V

Yüzbaşı
06 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
V
4 yıl
Twitter kadar destek sistemi kötü bir site yok
İyi günler dostlar 1 aydır hesabım yaş yüzünden kitlendi,abartmıyorum 10 defa kimliğimin resmini attım her seferinde açıyoruz diyorlar ama tık yok,kimliğin sağdan soldan resmini atıyorum yok,eski kimliği atıyorum yine yok.[
Ne yapmam lazım,6 yıllık hesabım içinde çok güzel anılarım vardı?
V
4 yıl
Neden böyle oldu?
İyi forumlar dostlar içimi dökmek istiyorum konuşacak kimsede yok zaten bu yıl ilk defa dile geçiş yaptım hiç bir temelim olmadan sene başından beri günde en az 7,8 saat çalışma ile güzel bir altyapı yaptım bol,bol kelime ezberleyip her gün düzenli reading çalışması yaptım denemelerim çok güzel artmaya başladım her şey çok güzel gidiyordu sabahları dershane akşamları çalışınca ve her gün dershaneye 4,5 saat uyku ile gidince bünye kaldırmamaya başladı ama yine üniversite hayali ile köpek gibi çalıştım yemek molamda bile o kadar test çözdüm konu videolarını 5,6 kez izledim kendime notlar çıkardım,öğrendiğimi kendimi öğretmen edasıyla anlattım ama sınavda başarsınız oldum şuan düşünüyorum nerde hata yaptım diye bulamıyorum hiçbir pişmanlığım yok ama hayalkırıklığına uğradım denemelerde sınıf birincisi olup herkesin örnek gösterdiği ben herkesten çok daha kötü bir sonuç eldte ettim.
Son 2 ayda tyt'ye hiç çalışmadım sadece dil netlerim 60+ sabitlendi ve bu sonuçları els denemelerinde alıyordum ama ayni şey sınav için olmadı..

Denemelerde tyt'de:280-340 arası yapıyordum asıl sınavda 300 aldım
Dil sınavında son 2 aydır 60dan aşağıya düşmedim her gün 2 deneme,deli gibi konu tekrarı ama asıl sınavda 35 net yaptım nasıl oldu bilmiyorum.

Daha önce lisede sınıfta kaldım bir yılım gitti bu yılda bir yılım duman oldu ne yapacam bilmiyorum kıçıkırık bir bölüme gitsem ilerde pişman olurmuyum hiç bilmiyorum.
V
4 yıl
Dilciler ne yapsınn??
P*ç gibi ortada kaldık kimse bizimle ilgili ne video yapıyor nede puanları incelerken dil bölümünü işin içine katıyor.
Evet dilciler sınavınız nasıl geçti?
Sene başından beri ösymin çıkmış paragraflarını+2 paragraf kitabı bitirdim köpek gibi dil bilgisi çalıştım ama yinede paragraflardan çok emin olamadım denemelerde hiçbir zaman 38 netin altını görmedim bakalım ne olacak,sosyal ise coğrafayanın 2 sorusu dışında çerezdi, beni en çok üzen matematik oldu 9 aydan beri deli gibi mat için alt yapı yaptım en az problemlere önem verdim ama en çok problem çıktı 12 soru yaptım 10 tanesi doğru çıktı.
Fen bir dilci için bile aşırı kolaydı bence 11 tane yaptım hepsinin doğru olduğunu düşünüyorum.
Süre sıkıntısı çekmedim Türkçe az daha kısa olsaydı birazcık daha mat yapardım,birde açıklama yaptılar yok artık uzun paragraf yok,palavra hepsi.
Asıl sınavımız yarın bakalım ne olacak dil netlerim ortalama 50+60 arası.
V
4 yıl
Sene başından beri çalışıyorum ama meyvesini hala toplayamadım
İyi forumlar dostlar dilden hazırlanıyorum sınava sene başından beri her konuyu defalarca tekrar edip üstüne bol soru çözüp+nerdeyse çıkmış tüm soruları çözmeme rağmen çok abzürt sonuçlar alıyorum ya çok gerizekalayım yada şansım yok çalışma şeklimde hiç bir sıkıntı yok birçok yöntemi denedim en çok bu şekilde verim aldım,zoruma giden şu hafta sonları aptal bir fastfood zincirinde çalışıp 30dklık molamda bile kelime ezberliyip hafta içi köpek gibi tyt+yks kasıyorum ama sonuçlar rezil yani çok rahat 80 soruda 65+ yapmam lazım ama bazen 65 bazen 55 bugun sınava girdim hiç iyi hissetmiyordum 30 net yaptım şaka gibi ya düzenli bir reading+çeviri+kelime çalışma programımın yanına grammar eksiklerimi tamamlıyorum ama yok artmıyor,eksik olduğum konularda yüzlerce soru çözüyorum konuyu 10 defa 20 defa tekrar ediyorum ama nafile of of çıldıracam yeter
V
4 yıl
Concerta Günden güne kemiriyor beni
Dostlar merhaba 8 ay önce dikkat bozukluğum yüzünden 27mg concertaya başladım ilk ay cok güzeldi sonra etkisi ciddi anlamda azalmaya başladı.
Bende dozajı yukseltmek istemedigim icin 27mg ile 4 ay idare ettim bazen çok iyi bazen cok kötüydü.
4,5 defa günde 2 dozaj aldığım oluyordu ve resmen ucuyordum. Elimde kalan son 27g bitince 3 ay önce 38mg basladim ilk 10 gün hiçbir etkisini gormedim.
Doktorum ekstra olarak Stertta yazdi 60mg ama hiçbir ise yaramadi bende 15 gun kadar ilaçları kullanmayı biraktim.
Geri döndüğümde ayni guzek etkiler yine basladi ama yine 1 ay sordu eskiden en kötü 7,8 saat çalışabiliyordum, ama şuan en fazla 5 saat, beslenmeme dikkat ediyorum ama yine fayda etmiyor sinava 40 gun kaldi ve elimde 3 kutu 36mg var doz artisi yapamıyorumda, ne yapmam lazım?
İlaca basladigim zaman 78 kilo 1.72 boyum vardi suan 58 kiloyum ve 1.78 oldum, yemek yeme isteğim hiç yok.
İlaca 3,4 gun ara versem düzelir mi sizce?
İlaci kullanmadigim zaman hiçbir yoksunluk çekemiyorum,sadece en fazla 2 saat çalışabiliyorum.
V
4 yıl
Bu ülkedeki herşeyden nefret ediyorum
Büyük bir tepki alabilirim ama herşeyden nefret ediyorum.
İnsanlar yobaz gerici,kaba.
Her yerde arap midem bulanıyor hepsinden.
Basta ki adam bos boş konuşup ulkeyi iyice b"k yoluna sürülüyor ve ulkenin halini gördükçe üzülüyorum.
Sırf okuyabilmek uni paramı çıkarabilmek icin milletin ağız kokusunun çekiyorum.
Ama valiler,baskanlar ve çocukları en lüks hayatı yaşıyor.
Müslüman değilim ve günün 5 vakti 20 farkli camiden resmen ezan remixi dinliyorum ne uyku kaldı nede adam gibi ders çalışıp, kitap okuyacak ortam.

