İ

Yüzbaşı
20 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme (?)
125 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
İ
2 yıl
Vitamin ilacım yerine asit içtim tıpçılar bakabilir mi?
Herkese iyi geceler, olay dün sabah yaşandı, her zamanki gibi D vitamini ilacımı içecektim, gittim ilacı aldım, normalde ekmeğe sürüp yerim ama bi üşendim amaaan deyip kafama diktim, o an çok ağır bir kokuyla birlikte tarifsiz bir acı yayıldı ağzımdan mideme doğru, kusmaya başladım. Ablamın siğil ilacıyla karıştırmışım. Hemen arabaya atlayıp hastaneye gitmek üzere yola koyuldum, panikten olsa gerek bir virajı alamadım ve çamurluktan bariyere girdim. Arabayı öylece bıraktım ve taksiyle hastaneye ulaştım. Adli vaka olarak kayıtlara geçtiğim için polis ifademi aldı, bu noktada sanırım doktor hanım bileğimin içindeki çocukluktan kalma dikleme kesiği de hesaba kattı sanıyorum ki intihar ettiğimden şüphelenildi. Bir müddet sonra endoskopiye alındım. Midem dolu olduğu için allahtan mide çok zarar görmemiş ancak yutak ve yemek borumla birlikte ses tellerim çok zarar görmüş. Kortizon tedavisine başlandı sanırım iyileşsem bile sesim düzelmeyecekmiş, bununla birlikte hayatımı ve beslenmemi de çok değiştirmem gerekecek. Endoskopi raporuna bakabilen sağlıkçı arkadaşım olursa yorum yapabilir mi? Arkadaşlar siz siz olun ilaç alırken 2 kere düşünün. Geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkür ederim, tek tek cevap yazamayacağım, tek kolum serumlu olduğu için hareket ettirmemeliyim. Devit kullanmam gereken ilaçtı duoderm ise içtiğim asit çok benzemiyorlar mı? :( Bileğimdeki yara da çocukluktan kalma olan.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Edit: 05.07.2020. Az önce vizite gelen nöbetçi doktorum değerlerimin iyi olduğunu, kendi doktorumla görüşüp taburcu edebileceğini söyledi. Çok şükür gecem çok iyi geçti, çok acılı da olsa sıvı yutabiliyorum. Taburcu olduğuöda içebilecek miyim diye denemek için tablet ilaç verecekler içebileceksem taburcu edeceklermiş. Evimde dinlenebileceğimi duyunca çok sevindim herkese çok çok teşekkür ederim konuyu okudukça gelen destek mesajları beni çok iyi hissettirdi. Edit2 05.07.2020-17.00 Tabletleri yutabildiğim için taburcu edildim, haftaya kbb randevum var sesimi de deneyeceğim sanırım orada. 1 ay sonra da tekrar endoskopiyle iyileşmeye bakılacak daralma olmuşsa ameliyat öngörülüyor.Edit 3: 08.07.2020 Bu sabah kendimi denemek için ufak ufak cümle kurmaya çalıştım sesimi çıkarabildim. Bu benim için çok sevindiriciydi, grip olmuşum da sesim kısılmış gibiydi ama sonuçta çıktı sesim çok şükür, destek veren herkese bu vesileyle tekrardan çok ama çok teşekkür ederimEdit:17.07.2020 15.50- Tekrardan merhaba, herkese çok teşekkür ederim destekleriniz beni bu süreçte yüreklendirdi, geçtiğimiz pazartesi KBB randevum vardı doktorum cihaz ile yemek borusunun başlangıç kısmına kadar baktı ve tamamen iyileşmiş görünüyor dedi, haberler çok iyi ama tabii ki yemek borusunun devamı ve midenin durumu endoskopide belli olacak 2 hafta sonra. Sesimi sordu, biraz konuştuk sesim çatallı olsa da gür biçimde konuşabiliyorum bu gidişle çatallılık da gidecek gibiymiş çok mutluyum Allahıma şükürler olsun ki ağrım, acım da kalmadı his olarak olaydan öncesindeki gibiyim. Bir tek tat alma duyum değişti suyun bile tadını buruk alıyorum ama hiç mi hiç önemi yok. Doktorum muayenenin devamında için rahat olsun bu