A

Teğmen
17 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
Badimle spordayız [SS'li]
2 haftadır gidiyoruz ne zaman kız düşer?

< Resime gitmek için tıklayın >

Soldaki benim sağdaki o @tisuanzii
A
5 yıl
İnsanın Tanrı'ya değil, cennete ihtiyacı vardır.
Düşüncelerimi belirtmeden önce şunu söylemek istiyorum: Herkes inançsız olsun gibi bir isteğim, bir hayalim yok. Ahiret inancı olmadan yaşayamayacak milyonların olduğunun farkındayım ve buna saygılıyım.

Bence şu bir gerçek ki aslında birçok inançlı insan dine ne Tanrı sevgisi için ne de peygamber sevgisi için inanırlar. Sevdiklerini bir daha görmek isteyen insanlar ya da bu dünyada yoksulluktan ezildiği için huzura kavuşmak isteyen insanlar bu yerin varlığına inanmaya ihtiyaç duyarlar. Tarih boyunca da bunu kullanan krallar, diktatörler ve din adamları (Haçlı Seferleri, cihat, şehitlik, şükretmek vb.) kitleleri daha rahat bir şekilde yönetmiştir. Çünkü en temelde yok olma korkusu var insanların. Bana göre insanların Tanrı'ya değil, ölümden sonraki hayata ihtiyaçları var. Tanrı burada sadece bir araç.

Osmanlı, zamanında en büyük gelirlerini fetih ve ganimetlerden sağlıyordu. Anadolu'dan kalkıp yüzlerce kilometre yürüyüp Orta Avrupa'daki tanımadığınız birini kesmeye gitmeniz için sizi ikna eden bir şeylerin olması lazım. Bunu da dindeki şehitlik olgusu sağlıyor. Cihat uğruna kafir Hristiyanları öldürüp şehirlerini yağmalayabilirsiniz ve böylelikle helal, meşru yoldan zengin olabilirsiniz. Eğer savaş esnasında ölürseniz şehit olursunuz ve sonsuz cennet hayatını sorgusuz sualsiz garanti edersiniz. Aynı şekilde Papa da bunu kullanmıştır. Halkları gaza getirmiş, insanlar Avrupa'dan kalkıp Kudüs'e kadar gitmişlerdir. Eğer kazanırlarsa Orta Doğu zenginlikleri onların, şehit olurlarsa sorgusuz sualsiz cennet hayatı... Siz olsanız bu fırsatı değerlendirir miydiniz yoksa ömrünüz boyunca tarlanızda patates mi ekerdiniz. Kısacası bana göre insanlar Tanrı adına veya dini yaymak için değil temelinde sefil hayatlarından kurtulup cennette vaat edilenlere kavuşmak için savaşmışlardır. Bu insanlar hayal ettikleri ahiret inancını elde edecekler mi? Kesin değil. Ama kesin olan şey şu ki mütevazı saraylarında zenginlik içinde yaşamış krallar, imparatorlar, padişahlar, soylular ve din adamları asıl kazananlar olmuştur.
A
6 yıl
2. ayımı doldurdum, gelişmem hızlı mı yavaş mı?
< Resime gitmek için tıklayın >

Kilo almaya çalışıyorum hedefim yağlanmadan 65 kilo olmak. Soldaki ilk ayın sonundaki değerler, sağdaki ikinci ayın.
A
6 yıl
Mikrofonu İyi Olan Kulaklık Arıyorum [150 TL]
Özellikle mikrofonu iyi olan bir gamer kulaklık arıyorum. Bütçem 150 lira.
A
6 yıl
Kilo vermek istemiyorum ama göbeğim var?
Beyler boyum 1.70 kilom 62. Kışın 47 kiloydum, anlayacağınız bayağı uğraştım bu kiloya gelmek için. Son 2 aydır da spor salonuna gidiyorum ama karın kası hareketleri hiç yapmamıştım ve özellikle ramazanda tatlı çok yedim. Neticede de tişörtten göbek belli oluyor. Şu uygulamayı indirdim ve başladım bugün yapmaya

< Resime gitmek için tıklayın >
Nasıl beslenmem lazım? 60'ın altına düşmek istemiyorum.
A
7 yıl
Ablam İçin 32 bin TL'ye Araç Tavsiyesi
Merhabalar. Ablam araba araştırıyor şu sıralar.
32 bin TL bütçe ile aradığı özellikler;

Otomatik vites

Benzinli veya dizel ayırmadan

Hasar kaydı, kazası olmayan

2010-2013 arası modeller
A
7 yıl
Çizgi Roman Koleksiyonlarınız, Tavsiyeliriniz ve Tartışma Bölümü
Evet arkadaşlar, Herkese merhaba. Çizgi Roman bölümü versus konularıyla dolup taşarken bir farklılık getireyim dedim. Öncelikle bu konuyu açma sebebim ÇR koleksiyonlarımızı paylaşıp, birbirimize tavsiyeler verip tartışma ortamı yaratmaktı.

