R

Teğmen
01 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
7 ay
ISS Önerisi
merhaba
80-100 tl gibi bir aralıkta ev kullanımı için iss arıyorum. Turknet kullanıcısıyım. Artık sıkıntılar doruğa ulaştı. Kimseye önermiyorum. Ayın en az 5 günü bağlantı kesilmesi, yüksek ping veya düşük hız gibi sıkıntılar yaşıyorum. 16 mbps üstü stabil bir bağlantı alacağım tarifeler önerirseniz sevinirim. TT, Turkcell veya bir başka az bilinen iss fark etmiyor. İyi akşamlar
R
geçen yıl
Çalışmaya Değer
Arkadaşlar selamlar, öncelikle kalan kısa süreçte de en iyi şekilde çalışmanızı sürdürüp istediğiniz okullara bölümlere yerleşirsiniz umarım
Sınava ilk kez 2018de girip mezundan 2019da yerleşen biri olarak şu zorlu günlerde bir şeyler söylemek istedim belki bi kişiye bile faydası dokunur.

İlk sene aptallık edip düzgün çalışmadım, sebebi de yoktu çalışasım gelmedi açıkçası, ben de istediğim okula gidebilmek için bir yıl daha uğraştım. Temennim odur ki umarım siz bunu yapmamış/yapmıyorsunuzdur. Mezuna kaldığım sene çok şey kattı bana sosyal olarak, o ayrı ama yine de ilk senemde yerleşebilmiş olmak isterdim. Neticede hemen hemen hepimiz mutlu olabilmek, hayatımıza anlam katabilmek ve kendimize çevremize ve ülkemize faydalı olabilmenin peşindeyiz. Bunu kimisi işçilikle yapar, kimisi askerlikle, kimisi esnaflıkla, kimisi de yüksek öğrenim görüp alanında iyi bir sağlıkçı, mühendis, bilim insanı veya araştırmacı olarak.. Ben diğer kulvarlar adına pek fikir sahibi değilim ama akademik anlamda konuşabilirim.

Şu an henüz ilk senemde olmama rağmen söyleyebilirim ki başka bir yerde başka bir okulda yepyeni bir hayata başlayacaksınız ve yksye çalışmanıza değer şeyler göreceksiniz, göreceğiz. Başından beri istediğim okula, odtüye yerleştim ve bu 6-7 aylık süreçte bile sosyal açıdan büyüdüm, tek başıma ekonomi yönetmeyi öğreniyorum, araştırma yapmayı öğreniyorum, genç yaşlı çok çok farklı hayatlardan çok farklı insanlarla tanışıyorum. Belli ki okurken oldukça zorlanacağım, üst dönemlerden gördüğüm kadarıyla çileli günler de olacak ama bu büyümeyi hepimiz belli ölçüde -ama istediğimiz okulda, ama başka bir okulda- yaşayacağız. Emin olun hele hele istediğiniz bir yere yerleşebilirseniz aldığınız keyif artacak. Kim bilir belki de hayatımızın en eğlenceli günlerini de en dertli günlerini de üniversitede yaşayacak olabiliriz. Açık söyleyeyim, üniversiteye yerleştikten sonra sınava çalıştığım günler, can sıkıntım aklıma gelmedi doğru düzgün. Hatta iyi ki çalışmışım diyorum.

Olaya iyi üniversite =ışıl ışıl gelecek olarak bakmayın. üniversite bizlere iş veren bir yer değil, işinizi öğrenmeniz için okulun sağladığı doküman, gelenek ve altyapı ile farklı kültürlerden farklı hikayelere sahip bir sosyal çevreyi harmanlayıp yolunuzu çizmeniz gereken bir yer. Siz bunu yapacak olduktan sonra hangi okulda olursanız olun yaparsınız, belki okumadan bile yaparsınız ama istediğiniz köklü gelenekli ve nispeten daha kaliteli okullarda bunları yapabilmek için harcayacağınız efor çok daha az ve keyif alarak yapabileceğiniz aktiviteler çok daha fazla.

