A

Teğmen
17 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
6 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
9 yıl
D-Smart'tan dev anlaşma
D-Smart'tan dev anlaşma
Sony Pictures Televison yeni partnerini buldu

Sonra Oku

Sony Pictures Television, Türkiye'de Digitürk ile anlaşması sona erince, uzun dönemli yeni anlaşmasını D-Smart ile yaptı. Bu anlaşma ile D-Smart, Sony Pictures Television'ın tüm yeni film, dizi, programlarının yanı sıra çok zengin ve geniş arşivinin de Türkiye'deki yayıncısı olma hakkını almış oldu. Ayrıca 3D
olarak çekilen filmler de izleyicilere ulaşacak.
A
9 yıl
SUPERONLINE + DSMART HD PAKET
Arkadaşlar,

Superonline TTNet'in 3'lü paketi gibi Fiber+HDsmart+telefon kampanyası yapmış http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=66&d=d-smart-hd-paketi&t=4


Bu paketi kullanan var mı? Eski evimde 3 sene SOL fiber kullandıktan sonra yeni taşındığım evde 1 yıl SOL'u bekleyip 3G ile yetindim. Kızımın okulu nedeniyle 1 ay önce evime TTnet 3'lü paket aldım. Tivibu+20 MB fibernet+telefon 55 TL ödüyorum. (12 ay taahhütlü)

Süperonline şimdi bana Dsmart HD giriş paketi(3 ay maxi kanalları hediye) + 25 MB fiber internet+ telefon 49 TL + cayma bedelini ödüyorlar (24 ay taahhüt)

TTnet'den SOL'a geçeyim mi? Yoksa TTNet 3'lü pakete devam mı?
A
13 yıl
OVI MAPS YÜKLEME REKORU
Ovi Haritalar 1 haftada 1,4 milyon cihazda

Ücretsiz navigasyon servisiyle birlikte sunulan yeni Ovi Haritalar, bir haftada 1 milyonun üzerinde mobil cihaza yüklendi.

Nokia, 21 Ocak’ta tanıttığı, ücretsiz yaya ve araç navigasyonlu yeni “Ovi Haritalar” servisinin, lansmanın ardından yalnızca bir hafta içinde 1,4 milyonun üzerinde cihaza indirildiğini açıkladı. Geçen haftanın sonu itibariyle bir milyonluk rakama erişilmişti.

Nokia Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki, konu hakkında şunları söylüyor: “Günün 24 saati ortalama her saniyede bir yükleme yapılıyor. Ücretsiz yaya ve araç navigasyonunu duyurduğumuzda oyunun kurallarını değiştireceğimizi biliyorduk. Nokia mobil cihazlarını navigasyon için kullanan ve doğal olarak lokasyon odaklı yazılım arayışında olan insanların sayısı, tahminimizden hızlı artıyor.”

Yeni Ovi Haritalar versiyonunun başarısı, Nokia’nın mobil haritalar, navigasyon ve lokasyon tabanlı servislerde pazar lideri olma stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Nokia, NAVTEQ firmasına yaptığı yatırım sayesinde, yaya ve sürücülere yönelik navigasyon servisi için herhangi bir maliyet üstlenmek durumunda kalmıyor ve yeni lokasyon özellikleri, içerik ve servisler sunabileceği büyük bir kullanıcı tabanını hızla aktif hale getiriyor.

Anssi Vanjoki şöyle devam ediyor: “Bu, üçüncü taraf uygulama geliştiricilerimiz için harika bir haber. Birkaç gün içinde, yeni ve yenilikçi lokasyon uygulamalarını merakla bekleyen 1 milyonu aşkın aktif kullanıcımız oldu. Operatörler için de mevcut ve yeni müşterilere daha fazla sayıda veri planı ve komple navigasyon paketi satmaya yönelik gittikçe büyüyen bir fırsat söz konusu.”

31 Ocak 2010 itibariyle yeni Ovi Haritalar versiyonunu yükleyen ilk beş ülke şöyle: Çin, İtalya, İngiltere, Almanya ve İspanya. Yükleme işleminin yapıldığı ilk beş popüler Nokia cihazı ise şöyle: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 mini, Nokia N97, Nokia 5230 ve Nokia E72.

