AKP’nin kontrolünde olan kamu kurumu Ziraat Bankası’ndan çok cazip şartlarda çektiği krediyle satın alması öyle uzun uzadıya tartışılan ya da şok yaratan bir durum olamıyor.

Ya ortadaki çarpıklığı yazacak medya kuruluşlarının çok aza inmesi, ya da AKP’nin OHAL süreciyle toplum ve muhalefet üzerinde pekiştirdiği korku iklimi, normalde tarihsel ölçekte ekonomik ve siyasi skandallar sayılması gereken bu tip işlemlerin etki düzeyini düşürüyor.

Belki de sebep daha basit olabilir… Kanıksanmış bir alışkanlıktır, AKP’nin iktidar serüveni içinde medya ile olan grift ilişkileri. Yine de Kıbrıslı İşadamı Ali Sefa Özmen’in 2006’da Uzan Grubu’ndan el konan Star Gazetesi’ni TMSF’den almasıyla başlayan ve ülkedeki tüm medya gruplarının ele geçirilmesine uzayan AKP’nin medya yayılmasında bir örnek diğerlerinden çok daha büyük bir gizem taşıyor. O da, satılması için milli güvenli kapsamındaki medya kanunlarında değişiklik yapılan, ihalesiz ve bedeli gizli olarak Katarlı yatırımcılara devredilen Digiturk.

Türkiye’nin en büyük dijital yayın platformu olan ve 2013 yılında Çukurova Grubu’nun borçları nedeniyle TMSF tarafından el konulan şirket, iktidara, özellikle orta ve üst gelir grubu vatandaşların TV izleme alışkanlıklarının kontrolünde önemli bir avantaj sağlıyor.

Yayınları beğenilmeyen TV kanallarının yerleri değiştirilebiliyor ya da büsbütün platformdan çıkartılabiliyor. Platformda kalabilme baskısı birçok kanalda otosansürün hızla filizlenmesine neden oluyor.

Platform resmi olarak PSG Futbol Takımı’nın da sahibi olan Katarlı Şeyh Nasser Al-Khelaifi’ye ait Bein Media Group üzerinde görülüyor. İktidarın Katar’la olan ilişkileri göz önünde bulundurulduğunda Digiturk’ün siyasi pozisyonunun menşei bir gizem sayılmaz.

Öte yandan bugünlerde bu harika kutu için ekonomi dünyası kulislerinde kara bulutlar dolaşıyor.Türkiye’yi kasıp kavuran piyasalardaki yangından Digiturk’ün de payını almış olabileceği gerçeğini akıllara getirmiyor değil. Kuşkusuz bunlar içinde en önemlisi de Digiturk’ün rekor fiyatla kazandığı Süperlig ve Birinci Lig yayın ihalesinden sonra yaşananlar.

Digiturk, Çukurova’nın sahibi olan Mehmet Emin Karamehmet yönetimindeyken yapılan Süper Lig yayın ihalelerinde ya rakip yokluğu ya da yönetim becerisinin etkisiyle son derece cazip fiyatlarla maç yayınlama haklarını elde etti.

Türkiye’nin en sevilen sporunda elde edilen bu naklen yayın tekeli sayesinde platform hem geniş kitlelere yayılma imkanı buldu, hem tanınırlığı arttı hem de ulaştığı hedef kitlenin yüksek gelir düzeyinden faydalanarak ek paketler satma imkanıyla geniş bir medya yelpazesine kavuştu.

Digiturk TMSF’ye el konmadan önce 2010 yılında yapılan 4 yıllık Süper Lig yayın ihalesini 321 milyon art KDV yani yıllık 379 milyon dolar bedelle kazandı. Yaklaşık 20 milyon dolar yayın gideri olduğu düşünüldüğünde yıllık futbol harcaması 400 milyon dolar ediyordu. İhaleyi kazandığı tarihte Digitürk’ün kullanıcı sayısı 2.1 milyon düzeyindeydi. İhalenin bitim tarihi olan 2014 sonunda furtbola yapılan yatırım karşılığını vermiş, Digiturk’ün toplam kullanıcı sayısı 3.3 milyonun üzerine çıkarak rekor kırmıştı.

