C

Teğmen
24 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
90 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
3 ay
Mod'Modem Projem
Herşey can sıkıntısıyla başlamıştı. Yapacak bişey olmayınca modemi modlayayım biraz dedim. Ufak tefek eklemeler yaptık öyle çok hard bir mod olmasada güzel bir atmosfer kazandığını düşünüyorum.

İlk olarak modemin üst kapağını kabaca kesmekle başladım;

< Resime gitmek için tıklayın >

Sonrasında tekrardan ince işçiliğe döndüm tırtıklı yerleri aldım ve içine rgb led ekledim. Enerji için gerekli bağlantılarını yaptım;

< Resime gitmek için tıklayın >

Karanlıkta nasıl görünüyor acaba? Diyerek koştum banyoya ;

https://www.youtube.com/watch?v=-aEe0RjpOcY

Modemin gece odamdaki ilk görüntüsü ;

https://www.youtube.com/watch?v=g3OztvdwUsc
Bu arada bir işi yapıyorsan tam yapacaksın diyerek superonline altyapısından kullandığım millenicom 100down/20up interneti dondurdum ve galaksinette 8 mbit adsl abonelik açtırdım ve ont yi söküp kenara kaldırdım . Superonline'ın modemi olan zte zxhn h267a'nın dhcp sunucusunu kapatıp air 5442'ye bağladım. Adsl'e geçsekte yerel ağda dosya kopyalarken wifi 5ghz benim için önemli :)

Ama güzel oldu kardeş kardeş anlaşıyorlar

< Resime gitmek için tıklayın >
C
9 ay
Millenicom faturam 5,28TL yüksek geliyor.
Öncelikle herkese iyi forumlar.

Sol FTTH altyapısı üzerinden millenicom'dan hizmet almaktayım.

04/04/2021 tarihinde sesli olarak görüşerek Millenicom'daki 24 ay taahhütlü 24 Mbit sınırsız internet tarifesine 84,90TL karşılığında abone oldum. 1 gün sonra yani 05/04/2021 tarihinde internetim bağlandı.

Telefonda konuştuğum bayan arkadaş herşey dahil 84,90TL demişti bana.

Ama ilk faturam geldiğinde fatura tutarımın 90,18 TL olduğunu gördüm.

Ayrıca şöyle bişeyde var fatura kesim tarihi fatura detaylarında 30.04.2021 olarak gözüküyor. Yani 30-5 desek bana yaklaşık olarak 25 günlük fatura gelmesi lazımdı.

Şuan hem faturam olması gerekenden yüksek geldi, hemde sanki 30 gün boyunca kullanmışım gibi faturalandırıldım.

Biran önce sorunumun çözülmesini rica ediyorum. Millenicom'un online işlem merkezinde sol ftth altyapısı kullandığımdan destek kaydıda oluşturamıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım telesekretere destek talebide oluşturdum bekliyorum bakalım gelişmeleri buradan yazacağım.

Güncelleme 11/05/2021 : Bugün destek talebinden ekipler millenicom'dan aradılar , ilk ay vergi ve ıvır zıvırdan dolayı böyleymiş bundan sonraki aylar 84,90 gelir dediler. Bende fazla üstelemek istemedim daha doğrusu uğraşmak istemedim. Herkese iyi forumlar.
C
11 ay
Bandırma Routing Problemi ((TÜRKNET))
Merhabalar. Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Yaşadığım routing problemini kanıt niteliğimdeki ekran görüntülerim ile birlikte sizlere aktarmak istiyorum. Konuya başlayalım;

Sorunumu özetlemem gerekirse Türknet 100mbit abonesiyim. 1.1.1.1'e ping değerim genellikle 17-19 ms aralığında olsa da nadiren 13ms oluyor. Aynı şehirde yaşadığım ve aynı iss ile aynı tarifeyi kullanan tanıdığımda da durum aynı. Arkada windows update vs. vardır demeyin. Tüm cihazları kapatıp modemin arayüzünden ping attığımızda da sonuçlar aynı.

