C

Çavuş
19 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
6 ay
Logitech g733 ses kesilme ve cızırtı sorunu
Bu kulaklığı aldım 1 sene olmadı henüz. Fakat son zamanlarda oyun sırasında cızırtı ile beraber bir kaç saniye ses gidiyor. 0yun harici pek kullanmadığım için normalde yapıyor mu farkedemedim.

Bir de son radeon güncellemesinden sonra olmaya başladı sanki ama denk de gelmiş olabilir.
C
geçen yıl
Kuzenim hem evi sattırmıyor hem izalei şuyu davası açıyor
Öncelikle merhaba,
Dededen kalma müstakil tapulu bahçeli bir ev var. Babalar vefat ettiği için satmaya karar verdik. İntikal işlemlerine başladık. Fakat tam işlemler bitmeden kuzenlerden biri kendi kardeşlerini organize edip izalei şuyu davası açtı. Biz de zaten satıyoruz neden dava açtın dedik siz beceremezsiniz falan gibi saçma bahaneler sundu. Şu anda müşteri de bulduk intikal işlemlerinin bitmesi için imzası gerekiyor fakat tapu çıkartmaya yanaşmıyor. İllede izalei şuyu olacak diyor. Galiba kendisi veya tanıdığı birini ihaleye sokup yeri ucuza almanın derdinde.

Biz yeri kendimiz elden satmak istiyoruz çünkü mahkeme satarsa yok pahasına gidecek beykozdaki 3,400 metrekare arsa. Lütfen bir fikir verin.
C
2 yıl
Kadastroya itiraz mahkemesi hakkında
Herkese merhaba,

Öncelikle dava konusu 2b yer büyük bir parsel ve içinde 7 hane var bizim yerimiz boş arsa. Ben buraya sınır olan tapulu arsamda oturuyorum. 2010`da yapılan kadastroda o tarihte memlekette olduğumuz için gelenler komşularımızın sözleriyle sadece bu 7 kişiyi yazmışlar. Ben de avukatım ile beraber bu kadastroya 2018 yılında itiraz ettim. (neden bu kadar beklediğim biraz karışık yazıp da kafa karıştırmamak için atlıyorum) Burada bizim de yerimiz var dedim. Fakat şu anda bu 7 haneden 2 si bizim bu arsamızı siz yazılmadınız hakkınız yok diyerek işgal etmeye çalışıyorlar. Sorduğumuzda bizim evimizin yanı olduğu için temizliyoruz kötü bir niyetimiz yok diyorlar. Ama niyetleri tabiki farklı.

Aynı durum 1998 yılında da yaşanmış ve rahmetli babam aynı davayı açıp kazanmış. Elimde mahmekenin kararı ve bilirkişinin çizmiş olduğu kroki var. Burası bu adamındır diyor açıkça. (resimlerini yüklüyorum) Zaten şu anda da kadastro sisteminde kullanıcılar arasında yazmasa da `460 m2 yer tahsin aksoy`un işgalindedir ` şeklinde bir ibare var.

Bu dava sizce nasıl ilerler eğer bir bilirkişi arsaya bakmaya gelirse bu adamlar bakın burayı biz kullanıyoruz diyecekler ve biz yerimize sahip çıkmaya çalıştığımızda zorluk çıkartmaya çalışıyorlar.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
C
2 yıl
Canon 10-18 lens ile ND Filtre kullanılır mı?
Aşırı hoşuma giden uzun pozlamalı manzara fotoğrafları için Canon 10-18 lens ve hoya ND filtre almayı düşünüyordum. İkinci el için bütçeyi de ayarladım fakat ultra geniş açı lensler de ND filtre kullanımının sorun olduğunu okudum. Fotoğraflarda X şeklinde vinyet oluşuyormuş. Deneyim sahibi biri var mı bu konuda yardım edebilecek?
C
2 yıl
Photoshop öğrenmek için online eğitim tavsiyesi verir misiniz.
Soru zaten başlıkta. Sıfırdan öğrenmek için varsa önceden kullanan, tavsiye vermek isteyen şimdiden teşekkürler.
C
2 yıl
Caon 700D vs Nikon D5100 vs Fuji vs Olympus Omd M10 M2
Merhabalar,

Lise dönemimden beri bir başlayıp bir bıraktığım fotoğrafçılıkta kendimi olabildiğince geliştirmek istiyorum. Genelde sokak ve portre çekeceğim. Eşim de kızımız ile youtube`a ufak tefek çocuk videoları çekip atmak istiyor. Bu yüzden video stabilizasyon olması tercihim olur. (İleride bütçe arttırınca farklı lensler ile gezdiğim yerlerde doğa fotoğrafları da çekmek istiyorum fakat dediğim gibi şu anda önceliğim bu değil).

Bütçe 2000-2500 TL arası ve 2.el bir makine almak istiyorum. DSLR veya aynasız farketmez ama tabiki aynı özelliklerde aynasız olursa çok daha iyi olur.

