A

Teğmen
31 Ağustos 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
Patriot P210 SATA 3 256GB SSD / 257,92 TL KOD ile 233 TL
A
2 yıl
Q6600 sisteme ekran kartı
MErhaba

Arkadaşımda q6600 işlemci 8 gb ram (4X2 gb DDR2) 500 Gb hdd Asus 350 watt powera sahip sistem var.
Bu sisteme 120 gb ssd takacağız.Win 10 kuracağız.
Ekran kartı için GT 730/R7 240 veya önerceğiniz bir ekran kartı var mı?
Bazen oyunda oynayacak.

Teşekkürler
A
2 yıl
çıkma başkan Melih'e damacana ayarı
"2017 yılının Ekim ayında sebebi kamuoyuna açıklanmayacak şekilde görevden alınan, ağlayarak Belediyemizi terk etmek zorunda kalan, kapının önüne boş damacana şişesi gibi konulan Melih Gökçek, ahlak dışı iftira kampanyalarına bu kez insan canı üzerinden devam etmiştir."
http://www.ankara.bel.tr/duyurular/ankara-tfaiyesi-hakkinda-yapilan-ftira-dolu-yayinlarla-lgili

< Resime gitmek için tıklayın >

Aha ver coşkuyu ABB
A
8 yıl
Notebook hdd şifrelem yazılımı önerisi..
Merhaba
Şirket içinde kullandığımız 30 pcye hdd encryption yazılımı bakıyorum. ( apple ve microsoft )
Şu ana kadar baktıklarım PGP ve Checkpoint . Her iki yazılımda management için bir server istiyor.


İstediğimiz ise lokal olarak pclere kurup bir tane admin şifresi ile diskleri şifrelemek.

Bunun için önerebileceğiniz ya da kullandığınız bir uygulama var mı?
Teşekkürler.
A
8 yıl
Biz Hep Buradaydık
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nin 2015 Ocak sayısındaki baş yazısında gündem yaratacak ifadeler kullandı. Son dönemde yaşananlara dikkat çekilen yazıda, "Şimdilerde birileri, adımıza ve adımızla konuşuyorlar. Hayretle ve ibretle izliyoruz. Biz 'bu dava şike davası değildir' derken, asıl hedefin Atatürk Cumhuriyeti olduğunu söylerken neredeydiniz? Bizi sorarsanız, 'biz hep buradaydık' dedi.

Aziz Yıldırım'ın "Biz hep buradaydık" başlıklı yazısının bazı bölümleri şöyle:

"Haklı ile haksızın, doğru ile yanlışın, zalim ile mazlumun birbirine karıştığı, yara bere içindeki vicdanlarımızla ortak akla ulaşamayan mücadele dolu yıllar yaşadık ve yaşamak zorunda bırakıldık.

"OYSA BİZ FENERBAHÇE OLARAK HEP AYNI KARARLILIKLA, HEP AYNI YERDE DURUYORDUK!"
Hesaplanamayan karşı duruşumuz ve sorgulanamayan Fenerbahçeliliğimizle buradaydık.
Şimdilerde birileri, adımıza ve adımızla konuşuyorlar. Hayretle ve ibretle seyrediyoruz...
Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler linç edilirken alkış tutanların pişmanlık dolu konuşmalarını izliyoruz.
Aziz Yıldırım, 2008’de İBDA-C ve 2009’da DEVRİMCİ KARARGAH örgüt üyeliği ile ilgili alınan dinleme kararıyla, 14 Şubat 2011’de “SİLAHLI SUÇ ÖRGÜTÜ” kisvesi altında dinlenirken ve biz “BU DAVA ŞİKE DAVASI DEĞİLDİR” derken, ses çıkarmayanların şimdilerde hukuka aykırı delil tartışmalarını seyrediyoruz.
Ve hatta...

"İFADEMİZ DAHİ ALINMADAN ADRESİMİZİ CEZAEVİ OLARAK GÖSTERDİLER"
Bir günlük nezarethane misafirliklerine avazı çıktığı kadar bağıranların, bizler hukuksuz bir şekilde 8 gün oradayken, üstelik ifademiz dahi alınmadan ADRESİMİZ METRİS CEZAEVİ yazılırken, nerede olduklarını düşünüyoruz.

