M

Teğmen
23 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
86 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
geçen yıl
Phanteks p500A vs p600s - PSU Önerisi
Selamlar arkadaşlar.

Kasa olarak bütçe limitim 1600tl. Phanteksin p600s serisi incelemelerim sonucunda bana hitap ediyor. Ancak fiyatı maksimum bütçemde. Arada ki farkı hakediyor mu?

Son olarakta 1000w gold moduler bir PSU araştırıyorum. Ancak fiyatlar ateş pahası. Nasıl bir bütçe belirlemeliyiz? Önerilerinizi bekliyorum.
M
geçen yıl
Turkcell global bilgi'de yöneticim tarafından maruz kaldığım mobbing
Selamlar.

Çok yakın arkadaşımın turkcell global bilgi adlı firmaya işkur kapsamında girip, yaşadığı mobbing ve işten çıkarma hadisesini onun ağzından anlatacağım.

Konunun ekşi sözlük linki.

Güncelleme1: Turkcell global CEO'su Çağatay Aynur'a linkedin üzerinden ulaştık. Telefon numaramızı istedi.
Güncelleme2: Çağatay Aynur'un yönlendirmesiyle, yetkili bir hanımefendi tarafından arandık. Derdimizi ona anlattık. İnceleyeceklerini söylediler.
Güncelleme3: Ofisten tanıdığım bazıları sosyal medya üzerinden beni silmeye başlamışlar. Onlara hak veriyorum, bu devirde işsiz kalmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Ancak kendi hakkımı da sizin hakkınızı da sonuna kadar savunacağım!
Güncelleme4: Konu ekşi sözlük yönetimi tarafından troll sekmesine taşındı. Bu yüzden yeterince hit alamıyor. Bu devir de hakkımızı aramakta suç oldu arkadaşlar. Desteklerinizi esirgemeyin.
Güncelleme5: Bahsi geçen takım lideri, takımında ki çalışanları arayıp soruşturma geçirdiğini, bunun ile alakalı aranabileceklerini anlatmaya başlamış. daha ben çalışırken pirimini yediğin çalışanlara ne güzel "kardeşim" şeklinde konuşmaya başlamışsın.

Sonucları buradan güncelleyeceğim.

Konu biraz uzun, çünkü gereksiz detaylarına kadar anlatacağım.

Günümüz Türkiye'sinde iş bulmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu firmadan teklif aldığında turkcell gibi kurumsal bir firma çatısı altına gireceğim için çok sevinçliydim. Uzun süredir işsiz olduğum için de sonunda hayatımı yoluna koymaya başlayabilecektim.

Bir kaç küçük mülakattan sonra 19 ağustos tarihin de işkur üzerinden İzmir Turkcell global ofisinde eğitim programına dahil edildim. Eğitim toplam 25 iş günü sürdü. Bu süre zarfında ekranların nasıl kullanılacağı, müşterilerle nasıl konuşulacağı hakkında yüzeysel bilgiler öğretildi. Eğitim boyunca sürekli kendimize zaman tanımamızı, bu işin stresli bir iş olduğu, 5-6 ay minimum alışma süreci gerektirdiği ve yapamayacağınızı düşünüp hemen işi bırakmayın gibi şeyler söylendi.

Eğitim sonunda ki mülakattan başarıyla geçtikten sonra 18 eylül tarihinde direk olarak portföyüm oluşturuldu ve kurumsal müşterilerden çağrı almaya başladım. Bu arada segment py2 adlı takıma dahil olmuştum. Takım gruplarına katıldık tanışmalarımızı gerçekleştirdik, direk olarak çağrılar almaya başladık. Haliyle direk olarak bu şekil de konuşmak, kurallara uymak, aynı zamanda da bilmediğiniz bir sistem üzerinden işlem yapmak zor olabiliyor.

21 eylül günü direk olarak segment py2'nin takım lideri tarafından telefon ile arandım. Diğerlerine göre daha zayıf performans gösterdiğimi dikkat etmem gerektiği söylendi. Daha çağrı almaya başlayalı 3. günün de bu uyarıyı aldım. Sebebi satış olmaması. Demoralize olmamaya çalışıp aynı şekil de işi öğrenmeye, müşterilere güler yüz göstermeye ve satış yapmaya odaklandım.