Her ay köpek gibi calisip aldigim parayi sadece kurs ve kitap masraflarıma gitmesi ve üstüne hala ihtiyaçlarının bitmemesi çok zoruma gidiyor.

En çok koyanda şu ülkenin bu halinden memnun olan ve iktidari destekleyenler.

Keske birşeyler olsada Dalkavuklardan kurtulsak..
O kadar cok sey yazmak istiyorum ki ama korkuyorum.

Lanet olsun bu ülkeyi bu hale gelmesinde sesimi cikarmayanlara!!
V
4 yıl
Güç Kaynağında ki 8 pim kablosunu kestim sıkıntı olur mu?
Dostlar merhaba yaklasik 2 yil once sistem topladigim zaman güç kaynagimi moduler ve yüksek seviye aldim ileri dönük oldun diye ama yeni cikan kartlar cok az guc tükettiği icin para israfi olsu her neyse kasama kablo duzenlemesi yaparken 8 pin güç kabloların çok fazla olduğunu farkettim 2 tanesini kasamin altina koydum gözükmüyor ama diger ikisi yapisik olduğu icin bende kotu goruntu diye kestim ve gerekli izalasyon islemlerini yapip orayi resimde gördüğünüz gibi kapattım sizce hatami yaptim? Suan hic bir sıkıntı yok ilerde sıkıntı cikma sansi varmi? Birde kablolae birlesik oldugu icin birini kesince diğerine daha az gitme ihtimali varmi?
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 yıl
Saat 17'den beri aralıksız ders çalışıyorum uyku sıfır
Dostlar merhaba bu yıl sınava gireceğim dilden hazırlanıyorum,normalde deli gibi odaklanma sorunum olurdu ama son bir kaç aydır concertaya başladım ve hiç sıkılmadan mükkemel bir zevkle günde 15 saat ders çalıştığım oluyor verimini alıyorum ama çok fazla yan etkisi var galiba. :)
V
4 yıl
Nick Değiştirme
Merhaba sayın yönetici ve moderatör arkadaşlar bu hesabı yaklaşık 5 yıl önce sadece arada sırada kullanmak için açmıştım ama şuan aktif olarak kullanıyorum ve nickim çok kötü,değişimini talep ediyorum.
İstediğim nick:NakedSnake
V
4 yıl
Burger King, McDonald's,KFC Çalışma Şartlari
Merhaba dostlar bu firmaların hepsinde belli bir süre çalıştım, şartları çok birbirine benziyor, çalışmak isteyenler ya da bu tarz yerlerde kariyer hedefleyen arkadaşlara yardımcı olmak amaçlı bu konuyu açıyorum,suan aktif olarak Burger King'de çalışıyorum.

