E

Yüzbaşı
25 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 yıl
Ücretsiz Web Tasarım - Hemen Başvurun ! (Dijitem)
Ücretsiz Web Tasarım Çekilişimize Katılmak İster Misiniz?

Şu şekilde atacağınız bir tweet yeterli.

" Ücretsiz Web Tasarım Çekilişine Katıldım. Siz de Katılabilirsiniz. dijitem.com #webtasarım @dijitem aracılığıyla "

Detaylar paylaşılacaktır.
E
5 yıl
Huwaei HG630a ve Tp-Link TD864W Bağlantısı
Merhaba. Kısaca yazacağım sorumu. Detaylı bilgi gerektiğinde cevap olarak yazarım ancak gerektiğini düşünmüyorum çünkü bu konuda oldukça acemiyim.

Elimde 2si de TTNET'ten verilmiş modemler var. Amacım şu; şu an aktif olarak kullandığım HUAWEİ HG630a model modemimin kablosuz bağlantısını kaynak olarak kullanacağım. Çalışma odamda bulunan bu modemin Wi-Fi bağlantısını kullanarak salondaki televizyonuma bağlantının zayıf gelmesi sebebiyle hol içerisine yine kablosuz olarak kuracağım TP-Link TD864W model modemimden sinyal güçlendirmesi yapacağım.

- WDS denedim, beceremedim.
- Bağlantı köprüleme vs herşeyi yaptım ama beceremedim.

internette yeterli ingilizce ve türkçe kaynak yok haliyle iki farklı modem.

DHCP mi deaktif etmedim, güvenlik duvarı mı kapatmadım, neler yaptım neler.

Asıl sorunum şu;
olayın temelini bilmiyorum. Yani mantığını bilmiyorum ve bu sebeple bağlantıyı yapamıyorum.

Cevap iki şekilde olabilir. 1.si bana olayın mantığından bahsedecek bir babayiğit vardır ki olursa şükranlarımı sunarım, 2.si de bana adım adım nasıl yapılacağını anlatacak bir cengaver vardır ki kendisine minnettar kalırım.

Her türlü bilgi değerlidir ancak kısa anlatımlar internette çok var, bi işe yaramadı. Bu iki modele özgü anlatımlar yapabilecek birileri varsa çok makbule geçer, teşekkürler.
E
5 yıl
Sahibindenhaber.com
Merhaba.
Haberleri kullanıcıların yüklediği bir haber sitesi fikrimiz var idi.
Tasarım ve yazılımsal eleştirilerinizi - her ne kadar tamamen bitmemiş bir proje olsa da - dinlemekten onur duyarım.

Daha çok sitenin hikayesi ve amacı, kullanılışı hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.


Amacı insanların an itibariyle karşılaştığı şeyleri haber değerinde olanlarını elbette, yükleyip duyurabilmeleri.
Saygılarımla....
www.sahibindenhaber.com
E
5 yıl
Yakıt pompası
Renault 19 1.9D den anlayan var mı?

Araç stop edip duruyor. Yakıt pompası diyorlar, ben yakıt filtresinde olabilir diye düşünüyorum detayları yazacağım.
E
5 yıl
Kazanç Teklifi
Merhaba arkadaşlar. SEO çalışmalarıyla birlikte son bulmuş olan projeme ekip arkadaşları arıyorum.


Aylık 7-8 milyon standart tıklanması ve ortalama 2-3 saat aralığı sitede kalma süresi olan bir proje. Şu an içerik konusunda 300 veya daha fazla blog sayısına ulaştığımız an ilk 3 sıraya kesinlikle gireceğiz. 2-3 ay içerisinde 1.sırada olacağından hiç şüphemiz olmasın. Bu sebeple, iyi kazanç sağlayacağını düşündüğüm ve bu şekilde daha önceden yaptığım, kazanç sağladığım bir sürü sitenin olduğunu, tecrübelerime dayanarak 5 kişilik bir ekipte moderatörlerin en az asgari ücret kazanacağını garanti edebilirim.

Bu aşamada ve içerik konusunda yanımda olacak ekip arkadaşları arıyorum.