Bundan sonra ki 3-4 gün içerisinde ben satış, yönlendirme, sorun çözme gibi işlemler yapmaya, işi hızlıca öğrenmeye başladım. ancak takım lideri için bu yeterli gözükmüyordu. Sürekli telefonda veya toplantıda zayıf olduğum konusunda beni demoralize etmeye çalışıyordu.

Bir sonra ki ciddi uyarısı müşterilerle çok fazla hatta kalmam konusunda oldu. Kurumsal bir müşterimizin faturası yüksek geliyor, 10 ve üzeri hattı var paket güncellemesi gerekiyor ve hepsini tek tek yapıyorum. Başka bir çalışana yönlendirmekte yasak. Bu uyarıyı da bu yüzden yaptı. Bu olayların hepsi daha ilk hafta içerisinde oluyor.

İlk performans raporlarına göre çalışanlar arası sıralama açıklandı. Yazan rakamlara göre bordrolu çalışanlar listesin de bile son sıralarda yer almıyordum.

Bu raporlar açıklandıktan sonra segment py2 takım lideri ofiste yanıma geldi. Alaycı bir şekilde çok zayıfsın, böyle giderse seni bordroya almayacağım dedi. Dikkat etmen gerekiyor, rakamların çok düşük. Asıl mobbingler bundan sonra başladı. Ben demoralize olsam da hatam nedir öğrenmeye, bu işsizlik durumunda işsiz kalmamaya uğraşıyordum. Saygılı bir şekilde ne yapmam gerektiğini, genel sıralamada o kadar kötü gözükmediğimi sordum. Daha fazla fırsat yönlendirmesi yapmam gerektiğini söyledi. Fırsat yönlendirmesi müşteriye cihazlarımıza bir bakın belki alırsınız demek ve cihaz satış ekibini müşteriye yönlendirmek, ancak bunu müşterinin kesinlikle kabul etmesi gerekiyor. Satış ekibi yönlendirildikten sonra satış olursa bundan prim alıyorsunuz. Nasıl fazla fırsat yönlendireceğim konusunda da bana kurduğu cümle aynen şu şekilde. Müşteriye bir şeyde anlaş, diğer ürünler icin fırsat yönlendirmesini tam telefonu kapatırken, müşteriye söz hakkı tanımadan, "diğer ürünlerimiz için de arkadaşları yönlendirdim" de. Ben bunun etik yönünü tam olarak kavrayamasam da tamam dedim.

Ertesi günü bu uyarılar bana ne kadar yanlış ve adaletsiz şekilde gelse de uygulamak üzere tekrar ofise geldim. Ancak aldığım telefon ile biranda çöktüm. Takım lideri benim kurumsal müşteri portföyümü elimden alacağını ve sadece "kriz müşterilerine" bakacağımı söyledi. Bunu duyduktan sonra mentâl açıdan çöktüm ve bu arada da müşterilerden çağrı alıp sorun çözmeye, ürün satmaya devam ediyorum. Ne yapacağımı ne diyeceğimi bilemedim. Acaba söylediği kadar kötü müydüm?. başıma gelen olayı baska arkadaslarla paylaştım. Başka bir segmentin takım lideri hangi takımda olduğunu sordu. Ben takımımı söyledikten sonra: "Şimdi anlaşıldı, bana ... beyi anlatma, ben onun nasıl biri olduğunu çok iyi biliyorum. çok saçma". Bunu duyduktan sonra başka takım liderlerinin veya koçlarının nasıl davrandıklarını arkadaşlara sormaya başladım. Hepsi çok anlayışlı olduklarını, sabret yapacaksın diye mental olarak desteklediklerinden, koçların da aşama aşama her anda yanlarında olduklarından bahsettiler. Benim takım liderime gelince de hiç birisinden olumlu bir şey duymadım. Ayrıca portföyün elinden alınması ve kriz müşterilerine yönlendirme şeklinde bir durum da kimsenin başına gelmemiş daha önce. Yani olayın kişiye bağlı mobbing olduğuna buradan emin oldum.