ODTÜden Bilkentten Boğaziçinden, İTÜden, YTÜden, Cerrahpaşadan da lise arkadaşlarım var ve herkes okurken zorlansa bile hiçbirimiz çalıştığımız günler için pişman değiliz. Öbür tarafta ise kafası çalıştığı halde, potansiyelini bile bile işini ciddiye almayanlar ya benim gibi bir veya birkaç senesini daha yks ile harcadı, ya da şu an istediği okulda olmadıkları için üzgünler.

Kendinizi en iyi siz tanırsınız, ne iş yapabileceğinizi, nerede okuyacağınızı, bu sene nasıl bir sıralama yapabileceğinizi siz belirleyeceksiniz. Umarım bu bir senenize daha mal olmaz veya hayat boyu kafanızda acaba çalışıp x okuluna gitsem nasıl olurdu diye bir soru işareti kalmaz.

Zaten zorlu günlerdeyiz, pek yapacak bir şey de yok. Kalan sınırlı vakitte de ne lazımsa yapın, giderseniz kendinize teşekkür edin. Mezuna kalırsanız bile denedim olmadı ama bir daha deneyeceğim olacak diyebilin. İşinizi yapmayıp mezuna kalmak veya potansiyelinizden kötü okullara gitmek inanın en kötüsü.

Çalışın, gelin, geldiğinizde gerçekten bir an bile pişman olmayacaksınız, kolay gelsin.

Dipçe: İşin TYT kısmında iyi olduğumu düşünüyorum, geçen sene 521.ydim, aytde bazı yerlere yine gereken önemi vermediğim için 2.8kya düştüm ama yine de o konuda da kafanıza takılan şeyler olursa bir pm uzağınızdayım. Mezuna kalma konusunda da yol gösterebilirim ama bu şimdinin konusu değil, hele bi sınavınız geçsin o zaman bakarız duruma. İyi çalışmalar :)
R
geçen yıl
1500-2000 TL İşlemci Anakart Ram Tavsiyesi
Merhabalar;
Şu an i3 2100-gtx750ti -8 gb ram-evo 250 gb ssdden oluşan bir sistemim var. işlemcim gerçekten günlük kullanımda bile yetmiyor bazen, belirttiğim bütçede bie güncelleme yapmak istiyorum ama güncel parçalar hakkında pek bilgim yok. yardım edebilirseniz sevinirim
R
2 yıl
Sabancı/İTÜ Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar merhabalar, sayısalda 2800.oldum itu bilgisayara gidebiliyorum. Ea siramda 850lerde oradan da sabanciya yerlesip bilgisayar mühendisliği okuyabilirim. Hangisini secmem gerektigi konusunda kafam cok karisik. Buralarda okumus/okuyan veya bilgisi olan arkadaslarin yardimini bekliyorum:)
R
3 yıl
AYT Denemeleri??
Arkadaşlar çözdüğünüz güncel müfredata uygun ayt denemesi var mı bana önerebileceğiniz(sayısalcıyım)
R
3 yıl
Apotemi 15 TYT Türkçe Deneme
Elinde bu denemenin cevap anahtarı olan biri atarsa çokçok sevinirim :)))
R
3 yıl
Hiz ve Renk Turkce Denemesi Cevap Anahtari(ACİL)
Arkadaslar elinde olan atarsa cok sevinirim...
R
3 yıl
Ben bir kumar oynadım
< Resime gitmek için tıklayın >

selam arkadaşlar. ilk senemdi, ayt'yi batırınca 24k'ya gerilettim ve mezuna kalmaya karar verdim. İşin açığı matematiğime güvenirim, tyt fena değil ve aytyi de toplarım. Fizik ve kimyada da basit hatalarım olmasa 2şer net daha gelebilirdi, lakin biyolojiyi napsam aklımda tutamıyorum ve güzel sıralar için biyolojiye de ihtiyacım olacak. Ciddi anlamda çalıştım sene içinde biyolojiye ama olmuyor ne yaptıysam yükseltemedim.Bİyodan güzel yapan arkadaşların taktiklerine açığım :)
R
3 yıl
24K ile YTÜ veya Hacettepe Bilgisayar Mümkün mü?
Soru başlıkta arkadaşlar :) sizce girme olasılığım var mı
R
3 yıl
AGÜ mü Hacettepe mi
Bilgisayar Müh. için hangisini üste yazarsam o gelecek kanaatindeyim. Sizce Hacettepe'yi mi AGÜ'yü mü tercih etmeliyim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.