Türknet'e geçmeyi düşünen 4 arkadaşım bu durumdan dolayı şuanlık çekinceli davranıyor geçmesek mi modundalar.

Bandırma'daki Türknet kullanıcıları olarak sorunumuzun çözülmesini diler , iyi forumlar dilerim.

((Hız düşüklüğü vs. yok hat değerlerimizde yeterli seviyede.))

Ping değerim 13 milisaniye civarındayken aldığım ekran görüntüm :

< Resime gitmek için tıklayın >
Ping değerim 17-19 aralığındayken aldığım ekran görüntüm:

< Resime gitmek için tıklayın >
Lütfen hattınızdan kaynaklı diyip TT ekibini eve kontrol etmesi için yollamayın routing problemi var.

@TurkNet Destek

Güncelleme ((08/0/2021 12:12)): Türknet'in oim'deki destek kaydıma verdiği yanıt;

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu mesajı atıp desteği kapatmaya çalıştılar.

En başından beri diyorum ki modeme hiçbir cihaz bağlı değilken doğrudan modem arayüzünden yaptığımız testlerde de durum bu şekilde. Hız demişsiniz uzaklık demişsiniz karalamışsınız bişeyler. Ping değerlerim 5 ms düştüğü zamanlarda da hızım 76 oluyor şuanda aynı.Ayrıca aynı dolaba bağlı olmadığımız arkadaşlarımda da aynı sorun var. Balıkesir / Bandırma içi routing kaynaklı probleminiz var çözmesi zor geldiğinden uğraşmak istemiyorsunuz sanırım. Problemimin aciliyetle çözülmesini istiyorum. @TurkNetDestek
C
12 ay
Gıbırnet'ten Türknet'e Geçiş Sorunları
Merhabalar sizlere başımdan geçen herşeyi ve yaşadığım tüm sorunları aktarmak istiyorum;

-8 Şubat 2021 / Pazartesi
Gıbırnet 100 mbit vdsl kullanıcısıydım. Arkadaşlarımında tavsiyesi üzerine Türknet'e geçmeye karar verdim. Web sitelerinden ilk başvurumu yaptım , belgelerimi çıkarttım.

-9 Şubat 2021 / Salı
Belgeleri doldurup MNG kargo ile Türknet'e kargoladım.

-10 Şubat 2021 / Çarşamba
Belgeler Türknet'e ulaştı , sesli onayım yapıldı.

-12 Şubat 2021 / Cuma
Geçiş belgeleri Türknet'ten Gıbırnet'e iletilemediği için ret aldığı , Türknet'in başvuruyu tekrar yaptığı konusunda Türknet'ten bilgilendirme mesajı geldi.

-13 Şubat 2021 / Cumartesi
Gıbırnet'e başvurumu onaylayabilir misiniz diye whatsapp destek hattından sordum. 48 saat içinde incelenip onaylanacağını , beklemede kalmam gerektiğini söylediler. Yaklaşık 15 dakika sonra internet bağlantım kesildi , Gıbırnet'e internetimin neden gittiğini yazmamla beraber bana başvurumun onaylandığını geçiş yaptığım iss'nin ppoe bilgilerini modemime girdikten sonra kullanabileceğimi söylediler. Türknet'ten mesaj gelmemesine rağmen online işlem merkezinden ppoe bilgilerimi bulup modemimde ilgili yere girdim fakat internete erişim sağlayamadım. Bunun üzerine Türknet ile yaptığım görüşme sonrasında geçiş işlemimin henüz Gıbırnet tarafından onaylanmadığını söylediler. Hemen gittim Gıbırnet'e whatsapp'tan geçişimin onaylanmadığını söyledim. Onlarsa onaylandığını söyledirler.

Şuanda 2 iss'ninde ppoe bilgileriyle internete erişim sağlayamamakla birlikte tonla halletmem gereken işim var ve 2 iss'ninde ppoe bilgileriyle internete çıkamamaktayım.

En başta Turknet PPOE bilgileri gelmeden Gıbırnet'in internet erişimime devam etmesi gerekmez miydi?