Benim kendimce araştırmalarım ile arasıdna kaldığım modeller şunlar:

Olympus Omd M10 M2
Canon 650D-700D
Nikon d5100
Fujifilm xt100

Sizce bunların arasından veya dışından hangisini seçmeliyim.
C
2 yıl
Sistem çalışıyorken görüntü gitmesi YARDIM!!
Herkese merhaba,

Oyun oynarken birden ekran gidiyor `no signal`yazısı geliyor. Fakat sistemim çalışıyor. Sadece klavye mouse ve cpu fanındaki rgb`ler sönüyor. Sıcaklık değerlerimi takip ettiğimde herşey normal. Isınma sorunu yaşamıyorum. Ekran kartımı da furmark ile teste soktuğumda bir sıkıntı olmuyor. Acaba ssd veya işlemci sorunu olabilir mi? Bu parçaları nasıl test edebilirim?
C
2 yıl
Evga`nın garantiden gönderdiği ürün sıfır mıdır?
Merhaba,
Bundan aylar önce bozulan Evga 1070 ekran kartımı nanokatolog kayıplara karıştığı için evga ile iletişime geçerek Almanya'ya göndermiştim. Yerine başka ürün gönderdiler.
Gelen ürünün kutusu açık ama içindeki ekran kartı poşetlenmiş hatta soket kısmındaki plastik koruması bile var. Kitapçıkları stickerları herşeyi var.
Şimdi ben bu ürünü beklerken başka ekran kartı aldığımdan bu ürünü satacağım fakat sıfır mı desem ikinci el mi desem bilemedim. Kutusu açıldığı için tabii ki sıfır sayılmayabilir ama en azından ekran kartının sıfır mı yoksa tamir edilip gönderilen bi ürün mü olduğunu alıcıya söylemem lazım. Saygılar.
C
3 yıl
Almanya'ya RMA'ya gönderdiğim kargonun 1 aydır Alman gümrüğünde beklemesi
Merhaba,

Bozulan Evga ekran kartımı Almanya'ya RMA ya gönderdim. Geçen ayın 8'inde PTT'ye verdiğim kargo 10'unda yurtdışına sevk edildi. 10 gün sonra gümrüğe alındı bir 13 gün daha beklemeden sonra yurtiçine sevkedildi. Fakat resimde de görüldüğü gibi hala hareket yok.

Sorun şu ki RMA 45 gün geçerli olduğu için süresi doldu. Ticket attım birkaç gün virüs nedeniyle tölerans sağlayacaklını söylediler. Daha ne kadar sürer acaba yine böyle 1 ay daha beklersem hala alırlar mı kargoyu? Çünkü benim bir kabahatım yok. Sorun virüs nedeniyle gümrüklerin yavaş çalışması

< Resime gitmek için tıklayın >
C
3 yıl
Nanokatolog bozulan kartı garanti dışı bıraktı. Yardım lütfen.
Not:Arkadaşlar konu biraz uzun olabilir baştan uyarayım. Ben iki ay önce bu forumdan bir arkadaştan EVGA 1070 FTW aldım. Aldığım arkadaşın ismini henüz vermem doğru olmayabilir o yüzden isimsiz devam ediyorum. Kesinlikle mining yapılmadığını söyledi. Kuzenimin kartı sadece pubg oynadı dedi. Referansları da sağlam olduğu için güvenimi kazandı. Konuştuk alışverişi yaptık bir problem yok.

Geçen hafta pc birden kapandı. Denemeler sonucu ekran kartının gittiğini anladık. Arkadaşla iletişime geçtim. Ardından garantisi için nanokatologa gönderdim. Bu süreç içinde sürekli iletişim halindeyiz. Bir problem gözükmüyor. Fakat ürün faturasına 5 adet birden alınmış görünüyor. Sorduğumda piyasada ekran kartının az olduğu bir dönem ticaret amaçlı fazladan aldığını söyledi. Bunu da kuzenine satmış. Ama mining olayına kesinlikle yapılmadı diyor. Tamam dedim. Nanokatologa ürünleri göndermek için aradım telefondaki arkadaş direk miningli kartlar garanti dışıdır dedi. Mining yapıldığı nerden biliyorsunuz dedim. 5 adet alınmış dedi. Ne alaka kartı ister 10 alırım ister 5 sayısına göre mi karar veriyorsunuz falan bu şekilde ben bunları kargoladım. Arkadaşa durumu anlattım. Nanokatolog un ürünleri yurt dışından getirdiğini zaten onlarında amazona göndereceğini sonuç olarak %100 ihtimalle para iadesi alacağımı söyledi.
Cuma ellerine ulaşan kart için bu sabah 9 da nanokatolog aradı. Mining yapıldığı için kart garanti dışı dedi. Nerden anladınız dedim. Fan frekansları ve biosdan falan dedi zaten rapor göndereceğim isterseniz itirazınız yapabilirsiniz tarzı konuştu.
Arkadaşa da ürünün garanti dışı bırakıldığını yazdım fakat sabahtan beri ulaşamıyorum hiçbir yerden. Mavi tik kapalı olduğu için yazdıklarımı okuduğunu da göremiyorum.


Sizlere sorum şu: ben arkadaşın sözüne inanıyorum çünkü hep iletişim halindeydi bu güne kadar. Fakat mining yapıldıysa da fan frekansı gibi şeylere anlaması mümkün mü bunu. Yoksa faturada zaten 5 tane alınmış kesin mining vardır diye geri mi gönderdiler acaba.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.