Selamlar, Benzer konular var ama tarihleri çok eski. Yeni tarihli göremedim. Varsa da kusura bakmayın. TR plaklaı araç ile Avrupa'da ne kadar kalabiliriz? 6 ay mı? Peki 6 aydan fazla kalacaksak ne yapmamız gerekiyor? Ayrıca, eğer yurtdışında 6 aydan fazla kalacaksanız, ehliyetinizi o ülkenin ehliyetine çevirmeniz gerekli diye okudum. Bu doğru mu bilgisi olan var mıdır? Kısacası, avrupada uzun süreli kalacağım ve arabamı getirmek istiyorum, ne yapmam gerekli? Teşekürler... |
Selamlar, Araba ile yurtdışına gitmeyi planlıyoruz. Sırasıyla; Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Slovakya, Çekya yollarından geçmemiz gerekecek. Hemen hemen Almanya'ya araç ile gidenlerin güzergahı ile aynı bir rota. Kışın, aralık ayında yollar nasıldır bu ülkelerde? Gördüğüm kadarıyla paralı yollar dümdüz. Bir tek Sırbistan'da sanırım Niş diye bir yer dağlık. Hava durumu nasıldır kar kış durumları? Önerir misiniz kışın araç ile gitmeyi? Teşekkürler. |
Selamlar, 40 yıl düşünsem başlıktaki cümleyi söyleyeceğim aklıma gelmezdi. Eşim ve ben kariyerimizi yurtdışında sürdürmeye karar verdik. Çok büyük bir problem yaşamadığımız sürece de geri dönmeyi düşünmüyoruz. Ekonominin kötü olmasından öte, gitmemizin sebebi ülkenin halinin her anlamda gerçekten kötü olması. İnsanlardan, trafiğinden, her konuda kazıklanmantan, bir ürün satmak için söylenilen yalanlardan, 7/24 inşaat izni olan inşaatlardan, telefona gelen saçma sapan spam sms ve aramalardan, politikadan, siyasetten, kadınlara mal gözüyle bakan insanımsılardan, pazarda 1kg ver 2 kişiyiz napacam 3kgyi dememe rağmen abi 3kglik yaptım diyenden, Kapıkule'yi geçemeyen futbolundan, eğitiminden her şeyine kadar bıktım da bıktım. Daha yazılacak o kadar çok şey varki... Ülke insanı zaten böyleydi sadece bastırılıyordu. Artık bastırmaya ihtiyaç da yok. Nasıl olsa hiçbir şey suç değil artık. Yap geç... Nasıl yaptınız, ne yapmak gerekli v.s gibi merak edeniniz varsa yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada IT sektöründeyiz. Diğer meslekler için bir fikrim yok açıkçası. Sadece doktorlar için denklik gerekiyor diye biliyorum. EDIT : Konuyla alakalı çok mesaj geldi. Hepsini burada toplamak iyi olur diye düşündüm. Hem yurtiçi hem de yurtdışı için geçerli bu yazdıklarım.
Yurtdışı ile alakalı;
İş görüşmesine girerseniz;
Aklıma bunlar geldi. Sizin aklınıza gelen varsa sorabilirsiniz. Birde nereye gidiyorsun diye soruluyor. Artık yeni futbol kulubüm Lech Poznan ![]() EDIT 2: Üni, bölüm ve yaşımı soran arkadaşlara; Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik mezunuyum. Yaşım 40. Yaşın önemli olduğunu sanmıyorum yoksa benle görüşmezlerdi bile. Adamlar zaten ülkelerinde eleman bulamıyorlar 50 olsun bizim olsun diyorlardır :) Yabancı dil olarak sadece ingilizce biliyorum. Almancam yok. Bazı firmalar almanca istiyorlar o yüzden rededildiğim oldu. |
Selamlar, Healthpass uygulamasından ekleme yapmak istediğinizde sizde benim gibi "Geçersiz barkod" hatası alıp kafayı yediyseniz bir çözümü var. Çözüm de HealthPass uygulamasını kullanmamak ![]() TousAntiCovid adında bir uygulama var. Fransa hükümetinin yaptığı, AB uyumlu aşı sertifikalarını yüklemek için geliştirilen bir uygulama. Türkiye storelarında da mevcut. Ama isteyen sitesinden de indirebilir. https://bonjour.tousanticovid.gouv.fr Uygulama ingilizceyi destekliyor. E-Nabızda Covid19 kısmından AB uyumlu aşı sertifikası oluşturuyorsunuz. Her iki doz aşı için "Görüntüle" düğmesine basıyorsunuz. Çıkan barkodu bu uygulamadan okutuyorsunuz. HealthPass'taki gibi ne uyum problemi var ne de TAN kodu istiyor. Hemen ekliyor. Eğer yurtdışına gidecekseniz bu uygulamayı kullanabilirsiniz. |
Selamlar, Birkaç sorum olacak;
şimdiden teşekkürler. |
Selamlar. Yakın tarihlerde Hollandaya giden var mı aranızda. Malum bu aralar siyasi olarak çekişiyoruz. Karşılıklı olarak elçi yok vs. İtalyadan aldığım vizem var. Black fridayden pegasusdan 2 kişi gidiş dönüş 650tlye bilet almıştım. Bu aralar giden varsa zorluk çıkartıyorlar mı havaalanında? |
Merhaba, Eğer aynı konu açıldıysa kusura bakmayın işteyim çok vaktim yok. n11'de PS4 oyunları 99TL kampanyası var 31.12.2014'e kadar. http://www.n11.com/promosyon/playstation-4-oyunlarinda-tek-fiyat-99-tl-430253?icid=200501_b_playstation-4-oyunlarinda-tek-fiyat-99-tl-430253 satan firmalar da oyunkonsol ve beylikduzukaleps3. Bu firmalara güvenebilir miyiz? Çünkü aynı firmaların 149TL'ye de ilanları var. Kafa karıştırıcı bir durum. n11de alışveriş yorumu da bulamadım. Sadece Wolfenstein oyununa biri "oyun sıfır değil 2.el gibi" demiş. |
Aşağıdaki siteden HP Omen ve HP Victus'lar için ekran kartı değerlerini öğrenebilirsiniz.
Örneğin alacağınız laptop "HP Victus 16-R0052NT 6GB RTX4050" özellikli olsun.
Bu siteye gidip 16-r0xxx ve NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 6 G yazan yere bakıyorsunuz. 120 watt ve 2355 Mhz yazıyor.
https://support.hp.com/tr-tr/document/ish_8109249-8406974-16