İlk ben paylaşayım koleksiyonumu (Daha 1 aylık koleksiyon. 2003-2006 yılları arasında 50'den fazla Spider-Man çizgi romanım vardı sonra çöpe atmıştım hepsini defalarca okudum ve yer kaplıyorlar diye. Arka Bahçe mi, Bilka mı hatırlamıyorum.)
< Resime gitmek için tıklayın >

Ve ilk sorumu da sorayım. Arkadaşlar ben Avengers: Dağıldı cildini de almak istiyorum fakat hiç bir sitede stoğu kalmamış ve baskısı da bitmiş zaten. Bana Avengers: Dağıldı'da olan olayları geniş bir özet geçebilir misiniz spoiler adı altında?
A
7 yıl
-
-
A
7 yıl
The Amazing Spider-Man Okumaya Başlayacak Olanlar İçin | Back in Black Eklendi
The Amazing Spider-Man serisini okumak isteyip, 700 sayı olduğu için nereden başlayacağını bilmeyenler için Hoz Comics'in zamanında yayınladığı 6 cildi sizlerle paylaşacağım.

< Resime gitmek için tıklayın >
The Amazing Spider-Man - Evolve Or Die (Evrimleş Ya Da Öl) (2 Cilt)


< Resime gitmek için tıklayın >
The Amazing Spider-Man - The Road to Civil War (İç Savaş Yaklaşıyor)


< Resime gitmek için tıklayın >
The Amazing Spider-Man - The War at Home (Evdeki Savaş)


< Resime gitmek için tıklayın >
The Amazing Spider-Man - Back in Black (Siyaha Dönüş)


< Resime gitmek için tıklayın >
The Amazing Spider-Man - One More Day (Son Bir Gün)


Bu ciltleri sırayla okuduktan sonra maceraları yine Türkçe olarak okumak istiyorsanız, 2011 yılında Marmara Çizgi'nin ilk çıkarmış olduğu Brand New Day'den (Yepyeni Bir Gün) itibaren çıkardığı ve çıkarmaya devam ettiği ciltleri internetten veya kitapçılardan satın alabilirsiniz


Yararlandığım ve sizin de daha çok yararlanabileceğiniz kaynak:
http://www.cizgidiyari.com/forum

(Upload,arşivleme vb. küçük şeyler bana aittir.)
A
7 yıl
The Amazing Spider-Man Okumaya Başlayacak Olanlar İçin
The Amazing Spider-Man serisini okumak isteyip, 700 sayı olduğu için nereden başlayacağını bilmeyenler için Hoz Comics'in zamanında yayınladığı 6 cildin 5'ini sizlerle paylaşacağım.

The Amazing Spider-Man - Evolve Or Die (Evrimleş Ya Da Öl) (2 Cilt)

The Amazing Spider-Man - The Road to Civil War (İç Savaş Yaklaşıyor)

The Amazing Spider-Man - The War at Home (Evdeki Savaş)

The Amazing Spider-Man - One More Day (Son Bir Gün)


Bu ciltleri sırayla okuduktan sonra 2011 yılında Marmara Çizgi'nin ilk çıkarmış olduğu Brand New Day'den (Yepyeni Bir Gün) itibaren ve çıkarmaya devam ettiği ciltleri satın alarak The Amazing Spider-Man okumaya devam edebilirsiniz.


NOT: Normalde The War at Home ve One More Day arasında Back in Black hikayesi var fakat İnternette Türkçesi yok ve okumasanız da pek bir şey kaybetmez, hikayeyi rahatlıkla anlayabilirsiniz. Eğer okumak istiyorsanız İnternette İngilizce olarak okuyabilir veya Türkçe cildini internetten satın alabilirsiniz.


Yararlandığım ve sizinde daha çok yararlanabileceğiniz kaynak:
http://www.cizgidiyari.com/forum

(Upload,arşivleme vb. küçük şeyler bana aittir.)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.