iyileşmeyle yemek borusunun da sorunlu olduğunu düşünmüyorum sorun olabilecek gibi olursa hissedersin zaten yutma zorluğu gelişir direkt dedi. O günden sonra katı beslenmeye de başladım her şeyi rahatça yiyorum. Biraz içmeyi severdim eskiden doktoruma bira içebilir miyim abartmadan diye sordum, esprili biçimde "22 yaşında adamsın içeceksin tabii ya haftada 1 3er birayı aşmayacak şekilde içebilirsin dedi. Aslında içemezsin dese de fark etmezdi sonuçta çok ciddi şey atlattım ama arkadaşlarımın yanındayken 1 bira da olsa yudum yudum içebilmek beni onlardan ayrı hissettirmeyecek bu güzel oldu. Ek olarak taburcu olduğumdan beri 10 kilo verdim sürekli sıvı beslendiğim için, kaybettiğim kas kütesini toparlayabilmek için 3 kez 30ar km bisiklet sürdüm çok iyi hissettirdi. Atlatmış gibi hissediyorum herkese tek tek çok teşekkür ederim. Benim için verilen desteğin ne kadar mutlu edici olduğunu anlatamam.Edit 25.07.2020 02.49- 24 temmuz doğum günümdü arkadaşlarım organizecolmuşlar daldılar eve kutladılar çok mutlu oldum, şarkı bile söyleyebildim Allaha şükür eskisi gibiyim bu konuya bakıp bakıp hayatın ne kadar anlık olayalarla seyrinin değişebileceğini hatırlayacağım.
İ
2 yıl
Kız arkadaşımla aramda oluşabileceğini düşündüğüm statü farkı hakkında tavsiyelere ihtiyacım var
İyi geceler Donanım Haber ailesi. Birkaç aydır kız arkadaşımla gelecek düşünmeye başladım ve bu konuda üzülmekten korkuyorum, değerli görüşlerinizi almak istedim. Kendisiyle 7. ayımız ve her şey güzel gidiyor, mutluyuz ama kafamı karıştıran bir sorun var. İlişkimiz başladığında o Ankara'da üniversiteye hazırlanıyordu ben ise İstanbul'da üniversite okuyordum, en fazla 2 haftada bir görüşüyorduk yine de bize yetiyordu. Gel zaman git zaman sınavı geldi çattı ve İstanbul'da özel bir üniversitede burssuz diş hekimliği kazandı. Ben İstanbul Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor aynı zamanda da bir dil kursunda İngilizce öğretmenliği yapıyorum ve ilişkimizin ilerleyen dönemlerinde bu konunun bize sorun oluşturabileceğini düşünüyorum. Bu yıl ikinci üniversite olarak lojistik bölümünü de okumaya başladim ve hedefim özel sektörde çalışmak ancak ona bakınca geleceği çok parlak, sonuçta diş hekimleri çok iyi miktarlar kazanıyor ben bunu dert edindim kendime. Kız arkadaşımın çok mutlu olmasını istiyorum ama ben de mutlu olayım, çok iyi anlaşıyoruz çoğu konuda düşünce yapımız aynı ve bunun bozulmasını hiç istemem. Ben böyle bir şeyi sorun edebileceğimi düşünmezdim ta ki o,
evlenen bir tanıdığı hakkında "adam doktor kız öğretmen işe bak" tarzında bir yorum yapana dek. Ben ilk başta aramızdaki durumu ona sordum ancak" saçmalama sen ileride çok başarılı olacaksın bunun bir önemi yok" gibi bir tepki aldım, ama bilemedim ki ne kadarı doğru. Bugün iş çıkışıma geldi mesela, rahmetli babamdan kalan bir arabam var onunla dönüyorduk gördüğü bütün lüks arabalara imrenerek baktı. Ben anlamıyorum ki bu işi, elimden geleni yapıyorum aileme yük olmamak için ders veriyorum ve elimden daha fazlası gelmiyor. Ben de isterdim kafam bassın da doktor olaydım ama olmadı işte, sınava girdiğimde alanımda 3000. olmuştum ve kendimi başarılı olarak görürdüm ancak bu ilişkide kendimi yetersiz hissediyorum maalesef. Çok anlattım ancak içimi döktüğüm için rahatlamış da hissediyorum, sizce benimki boş bir kuruntu mu yoksa haklılık payım var mı? Bu durum ilişkilere zarar verecek bir durum mu?
