K

Yarbay
23 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
319 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
K
5 ay
Satılık Komple Envanter [Huntsman Marble Fade, Bloodsport, Printstream vs.]
Silimebilir
K
11 ay
.
Sistem alındı.
K
4 yıl
SATILIK AK47 Asiimov FT / 175 TL
Float değeri 0.18'dir. MW görünüme çok yakındır.
< Resime gitmek için tıklayın >

Fiyat : 175 TL (Lütfen pazarlık/takas vs. teklif etmeyin.)
Referanslarımı inceleyebilirsiniz. Buradan ya da özel mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.
K
4 yıl
[Edit THH KAZANILDI] DİKKAT MUTLAKA OKU! Hepsiburada Sahte Kulaklık Gönderiyor
Edit 08.08.20 : Arkadaşlar THH sonunda sonuçlandı. Karar lehime çıktı ve para iadesine karar verildi. Karar belgesi ile birlikte kulaklıkları hb'ye yolladım. Kısacası 5-6 ay sonra karara anca bağlandı. Dikkat edin, ben yandım siz yanmayın

Edit 05.02.20: Müşteri hizmetlerinin oyalama politikası devam ettiğinden THH'ye başvuru yaptım. Gelişme olursa tekrardan güncelleyeceğim. Destekleriniz için teşekkürler.

Edit 04.02.20 : Müşteri hizmetleri yaklaşık 3-4 gündür oyalıyor. Servis raporu istiyorlarmış,servise de kutunun içinden çıkan garanti belgesinden ulaşabilirmişim. Kutunun içindeki sahte garanti belgesinde değil servisin adresi,Türkçe karakter bile yok,eğer bu olay bugün çözüme kavuşmazsa yarın THH'ye başvuru yapacağım. Konuya verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.
Sizlerden ricamı tekrarlıyorum, eğer kulaklık vs. gibi ürün alıyorsanız Hepsiburada üzerinden alırken 2 değil 5 kere düşünün,ben yandım siz yanmayın.Aldığım kulaklık nispeten ucuz sayılabilecek bir ürün,böyle bir sıkıntıyı bir de bose,airpods,beats vs. gibi kulaklıklarda yaşadığınızı düşünün.. Gelişme olursa editleyeceğim.

Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle konuyu üste çıkarırsak daha çok arkadaşın bilinçlenmesi sağlarız,teşekkürler.
Bundan 1 hafta önce Hepsiburada üzerinden, satıcısı Hepsiburada olan 2 adet Xiaomi Redmi Airdots Tws Bluetooth 5.0 Kulaklık satın aldım.
Malum bu kulaklığın piyasada sahtesi çok gezdiği için Hepsiburada'ya güvenip buradan aldım. Sahte göndereceklerine pek imkan vermedim.
Gelen kulaklıkları inceledim ve 2 ürününde sahte olduğunu hemen anladım. Bir süre orijinalini kullandığım için direk ayırt edebildim.
Daha sonrasında iade etmek için ürünü hepsiburadaya yolladım ve orijinal ile değişim istediğimi,ürünün sahte olduğunu,kulaklığın üstünde seri no bile olmadığını,eğer değişim mümkün değilse para iadesi istediğimi belirttim.
Bana dönüşleri, "Kulaklık denenmiş,iade reddedildi.". Müşteri hizmetlerinden kayıt açtırdım bir daha incelenmesini ve ürünün sahte olduğu için iade etmek istediğimi belirttim,sonuç olumsuz ve dün geri geldi kulaklıklar. Müşteri hizmetlerinden bir sonuç alamayacağımı biliyorum. Bana servise götürün sahtedir raporu alın vs. diyor ama kutunun içindeki garanti belgesi de sahte ..
Büyük ihtimal bana THH yolu gözüktü.
Bu arada eğer ki bir ürünün sahtesi piyasada çok geziyorsa Hepsiburada'dan almanızı tavsiye etmem. Tutturabildiğine sahte yolladıkları da oluyor. Dikkat edin, ben yandım siz yanmayın. Birkaç iade işlemimde bana hızlı şekilde yardımcı olmuşlardı ama bu sefer açıkça ilgilenmediler ve ürünün sahte olduğunu bir nevi kabul ettiler, ürün sahte evet ama kullanılmış ondan almıyoruz demeye getirdiler, kullanılmış dediği de 1 saat denedim. Orijinal olup kullansam iade etmeye kalksam almamalarına laf edemem ama,sahte ürün yollayıp iade almamaları yapılacak iş değil.