Bu haberi bana verdiği günün akşamın beni arayıp, "portföyünü elinden almaktan vazgeçtim, seni de bu strese sokmuştur farkındayım diyip güldü".

Düştüğüm takımı talihsizliğime verip yine işsiz kalma korkumdan ötürü işime var gücümle çalışmaya devam ettim. Fırsat yönlendirmem hala orta sıralarda olmasına rağmen yönlendirdiğim fırsatlarda satış gerçekleşme yüzdesi en yüksek olan da bendim. Ama hiç bir şekilde takım liderine yetmiyor, sürekli telefon da ve toplantılarda bordroya almayacağı konusunda tehtidler de bulunuyor sürekli beni demoralize ediyordu. Ben de ona inat daha fazla işime tutunup her geçen gün satışlarımı, fırsat yönlendirmelerimi, ve konuşma süremi yükseltiyordum. Öğle aralarına bile çıkmayıp daha fazla konuşma süresi ve satış yapmaya çalışıyordum ve yapıyordum. Ama sürekli bu şekilde tehdit tacizleri her gün devam ediyordu. Her allahın günü beni bordroya almayacağını söylüyor ve beni demoralize ediyor. Bazen pişkin bir şekilde işsizlik zor evet ama böyle gidersen giremeyeceksin bordroya gibi şeylerde söylüyordu. Ben lütfen bu şekilde konuşmayın hatam varsa söyleyin desem de sürekli verilerimin zayıflığından bahsediyordu. Koç diye atadıkları çalışan hiç bir şekilde doğru düzgün yardımcı olmuyor, bazen çağrılarıma geri dönmüyor, ben başka takımda ki başka koçlara sorup öğrenmek durumunda kalıyordum. Zaten koç diye atanan şahsın, takım liderinin yancısı olduğunu da sonradan öğrendim. Normal de atanan koçu değiştirmek isteyebiliyorsunuz ama benim bu talebimde karşılanmadı.

Tabi ben şirkette insanlarla kaynaştıkça bu takım lideri hakkında bilgiler edinmeye de devam ediyorum.

segment py2 takım liderinin özellikleri
-toplu istifaların gerçekleştiği takım
-daha once niye bukadar istifa geldigine dair uyarı alan


Her gün gelip istifa dilekçesi bırakanlar, zimmetli eşyalarını teslim etmek için gelip gidenleri gördükçe belki beni çıkarmazlar gibi düşünüp kendimi avutmaya devam ediyordum. Diğer çalışanlarla kıyaslama yaptıkça durumumun kötü olmadığını hatta iyi denecek seviyelere geldiğini görebiliyordum ancak ne yapsam sürekli mobbing altındaydım. Bu mobbing'e daha fazla dayanamayıp bu durumdan yöneticilere bahsetmek istedim. Beni insan kaynaklarında ki p.. hanıma yönlendirdiler. p.. hanıma 26 ekimde zor bir durumda olduğumu belirtip yardım istedim. İzinde olduğu için dönüş gününde konuşacaktık.

30 ekim günü ofisteyken 7 şiddetinde ki depreme yakalanıyoruz. (geçmiş olsun herkese, inanılmaz korkunçtu). Depremden sonra hemen turkcell bahcesine tahliye ediliyoruz. Tabi ortalık mahşer yeri gibi o sıra insanlar panik halinde. çok saygıdeğer segment py2 takım liderimizin takım grubuna yazdığı mesaj görseli. Bunu sadece bu takım lideri pozisyonda ki şahsın nasıl bir insan olduğunu anlamanız için gönderiyorum. İzmir mahşer yeri olmuş, herkes panik halinde ailesine ulaşmaya çalışıyor, düzgün şekilde hatlar çekmiyor, insanlar ağlıyor stresten. Gelen mesaj sadece buydu. Yorumu size bırakıyorum.