Mesai saatlerinde grand tuvalet göz altıları seyrederken, sabahın 5’inde sırf Cumhuriyet Ormanı’nı yok etmek için, 107 yıllık çınarı silahlı suç örgütü çırasıyla ateşe verenleri hatırlıyor, adliye önlerindeki özgürce politik nutuklarını dinliyoruz; Aziz Yıldırım’ın ismini vermedikleri için hakaret ve tehditle ifadeleri değiştirilmeye çalışılan arkadaşlarımızla...

Yine de hukukun ve adaletin herkes için koşulsuz uygulanmasını bekliyoruz... İbret olsun diye... Yıkmaya çalıştıkları şeyin ne olduğunu görsünler diye...
CUMHURİYETE VE CUMHURİYETİ KURANLARA BAĞLILIĞIMIZI BİR KERE DAHA ANLAYIP SINAMAYA KALKMASINLAR DİYE...
Ancak düne bakmadan yarını kestirenler ve adımızla konuşanlara bir çift sözümüz ve hatırlatmamız olacak:

Tarih: 8 Temmuz 2011
Yer: Beşiktaş Adliyesi
Sorguya alındık... Biz Türkiye’nin nasıl yeniden dizayn edildiğini hissettik. Zira 3 avukatımın huzurunda Türkiye’nin eskisi gibi olmayacağını söylediler. Çok yakın gelecekte Aziz Yıldırım’dan çok daha ÜNLÜ KİŞİLERİN alınacağını söylediler. Kalkıştılar da... Türkiye’nin en üst istihbarat kurumuna ve belki de daha yukarılardaydı gözleri. Biz görmüştük operasyonu ve yapılmak isteneni. Cumhurbaşkanı’na mektup yazdık. “BU BİR OPERASYONDUR VE DEVLETE YÖNELİKTİR” dedik...
DİNLETEMEDİK!

Tarih: 14 Şubat 2012
Yer: Silivri Ceza İnfaz Kurumları Duruşma Salonu
Özel yasalarla, silahlı suç örgütü yalanlarıyla bizi şike yapmakla suçladılar. Özel Yetkili Mahkemelerde, özel adamların özel yetkileriyle itibarsızlaştırmaya kalktılar. Oysa biz “NE ŞİKESİ, MEMLEKET ELDEN GİDİYOR” dedik...
İNANDIRAMADIK!

Tarih: 9 Temmuz 2013
Yer: UEFA Tahkim Kurulu
Sahte ve hukuka aykırı delillerle, ülke içindeki işbirlikçileriyle bizi Avrupa’ya şikayet ettiler… Türkiye’nin gözünün yaşına bile bakmadan ispiyonladılar futbolumuzu. UEFA’da çullandılar üzerimize bu kez… Söz aldığımızda, bunun bir operasyon olduğunu ve kısa bir süre içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yöneleceğini söyledik. Duruşma CD’lerini istedik; TÜM ÜLKE NE DEDİĞİMİZİ DUYSUN DİYE...
DUYURAMADIK!

Yer: Avrupa Parlamentosu
İki yöneticimiz Avrupa Parlamentosu’na gittiğinde Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve devletini şikayet etmelerini beklediler. Zira gerçekliği ispatlanmamış kasetler uçuşuyordu havalarda ve savunması dahi alınmayan insanlar, çoktan suçlanmışlardı bile; tıpkı ERGENEKON, BALYOZ, KCK, ODA TV VE BİZİM DAVA GİBİ... Tam tersini bekleseler de bizden, arkadaşlarım yaşanan sürecin TÜRKİYE CUMHURİYETİ REJİMİ’NE VE DEVLETİ’NE yönelik olduğunu ve olacağını söylediler.
ANLATAMADIK!