ÖZET: Hepsiburada'dan kulaklık aldım sahte geldi,sahte olduğunu bildikleri halde iademi kabul etmediler. Hepsiburada'dan kulaklık alırken 2 kere değil 5 kere düşünün. Diğer alternatif alışveriş sitelerine yönelin.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
K
5 yıl
NetMaster Modemden Kurtulma-Kaliteli ve Hızlı WiFi(C60 Archer Alındı-Kurulum Rehberi)
Merhaba arkadaşlar,
6 senedir kablonet kullanıyorum çok memnunum 1-2 ufak sıkıntı haricinde bir sorunum olmadı ama bu modemin wi-fi kalitesi artık çekilmez bir hal aldı.
Evde xiaomi router kullandığım halde modemin wi-fi sinyali çok düşük ve yetersiz. Bağlantı hızım 100 mbps, ethernet ile 98-99 alıyorum ama kablosuzda hem çekmiyor hem hız çok düşük.
Bu nedenle modemi bridge gibi kullanıp,yeni ve iyi bir modem alıp interneti ona aktarıp wi-fi olarak ona bağlanmak istiyorum.
Bildiğim kadarıyla yapmam gereken netmaster modemin kablosuzunu kapatıp,bridge modunu açıp,ethernet kanlosu ile yeni modeme bağlamak ve interneti yeni modemden kullanmak.
Fakat işlem böyle mi gidiyor pek emin değilim,forum araştırmamda da net bir sonuç elde edemedim çok farklı şeyler yazanlar var.
Bu konuda tecrübeli olan,aynı işlemi yapıp aktif olarak kullanan birileri varsa beni adım adım yönlendirebilir mi?
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.
Edit 05.12.2019:
Wi-Fi kalitesi iyi fakat oyun oynarken çok lag oluyordu,sanırım bizim NetMaster hem ethernet hem routerı kaldırmıyor. Sistemi iptal ettim,Archer C60'ı iadeye gönderiyorum. Maceramız burada bitti. Kurduğum sistem wi-fi olarak işe yarasa da oyunda lag ping vs. gibi sorunlar yaratabilir,alacaklar dikkat etsin.
Edit 03.12.2019:
Tekrardan merhaba arkadaşlar,
Wi-Fi çilem bugün son buldu.Keşke daha önce routera geçseydim dedim. Şimdi adım adım geçiş aşamasını ve kurulumu anlatacağım. Bende bu süreçte forumdan çok konu okudum,bir çok sıkıntı yaşayan arkadaş olduğunu biliyorum. Umarım yardımcı olur.
Öncelikle TP-Link C60 Archer model Router aldım. Uzun süredir takip ediyordum,Black Friday indiriminde 197 TL'ye düşünce aldım Hepsiburada'dan. Şu an tekrardan 270-300 TL bandına geri dönmüş fiyatı,pek düşmüyor bu fiyattan zaten. Almayı düşünürseniz indirimleri takip edin.

Kurulum:

-Öncelikle benim kullandığım modem NetMaster CBW-383ZN. Kurulumu bu modem üzerinden anlatacağım ama diğer modemlerde de aşamaların farklı olacağını düşünmüyorum. Aldığınız routerda WAN portu olmasına dikkat edin,eğer WAN portu yoksa wi-fi kullanamazsınız,bu da bir işinize yaramaz.
-Kurulum yapmadan önce telefonunuza Tether uygulamasını indirin.Tether TP-Link'in kendi programı,buradan rahatça gerekli ayarlamaları yapıyorsunuz. Tether'a girdikten sonra router'ınızın adaptör bağlantısını yapın ve çalıştırın,program otomatik olarak görecek ve cihaz için bir şifre oluşturmanızı isteyecek,şifrenizi oluşturun,bu şifreyi modem ayarları yaparkende isteyecek,unutmayacağınız bir şifre olmasına dikkat edin. Daha sonra modemi görecek, bu arada bir TP-Link hesabı oluşturun,daha sonra uygulamayı kullanmak için üyelik istiyor. Üyelik ücretsiz merak etmeyin.
Şimdi kuruluma geçelim:
1) 192.168.0.1'den NetMaster modeminizin arayüzüne girin.Değiştirmediyseniz kullanıcı adı ve şifresi admin-admin şeklindedir,şifreyi değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız modeminizin reset tuşuna 4-5 sn basılı tutun,fabrika ayarına dönecektir, admin-admin ile girebilirsiniz.
2)Arayüze girince kablosuz kısmına girip kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakın.
3)Temel>Güvenlik kısmından modemi bridge moduna alın. Bridge moda geçince modem kendini otomatik olarak yeniden başlatacak.(Bridge moda geçtikten sonra modemin arayüzüne girmek için 192.168.100.1 adresini kullanın,diğer adres çalışmayacak.)
4)Ethernet kablosunu,Netmaster modeminizin herhangi bir ethernet portuna takın,diğer ucunu da aldığınız router'ın WAN portuna takın.
5)(Ben modem ayarlamaları için ethernet ile pcye bağlandım,öyle anlatmaya devam edeceğim.Kablosuz denemem başarısız oldu.) Routerınızın ethernet portlarından birine taktığınız ethernet kablosunun diğer ucunu da pc ethernet girişine bağlayın.
6)Şimdi TP-Link Archer C60 için gerekli ayarlamaları yapıp işlemi tamamlıyoruz. 192.168.0.1'e girince artık ArcherC60'ın arayüzüne girecek,bu çalışmazsa TP-Link'in diğer arayüzünü deneyin,internette rahatlıkla bulabilirsiniz,tam adresini bilmiyorum maalesef,ben 192.168.0.1'den sorunsuz girdim.
7)Arayüze girince Tether uygulamasından router için belirlediğimiz şifreyi isteyecek,şifreyi girince otomatik olarak arayüze giriş yapacağız. Kablolu bağlantı kısmında sıkıntı yok,zaten sorun olsa arayüze giremezdiniz,kablosuz kısmına geliyoruz. Kablosuz kısmında bağlantı şeklini vs. soracak,Otomatik Algıla diyoruz,genellikle "Dinamik IP" seçecektir. Daha sonra MAC adresi içinde "Kullandığım MAC adresini Router'a kopyala" diyoruz. (Arayüz İngilizce ise "Copy MAC" çıkacaktır.) MAC adresini otomatik demeyin,çünkü aynı MAC adresini kullanmayınca diğer modeme internet iletilmiyor,Uydunette böyle bir olay var,aynı MAC'i router'a otomatik olarak kopyalıyoruz,sadece tek tıkla arayüz her şeyi kendisi hallediyor.
8)Pc ile router arasındaki ethernet kablosunu çıkarın,hem modeme hem router'a res atın. (Netmaster modem ile routerın WAN portu arasındaki kabloyu çıkarmayın,o kablo kalacak,bunu göze alarak router'ı konumlandıracağınız noktaya yetecek uzunlukta bir ethernet kablosu alın.)
9)Artık sorunsuz olarak Wi-Fi kullanabilirsiniz. Tether uygulamasına girip, Router'ın adını şifresini vs. ayarlayabilirsiniz. İnternete hangi cihazların bağlı olduğunu,ne kadar internet kullandıklarını vs. her şeyi çok basit biçimde takip edebilirsiniz. Hem 2.4 GHz hem 5 GHz bandında 2 adet kablosuz bağlantı kuruyor,uygulamadan 2si için aynı ya da farklı isim ve şifreler belirleyebilirsiniz. Ben genelde 5 GHz kullanıyorum,bağlantı hızı oldukça iyi. Geçmiş olsun,artık NetMaster'ın kablosuz çilesinden kurtuldunuz!

Ben NetMaster modem ile pc arasında kablolu kullanıyorum, kablosuz bağlantı için router'ı kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı,hız düşmesi vs. yaşamadım. Kablolu kısımda Netmaster'a,kablosuzda C60 Archer'a bağlıyım. Böyle yapmayı düşünen arkadaşlar bu şekil yapabilir herhangi bir sıkıntı olmuyor.
Gelelim C60 için ilk izlenimime:
Cihazda 5 adet anten bulunuyor,bunların 3'ü 2.4GHz bandında 2'si 5GHz bandında yayın yapıyor. Bunların haricinde ayrıca misafir ağıda oluşturabilirsiniz.
Cihazın çekim gücü çok iyi,3+1 evin salonuna yerleştirdim,en uç odadan yaklaşık 2-3 çizgi çekmesine rağmen 90Mbps hız alıyorum. SpeedTest ile hem modem yanında hem en uzaktan yaptığım testlerde hız 80-92 arası değişiyor,gerçekten iyi değerler.(5GHz bandından bağlanıyorum,2.4'te hız biraz daha düşük çıkabilir.) NetMaster'ın kendi modeminde bu değer 30 civarıydı, 30Mbps'den 90'a çıktım diyebilirim. Değer mi? Kesinlikle değer,bugüne kadar bu çileyi boşuna çekmişiz dedim.

İlk izlenimim ve kurulumu hallediş hikayem bu şekilde arkadaşlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa buradan ya da özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz,bildiğim kadarıyla yardımcı olurum. Wi-Fi'den yana çok sıkıntı çektiğim için,bu sorunu çözünce sizle paylaşmak istedim,umarım işinize yarar.