İnsan kaynaklarından p.. hanıma attığım maile istinaden .. günü telefonla arandım. Telefonda satış işlerinin çok zor olduğu bu şekilde söylemlerin ( seni bordroya almayacağım, kusura bakma işsiz kalacaksın) çok normal olduğunu ve her şirkette olduğunu söyledi. Ayrıca birim yöneticisi ile bir ikili görüşme ayarlayacağını söyledi. Ben tabi bu söylemlerinin şokuyla artık işten çıkartılacağım konusuna kesinlikle emin oldum. çünkü insan kaynaklarında ki hanımefendinin benim takım liderimi tanıdığını o telefon görüşmesinden anlamıştım, ama bir ihtimal bu sorunu bir üst yöneticiyle çözebileceğimi, belki bana hak vereceklerini düşündüm.

Aynı şekilde 11 kasım tarihine kadar kendimi paralayarak çalışmaya devam ettim. Bu süre zarfında ne takım lideri beni arıyor, ne başka bir yönetici beni arıyor ne de insan kaynaklarından bir haber geliyor. Hatta yaklaşık 2 haftalık süreçte çok fazla satış yapıyor, müşterilerle çok iyi anlaşıyor ve sıralamalarda üst sıralarda gözükecek şekilde devam ediyordum.

12.11.2020 tarihinde yani bugün sabah işe gittim. Kendine takım lideri diyen şahıs beni telefonla arayıp bir toplantı yapmak istedi. Toplantı odasına girip online olarak benim insan kaynaklarında şikayetim için muhatap olduğum hanımefendi de vardı.
Takım liderinin bana dediği ilk cümle, "seni takım grubumuzdan çıkarmıyorum, kendin çıkarsan daha iyi olur, hayırlısı olsun.". Daha sonra ik'da ki çok bilgili hanımefendi şu cümleleri kullandı, "1 haftadır birim yöneticilerinle verilerini inceliyoruz, performansın çok düşük, bu işi yapamayacağını düşündük. Senin şanssızlığın şu oldu, sektörün lider bir firması olan turkcell global bilgi de çalışmak. Orta ölçekli bir firmada olsaydın verilerin gayet iyi gözükebilirdi. hayırlısı olsun".

Kurulan 2 adet cümleyle işime bugün itibariyle son verilmişti. Verilerim diğer çalışanlara göre gayet iyi seviyelerde olmasına rağmen, müşterilerle en iyi şekilde anlaşıp en güzel çözümleri sunmama rağmen, hatta ve hatta müşteriler ile " izmir'e geldiğin de ofisinize uğrayıp bir çay içelim." dedirtecek kadar iyi ilgilenmeme rağmen bordroya alınmadım ve iş sahibi olma şansım elimden alındı. Tamamen bana kafayı bir şekilde takmış, nasıl takım lideri vazifesine geldiğini bilmediğim, yöneticilikten gram anlamayan bir şahıs ve takıntıları yüzünden, tekrardan işsizlikle uğraşmak zorunda kalacağım. İşin en kötüsü, uğradığım mobbingi yöneticilere iletmek istediğimden ötürü, turkcell bordrosuna geçirilmeyen tek kişinin ben olması.

izmir depreminden sonra özellikle evi zarar görmüş bir bireyi bu şekilde takıntılar yüzünden adaletsizce işsiz bırakan, birbirini şakşaklayan insan kaynaklarını barındıran turkcell bünyesinde ki bu kuruma, benim işsiz kalmamda kimin rolü varsa gram hakkım helal değildir.

Bana mentâl açıdan yarımcı olmaya çalışan, kendi takımımda ki bazı arkadaşlara, diğer takım liderlerine teşekkür ederim.

Son olarak bu yazıyı okuyan herkese teşekkürler.
M
2 yıl
Fifine K669 Mikrofon / Uyumlu stand önerisi lütfen
Selamlar.

Fifine K669 mikrofon an itibariyle elime geçti. Ancak internette satılan mikrofon standlarının satıcılarına ulaşıp, uyumlu olup olmadığını sordum. Çoğu uyumsuz olduğunu söyledi.

Bu ürünü stand ile kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
M
3 yıl
dYitems.com Yayıncılar İçin Skin Donate Botu
Merhaba

Kişisel olarak tek başıma oluşturduğum bir sitedir. Amacı yayıncıların steam skinleri üzerinden de bağış almalarını sağlamaktır. Belirleyeceği fiyat tutarı limitinde yayına eşya tutarını ve kullanıcının mesajını göndermektedir.