Aradığım özellikler;

Türkçe imla kurallarına dikkat edecek (Çok önemli);
SEO için makale yazabilecek (Eğitimi verilecek);
Günde en az 1 - 2 saatini bu işe ayırıp en az 10 sayfa içerik oluşturabilecek;


Tercihen grafik konusunda tecrübeli, Web sitesi hazırlama, CMS de olsa bir şeyler yapmış arkadaşlarla bir arada olmak daha iyi olacak.

CMS de olsa derken kimseyi küçümsediğim sanılmasın. Sadece PROGRAMLAMA DİLİ bilen kişinin yeri ayrı, bu sebeple.
E
6 yıl
İş alımı açıktır.
Merhaba arkadaşlar. Bugün itibariyle elimdeki projeler bitti. Uzun süredir büyük projeler geliyor bu sebeple iş alımı yapamıyorduk dostlarımıza yönlendirdiğimiz arkadaşlar da oldu forumdan haklarını helal etsinler umarım memnun kalmışlardır benim şüphem yok zira.

İş alımı 6 ay üzeri olmayacak ölçüdeki projelere açıktır.
Lütfen referans vs isteklerinizi özelden yazın.
E
6 yıl
RC Model - Teknik Bir Soru
Merhaba arkadaşlar. Elimde uzaktan kumandalı oyuncak arabadan söktüğüm kart ve ufak motorlar var. Girizgah yapabilmek adına bir deneyeyim dedim. Öncelikle merak ettiğim soru şu, 49 MHZ yazan bu karttan şarjlı pilden elde edilen akımı yükseltmenin bir yolu yok mu ? USB ile daha önceden çalıştırdığım fanımın motorunu söktüm. Karta bağladığım zaman (Kumanda ile kontrol edilebilir bir şekilde, eski motorun yerine bağladım.) yine eski motor kadar performans gösteriyor USB den güç alsa bile. Ben bu sistemi sadece kontrol amaçlı kullanamaz mıyım? Yani on/off görevi görse. Direnç mi var artık nedir bilmiyorum mümkün mü değil mi ama, gelen akımı sabitliyor. Muhtemelen motoru koruma amaçlı yapılmış.
Telefonum şarj olsun resimleri atacağım.
E
6 yıl
Web Sitesi hizmeti alacaklara uyarı
Merhaba arkadaşlar.
Son zamanlarda Hosting ve domain bizden kampanyası diye duyurulan ve sektörde evvelden beri büyük sikintilara sebep olan özellikle domain sorunsalı üzerine bir uyarıda bulunmak istiyorum.

Bu bir müşteriyi tutma ya da hapsetme yöntemidir. Elbette herkes böyle yapar demiyorum ancak çoğu bu sekilde müşteriyi elinde tutmak için domainlerı kullanıyor. Süresi dolduğunda fahiş ücretler isteyenlerden tutun da devir isteyen müşteriye domainı vermeyerek onu kendisine ve kendi belirlediği ücrete mecbur kılmaya çalışan bir sürü çakal var piyasada. Hosting domain kadar elzem değil ancak mumkunse Hosting de firmaya verilmemeli.
Kendinize ya da tüzel kişiliğinize kaydettirnekten çekinmeyin. En azindan hukuki anlamda elimiz daha güçlü olur bu tarz konularda.
E
6 yıl
Satılık, iddialı Domain'ler
Merhaba,
Elimde kendi projelerimi hayata geçirmek üzere aldığım domainlerim var. Bir çoğu ciddi yerlere gelebilecek tarzda domainler.

Sadece sektörlerini yazıyorum, ilgilenmeye değer domainlerdir kesinlikle.
Mesajla iletişime geçin, gerisini orada konuşuruz.


Bilet (Herhangi bir ibare yok, uçak otobüs vs. )
Resim hosting veya farklı bir amaçla kullanılabilecek image keyword u içinde mevcut domainin.
Burç - Astroloji
Eğlence - Forum ya da sözlük tarzı yahut kısa video paylaşım için kullanılabilecek bir domain, .com uzantılı.
E-ticaret, cep telefonu teknik destek - forum vs. Sektör cep telefonu, .mobi uzantılı, sağlam keyword var içinde.
Tasarım - Herhangi bir alanda tasarım işi yapanlar için ideal. İç tasarım, web tasarım, kadın işleri vs vs.

