H

Teğmen
29 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
H
4 yıl
.
.
H
5 yıl
.
.
H
5 yıl
Gezi eylemini Dolar'a Feto'ya bağlayanlar
Haziran 2013'te dolar 1.87 civarındaydı, Temmuz'da 1.95 oldu.
Gezi Direnişi 4 yıl sürdü haberimiz mi olmadı ? Bu ümmetçiler öyle bir ağızla konuşuyorlar ki sanarsınız biz doları 4 lira yaptık.
Gezi Direnişi bu ülkenin gurur duyacağı direniştir.

Hayatınızda 1 kere dönüp bakın ve o biat ettiğiniz şahısı suçlayın, eleştirin.
Ümmetçiler, birisine kulluk etmeden yaşayamıyorsunuz dimi ?
H
5 yıl
Suriyeliler salsanıza, tehdit ediyordu Erdoğan ?
Şimdi tam sırası değil mi ? Hani kapıları açmadınız ?
Adamlar uçak iptal ediyor, ülkeye bakanları sokmuyor, sal bakayım sende Suriyelileri, bizde rahat edelim ?
H
5 yıl
Televizyon devri biter mi ? Reytingler düşüyor.
2010'dan sonra gerçekten televizyondan koptum iyice, 1 dizi dışında televizyon izlemiyorum.
Zaten reytinglerdende anlaşılacağı üzere insanlarda koptu televizyondan, eskiden diziler 15-20 reytingleri görüyordu, 1 günde 2-3 dizi 10 reytingin üzerinde izleniyordu, şu an birincilerin reytinglerini 5-10 arası listedekiler alıyordu.
1 günde 2 dizi yayınlıyordu kanallar, süreler uzadı, şarkılı klipli diziler, durağan sahneler, reklam süreleri, hep aynı senaryolar, kalitesiz oyuncular.
H
5 yıl
Akpliyim ama başkanlığa kesinlikle hayır diyorum.
Ben Akpye 3 kere oy verdim, cumhurbaskanligindada Recep Tayyip Erdogana verdim ama benim için kişiler değil ülkem önemli, tehlikeye atmam arkadaş, öyle bir başkanlık tipi isteniyor ki ben bile bu ne arkadaş oha dedim okuyunca.
Adeta yargi, yasama, burokrasi denetlenemez hale gelecek sonucta 1938den sonra gunumuze kadar yasananları gören okuyan biri olarak ben bu ülkenin siyasisine güvenmem. Tayyip iyi işler yaptı ancak yanlışlarıda var özellikle söylemleri ayrıştırıcı çogu zaman ve biz insanlari bu makama ayristirsin diye değil hizmet etsinler refah seviyemizi arttirsinlar diye getiriyoruz.
Bu şekilde güc verilirse eğer birisine kullanır, şu an mevcutta anayasamız çok iyi bence, ilk 4 maddesi bile değiştirilmek istenebilir, bugun ak partiden milletvekilimiz ilk 4 madde ile alakalı insanları kızdırıyor degistirme sinyali veriyor.
İlk 4 maddenin birisine dokunan açıkca vatan hainidir.
Ayrıca beni endişelendiren bir diğer husus zaten istediğimiz her konuda millet olarak partimiz önde, istedigimiz yasa cikiyor, neden başkanlık sistemi ? Bana koyun diyorlar ben eyvallah diyorum aciklama bile yapmiyorum ama ben bunlari yazincada akpli olmamış olacağım mesela.
Ben Osmanliyida çok severim Atamıda çok severim mesela Ataturk ilkokul ortaokul mufredatlarinda sadelestirecek haberini okudum, içim sızladı.
Evet seçimde Akp derim hizmetlerinden dolayı yine ama başkanlıkta asla evet vermeyeceğim, hayır diyeceğim.
Başkanlık ülkemizi bölecek, Cumhuriyet ibaremizi yok edecek bundan eminim. Ülkemin kişiye göre şekillenmesi zoruma gider, nefes alamam ben.
H
5 yıl
İnditex Mülakatları - Görüşmeleri - GERÇEĞİ GÖRÜN
Bu konuyu açma nedenim İnditex'e çok fazla başvuru yapılıyor ve sizlerdende çok başvuru yapanlar var. Mülakatta veya işe alımın son aşamasında insanlara gerçekleri anlatmıyorlar.
5 ay boyunca çalıştım Pull&Bear'da, arkadaşımda benden 1 ay önce Zara'ya girdi. İkimizde istifa ettik.