İlgili arkadaşlar info@dyitems.com üzerinden iletişime geçebilirler.
M
3 yıl
Hediye Edilebilen Crimson Edge of Lost order ve Golden Edge of Lost order (Jugger) Alınır
Selamlar.

İtemler ağustos ayında toplu olarak pazara açılabilecek ancak bir kereye mahsus gift edilebiliyor. Gift edilebilmek için 1 aylık steam üzerinden arkadaş olma zorunluluğu var. Bu eşyaya sahip olan ve satmak isteyen var ise mesaj atabilir.

Golden fiyat 80TL 1 adet alacagım
Crimson 30TL 1 adet alacagım.
M
3 yıl
e-kurye.com / rakundan.com Alan Adları Satılıktır
Selamlar.

e-kurye.com bir çok kargo firmasına subdomain veya ana domain olabilecek potansiyelde bir alan adıdır. Belli başlı teklifler aldım ancak aklımdaki fiyata yakın değildi.

rakundan.com bir zamanlar kendi şirketim için kullandığım aylardır kapalı olan alan adıdır. Googlede hala listelerde çıkabilen bir alan adıdır.
Her türlü içeriğe uygun bir alan adıdır.

Tekliflerinizi özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz.
M
3 yıl
Hediye Edilebilen Crimson Edge of Lost order ve Golden Edge of Lost order (Jugger) Alınır
Selamlar.

İtemler ağustos ayında toplu olarak pazara açılabilecek ancak bir kereye mahsus gift edilebiliyor. Gift edilebilmek için 1 aylık steam üzerinden arkadaş olma zorunluluğu var. Bu eşyaya sahip olan ve satmak isteyen var ise mesaj atabilir.
M
3 yıl
e-kurye.com Satılıktır.
Selamlar.

Gelen teklifleri beğenmediğim alan adım satılıktır. Kurumsal projelere açıktır.

Tekliflerinizi özel mesaj ile iletebilirsiniz.
M
4 yıl
HTML & CSS & PHP -Hazır E-Ticaret Paketleri Hizmeti
Herkese Merhabalar

Özel bir şirkette web developer olarak çalışmaktayım.Kalan zamanlarımda ise freelance olarak çalışıyorum.


Genel Olarak Yetkinliklerim

->Google Seo Kurulum ve Ayarları
->Site yapımından sonra teknik testek ve danışmanlık(haftalık-aylık)
->PHP ile Size özel Admin Panel,İletişim formları, Rezervasyon
->HTML & CSS & Jquery - Kişisel Blog - Şirket Tanıtımı - İşletme Tanıtımı - Fotoğraf Galerisi. Premium temaları alıp isteğiniz doğrultusunda tasarlayabilirim.
->Prestashop - Uzmanlık alanlarımdan birisidir.Hazır yapı e ticaret paketidir.Anlaşılabilir,kolay kullanımlı ve kapsamlı admin panel.Hızlı kurulum ve teknik destekde sağlayabiliyorum.
->Google Adwords Reklam yönetimi. Sitenizi, bütçenize en uygun şekilde ve doğru anahtar kelimelerle en yüksek müşteri potansiyeline eriştirebilirim.
->Wordpress
->Sitenize yüksek kalitede SEO desteği.

İlgilenen arkadaşlar bana pm üzerinden veya Çağrı Sungur üzerinden iletişim formunu doldurarak ulaşabilir.
M
4 yıl
Anime ,film ve oyunların Ürünleri https://rakundan.com
Herkese merhabalar.
Uzun süre üzerinde çalışmış olduğum web-sitesi açıldı!
Ürünler sürekli güncellenecek ve her geçen gün yeni ürünler eklenecektir.Tamamen yeni mezun olmuş bilgisayar mühendisi bütçesiyle yapılmıştır:)
Ürünlere göz gezdirmek içinhttps://rakundan.com adresini ziyaret edebilir veya facebook.com/rakundancom/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.