TMSF’nin 2013’te Digiturk’e el koyması nedeniyle 2015 yılında yapılması gereken yeni futbol yayın ihalesi ertelendi. Digiturk eski sözleşmenin hükümleriyle devam etti. 2016 yılının Haziran ayında ise platform bir gece yarısı operasyonuyla daha önce de söylediğimiz gibi ihalesiz ve bedeli gizli olarak Katarlı Bein Sport’a devredildi. Bundan sonra da Digitürk’ün ekonomik gerçeklikten kopuşu başladı.

Kasım 2016’da yapılan yayın ihalesinde Doğan Grubu’na ait D-Smart’la yarışa giren Digitürk masadan yıllık 500 milyon artı KDV gibi rekor bir fiyat vererek zaferle ayrıldı. Bu rakam 20 miyon dolarlık ortalama naklen yayın giderleri de eklendiğinde yıllık ücretin 610 milyon dolarla bir gece önceki fiyata göre dolar bazında yüzde 52.5 oranında artması anlamına geliyordu. Oysa ihaleden sadece 6 ay önce Hürriyet Gazetesi’ne bir röportaj veren dönemin Digiturk CEO’su Ümit Önal, şu sözleri kullanmıştı:

‘Türkiye’de futbola ilgi azaldı. Böyle devam ederse yeni yapılacak yayın ihalesinde 400 milyon dolara ulaşmak zor. İhalenin ocak ayında yapılması gerekiyor. Ancak henüz TFF mi yapacak, yoksa Kulüpler Birliği mi yapacak bu bile belli değil’

Türkiye’de futbola ilginin azaldığını söyleyen ve 400 milyon dolar yıllık yayın masrafının kendilerini zarar soktuğunu söyleyen bir şirket yöneticisinin kısa süre sonra yapılan ihalede fiyatı yüzde 50 artırarak masadan kalkması nasıl bir mantık hesap etmek güç. Ancak iktidar medyasındaki diğer örneklerde de ekonomik gerçekliklerin ön planda olmadığı da bir gerçek. Zaten Sabah Grubu’nun eski reklam koordinatörü olan ve bir dönem el konan İpek Medya Grubu’nda kayyumluk da yapan Önal bu ihaleden günler sonra Katarlılar’la fikir ayrılığını öne sürerek Digiturk’ten ayrılıp T.Telekom’a geçti.

Öte yandan Digitürk naklen yayın ihalesine dolar yani döviz bazında ödeme yaparken, abonelik bedelleri yani satışlarının yüzde 90’ı TL bazında. Bu da şirketin bugünlerde zor duruma düşme iddialarını gündeme getiren problemin baş nedeni olarak gösteriliyor. 2016 Kasım başında yıllık 400 milyon dolar yani o günkü kurlara göre 1.24 milyar lira futbol harcaması yapan şirketin masrafları bugünkü kurlara göre 2.5 milyar lira düzeyinde. Yani yüzde 100’lük bir artış var. Tabii olumsuzluklar bununla da bitmiyor:

Tablo yayın ihalesi fiyatındaki artış ve kur farkı nedeniyle futbol masrafları iki katına çıkan Digiturk’ün aynı zamanda büyük bir abone bunalımı yaşadığını da gösteriyor. BTK verilerine göre şirket Katarlı Gruba geçtikten sonra yarım milyon kullanıcı kaybetmiş. Abone kaybında özellikle yurtdışı kullanıcılarda önemli bir düşüş görülürken bu şirketin döviz üretim kapasitesini azalttığı için kur farkı zararlarının hafifletilmesi, konusunda ayrıca bir olumsuz etki yaratıyor. Rakamlar Digiturk hakkında ortaya atılan dedikoduların hiç yoktan çıkartılmadığını gösterir nitelikte. Tabii bu durum zaten en büyük kulüpleri iflas noktasına gelen Türk futbolu için de hayati bir önem taşıyor.
S
5 yıl
Türk Telekom tek şifre sorunu
Türkcelle fazla isteyince taahhüt sonunda,türkcell platinumdan avea prime a geçeyim dedim.