1.görüşmede önce sizi plazalarında hoş karşılarlar, sakin ses tonuyla tatlış tatlış konuşurlar. Bi odaya sokarlar 25 kişisiniz, 30 dakika dev ekranda tanıtımlarını verirler sonra form verip doldurmanızı isterler, tek tek küçük bir odaya çağırırlar 1 dakika süzerler sonra 2.görüşme için sizi arayacağız uygun görürsek deyip uğurlarlar. Haftada 3 gün bu 25 kişilik görüşmeleri yapıyorlar, yılda 150 gün ve 3750 kişi demek ve bedava reklam çünkü o tanıtımla size reklam yapmış oldular, bilinç altınıza gömdüler.2.görüşme 7 kişi ile geçer, mağazada bir sorun oluşursa nasıl yaklaşacağınızı kontrol etmek amaçlı sorular sorarlar 1.5 saat sürer, işte biz çalısanlarimizi severiz yardımcı oluruz her zaman diye gevelerler ve uygun görürsek 3.görüşme için arayacağız derler uğurlarlar. 3.görüşme için ararlar sizi şu markamız için uygun gördük derler ve mağazaya yönlendirirler, müdürle görüşürsün ve sonra seni onaylarsa işe alınırsın, sana detayları anlatır.
Bu süreçi okuduktan sonra Koç, Sabancı Holding'de mi işe giriyorsun havasına kapılabilirsin ancak sakin ol delikanlı, sadece Part time Satış Danışmanı olmayı başarabildin.

Ve serüven başladı, 1.gün shiftim 16-22 ve saat 22 oldu avm kapandı. 23.20'de etrafı toparladık, çıktık. Ertesi günler kapanış olduğum her gün 22 yazıyordu shiftte ve en az 23te çıkıyorduk ve bir süre sonra sadece 22e kadar paramızın yattığını 23te çıktığımızda 1 saatlik ücretin yatmadığını öğrendim, çok rahatsız oldum. Borcum vardı bir süre idare etmek zorundaydım dişimi sıktım ama insanın zoruna gidiyordu 1.ayda 130 saat çalışmıştım ancak 110 saat parası yatıyordu. 2.ay başka bir rezillik daha öğrendim, bayram dönemiydi, biliyorsunuz arefede ve bayramda hatta diğer resmi günlerde x2 maaş alırsınız mesela günlüğünüz 70 liraysa 140 lira olur. Şimdi gelelim sadede, bunlar işin çakallığını bulmuş, prim sistemi yapmışlar, mesela size saatlik ücret ödüyor İnditex ve bunun yanında prim sistemi var, her çalıştığınız gün için ekstra 10 lira gibi düşünün ve böyle resmi günlerde maaşınız x2 değil priminizi x2 yapıyorlar yani o gün 60x2 değil 10x2 yaparlar böylelikle yine emeğinizi cukkalarlar.
Okulunuz vardır dersim var dersiniz ık mık yaparlar, sabah 9da okula gidersin 6da çıkarsın ama sırf seni kullanabilmek için 6dan sonrada gelebilirsin diyip shift yazarlar.
Haftada 2 gün sevkiyat gelir, kolileri taşırsın ürün açarsın barkodlarsın alarmlarsın depoyu düzenlersin ve reyondada sorumlusundur.
4 gün değil, 5 gün yazarlar kafalarına göre, 1 gün daha çalışsan zaten full çalışan olmuş olursun

Herkes maaşı iyi diye başvuruyor ancak sen her hafta part time olarak 30 saat çalışsanda sana yatan para 1400ü geçmez ve seni her hafta 30 saat çalıştırmazlar, 16-25 arası çalışırsın, 900-1100 arası alırsın ancak buna rağmen pestilin çıkar çünkü ya kapanışsındır ya sabahçı, depoda ürün karşılarsın veya kapanışta fazladan çalışırsın, terler akar bi yerinden.
Zara'da çalışan arkadaşımdada durumlar aynıydı.
Ve istifa ettik baştada söylediğim gibi. Boşa giden koca 5 ay, kölelik. İspanyolların kurmuş olduğu bu çete Türkiyede iyi konumlanmış durumda.

Bu konuyu İnditex'i kötüleme amaçlı açmadım, sizlerin değerli zamanınız hiç olmasın, bu şirkete giripte hüsrana uğramayın diye açtım. Davada açıcam bu mesai saatleriyle alakalı, dava sonucunuda koyacağım buraya.
Sadece avukat arıyordum, avukatla görüştüm, önden 1000 lira istiyor, dava masrafı 300 lira, bi de davayı kazanırsa paranın %20si. Bende dedim ki paranın hepsini al kabul etmedi ve bu kolay bi dava, ispatlaması basit. Varsa avukat tanıdığı olan ulaşsın bana.
H
6 yıl
.
.
H
6 yıl
Lassana Diarra KAP geliyor.
24 saat içerisinde KAP duyurusu gelecektir. Duyum değildir, bizzat bilgidir.
Hiç iddiada bile bulunmuyorum, çünkü doğru bilgidir.
Ama oldu ki fıs çıktı, klasik olarak söyleyeyim, yarın 18:00'da hesabımı sınırsız uzaklaştıracağım.

Diarra çok iyi oldu, takım tamamdır.
H
6 yıl
Şarkıyı bir türlü bulamadım, mırıldandım. LÜTFEN YARDIM
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.