5GHz bandından,en uç odadan hız testi: (İnternet hızım 100mbps,ethernet ile 98 civarı alıyorum)
< Resime gitmek için tıklayın >
K
5 yıl
Fifa 20 PC Yeni Başlayan İçin Kol Önerisi
Merhaba arkadaşlar,
Fifa 20 ile fifaya dönüş yapacağım uzun süredir fifa oynamıyorum,0'dan başlayacak olarak sayabilirsiniz. PC için gamepad arıyorum,
-Logitech F310(tek eksisi kablolu olması,hala w10 ve fifa için en çok önerilen kollardan fiyatı uygun)
-Logitech F710(pcde fifa 20'de sorun çıkardığı ve w10 ile kablosuz olarak çok iyi çalışmadığına yönelik çok şikayet var)
-Xbox One Kablosuz(bağlantısı bluetooth,pc için usb bluetooth alıcısı almam gerekiyor ekstradan kablosuz kullanmam için,fiyatı yüksek birde alıcı masrafı var)

Araştırmam sonucu sıkıntısız,kaliteli,otomatik algınabilecek en iyi gamepadler olarak bunları listeledim.

Sizin öneriniz var mıdır? Ya da bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?
Ultimate Team oynayacağım ağırlıklı olarak, rank/division vs. gibi dertlerim yok oyuna alışayım zevkine oynayayım,illa division yapmak istersem fifa21'de başlarız

Mesajları bekliyorum,teşekkürler.
K
5 yıl
.
.
K
5 yıl
RTX 2060 Türkiye Fiyatları
Kartlar bugün piyasaya çıkıyor. Daha önce birkaç site erkenden koymuştu. Hem yabancı hem TR sitelerini paylaşabilirsiniz,bir karşılaştırma yapmış oluruz,en ucuzu belirleriz.

Şu an itopya da 3 modeli var,en ucuzu 2870 TL :https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-192bit-gddr6-dx12-ekran-karti/

Edit: Bir çok sitede ürünler girilmeye başlandı, TR haricinde NewEgg'de cazip fiyatlar var:
https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814137380&Description=2060&cm_re=2060-_-14-137-380-_-Product ---> MSI Ventus 2227 TL
https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814126280&Description=2060&cm_re=2060-_-14-126-280-_-Product ---> Asus ROG Strix 2667 TL
K
5 yıl
4790 ile 2060\u00262070 Uyumu
İşlemcim 4790, k değil düz. İmzamdaki sistemde kullanıyorum. Ekran kartımı güncelleyip 2060 ya da 2070 almayı düşünüyorum. 1080p oynuyorum.
2070 biraz bütçe dışı kalabilir şu an 2060 daha büyük ihtimal duruyor. Lütfen RX580 önermeyin,alacak olsam şimdiye kadar çoktan almıştım. Çıkacak 2060 modellerinden uygun birini almayı düşünüyorum. 1080p'de sıkıntı yaratır mı? 4790 gtx1080'i besliyor gibi duruyor çoğu test videosunda, 2060'da da sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Tabi ki RTX vs. gibi düşüncelerim yok

Neden 2060 diyecek arkadaşlara; şu an fiyat olarak iyi,yeni çıkan bir kart ve upgrade yapılacağında elden çıkarması kolay. RX580'de f/p ve kaliteli bir kart ama performans olarak 2060 ile arasında ciddi değer var ve fiyat/performansta 2060'ı bir tık önde görüyorum. Daha test videoları yeni yeni gelmesine rağmen 2060 oldukça iyi duruyor.
K
5 yıl
CES Ekran Kartı Cephesi / AMD vs Nvidia Tahminleriniz [2060 ve Radeon 7 Geldi]
CES fuarı önümüzdeki günlerde gerçekleşecek biliyorsunuz, işlemci kanadında inteli gerçekten zora sokacak işlemcilerle geliyor AMD, ekran kartı cephesinde ne olur sizce ?
RX 3080,3070,3060 adıyla sızan modeller gerçekten söylenilen fiyat/performansı yakalayıp Nvidia'yı zora sokabilir mi ? Tahminlerinizi alalım
Eğer sızan bilgiler doğruysa (İşlemciler için doğrulandı,ekran kartında bir haber yok), RX 3080 249 dolar fiyat etiketi ile 1080 ve Vega64'ten %15 performanslı.. Deprem etkisi yaratır böyle bir çıkış yaparsa Bende ekran kartı değiştirmek için yeni modelleri bekliyorum,bakalım neler olacak..
Bu sadece bir sohbet konusudur,fanboyluk yapmaya gerek yok,rekabet her zaman kaliteyi arttırır ve tüketiciye yarar.

Edit : 2060 tanıtıldı. 1070Ti'dan daha iyi bir performans sunuyor ve 349$ gibi nvidia fiyat politikasında uygun bir fiyat etiketiyle 15 Ocak'ta satışa çıkacak. Sıra AMD'de..

Edit 2 : AMD sadece tepe model olan dünyanın ilk 7nm gpusu olan Radeon 7'yi tanıttı. Kart denklik olarak 2080'e eşdeğer,şubatta çıkacak ve fiyatı 699$. Orta ve giriş seviyesi kartlar hakkında bir bilgi verilmedi. Bu kartları bekleyen arkadaşlar için hüsran oldu CES..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.