S

Çavuş
10 Haziran 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Erdoğan: Elimizdeki aşıları diğer ülkelerle paylaşmaya gayret ettik
Erdoğan:

"Elimizdeki aşıları diğer ülkelerle paylaşmaya gayret ettik, yerli aşımızı, hazır olur olmaz tüm insanlığın istifadesine sunacağız."

"158 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yerli solunum cihazları da dahil, muhtelif kalemde tıbbi cihaz ve ekipmanı gönderdik."

Erdoğan, "G-20 dönem başkanı İtalya'ya ve AB Komisyonu'n bu toplantı için teşekkür ediyorum. Roma bildirgesinin hazırlanmasına katkı veren herkse şükranlarımı sunuyorum. Koronavirüs salgını en büyük mutluluğu sağlık olduğunu hatırlatmıştır. Elimizdeki imkanları dost ve kardeş ülkeler için de seferber ettik. Misafir ettiğimiz 4 milyon sığınmacının sağlık hizmetlerine erişimini sürdürdük. Bugün itibariyle 12 milyonu 2. doz olmak üzere toplam 27 milyon dozdan fazla aşılama gerçekleştirdik. Türkiye olarak elimizdeki aşıları diğer ülkelerle paylaşmaya gayret ettik. Yerli aşımızı hazır olur olmaz tüm insanlığın istifadesine sunacağız." ifadesini kullandı.


Aga ülkede gizli aşılama falan mı var niye paylaşıyoruz bilgisi olan var mı???
S
geçen yıl
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Filistin'de birlik ve kararlılığımızı gösterme vakti..."
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Filistin'de birlik ve kararlılığımızı gösterme vakti. Ümmet bizden liderlik bekliyor. Türkiye gereken her adımı atmaya hazırdır.”

Ne yapacaklarını düşünüyorsunuz?

Benim tahminim şu: Filistine sözde yardım yapılacak, hatta milletten de para vs toplanacak üstüne hazineden de harcama yapıldığı iddia edilecek. Sonra bu yardımların gittiğini gösteren birkaç video fotoğraf vs paylaşılacak ve muhalefet veya herhangi biri ekonomi ne halde dediğinde "Ama Flisitin'e yardım ettik, sen müslüman değil misin napsaydık izlese miydik kardeşlerimizin katlini diyecekler."
S
geçen yıl
21.00-05.00 saatlerindeki kısıtlamanın mantığı
Bu bilmeceyi çözebilen var mı? Artık iş pandemi tedbiri değil de başka bir tarafa doğru gidiyor gibi sanki. İnsanların yaşam stilini ve aktivitelerini değiştirmek gibi...
S
2 yıl
Üniversitelerin bazıları açılınca olacaklar
Tamamen kendi teorimdir, gerçekliğe yakın olduğunu düşünüyorum o yüzden yazayım sonradan bunlar yaşanırsa gelir bi uplarım .1- Bazı üniversiteler yüzyüze eğitim olanağı da sunduğu için bundan yararlanacak öğrenciler olacak, bu öğrencilerin bir kısmı sırf gezmek için şehir dışında okuduğundan cafe,bar veya park gibi mekanlarda buluşarak virüsü bulup birbirlerine bulaştıracaklar.

2-Virüs bulaşan kişiler okulda hiçbir şey olmamış gibi gelip gezmeyen arkadaşlarına da virüs bulaştıracak, buradan da virüs o şehirde merkezde oturan öğrenciler tarafından iyice yayılacak yolculuk boyunca.

3-Bu virüsün gençler arasında tam etkisini belki hissedemeyecekler ama asıl bomba kendi şehrinde okuyan öğrenciler evine gidip ailesine bulaştırdığında patlayacak. Virüs buradan çalışan anne-babadan da yolunu bularak bulaştığı kişi sayısını katlanarak arttıracak.

4-İşte bu da üniversite hastanelerinde zaten yoğun olan takvimi iyice kabartacak, bu konu değerli Twitter Yargıçları tarafından masaya yatırılacak, hashtagler açılacak ve sağlık bakanı veya reis açıklama yapmak zorunda bırakılacak.

5-Açıklama yapacak kişi ya durumu kabullenecek ya da yok öyle bir şey diyerek milleti sakinleştirecek fakat ben sakinleştirmeye çalışmalarına pek imkan vermiyorum çünkü bu açıklama yapılana kadar zaten twitterda videolar fotoğraflar dolaşacak üniversitedeki bulaşma durumunu gösteren, hastanenin önündeki kuyruklar vs hepsi oraya atılacak tahminimce.

6-Bunlardan sonra ben Bakan Koca'nın açıklama yapacağı ve enfeksiyon olan üniversiteleri karantina nedeniyle ya durduracağı, ya da o fakültenin geçiçi kapatılacağı haberini vermesi için televizyonda göreceğimizi düşünüyorum.

7-İşte asıl bomba bundan sonra gelecek. Okulda virüs olduğunu duyan öğrencilerin bir kısmı okula gitmeyi reddedecek, üniversite akademisyenleri ve tüm akademik kadro grev yapıp okula gitmeme kararı alacak ki eğer bu akademisyenlerin yaşı yüksek ise kesinlikle okula uğramayacaklardır virüs haberinden sonra.

