V

Teğmen
30 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
85 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
geçen yıl
TpLink td9970v3 İnternet Hızını Düşürmesi
Merhabalar. Elimde yukarda yazılı modem var ve Netspeed sağlayıcısından 35 mbps İnternet kullanıyorum. Geçenlerde ansızın hızım 4 mbpse düştü ve arıza kaydı açtırdım teknik ekip geldi ve hattınızda sıkıntı yok modem hızı düşürüyor olabilir dedi ve hızımı ayarladılar gittiler. 2 gün sonra tekrar 4 mbpse düştü benim anlamadığım modem nasıl düşürebilir? Şuan aynı model farklı bir modem ile denesem 35 mbps alabilir miyim? Şayet alırsam illa kendi modemimi değiştirmem mi gerek bir çözüm yolu var mıdır?
< Resime gitmek için tıklayın >
V
2 yıl
IP Atama Yapınca Telefon İnterneti Kopuyor
Merhaba. Komşum benden wifi şifresi istedi bir süreliğine bende verdim ve ip aralığı hız sınırlaması yaparak hızını sınırladım. Kendi bilgisayarım ve telefonuma da son hız olarak ayarladım. Ama telefonumdan hız testi yaptığımda düşük çıkıyor ve telefonun interneti donuyor. Modemi kapat aç yapmadıkça ağa tekrar katılamıyor. Nedeni nedir nasıl halledebilirim?
V
2 yıl
Ekran Kartı Voltaj Düşürme
Gigabyte Aorus RX580 8G kullanıyorum. Normalde boşta 900, yükte 1.100 mV değerinde çalışıyordu. Radeon ayarlarından performans artırmayı seçmiştim kendi boşta 950, yükte 1.162MV ayarladı. Daha sonra default ayara çektiğimde voltaj ayarlarında değişme olmadı. Bu yüzden de oyunlarda sıcaklık +5 derece arttı. Voltajı tekrar nasıl eski haline getirebilirim?
V
2 yıl
Her Ay Düzenli ARIZA
Bıktım artık her ay düzenli olarak hızım 35 Mbps'ten 8 Mbps'e düşüyor ya da hiç bağlantım olmuyor. Hayır arıza kaydı açıyorum öyle böyle bir şekilde çözülüyor ama bir ay sonra tekrar böyle anlamadığım bu lanet kabloyu yerine takınca iş bitmiyor mu? Neden stabil bir kullanım sağlayamıyorum sürekli her ay aynı şeyi yaşamak zorunda kalıyorum? Şimdi son düşüşte de Türk Telekom ekipleri dolaba bakmış arıza görememiş bu da cabası. İşini düzgün yapamayan boş insan sürüsü resmen. Benim gibi her ay muzdarip olan var mı?
V
2 yıl
Bilgisayar ve telefon aynı IP kullanıyor
Arkadaşlar modemime bağlı komşumun telefonu ile şahsi bilgisayarım aynı IP kullanıyor 192.168.1.100 bu IP'yi ben bilgisayarıma tanımladım fakat o telefon da kullanıyor görünüyor. Nasıl düzeltebilirim? Modem TP-Link TD-W9970.
V
3 yıl
HepsiBurada Ürün Değişimi / Ücret İadesi Fiyaskosu
Arkadaşlar forumdan bir arkadaştan monitör aldım garantili ardından garantiye yolladım değişim / iade raporu verdiler hepsiburadaya gönderdim raporu 2 haftadır işlemin sonuçlanmasını bekliyorum. Hiç haber yok ne değişim ne ücret iadesi adına.

Hepsiburadadan değişim yapan biri var mı? Bana monitörün sıfırını yollayamayacaklarını ücret iadesi yapabileceklerini söylüyorlar. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
V
3 yıl
Türknet Hizmet Aktif Etme Sonrası Hız Problemi
İnternetimi okulda olduğum için dondurmuştum okul bitince aktif ettirdim ve eskiden aldığım 24 Mbps'i alamaz oldum. Turknet ile yazışmalarım sonucu klasik saha ekipleri ilgilenecektir yanıtını aldım. Ama garip bir durum var. İnternet Download Manager ile Yotube'dan video indirdiğimde 1.2 MB/s ile indiriyor. Steam'de oyun güncellediğim de ise 2.3 MB/s hız alabiliyorum. Öte yandan hız testi yaptığımda ise 10 Mbps'i geçmiyor, ilginç bir durum. Sebebi ne olabilir?
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 yıl
Wi-Fi'de İnternet Hızı Düşüşü
Merhaba arkadaşlar. Türknet'ten yeni VDSL internet bağlattım binamın altyapısı ADSL olmasına rağmen güzel hız alıyorum memnunun söylemek gerekirse. Fakat bilgisayarımda wifi kart da mevcut internete wifi ile bağlandığımda hız düşüyor ve wifi kart 144 mb/s hızda kalıyor. Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Modemde wifi iki tane görünüyor biri 2.4 GHz bant diğeri 5 GHz bant ama bu 5 olan bilgisayarımın wifi'sinde görünmüyor bununda sebebini merak ediyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 yıl
Değişim iPhone 6S Pil Kapasitesi Sorunu
2 ay önce arkadaşımdan değişimden gelmiş olan jelatinli 6s aldım. Sonra 11.3’e güncellediğimde pil maksimum kapasitesinin %83 olduğunu gördüm. Ardından Apple Destek’i aradığımda telefonunuz 543 defa şarj edilmiş olarak görünüyor dedi. Telefonu yeni aldığımı 1-2 ayda bu kadar şarj etmemin imkansız olduğunu söyledim. Verdiğiniz garanti firmasını aramamı söyledi, aradım Pupa teknik servisi orada değişim olarak görünüyordu ki elimde değişim belgeside var zaten. Pupa yetkili elemanı cihazınızı gönderin gerekirse pil değişimi veya cihaz değişimi yaparız dedi. Şimdi sorum cihazı değiştirmelik bi durum var mı sizce yoksa yazacağım kağıdı doldurup değişim mi istemeliyim yoksa pil değişimi yeterli olur mu?
V
4 yıl
AOC G2460FQ Nasıldır Alınır mı?
Arkadaşlar 999TL’ye 1ms ve 144Hz sunan bir monitör. Sizce alınır mı kullanıcısı olan var mı önerir misiniz? Yoksa G2460PF modelini mi düşünmeliyim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.