Canalys araştırma firmasının başkan yardımcısı ve baş analisti Chris Jones, konuyu şöyle değerlendiriyor: “Mobil telefonlarda GPS navigasyonuna büyük talep var. 2009 sonu itibariyle, mobil telefonlarında GPS navigasyonunu aktif olarak kullanan insan sayısının çoktan 25,9 milyona ulaştığını tahmin ediyoruz.”

Önümüzdeki aydan itibaren, bütün yeni Nokia GPS destekli akıllı telefonlarda yeni Ovi Haritalar versiyonu bulunacak. Bu versiyonda, yerel ülke haritası verileri önceden yüklenmiş olacak. Ayrıca, gelişmiş yaya ve sürücü navigasyonu, Lonely Planet ve Michelin seyahat rehberlerine ücretsiz erişim de sunulacak.

Ovi Haritalar, 180 ülkeyi kapsıyor. 74 ülke için 46 dilde yaya ve araç navigasyonu sunuluyor. 10’u aşkın ülke içinse trafik bilgisi sağlanıyor. Dünya çapında 200’ü aşkın şehir için 6.000’in üzerinde üç boyutlu sınır işareti yer alıyor. Lonely Planet ve Michelin rehberleri, global düzeyde 1.000’den fazla varış noktası hakkında bilgi sunuyor.
A
14 yıl
Tellcom’dan Superonline ADSL 9.99YTL
http://www.tellcom.com.tr/bireysel/kampanyalar/9-99.aspx?sol=banner

Arkadaşlar,

Tellcom superonline'ı satın aldıktan sonra modemi olanlara ayda 9,99ytl'den başlayan fiyatlarla yukarıdaki gibi bir kampanya başlatmış. Sizce bu kampanyaya'ya abone olmak mantıklımıdır? 24 aylık bir taahhüt içeriyor. Bir de Quicknet başakşehir'e gelirse (ki şu anda istoç'un altını kazıp fiberoptik döşediler) Bu kampanya'dan çıkıp Quicknet'e geçebilir miyiz?
Not: Şu anda bir aboneliğim yok.
A
17 yıl
GETZ VE CORSA KARŞILAŞTIRMASI
Hem Getz 1,3 (2004) Benzinli hemde Opel Corsa 1,2 Easy tronic (2005) var..

Açıkçası ikisinden de memnun değilim.
Getz.. araba hiç seri bir araba değil.. Bastığın zaman çabuk reaksiyon vermiyor. Ani sollamalarda araca güvenemiyorsun. Fren tutuşu iyi diil.. Arabanın tek güzel tarafı yüksek yapısı. Çok iyi bir görüş açısı veriyor.
koltukları fena diil. Kliması iyi..
Yol tutuşu güzel. 160-170 km hızlarda bile sizi ben emniyetliyim hissi veriyor.
Yakıt tüketimi kabul edilebilir. 195-210 ykr arası yakıyor.
Servisi güzel. 10.000 bakımı yeni yapıldı. Ertesi gün arayıp memnun kalıp kalmadığımızı bir sorunumuz olup olmadığını sordular.


Opel Corsa 1,2 Easytronic

Getz'e göre kalkışlarda daha seri ancak otomatik kullanımda sollamalarda kick-down yapmazsanız işiniz riskli. Direksiyonu çok yumuşak elektronik Servo olması park yaparken büyük bir artı. Frenleri güzel. koltukları iyi diil. Kliması orta düzeyde.. Ortalama yakıt tüketimi 180-210 arası
Servisi fecaat. Hatun kişi arabanın önünü vurdu. Verdik 2 gün sorna alırsınız dediler. 2 gün sonra görüşüldüğünde hazır diil dediler. Arabayı tam bir hafta sonra aldık. Gittiğimizde usta niye bu kadar geç geldiniz almaya dediğinde bugün hazır olduğu söylendi dedik. Araba 2. gün hazırmış ancak sisteme girmedikleri için ve hatun kişimiz de bi zahmet tel açıp ustaya sormadıı için araba 1 hafta serviste yatmış oldu..


Önceki iki arabamız Fiat palio 1,2 (2001) ve Renau Clio 1,4 (2001)
Bunlara göre kıyasladım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.