@TurkNet Destek @GIBIRNET

(13 Şubat 2021 / 14:18) Güncelleme : Az önce Türknet'ten ppoe bilgilerimin olduğu bir sms geldi ve bilgilerimi modemime girdim şuan sorunsuz kullanabiliyorum geçiş işlemlerim tamamlandı her 2 firmayada ilgilendikleri için teşekkür ederim , esen kalın
C
geçen yıl
58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet)
Merhabalar herkese. Bugün bildiğiniz gibi yaklaşık 6 saat internete tam manasıyla verimli şekilde bağlanamadık.

Gıbırnet 35mbit abonesiyim.

70 / 30 = 2,33TL (24 saatte)

6 saat bağlanamadığıma göre 2,33 / 4 = yaklaşık 58 kuruş ediyor.

Acaba Gıbırnet firmasından 58 kuruşumu istesem iadesi olurmu?

Yada faturayı 58 kuruş az kesebilirler mi?

Sonuçta burada tam manasıyla kullanamadığım bir hizmet var böyle bir hakkımız varmı acaba?

Bilgisi olan kişiler yazarsa sevinirim.

EDİT : Son mesajımda da belirttiğim gibi GIBIRNET whatsapp destek hattıyla görüşmelerim sonucunda resmi SLA süresinin 48 saat olduğunu ve her ISS firmasının 48 saat SLA ilan etme hakkının olduğunu tutarın düşülmeyeceğini söylediler.

Uzun lafın kısası 58 kuruşum gitti
C
geçen yıl
Manjaro xfce ve dock hakkında
Öncelikle herkese iyi forumlar. Manjaro ve xfce kullanıyorum. Plank , cairo dock gibi birkaç dock yazılımı denedim fakat hepsinde aynı sorunu yaşadım. Fotoğrafta da göründüğü gibi ekranda dockun olduğu kenarda çizgi çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim?< Resime gitmek için tıklayın >
C
geçen yıl
Ses sistemi hakkında.
Öncelikle herkese iyi forumlar. Aracımda telefunken ca-104 (4x80w) oto teyp mevcut fakat bu teybin 4x80 olduğundan şüpheliyim.

Ön kapılarda pioneer ts1310f mevcut.

Arka pandizotta ise 2 adet pioneer 6994s var.

Aracımı aldığım kişi amfi ile kullanıyordu satarken üstünden sökmüştü bende teybe bağlamıştım fakat ses kalitesi bayağı düştü. Maddi sıkıntılarım olduğundan birkaç ay böyle kullandım. Sorum şu 4x100w ufak bir amfi taksak ses daha iyi olur mu? Yada yazdığım donanımlarla uyumlu amfi tavsiyesi verir misiniz?
C
geçen yıl
Açıkta satılan maskeler hakkında
Bakıyorumda bakkallarda vs. açıkta maskeler satılıyor. O kutulardaki açıkta duran maskeler mikrop kapmıyor mu? Mesela bir müşteri girdi hapşurdu o maskeleri başkaları satın alıyor bu hastalığın yayılmasında etkili olmaz mı sizcede? Yada kasiyer paralara ellediği elleriyle o kutudan maske satıyor. Bu maskelerin sterilliği bozulmuyor mu?
C
geçen yıl
Harddisk sorunları
Sorunum bazı oyunlarda sistemim yeterli olduğu ve fps yüksek olduğu halde anlık takılmalar yaşıyorum.

Harddiskime bad sectör taraması yaptım fakat bad sectör bulunamadı.

Smart verilerine baktığımda SPİN RETRY COUNT ve INTERFACE CRC ERROR COUNT değerlerinin renkli işaretli olduğunu gördüm.Sizce harddiskimde herhangi bir sorun var mı?

Bad sectör taramasının sonuçları;
< Resime gitmek için tıklayın >

SMART verileri;
< Resime gitmek için tıklayın >
C
2 yıl
Basit bir istatistik sorusu
Merhabalar. İstatiksel olarak yığın türü kavramı nedir? İnternette aradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.