Bu tarz işyerlerine kesinlikle girmenizi öneriyorum, insanın iliğine kadar sömürüp elinize 3 kr para tutusturuyolar.

Ücretleri hepsinde asgari ücret yaptığınız her ekstradan mesai icin 5.7 lira terfi edince 6 lira müdür yardimcisi olunca yada mudur 20 saat çalışanız bile maaşınız artmiyor. Ben bk'da haftasa 3 gun çalışıyorum en yoğun günlerinde ortalama 11,12 saat gunde ayda 850-900 lira arası aliyorum.

Çalışma şartları ise cok zor her insanin yapabileceği bir iş kesinlikle değil cok fazla insan bu yüzden bir hevesle girip ertesi gün işten çıkıyor.
Sonuçta 10+saat ayakta durmak kolay değil.Bunun yanında devamlı olarak laf yiyorsunuz,baski altındasiniz, yükseldikçe çok daha fazla sorumluluğunuz ciddi oranda artıyor,örnek veriyorum ekip üyesinin yaptigi bir salakligin bedelini, müdürler yada amirleri isitiyor.
Bizim Müdürlerimizin hepsi üni mezunu biri Tarih öğretmeni atanamayinca calismaya başlamış 32 yaşında adam üstünden çocuk gibi azar yiyor sebebi ise giderlerin düzenli kopuklenmemesi.

Kadinsaniz cok daha sanlisiniz kapanış derdiniz, sevkiyat derdiniz yok,ya Kasiyer yada boardasiniz. kafaniz rahat.

Erkeklerin isi cok daha zor o kadar cok gereksiz ve fazla detaylı iş yapılıyor ki abartmiyorum 18 saat çalıştığımiz gün oldu sadece detay temizligi.

15 Temmuzda meydan kapalı oldugu icin sevkiyatı alamadik sabah 9'a kadar bekledik alabilmek icin 9'a kadar ful temizlik ve detay sonra 3 saat sevkiyat cekimi deli gibi yorgunluk ama çok iyi para aliyorsunuz bizde yazin asgari ucret 1400 lirayken ful çalışıp 2000 liradan az para alan kimse yoktu.

Yemek puani ve mola işi ise cidden garip Burger king vr mc icin belli bir puaniniz oluypr o puan ile gün içinde o resten istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz,burgerin tek farki ekstra her mesai basina 2 puan geliyor 10 saat calisip cok rahat stekhouse+mega secim+suffle yiyebiliyorduk,
mola 30dk çok az cidden bazen 30fk bile kullandirmiyolar yoğunluk yüzünden,

Bu sektör icin kariyer planlayanlar için ise 2 seçenek var ya en baştan başlayıp 3 yila müdür olursunuz 6 yılada Rest müdürü olursunuz,Uni mezunlari icin 2 yıllıklar vardiya müdürü 4 yıllıklar ast müdür olarak başlıyor 7 aylik bir eğitim alıyorlar, böyle müdür alımları çok nadir,ve azdır.

Bu sektörün bana kazandirdiklari;
Diksyonum çok gelişti,
İnsanlar ile iletisimim güçlendi.
İkna kabiliyetim ve sabrım arttı.

Kaybetirdikleri
Sinir ilaclarina basladim
Alaksiz olayalra bazen cok garip tepkiler verebiliyorum.
Belimde fıtık çıktı.

Burger King yükselme basamakları.
Ekip üyesi (kırmızı) 5 ay sonra sinav gecersen Servis uzmani(gri),insanlar ile iletisimin iyiyse birde bölge müdürünün gözüne girdiysen 6 ay sonra SuperVizorluk(Siyah)
Sonra Vardiya müdürü,Ast Mudur, Kıdemli Ast Mudur, Restorant Müdürü, Operasyon Müdürü, Bölge Müdürü.
Daha sonrasi ise zor.

Ekip üyesi maaşı: asgarî ücret 7.5 saat sonrasi saat başı 5 yada 6 lira.
Servis uzmanı maaşı: Asgari ücretten 60 lira daha fazla ekstra mesa parasi,5.5 yada 6.5 lira
Süpervizor Maasi: 1800 lira+Prim ciro tutarsa Ekstra mesai parasi yok.
Vardiya müdürü:2000 lira+Prim ayni sekilde mesai parası yok.
Ast Müdür:2150+Prim+Özel sağlık sigortası+Yillik ciro birinciliğinde ekstra para
Kıdemli Ast Müdür:Bu seviyede rest sorumlusu oluyorsunuz 2500+Ekstra prim+Ciro primi+Yillio hedef tutarsa Ekstra ücret.
Rest Müdürü:2850+Ayni primler
Operasyon müdürü:3400+Bilmediğim primler.
Bölge müdürü: Şahsınıza adaba 4000+ birçok prim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.