8- Evet son olacak şey, Bakan Koca'nın bu okulları karantinaya aldık demesi ve ardından da şehirlerarası ulaşımı kapatma kararını açıklamasıdır. İşte bu kararla birlikte ekonomiye öğrencilerden destek sağlanmaya çalışılacak, öğrenciler okula gitmediği halde yurtlara, evlere ve dışarıda yemeye içmeye fazladan para harcayacak.

Tahminim bunlardır, kaybolmasın diye yazdım dikkate alınmamasını tavsiye ederim
S
2 yıl
ROG Strix RTX 2060 Sistem
İncehesap'ta birkaç sisteme denk geldim ve bunlar 3 fanlı ROG-STRIX serisi 2060 veya 2060 Super olmalarına rağmen sistemlerin fiyatları ucuz geldi, gidip aynı paraya Galax 2060 Super almak yerine ROG serisinden alıp soğutmada rahat etmek mi daha mantıklıdır yoksa bu sitede bi problem var mıdır beyler?

Sistem 1
Sistem 2
400 TL farkla toplam 7.1K'ya ROG 2060'lı sistem
Aynı şekilde 7.1k'ya ROG 2060 sistem

Şimdi burdaki sistemleri diğer sitelerde veya incehesap sitesinin kendisinde toplayınca fiyatlar daha yüksek çıkıyor ROG modelinin farkı yüzünden fakat burada ucuz geldi bana. Değişmesi gerekenler 3000 Mhz ramler ve frisby kasa ile gelen PSU sanırım onun dışında bir şey yok. Bunlar sorun değil, bunlara rağmen bu sistemlerden biri alınır mı sizce?
S
2 yıl
RTX 2060 vs 2060 Super
Merhabalar, sistem toplamanın son aşamalarındayım aklımda son bi şüphe kaldı.
600 TL fazla verip RTX 2060 Super alınır mı yoksa bunun yerine işlemciyi bi model daha yükseltmek mi daha iyi olur?
Galax'ın RTX 2060 ve 2060 Super modelleri sözünü ettiklerim.
Ayrıca eğer üç fanlı bir RTX 2060 karta sahip sistem öneriniz varsa onu da alabilirim.
Maksimum bütçe 7-7.5k
S
2 yıl
5.5-6.5K Aralığında sistem önerisi
Sistem hazır da olabilir parçalar farklı yerlerden de olabilir önceliğim daha düşük fiyata gelmesi.
RTX 2060'a sahip bi sistem düşünüyorum fakat RX 5600 XT ile sistem toplayınca bir miktar daha ucuza denk geliyor, AMD tarafında sürücü sorunları hala devam ediyor mu etmiyor mu bilmediğim için AMD'ye pek sıcak bakmadım ama bilgisi olan varsa dikkate alacağım.
Sisteme monitör dahil değil, sonradan kendim alacağım sadece kasa önerisi istiyorum
S
4 yıl
KYK AÇIKLANDI
273 Yedekteyim beyler sanırım özel yurt bakma vaktim geldi benim
S
4 yıl
Üniversiteye Eşofmanla Gitmek
Evet beyler düşünceleriniz nedir bu konuda? Ben en fazla 1-2 hafta pantolon takılırım ondan sonra genelde eşofman altı giyerim diye düşünüyorum çok rahat oluyor, sınıfta sırıtmaz umarım
S
4 yıl
Kayıt Sildirme Hikayem
Öncelikle kayıt sildirdiğim üniversite Ege Üniversitesi. Bu olayı çok büyütenler var veya her okulda bu kadar hızlı değil mi emin değilim ama ben işlerimi hızlı hallettim.

Okula giriş saatim : 15.08
Kaydım silinmiş çıkış saatim : 15.46

İşlem yukarıdaki kadar sürdü, öğrenci işlerine gittim ve beni kütüphaneye yönlendirdiler oradan da kütüphane ile ilişiğim olmadığına dair bir belge verdiler imzalayıp. Bu belge ile tekrar öğrenci işlerine gittim orada kaydımı sildirmek için asıl formu aldım ve doldurdum, doldurmak oldukça kısa sürdü sadece tc,sildirme sebebi,öğrenci no vs gibi şeyler vardı. Bunları evrak kayıta verip tarattım ve oradan da sildirme yerindeki memura verdim bu kağıdı ve öğrenci kimlik kartımı. Bundan sonra olay bitmiş oldu beyler, yok gidip ordan imza al oraya git rektörü bul dekanın elini öp imza versin vs gibi saçma sapan şeyler (en azından) Ege Üniversitesi'nde yok, oldukça kısa bi sürede hallettim.

Not : Kayıt sildirince askerlik tecili sorun olur mu diye sordum, sorun olmayacağını, kaydımı sildirme sebebimin yeni üniversiteye kayıt olduğunun sistemde göründüğünü belirtti oradaki memur.
Not 2 : Aynı anda lisans ve ön lisans okunabiliyormuş; ikisi de örgün olsa dahi sorun olmaz dedi memur ama ben kaydımın durması gereksiz olduğu için sildirdim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.