H

Yüzbaşı
04 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
76 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
3 ay
Crysis 3 En İyi Nanosuit Geliştirmeleri?
Herkese merhabalar. Crysis 3 Nanosuit geliştirmelerim hakkında sizlerden fikir almak istiyorum. Kendi oluşturduğum set;

Süper Gizlilik : %50 Daha Hızlı Peleerin Giyme
%50 Tarayıcı Direnci
Düşman Ayak İzlerini Vurgulama

Saptırma : %50 Kurşun Darbesi Azaltımı
%50 Daha Hızlı Devrilme Düzelmesi

İlk Yardım : %20 Daha Hızlı Sağlık İyileştirmesi
%20 Kritik Sağlık Desteği

Ağır Zırh : %20 Daha Güçlü Zırh
%20 Daha Az Düşme ve Yanma Hasarı
%33 Daha Yavaş Zırh Hareketi


Oyunun ilerleyen bölümlerinde bol bol asker ve uzaylı ile savaşacağımı öngörerek minimum hasar alma adına bu seti oluşturdum. Önerileri bekliyorum;

< Resime gitmek için tıklayın >
H
4 ay
GTA IV Görev Bugu Hakkında?
Herkese merhabalar. GTA IV Complete Edition'u oynamaya başladım fakat, sanırım bir bug yüzünden sürekli aynı görevde takılı kalıyorum.

Little Jacob isimli arkadaşla bir göreve çıkıyoruz, ilk olarak bir mekana gidiyoruz ve arabayla mekanın arka tarafında bekliyoruz, telefon görüşmesinin ardından mekandan kaçan 3 kişiyi öldürüp Jacob'a geri dönüyoruz ve bu sefer başka bir eve gitmemizi söylüyor. Evin kapısında hatta pusu kuruyoruz. Merdivenden inen adamı öldürüyorum, mutfaktaki beyaz kıyafetli elemanı öldürmeme rağmen hemen ardından Jacob'da ölüyor ve görev başarısız oluyor. Defalarca denememe rağmen aynı sorun.
H
4 ay
Aracımın Kapı Hoparlörleri İçin Tavsiye?
Herkese merhabalar. Aracımdaki ses sistemini biraz daha geliştirmek istiyorum. Kapılar için hoparlör alma niyetindeyim fakat teknik bilgilerle çok fazla aram olmadığı için sizlere danışmak istedim..

AMFİ : Soundmax 2600W (Aracımda mevcut)
4 Kanal
Maksimum Güç: 2600W
4Chx60W 4 Ohm
4Chx80W 2 Ohm
Kanal Ayırımı : 55Db
Yüksek Kalite Duyarlılık : 88 Db
Güç Çıkşı : Dc12-14.4V

OVAL HOPARLÖRLER : Pioneer Ts-a6967s (Aracımda mevcut)
Maksimum Güç: 450W
RMS : 90W

16CM HOPARLÖRLER : Pioneer Ts-g1610f (Almak istediğim)
Maksimum Güç: 280W
RMS : 40W

13CM HOPARLÖRLER : Pioneer Ts-g1310f (Almak istediğim)
Maksimum Güç: 230W
RMS : 35W


Anladığım kadarıyla mevcut amfim 80W RMS değerine kadar destekleme yapabiliyor. Oval hoparlörlerim her ne kadar 90W RMS değerinde olsalar da şu an ki haliyle tatmin ediyor. Alacağım kapı hoparlörlerini de sanırım besleyebilecek kapasitede. Peki, bağlantı yaparken hem kapı hoparlörlerini hem de oval hoparlörleri ve subwoofer'i aynı anda bu 4 kanal amfiye bağlama şansım olacak mı?
H
4 ay
Aracımda Multimedya Kullanımında Hangisini Tercih Etmeliyim?
Merhabalar.