Tarih: 11 Şubat 2014
Yer: CNN Türk / Tarafsız Bölge Stüdyosu
17-25 Aralık süreci yaşanmaktaydı. Herkes, güçler arasında gidip gelirken biz bunun bir operasyon olduğunu söyledik. Çünkü BAŞINDAN BERİ BİLİYORDUK; “İTENİ DE, TUTMAYANI DA”
Biz biliyorduk ve inanıyorduk... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN dediği gibi “TÜRKİYE CUMHURİYETİ, şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar memleketi” olmayacaktı.
Şimdilerde hep birlikte yaratılan illegal odakları kınıyorlar.
Hepsi iyi güzel de;
Biz bunları söylerken,
CUMHURİYETİN SON KALESİ FENERBAHÇE DERKEN,
ASIL HEDEFİN, FENERBAHÇELİLERİN SON NEFESİNE KADAR SAHİP ÇIKACAĞI ATATÜRK’ÜN CUMHURİYETİ OLDUĞUNU SÖYLERKEN,
Bu uğurda FENERBAHÇE VE FENERBAHÇELİLER LİNÇ EDİLİRKEN!
ARKAMIZDAN İTİLİRKEN,
Çocuğumuza, eşimize, ya da güvercinlerle dolu gökyüzümüze 1 yıldır hasretken:
NERELERDEYDİNİZ?
Bizi sorarsanız;
BİZ HEP BURADAYDIK...
“DARAĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE” diyerek tüm Fenerbahçelilere bu uğurda mücadele edilecek yeni ve nice yıllar dileklerimle…"

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/27874429.asp
http://www.milliyet.com.tr/aziz-yildirim-dinletemedik--fenerbahce-1992497-skorerhaber/
http://spor.haberturk.com/futbol/haber/1025540-biz-hep-buradaydik

Hem Destek Tam Destek.

Millet eğlenceden gelince konuşulur.
A
9 yıl
Bacalı kombiden kurtulmanın macerası
2003 yılından beri kullanmakta olduğumuz Demirdöküm Aden Bacalı kombiyi değiştirmek için 2013 yılında araştırmalara başladım. Uzun zamandır üyesi olduğum forumda SN Biray Doğalgazın açmış olduğu konuyu Nisan ayından itibaren takip ederek yavaş yavaş geçişin nasıl yapılacağını canlandırım. Kombi olarak sayın disintegration sıkça önerdiği Falke Premix-S veya ECA Premix-s araştırmaya karar verdim.

Daha sonra Baymak’ın web sayfasından Gold Center olarak geçen bayilerini araştırdım ve Yenimahalle de bulunan Gold Bayii Al**** ile irtibata geçtim. Mayıs ayında fiyat araştırması yaptığımda 10 ay taksitli olarak 2200 TL fiyat verdiler kombi, proje, işçilik ve vade farkı.

ECA içinse yine web sayfasından bayileri araştırırken ULUS ta M**** Ticaret’in iletişim bilgilerine ulaşıp firma ile görüşmeye gittim. ECA nın Premix kombisini de araştırdım onun içinde 2300 TL fiyat verdiler.

Her iki firmaya da yatay iniş borusu sorduğum da bizde yok biz kit olarak takıyoruz dediler. Yatay iniş borusuna ne gerek var dediler. İşçilik için se fayansı kırarız gerisini siz halledersiniz dediler.

Benim açımdan tek sorun eski kombinin olduğu yerden yeni koyulacak yere tesisat çekilmesi sorunu çıktı. Daha sonra şirkette çalışan bir abimiz spiral ile fayansı kes dedi. Ben de fayans için spiral aldım. ( 10 TL)

Bu süre zarfında Danfoos Ankara Bölge Müdürlüğüne giderek bir bayi önermelerini istedim ve Ulus’ta Demirdöküm bayisi olan bir firmayı önerdiler ve oradan 6 tane vana aldım. 180 TL

Kombi bağlantı kiti içinse disintegration önerisi ile yapı marketler baktım. Yapı marketlere baktığımda fiyat olarak 40-50 TL gibi bir fiyat vardı. Daha sonra eksik kalan malzemeleri almak için ULUS Rüzgarlı Caddesinde dolaşırken girdiğim her kombi malzeme satan yere sordum. Farklı bir Demirdöküm bayisinden Uçar Han da El***** Yapı market de bulabileceğimi söylediler. Oraya gittim ve tanesi 5 TL den 4 tane boru aldı. Nasıl sevindim anlatamam yani. Yoksa yapı markete bayılacaktık 2 katını. Aynı yerde ECA nın küresel vana, ¾ Filtre, ½ “ Filtre ve nipelini sordum onlarda olduğunu söylediler hemen yakındaki ECA bayisinden alıp geldir. Gelen malzemeye de 50 TL verdikten sonra oradan çıktım ve daha önce kombi için fiyat aldığım ECA bayisine gittim. ECA bayisinden 10 tane geri dönüş vanası aldım 80 TL. Gitmişken bir de S boruları aldığım yerden almış olduğum diğer malzemeleri sorduğumda 40 TL bilgisini aldım ve 10 TL fazla verdiğimi ortaya çıktı. Nasip dedik ve yola devam ettik. ( Siyasi bir mesaj değildir.)

