Google aramalarında site adımızı siteadim şeklinde tam yazdığımızda, ekteki resimde gözüktüğü gibi, site adının altında sitede bulunan alt sayfaların linkleri ve bu sayfalardaki bazı metinler rastgele çıkıyor. Alakasız, istemediğimiz sayfaların linklerinin çıkmaması için, daha doğrusu; istediğimiz sayfaların linkini çıkarabilmek için ne yapılması gerekir? Google Webmaster panelinden uğraştım ama sonuç alamadım. < Resime gitmek için tıklayın > |
Merhaba, www benimsitem com m.benimsitem.com Sitemin mobil versiyonunu hazırladım. .htaccess dosyası ile de yönlendirme yaptım. Yaptığım araştırmada, mobil sitenin sayfalarını arama motorlarının anlaması ve mobil ortamından yapılan aramalarda, mobil sayfa içeriklerinin çıkması için rel="alternate" etiketinin aşağıdaki gibi her benzer dosyada kullanılması gerekiyormuş. Bu doğru mu? Yoksa gereksiz mi? Siz nasıl yapıyorsunuz? masaüstü site sayfaları <link rel="alternate" href="http://www.benimsitem.com/sayfa1.html" /> <link rel="alternate" href="http://www.benimsitem.com/sayfa2.html" /> <link rel="alternate" href="http://www.benimsitem.com/sayfa3.html" /> Bir de, masaüstü ve mobil sitede bulunan aynı isme ve içeriğe sahip sayfaları, google, kesin olarak yinelenen içerik olarak mı görüyor? Yoksa, mobil site sayfaları olduğunu anlayıp, normal mi karşılıyor? Bunun için de, canonical etiketini kullanmam gerekiyor mu? Yani, mobil sitede bulunan, masaüstü site ile aynı isme ve içeriğe sahip dosyaların head bölümüne, her aynı dosya için aşağıdaki satırları eklemem gerekir mi? mobil site sayfaları <link rel="canonical" href="http://www.benimsitem.com/sayfa1.html" /> <link rel="canonical" href="http://www.benimsitem.com/sayfa2.html" /> <link rel="canonical" href="http://www.benimsitem.com/sayfa3.html" /> Teşekkürler |
Merhaba, Üyelik sistemi olan bir web sitem var. Bir de kurumsal facebook hesabım var. Üyelerin sayfalarında aşağıdaki facebook paylaş linki bulunuyor: facebook.com/sharer/sharer.php?u=link Bir üye paylaş linkini tıkladığı zaman, sayfa içeriğini üyenin kendi facebook hesabı yerine, benim kendi facebook duvarımda paylaşmak istiyorum. Facebook paylaş linkinde aşağıdaki seçenekler çıkıyor : Kendi zaman tünelinde Bir arkadaşın zaman tünelinde Bir grupta Özel bir mesajda Benim facebook hesabım kurumsal olduğu için, Bir arkadaşın zaman tünelinde seçeneği ile benim hesabım seçilemiyor. Bir web sayfası içeriğini sadece tek bir facebook hesabında paylaşmak istiyorum. Bunu sağlayan bir kod var mı? Ya da paylaş linki tıklandığında, herhangi bir seçenek sunmadan, otomatik olarak benim duvarımda paylaşan bir kod daha iyi olurdu. İnternette yaptığım aramalarda ve facebook yardım sayfalarında tam olarak bunu yapan bir kodu, varsa da, ben bulamadım. Teşekkür ederim. |
Site Adı : İlan ve Reklam Site adresi :www.ilanvereklam.com Site içeriği / Hizmet verdiği alan : Ücretsiz ilan hizmeti Kullanılan yazılıma ait detaylar (Kullanılan dil vs..) : PHP ilan scripti Ücretsiz ilan sitem hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kaliteli, tercih edilen bir ilan portalı oluşturabilmek için fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim. |
Merhaba, İlan ve Reklam, her kategoride ücretsiz ilan verebileceğiniz bir ilan portalıdır. Sitemizi geliştirmek için sizin görüşlerinizi çok önemsiyoruz. Site Adı : İlan ve Reklam Site adresi :www.ilanvereklam.com Site içeriği / Hizmet verdiği alan : Ücretsiz Seri İlanlar Kullanılan yazılıma ait detaylar (Kullanılan dil vs..) : PHP Görüşleriniz için teşekkür ederiz https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/1783406/8aae2856-d478-43d2-b0b0-bfec9540883b.gif |
Üyelere; spama düşmeden, saatlik kota koyarak, toplu mail göndermek istiyorum. Ve bunu site üzerinden değil de, local bir bilgisayardan, sitemin SMTP ayarlarını girerek yapmak istiyorum. 1000 mail göndereceksem, bu mailleri, belirlediğim saatlik kotayı geçmeyecek şekilde, gecikmeli olarak göndermek istiyorum.
Local bilgisayarda outlook ya da benzeri bir program kullanmadan, php kodları ile bunu nasıl yapabilirim? Bilgisayarda bir mail sunucu kurulu olması gerekiyorsa nasıl kurabilirim, nereden indirebilirim? Bu sunucu üzerinden, bir php döngüsü ile toplu mailleri gönderebilir miyim?
Bir mail programı kullanmam gerekirse, spama düşmeyen ve mail listemi üçüncü şahıslara vermeyen, ayrıca saatlik kota ayarı olan bir program var mı?
Teşekkürler.