AYın 20 snde hattım açıldı. Herşey güzel hoş..

Avea prime a geçerken Tivibu ve Muud servisleri ücretsiz olacak dendi..

Onlarla ilgili mesajlarda hat açıldıktan sonra geldi..

Muud servisini hemen aktif ettim. Süper..

Tivibu için müşteri hizmetlerini aradım. Dediler "TEK ŞİFRE" hizmeti artık değişti. Siz telefonla gireceksiniz. 24 saat içinde tivibu go aktif olacak. Okey oda güzel..

Herşey ondan sonra başladı..

24 saat geçti ama tık yok açılmıyor..

Aradım müşteri hizmetlerini. Baktı. Bilgiler güncel değil dedi. Yeni tek şifre verecem size dedi. Dedim ver..

Verdikten sonra sistemde arıza alıyorum dedi.

O saatten sonra muud serviside kapandı. Böyle bir abonelik yoktur diyor..

Tivibuyu aradım. Sizin adınıza başvuru yok diyor.. Dedim yeni başvuru al o zamna. Tamam dedi. Kodu verdim bu kod kullanılmış diyor. Yahu tamam kullandım hattı açtığım gün tanımladınız hesabıma ama tek şifreyi sizin temsilci sıfırlayınca herşey gitti orada diyorum. Öyle şey olmaz diyor. Sms var diyorum tivibu aboneliğiniz alınmıştı diye ama anlatamıyourm..

Prime ı aradım. Böyle durumlarda Turkcellde aradım platinumu tak diye çözüyordu. Şok oldum Aveada. İlk tepkisi Tivibuya biz bakmıyoruz. Tamam bakma ama kayıt al kardeşim . Yok ben sizi aktarayım tivibuya. Peki aktar dedim. Yukardaki şeylerin aynısı oradada oldu...

İşin kötü yanı ttnet kotamı felan takip ettiğim herşey gitti. Ttnet tek şifremde şu an işlem resmen yapamıyorum..

Ekran sadece bu.. Ve muhatap yok. Kötü olanda bu..


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
S
5 yıl
Denizbank - 150 liraya 23 lira bonus (YEMEK -Eglence - Oyuncak) 20-23 Nisan
S
6 yıl
Twitter Turknet video sorunu
Merhabalar

Twitterda yazdığınızda da gorursunuz zaten hep şikayetçi olanlar turknetli

Twitter mobil de Video açmaya calistigimizda video oynatma hatasi yazıyor . pc de denemedim evde pc yok çünkü.

Sizlerde de bu sorun var mi
S
7 yıl
Vodafone Turkiye CEO degisiklikligi
Vodafone Türkiye'nin yeni CEO'su Colman Deegan oldu

Vodafone Türkiye'nin kaptan koltuğundaki isim değişiyor. Görevinden istifa eden ve Vodafone Türkiye’deki yedi senelik kariyerinin ardından Vodafone’dan 19 Ekim 2016 itibarıyla ayrılma kararı alan Gökhan Öğüt'ün yerine Colman Deegan atandı.

Vodafone Türkiye CEO’su olarak yeni görevine 19 Ekim 2016 itibariyle başlayacak olan Colman Deegan, Vodafone Grubu Afrika, Ortadoğu, Asya ve Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray’a bağlı olarak çalışacak. Serpil Timuray ise aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı sorumluluğunu da üstlenecek.

Serpil Timuray konu ile ilgili açıklamasında “Vodafone Grubu olarak, Türkiye’nin potansiyeline inancımız tam olarak ve uzun soluklu bir vizyon çerçevesinde, ülke ekonomisine artarak katkı sağlayacak yatırımlarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Vodafone’un, Türkiye’deki ilk on yılında, müşteri memnuniyeti odaklı stratejik programı ve güçlü profesyonel ekibi sayesinde TL 9.3 milyar gelir ve 22.4 milyon abone seviyesine ulaştığı başarılı performansını, Colman Deegan ile yeni dönemde daha da yükseltmek üzere çalışacağız.” dedi.