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
İ
4 yıl
Homer Simpson'un çerçeveye baktığı caps
Merhabalar, bir photoshop çalışmam var da Homer Simpson'un yatakta bakıp hüzünlendiği bir fotoğraf vardı onu arıyorum. Hatırlayıp da elinde olan varsa çok memnun olurum
İ
4 yıl
Hava da soğukmuş
Reisim mart geldi havalar ısınmadı bu ne yaman çelişki
İ
4 yıl
Iyi geceler
Iyi geceler
İ
4 yıl
Sizce kızın bana ilgisi var mı?
Merhabalar size dün yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bugün okul çıkışı her zamanki kızlı erkekli arkadaş grubumuzla her zaman takıldığımız kafeye gittik. Daha önceden muhabbetimin olduğu ancak arkadaşlık düzeyinde samimi olmadığım bir kızla yan yana oturdum. Aslında kıza ilgim olmamasına rağmen değişiklik olsun diye kızla flörtöz takıldım, sakız uzattı ben de ağzımı uzattım ,sakızı elinden ağzımla aldım ,bir süre sonra aynı şekilde fındık uzattı onu da aynı şekilde aldım. Grupta dönen muhabbete katılmayıp ikimiz sohbet ettik, yaptığım bir espriden sonra da 10 saniye falan başını göğsüme koydu. Dediğim gibi kıza ilgim yok ama yürüyesim de var heyecan olur. Sizce kıza yürüyeyim mi yoksa kızın hareketlerinden gel bana yürü de kezoluk yapayım anlamı mı çıkar?
Bir de unutmuşum karşımızda 2 arkadaşımız oturuyordu sevgililer, yanımdaki kız hoff yav sevgilim de yok ki gibisinden söylendi de gülüp geçtim
İ
5 yıl
Yetenek sizsinize katılıyorum espri tavsiyesi istiyorum.
Kafam iyiyken başvuru yapmıştım stand up yapacağım diye, bugün haber geldi seçmelere çağırdılar aklımda fikir yok hikayeye katabileceğim espri tavsiyesi istiyorum.
İ
5 yıl
Bruma sakatlandı
Az önce altyazıda gördüm, 3 hafta oynayamayacakmış.
İ
5 yıl
Çok seviyorum ve artık bu beni yoruyor
Çok sevdiğim bir kız var,hep onu düşünüyorum platonik olmaktan çok yoruldum artık.Muhabbetimiz güzel ilerliyor ama hoşlantı anlamında bir duygusu olmadığını biliyorum ve beni üzen bir duygu bu sizle dertleşmeye ihtiyacım vardı,ölen babamı da çok özledim duygusal boşluktayım bu aralsr her hüzünlü şarkıda ağlamak,içimi dökmek istiyorum ne yapmalıyım dh nasıl kurtulmalıyım?Hep bir umutsuzluk duygusu var içimde her şey kötüye gidiyor.Aşık olmak,babasızlık ,derslerin yoğunluğu beni çok yoruyor nedir bunun çözümü?
İ
5 yıl
Yine milli takım arası yine sakatlıklar
Hakan Balta'nın ardından Sneijder de bugün sakatlandı
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.