Lütfen sorularınızı özelden sorun. Herkesin merak edebileceği tarz sorularınız varsa buradan sorabilirsiniz.

Pr, yaş vs soracaksanız çoğu yeni sayılır. 1 sene falan oldu.
E
6 yıl
Web Portal Projesine Yazar - Eleman Arıyoruz.
Merhaba arkadaşlar.

Bizzat benim tarafımdan projelendirilen ve bir kaç çalışma arkadaşımında desteğiyle geliştireceğimiz Web - Haber Portalı için aşağıda aranan niteliklere sahip takım arkadaşlarına ihtiyacımız var. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz. Kriterlere uyan arkadaşlardan Özel Mesaj bekliyorum. Gönderdiğiniz özel mesajlar DH tarafından mail olarak bana ulaşmakta, mailleri anlık olarak takip etmekteyim.
- Tercihen üniversite ya da lise öğrencisi.

- Türkçeyi düzgün kullanan, yazım konusunda da tecrübeli ya da bilgili. Kısaca tüm kelimeleri gerekirse araştırarak doğru biçimde kullanmalı, cümleleri itina ile kurmalı, düzgün, akıcı ve dikkat çekecek paragraflar, makaleler yazabilmeli.

- Tercihen SEO uyumlu makaleler yazma konusunda deneyimli ya da bu konuda verilecek eğitimlere özen gösterip araştırmalarla kendini geliştirebilecek.

- Hazır web portalları konusunda deneyimli olması da yine kendi açısından iyi olabilir. Biz tamamen kendimize özel sistemimizi kuracağız ancak yatkınlık ve deneyimlilik açısından bu şekilde geçmişi olan kişilerin daha verimli olacağı kanaatindeyiz.

- Telif konusuna dikkat edecek

- Gündemi, toplumun nabzını ve dahi gelişmeleri, yenilikleri bir çok alanda takip eden, her platformda araştırmalar yapabilecek.

- Gerekirse röportajlarla veya video kayıtlarıyla portalı zenginleştirebilecek.


Ve benzeri pozisyonda görev alacak kişilerin haiz olması gereken şeylere yetkinliği olan, takım çalışmasına uyumlu ve zaman problemi olmayan, gelir konusunda beklentisini yine takım arkadaşlarıyla beraber belirleyebilecek, uzun vadeli takım arkadaşları aramaktayız.


- Herhangi bir mesai saati yok.
- Freelance çalışma mantığı diyebiliriz. Evinizdenden ya da işyerinden çalışabilirsiniz. Hatta uygun koşullarda Metrobüste giderken dahi çalışabilirsiniz, imkan oluşturmak size kalmış. Ben gündüz işe giderken 1.5 saat gelirken 1.5 saat yolda geçiriyorum değerlendirebilirim diyen kişilerle dahi görüşebiliriz, sizin imkanlarınıza bağlı.
- Projemiz sağlam. Daha önceden böyle projelerden güzel gelirler elde etmiş bir ekip olarak şunu belirtmek istiyoruz, gelir tamamen yapılan işin kalitesine göre değişecektir. İşinize ne kadar önem verirseniz kazancınız o kadar güzel olur. Maaşla geçimin zor olduğu ülkemizde böyle projelerde yer alan kişiler her zaman kazanmıştır. (Yemeksepeti.com çok güzel bir örnek.)
- Gelir dağılımı hakkında bilgiler görüşmelerde bulunduğumuz kişilere anlatılacaktır kısaca yüzde olarak takıma bölünecek şeklinde bilgi verebilirim ayrıca bu gelir belgelerle her ödeme döneminde ispatlanacak, şeffaf bir gelir dağılımı olacaktır.
- Herhangi bir sosyal güvence vb. beklentisi olmasın. Dediğim gibi, işin ilerleyen zamanlarında takım çalışmasına bağlı olarak gerekirse her türlü imkan sağlanarak uygun ortam, gerekirse sosyal güvence vs. imkanlar sağlanarak kurumsallaşma yoluna gidilebilecek.


Farklı soru & istekleri olan arkadaşlar özel mesaj yoluyla ulaşabilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.