Colman Deegan kimdir?Colman Deegan, son olarak Vodafone Grubunun en büyük şirketlerinden olan Vodafone İtalya’nın Finanstan sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Deegan, Vodafone’daki kariyerine 1998 yılında genel merkezde Grup Finans biriminde başladı. Ardından 2007-2011 yılları arasında Vodafone Grubu’nun tüm dünyadaki Birleşme ve Satın Almalarından sorumlu Direktörü olarak çalıştı. Sonrasında 2011-2014 yılları arasında Vodafone Hindistan’ın Finanstan sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde, bu şirketin güçlü büyüme performansına önemli katkılar sağladı.

Deegan yeni görevi ile ilgili "Vodafone Türkiye’ye katılmaktan ötürü son derece mutluyum. Türkiye’yi birçok kez ziyaret ettim ve insanların enerjisi, çalışkanlığı ve sıcaklığına her zaman hayran kaldım. Geçtiğimiz yıllarda elde edilen büyük başarıyı sürdürerek, Vodafone Türkiye’nin başarı hikayesini daha da ileriye götüreceğiz." dedi.

Gökhan Öğüt, Vodafone Türkiye’deki yedi senelik kariyerinin ardından, iş hayatında başka fırsatları değerlendirmek üzere Vodafone’dan 19 Ekim 2016 itibarıyla ayrılma kararı aldı.
S
7 yıl
Turkcell Çılgın Tarifeler yolda ! BTK tarife kısıtını kaldırdı
En fazla aboneye sahip olan Turkcell, 2009’da BTK’nın aldığı kararla fiyatlarında belli bir sınırın altına inemiyordu.

Bu sınırlamanın sebebi, sunulan fiyatların diğer operatörler olan Türk Telekom (o zamanlar Avea) ve Vodafone için rekabette yıkıcı etki yaratması olarak gösterilmişti.

O karardan bu yana belli fiyatların altına mecburen inemeyen Turkcell, tüketici nezdinde "pahalı operatör" olarak algılanmıştı.

Uygulama, dün gece BTK tarafından yayınlanan karar ile kaldırıldı.
S
7 yıl
Turkcell'in arama yaparken SEKRETER servisi ücretlendirmesi yasalmıdır ?
Annemin hattı Vodafone ve Aveadan sonra Turkcele geçirdik.
Sebebi çekim işi.
Bazen full çekerken bazen günlerce tek dişe kurban ettikleri için Turkcelle geçtik.

Ancak bu ay faturamızda ekstra ücretlendirme gördük. 10 liralık bir fark söz konusu olunca aradım müşteri hizmetlerini.

Dedikleri şuydu
"Anneniz aradığında telefonu kapatmamış yada sesli mesaj bırakmış." Nasıl yani dedim
"Aradığınız kişiye ulaşamayınca diğer telefon sekretere düşüyor ve mesaj bıraktığınızda ücretlendiriliyorsunuz"

16 mı 18 mi o kadar bu olay olmuş.

Dedim dünyanın en saçma ücretlendirilmesi. Adam sekretercell kullanıyorsa bunda benim Günahım nedir. Mesela diğer operatörden aradıklarında sesli mesaj bırakacaklar her yöne dakikalardan öderken biz neden ödüyoruz. Cevaplar servis kullanımı cart curt.

Sinek küçük ama midemi fena bulandırdı.

Milyonlarca abonesinden küçüklü büyüklü nasıl böyle bir soygun yapabilir ve kimse ses çıkarmaz anlamak güç.

Kendi hattıma baktım onda da 1.5 tl ücret konmuş.

Ben çoğu zaman telefonun kapama tuşuna basmayı unutuyorum ulaşamayınca. Bunların hepsine her ay 3 4 lira ücret mi ödedim aklım almıyor.

Bu konuda bilgisi olan varmı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.