Baymak için firma ile tekrar görüştüm Falke Condens için sözleşmeyi yaptık ve 31 Ağustos içi gün aldık.

30 Ağustos resmi tatil olduğu için kesim işini yaptık Baya bir toz çıktı. Birçok yeri hışır ile kapatmama rağmen toz dışarı çıktı. Kesim sırasında mutfağa bir tane vantilatör koyup içerideki havayı dışarı attık. Gene de iyi toz çıktı. 15 cm genişliğinde bir kesim yaptık Yaklaşık 30 dakika sürdü. Kesim bittikten sonra murç ve çekiç ile kırmamız ve zemini düzeltmemiz 3 saat kadar sürdü. Küçük hilti olsaydı 30 dakika da biterdi. Acemiliğimize geldi.
Ertesi gün kombi montajı için 3 saat gecikmeli olarak geldiler. Kesim sırasında peteğe giden iki boruya rastladık ve o buralara ek yaparak kullanabilecekleri bilgisini verdiler. Böylelikle eski kombini oradan sadece doğalgaz borusu geldi. Montaj işi bittikten sonra kombi çalıştı.
Bu sıra da petekler Danfoss ve geri dönüş vanalarını takmaya başladılar. İlk ikisi problemsiz bir şekilde oldu. Üçüncüyü takarken pıt diye duvarın içinden boru koptu. Hemen hilti ile kırılan yerin etrafını açtı ve ek yaparak sorun çözüldü. İşlem bittikten sonra kombiyi çalıştırdık. Kombinin altına atık su için şimdilik 5 litrelik su bidonu koyduk. Oturduğumuz evin cephesi kuzey olduğu ve balkonu açık olduğu için tahliye borusunu dışarı atamadık.

Akşam da kesilen yer için bordur ya da O’na benzer bir malzeme bakmaya gittik. Eşim küçük mermerlerden oluşan bir tabaka beğendi ve aldık. 60 TL

Aynı gün boyacı ayarlayıp 3 yeri boyattık ve kesmiş olduğumuz yeri de boyacının yardımı ile düzgün bir şekilde yaptık. Boya 300 TL.

Biraz uzun oldu resimler de var .

Bu süre zarfında forumdaki bilgileri veren Sn Biray Doğalgaz, sn disintegration ve bu iş sırasında bana yardımcı olan abim ve kardeşime tekrar teşekkür ederim.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
12 yıl
Nitro Hk
Merhaba

piranha nitro navigasyon cihazım var üzerinde Igo 3d yüklü cihaza koordinat girebiliyorum. Benim sorunum ise elimde toplu olarak bulunan koordinatları nasıl girebilirim?

Teşekkürler
A
13 yıl
Farklı çalıştır. oyun için
Merhaba

Xp yüklü makinam da iki kullanıcı var administrator ve Users ( users yetkisi ile). Users ile işletim sistemini açıncabazı oyunlar çalışmıyor ( Call of Duty Serisi, Crysis gibi) gibi, admin yetkisi ile oyunları çalıştırmak için Sağ tuş Farklı çalıştır ile admin şifre sini girip oyunu çalıştırabiliyoruz.
Şimdi benim sorum ise Farkı çalıştır demeden bir tane .bat dosyası oluşturup oyunu nasıl çalıştırabilirim?


örnek:
a.bat
crysis. exe users: administrator pwd: yersen
A
13 yıl
Fizik Ödevi Hk
Merhaba

Aşağıdaki linki olan ödev hakkında yardımcı olabilecek bir DH üyesi var mı?

Selamlar


Ödev yapılmıştır.

Teşekürler
A
13 yıl
OGS cihazı hk
Merhabalar
2008 model Symbol aracım var. OGs cihazını ön camın neresine takıyoruz acaba. Karayollarının sitesindeki pek açıklayıcı değil. Kullanıcılar tecrübelerini paylaşabilir mi?


http://img41.imageshack.us/img41/4078/oncam.jpg
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.