B

Çavuş
25 Haziran 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
3 yıl
Karnım guruldadı sanırım arkamdaki çocuk saldım sandı
Sınıfta karnım guruldadı fena şekilde ama ben bile korktum beyler. Arkamda ki çocuk silkindi noluyor lan gibisinden. Bende bozuntuya vermedim bir şey olmamış gibi, sizce ne düşünüyordur?
B
3 yıl
MSI Rx570 satın alacağım fakat kararsızım
Arkadaşlar herkese merhaba. Bütçem sebebiyle 2.el Msi gaming "rx 570 4 gb 256 bit" alacağım, faturası vs herşeyi içerisinde ve 2020 ye kadar garantisi devam ediyor. Fiyatı 750 TL. Araştırdım kendi çapımda, bu fiyat aralığında bulabileceğim en iyi kart sanırım rx serisi içerisinde. Sizlere sorum şu, MSI rx570 2.el ürüne, 750 lira verilir mi? O fiyata şunu al diyebileceğiniz bir kart var mı acaba?
Teşekkür ederim herkese.
B
4 yıl
Özel yurtlar tamamen dolandırıcı
Başlıktada belirttiğim gibi, devletin bunlara el atması lazım. Herhangi bir yurda kaydolurken 2 aylık depozito alıyorlar, benim kaldığım yurtta 2 aylık giriş parası veriyorsun eylül ve haziran. Üni zaten mayısta bitiyor, eylülünde sonlarına doğru gidiyorsun yani 2 ay fazladan para alıyorlar. Ayrıca senet imzaladığın zaman çoğu yurt 9 aylık senet imzalatıyor. Normalde ay-ay bölmesi lazım ve ödediğin vakit sana senedini vermeleri gerekiyor. Çoğu yurtta internet hızı yerlerde, tıp okuyan adam ile serseriyi aynı odaya koyabiliyorlar(devlet yurduda buna dahil). Sözleşme örneğini de çoğu yurt vermiyor, yasal haklarını bilemiyorsun. Tüketici haklarına gittiğim vakit anladım aslında ne kadar hakkımız olduğunu. Yurtların küçük odalar halinde tek kişilik olması lazım bence ve de o hizmete o para değmez, en iyisi ev tutmak fakat o da maddi durumun iyi değilse tek kişi işin altından çıkamaz. İyi sağlam arkadaşlar bulduğun müddetçe yapılacak bir şey.
B
5 yıl
Nereye başvursak bayan eleman arıyorlar
Bu ne arkadaş böyle. Marketlere gidiyorum çalışanların çoğusu bayan, esnaflara bakıyorum gene aynı şekilde. Çevrenize bakın, çoğu işyerinin camında , duvarında vs. bayan eleman arandığını vurguluyorlar. Sözde eşit değiliz diyorlar birde
B
5 yıl
İşlemci maksimum bellek kanalı sayısı ve anakart ram slotu hakkında;
Merhaba arkadaşlar, intel işlemcili bilgisayarımda maksimum bellek kanalı sayısına 2 diyor fakat anakartımda 4 adet slot mevcut. 4 gb ram alıp, 3.slota taksam ram çalışmaz mı anlamadım. Yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim. İşlemci konusunu okudum fakat çok karışık geldi, anlayamadım. Teşekkür ederim.
B
5 yıl
8 Ay boş vaktim var, ne yapılabilir?
Merhaba arkadaşlar. Üniversite hazırlıkta idim, kurlarım bitti ve memlekete döndüm. İşe girdim 1 gün çalıştım fakat sarmadı ve istifa ettim. Mağaza tarzı işlere gelemiyorum, masa başı işleri ise vermiyorlar zaten. Sanayi de de amelelik yapmak istemiyorum. Mağazada satış danışmanlığı yapmanın bana göre bir iş olmadığını farkettim.

Fakat şu anda aşırı bir boşluk içerisindeyim. Eve gelmek için can atıyordum, şimdi ise bunalıma girmek üzereyim. Cebimde para yok, çoğu yer işe almıyor 8 ay sonra gideceğim için, para da lazım,spora gitmek istiyordum. Kitap aldım, bölümüm bilgisayar mühendisliği. C öğrenmeye başladım fakat evde durmak bu yaşımda açıkçası biraz koyuyor. Belediyenin verdiği meslek edindirme kursları mevcut, onlara gitmeyi planlıyorum. Bitirdiğim vakit sertifika veriyorlar. Fakat bir gelir kapımın olmasını istiyorum.

Yerimde olsanız ne yapardınız?
B
5 yıl
Bir gün çalışıp istifa etmek ;
Dün boyner'de işe girdim, aslında işe girmek için de bayağı uğraştım. Bir heves vardı başlamadan önce fakat ilk gün içeriye girdiğimde beni dışarıya ittiren bir atmosfer vardı. Fakat sevmediğim işi sırf ailem "iş beğenmiyor, dayanamıyor vs" dese bile, ileride daha mutsuz olacağımı kendimden bilerek yapmak istemiyorum. İnsanlarla iletişim kurmanın bana uyumlu olmayan bir iş olduğunu farkettim. Müdür de zaten kıl biriydi.

Normalde bilgisayar mühendisliği okuyorum İngilizce. Fakat hazırlık kuru bittiği için memleketime döndüm. Aslında bugün şunu öğrendim, hayatım boyunca severek yapacağım işin önemini. Benim için bir tecrübe oldu, bu arada işin maaşı da iyiydi fakat mutsuz olmaya değmezdi. Sonuçta orada geçireceğim günde 8,5 saat benim ömrümden geçiyor.

Şimdi ise C programlama kitabı aldım, buna başladım ve kendimi mutlu hissediyorum. Belki işten çıkışım, hayatımda önemli bir karar almamı sağladı fakat bu peder beyin ve akrabaların yanımda "iş beğenmiyor yeaaav" demesini değiştirmeyecek.

Siz siz olun, sevdiğiniz işi yapın.
B
5 yıl
Work and travel hakkında;
Arkadaşlar, üniversite de hazırlık kurum bitmek üzere. Bittiği zaman Eylüle kadar boş vaktim olacak. Elimde hazır param yok, kredi çekip work and travel yapmak istiyorum. Yaklaşık 10.000 Türk Lirası kredi çeksem , orada 7 ay çalışıp bu paranın mislini kazanırım. Ayrıca en önemlisi edindiğim konuşma becerisi olur. Fakat, work and travel 3 aydan fazla yapılır mı bilmiyorum. Bilgisi olan varsa, anlatırsa çok memnun olurum.
B
5 yıl
"Biz Atatürk Genciyiz" Yaptığım Remix
Herkesin canı gönülden bayramını kutlarım arkadaşlar. Bu güzel günün önemini hatırlamak , o güzel marşı hatırlamanız için yaptığım bir remix çalışması oldu. Umarım hoşunuza gidecek bir çalışma olmuştur Kanalımı'da yeni açtım , alırım bi hayırlı olsun

Videoyu izlemek için tıklayınız
edit : Buda yaptığım diğer remix , normalde trap yapıyorum fakat bugüne özel house denemek istedim

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
5 yıl
6 tl ye her gün nasıl iyi beslenebilirim?
Merhaba arkadaşlar, yurt param haricinde kredi başvuruları ve sonuçlar açıklanana kadar günde 5-6 tl yemek param var.

Yurtta 2 öğün yemek çıkıyor, öğlen çok acıkıyorum. Lanet yerde ufak tost 6 tl, doyurmuyor. Ne yapabilirim 6 tl ile?

Ton baligi alıp yesem 1 ekmek ile ondada civa var. Ne yapmalıyım?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.