2012 Punto Evo aracına sahibim. Aux ve USB girişleri mevcut. Kolaylık olması açısından Aux girişine bir Bluetooth aparatı aldım ve müzikleri telefonumdan bu şekilde dinliyorum. Ancak bazı şarkılarda bass ve tiz kaybını hissedebiliyorum. USB ile fazla uğraşmak istemiyorum çünkü sürekli güncellemek gerekiyor.. Aux girişi için; kullandığım bluetooth aparatı yerine direkt olarak aux kablosu ile bağlantı yaparsam ses kalitesi daha mı iyi olur? Ve sormak istediğim bir ayrı konu daha var.. Müzikleri Youtube Music üzerinden dinliyorum. Yüksek ses kalitesi seçili 256 kbps.. Bunu Normal'e alıp 128 kbps'e düşürsem ses daha mı toplu olacaktır?
H
5 ay
Battlefield: Bad Company 2 CD KEY Sorunu?
Steam üzerinden Battlefield: Bad Company 2 ve Vietnam DLC paketini satın aldım. Oyun içerisinde "Login" yapmaya çalıştığımda benden CD-KEY istiyor. Steam'de görülen CD-KEY'leri girdiğimde ise kabul etmiyor. CD-KEY'leri EA üzerinden "Redeem Product Code" kısmına girdiğimde her iki KEY'i aktif etti. Şu an Origin hesabımda da oyun görülüyor. Oyunun online bir şekilde oynayabilmek adına şu an Steam üzerinden mi yüklemem gerekiyor yoksa Origin üzerinden mi?
H
8 ay
Crying is not Enough Türkçe Yama İstek
Güzel bir yapıma benziyor. İnternette araştırıp sonuç alamadığım için buraya konu açmak istedim. Türkçe yaması için bir çalışma yapılması mümkün mü acaba?
H
geçen yıl
Alien İsolation ve Aliens Colonial Marines Aynı Evrende mi Geçiyor?
Herkese merhaba arkadaşlar. Kısa bir süre önce Steam üzerinden Alien Bundle isminde bir paket ile Alien İsolation, Aliens Colonial Marines ve Aliens vs Predator oyunlarını satın aldım. İlk olarak Alien İsolation'u bitirip ardından Colonial Marines'e geçiş yaptım. Her iki oyunda karşılaştığım bir nokta dikkatimi çekti. Konu hakkında internette biraz araştırma yaptım fakat herhangi bir bilgiye rastlamadım. Aşağıda iki fotoğraf görüyorsunuz. Solda ki Colonial Marines ve sağdaki İsolation'a ait.

Spoiler olmak üzere kısa bilgiler vermek gerekirse; Alien İsolation'da esir düşen Marlow adında bir askeri sorgularken, onun gözünden bir bölüm oynamıştık ve bölümde fotoğrafta bulunan yapıyı ve içerisinde ki bu garip yaşam formunu keşfediyorduk. Colonial Marines oyununda ise, esir düşen bir askeri kurtarmaya çalışırken girmiş olduğumuz tesiste ilerlerken yine aynı yapı ile karşılaştım. Bu durumda, konu olarak bağlantılı olmasalar da her iki oyunun zaman dilimi olarak birbirine çok yakın olabileceklerini düşünüyorum.< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
H
geçen yıl
VAC Ban ve Aile Paylaşımı Hakkında
CS:GO'da VAC ban yemiş bir steam hesabı var. Yeni bir hesap açıp, söz konusu hesaptan Aile Paylaşımı ile oyunu paylaşsam oynayabiliyor muyum?
H
geçen yıl
Kasa İçin Hava Sirkülasyonu Hakkında
Öncelikle merhaba. Kasadaki hava sirkülasyonunu maksimuma çıkarmak adına farklı bir yol izledim lakin bu şekilde olumlu etki alır mıyım emin olamadığım için sizlere danışmak istedim.

Ekte bulunan fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi kasada ön panelde 2, arka ve üst kısımda 1’er adet olmak üzere 4 adet fan mevcut. Malum hava sıcaklıkları ve günümüz oyunlarının sistemi epey yormasından kaynaklı parçaların hızlı ısınması haliyle kasadaki hava sirkülasyonunu daha önemli hale getiriyor.

Bende, yine fotoğrafta görebileceğiniz üzere elimde kalan fazlalık fanları, kasanın altından yukarıya doğru ve yine önde bulunan ikili fanın hemen arkasından ek bir emiş fanı olmak işlevi ile 3 fan takviyesi yaptım.

Yani olayın özü, önceden sadece ön 2 fan içeriye hava takviyesi yaparken, şimdi alttan ve yine önden olmak üzere toplam 5 fan içeriye hava takviyesi yapacak ve sıcak hava hem arka hem üstteki egzoz fanlardan dışarı atılacak.

Lakin asıl soru şu ki; bu şekilde bir yaptırım özellikle işlemci ve ekran kartının fanlarınıda hesaba kattığımızda ne kadar işlevsel olur??

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
H
geçen yıl
İşlemci ve Ekran Kartı Sıcaklıklarım
Ryzen 5 2600X İşlemci ve AMD Radeon RX5500XT Ekran Kartı kullanıyorum. Her iki parça için sıcaklık değerlerini öğrenmek adına testler gerçekleştirdim ve ;

İşlemci : 45C Boşta / 55C Yük Altında
Ekran Kartı : 50C Boşta / 76C Yük Altında

Değerler bana normal gibi geldi lakin sizlerede danışmak istedim. Kasada ön panelde 2 adet emiş ve arka panelde 1 / üst panelde 1 olacak şekilde 2 adetde egzoz fan mevcut. İşlemciyi de stok fanı ile kullanıyorum. İşlemciyi biraz daha rahatlatmak adına 50-100TL arası satılan CPU soğutuculardan alsam fazla bir fark görünür mü acaba?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.