K

Yüzbaşı
01 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
3 ay
MSI GE72 6QC Klavyedeki Bazı Tuşlar Çalışmıyor
Merhaba,

MSI GE72 6QC gamebook kullanıcısıyım. Cihazı 2015 yılında aldım.

2019 yılında klavyedeki bazı tuşlar kendi kendine çalışmamaya başladı. Çalışmayan tuşlar; *, -, r, ğ, ü, g, ş, i, enter, v, ç, .,

Cihazımı o zamandan beri harici klavye ile kullanıyorum. İnternette biraz araştırma yaptığımda MSI model cihazlarda bu problemin kronik bir problem olduğu yazılmış.

Cihazın garantisi yok, problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Çözüm için ne önerirsiniz?

Teşekürler.
K
geçen yıl
Ayak Terini Emen Terlik Tavsiyesi
Selamlar arkadaşlar,Avuç içi ve ayak altı terleme problemim var. Terlik giydiğim zaman ayak altlarımda oluşan ter çok rahatsız ediyor, ayağım kayıyor. Dolayısıyla ayak altındaki teri önleyecek yada emecek terlik-terlik astarı almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
K
geçen yıl
Ayak Terini Emen Terlik Tavsiyesi
Selamlar arkadaşlar,

Avuç içi ve ayak altı terleme problemim var. Terlik giydiğim zaman ayak altlarımda oluşan ter çok rahatsız ediyor. Dolayısıyla ayak altındaki teri önleyecek yada emecek terlik tavsiyesi istiyorum. Bu terlik yerine terlik astarı da olabilir.
K
3 yıl
Komando Olmak İstiyor Musunuz Sorusu
Selamlar arkadaşlar,

Yakın zamanda e-devlet üzerinden askerlik tecil ettirdim. Aile hekimine muayene oldum. Asal yoklama sırasında 'komando olmak istiyor musunuz' diye bir soru vardı. Bende 'evet' olarak işaretleyip başvuruyu tamamladım. Sonrasında babam ağır şartlarda askerlik yaptığından dolayı başta annem olmak üzere, çevrem tepki gösterdi. Sonrasında cevabı düzeltemedim. 4 senelik lisans mezunuyum.

Verdiğim cevap doğrultusunda komando olur muyum?

Tekrar tecil dönemi geldiğinde veya tecil bozdurduğumda aynı soruyu bana sorarlar mı?

Teşekürler.
K
4 yıl
Windows 7 Dual Boot İçin SSD'yi Çıkartıp Takmak
Merhaba,
Windows 7'nin desteklediği bir çizim programı kullanıyoruz.Windows 10 kullanıcısıyım ve vazgeçmek istemiyorum.Bu yüzden dual boot(çift işletim sistemi) kurmak istedim.Windows 7 bölümünü mesleki programlar için kullanmak istiyordum.


Windows 7 dosyalarını MSI Win7 Smart Tool yardımıyla flash belleğe yazdırdım.D diskini MBR biçimine dönüştürdüm ve 80 GB'lık ikinci bir alan oluşturdum.Format için oluşturduğum diski seçtiğimde hata alıyorum.Hata şu şekilde: “Windows Seçili Konuma Yüklenemiyor.Hata: 0x80300024.”

Bu hata cihazda 2 tane disk takılı olduğundan kaynaklanıyor.Kullandığım dizüstü bilgisayarımda bir SSD ve bir hard disk kullanıyorum.Windows 10 SSD'ye kurulmuş durumda.D'ye Windows 7 yüklemek için ise SSD'yi çıkartmam gerekiyor.O zaman hard diski birincil disk olarak algılayıp format işlemi gerçekleşiyor.

Sorum şu:
İşlemi dediğim gibi yaparsam SSD'yi çıkartıp, format işlemi bittikten sonra tekrar takmam gerekiyor.Bu durumda 2 işletim sistemini (Windows 10 ve Windows 7) kullanabilir miyim? SSD'yi çıkartıp,taktığım için veri kaybı yaşar mıyım?
Bunun haricinde alternatif bir öneriniz var mı?
K
4 yıl
Belarus'ta Rusça Dil Okulu
Merhaba arkadaşlar,

Belarus'ta Dil Devlet Üniversitesi'nin Rusça kursları var sanırım.Mezuniyetim sonrasında 6 ay gitmeyi düşünüyorum.Birkaç sorum var.Daha önce bu kurslara katılan var mı?
K
4 yıl
Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek
Selamlar,

Üye olduğum bir Whatsapp grubundan çıkarken medyayı telefonumdan sil dedim ve grup üzerinden bana atılan yaklaşık 300 fotoğraf silindi.DiskDigger gibi birkaç program kullandım geri yüklediğim fotoğrafların pixelleri çok düşüktü.

Android kullanıcısıyım.Bu fotoğrafları HD şekilde geri getirebilmenin bir yolu var mı?
K
4 yıl
Kayıt Dışı Olduğu Tespit Edilen IMEI
Herkese merhaba,

Amerika'dan Iphone 8 Plus aldım.Telefonu alalı ve yurda giriş yapalı 120 gün olmadı.24 Kasım Cuma saat 16.25 gibi vergi dairesine gidip IMEI kaydı yaptırdım.E-devlet üzerinden kontrol ettiğimde 9 gün geçmesine rağmen IMEI kayıt dışı gözüküyor.Sebebi ne olabilir?

Yarın BTK'yı arayacağım.İşlemin makbuzu mevcut.
K
4 yıl
Apple Uluslararası Garanti
Herkese merhaba.Şuanda Amerika'dayım.Türkiye'ye dönmeden önce iphone almak istiyorum.Sanırım bu senenin kış aylarında Apple,Türkiye'yi uluslar arası garanti listesinden çıkarmış.Daha sonra bu kaldırıldı diyorlardı.Telefonu alsam garanti problemi yaşar mıyım?
K
5 yıl
İnterneti Kim,Ne Kadar Kullanıyor?
Herkese selamlar.Yurdun interneti gerçekten çok yavaş.Ağ trafiğini kontrol etmek istiyoruz.Hangi ip yada mac adresi,modemden ne kadar dowland yapmış görmek istiyoruz.Bunun için programa,yönteme yada çözüm önerisine ihtiyacımız var.Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.