V

Binbaşı
08 Haziran 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
3 yıl
GERÇEKTEN KRİZ MRİZ YOKMUŞ...
Sayıştay Saray'ın bir yıllık giderini açıkladı;
Yıllık 658 milyon TL
Aylık 54 milyon TL
Günlük 1.8 milyon TL
Başkan; "Kriz mriz yok bunlar manipülasyon" derken haklıymış meğer.
Neticede itibardan tasarruf olmaz...


https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201810031035490032-sayistay-cumhurbaskanligi-sarayi-bir-yillik-gider/
V
3 yıl
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR (EYT)
Merhaba değerli dostlar,
Bu konuyu; 08.9.1999 tarihinden önce sigortalı olarak işe başlamış ve yaş hariç bütün şartları yerine getirmiş ancak yaş nedeniyle emekli olamayanların dayanışması, fikir alış verişinde bulunması için açtım.
Malumunuz 08.9.1999 tarihinden önce erkeklerde 25 yıl, kadınlarda 20 sigortalı olarak çalışan 5000 prim gün sayısını tamamlayanlar emekli olabiliyordu. Ancak bu tarihte çıkan kanun ile bu kriterlere yaş haddi de eklenerek kademeli olarak erkeklerde 60 kadınlarda 58 yaş şartı getirildi. Kanun çıktığı tarihten sonrasını ve eşi benzeri görülmemiş şekilde öncesini de kapsayacak şekilde uygulandı. İlk kez bir kanun geçerlilik yönünden geriye doğru işletildi.
O tarihten bu yana bu adaletsiz durum yüzbinlerce mağdur meydana getirdi. Bu mağdurlardan çalışabilenler şanslıydı, hakları gasp edilmiş olsa da yine de çalışıp evlerine ekmek götürebiliyorlardı. Çalışmayanlar ya da işsiz kalanlar büyük sıkıntı çektiler ve hala çekmekteler. İşyerleri çoğu 40 yaşını aşmış bu kişileri yaşlı bularak işe almadılar devlet ise genç bularak emekli etmedi. Bu zulüm 20 yıla yakın bir süredir devam ediyor.
Son günlerde ise EYT mağdurları için bir umut doğdu. Muhalefet partileri bu haksızlığın giderilmesi için ortak noktada buluştular. Farklı partilerden milletvekilleri kanun tasarısı hazırlayıp meclise sundu. Ekim ayında meclisin açılmasıyla bu tasarılar görüşülecek. İlk kez insanlar bu kadar umutlu. Her ne kadar İktidar partisi "Böyle bir konu gündemimizde yok" dese de muhalefet partileri birleşip dik dururlarsa bu iş olacaktır.
Ben kişisel olarak sosyal medyadan paylaşımlar yaparak bu konunun gündemde kalmasına destek olmaya çalışıyorum. DonanımHaber ailesi olarak forumda bu mağduriyeti bizzat yaşayan veya ailesinde bu durumda olan birisi varsa buradan sesimizi duyuralım.
V
4 yıl
TTNET'TEN TÜRKNET'E GEÇİLİR Mİ?
Evet arkadaşlar, Nisan ayında taahhüdüm bitiyor. 24 m/bit hız 75 gb kota için 59 TL ödüyorum. Ttnet bana yeni taahhüt için 67 TL fiyat verdi. Bulunduğum bölgede Türknet 35 m/bit hız verebiliyor. Ancak açılan konuları görünce içim karardı. Türknet ne ara bu hale geldi? Ne dersiniz, Ttnet ile devam mı etmeliyim?
V
5 yıl
10 TL TELEFON KILIFINA KARGO ÜCRETİ YOK 2000 TL TELEFONA VAR. NEDEN BÖYLE?
Merhaba değerli forumdaşlar
Defalarca çeşitli sitelerden kendime ve yakınlarıma telefon aldım. Hemen hemen bütün satıcılar binlerce liralık telefonun kargo ücretini bizden alıyor. Aynı telefona 10-20 TL'ye kılıf veya ekran camı alırken kargo ücreti yok. Bunun mantığını çözebilen var mı?
V
5 yıl
PİRANHA ZEUS 10.1 TABLET DAHİLİ HAFIZA SORUNU
İyi forumlar arkadaşlar
Piranha Zeus white 10.1 tabletin dahili hafızası 16 Gb ancak uygulamalar için sadece 512 Mb ayrılmış. Sadece birkaç uygulama yüklenebiliyor. Mini tool partition wizard ile bölmeye çalıştım ama bu kez 16 Gb nand flash bellek kayboldu. Bu hafızayı arttırmanın bir yolu yok mu? Acaba 16 Gb olan belleğe rom yükleyebilirmiyim? Bu konu hakkında bilgisi veya fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum.
Selamlar...
V
6 yıl
TÜRK TELEKOM (AVEA) PİŞMANLIKTIR
Bir yılı aşkın süredir Avea kullanıyorum. Sadece telefon almak için geçmiştim. Telefonu 24 ay, tarifeyi de 12 ay taahüdle aldım. Önce paketinin süresi bitti. Yeni taahhüt vermek istedim, 19 TL öderken en ucuz tarifenin 29 TL olduğunu söylediler. Aynı tarife yeni aboneler için 19 TL idi. Telefonun taksitleri devam ettiğinden mecbur kabul ettim. Geçen ay internette gezinirken "İcradan yarı fiyatına" araba ilanını görüp tıkladım. Bana mesaj ile şifre geldi, ardından aylık abonelik ücreti olarak 56 TL alındığına dair bir mesaj geldi. Hemen iptal ettim. Ardından müşteri hizmetlerini aradım. Durumu anlatıp alınan ücretin iadesini istedim. Bundan sonraki aylar için aboneliğin iptal edildiğini ancak alınan ücret için bir şey yapamayacaklarını söylediler. Ben de mesajda ki firmanın numarasını aradım iade talep ettim.AVEA İLE İŞ ORTAKLIKLARI olduğunu söylediler, iban numarası verirsem iade yapacaklarını söylediler. Neyse zor bela 56 TL'yi geri aldım. Avea'yı tekrar arayıp hattımın mobil ödemelere kapatılmasını istedim. Hat mobil ödemelere kapatıldı. Geçen gün 5 yaşındaki kızım telefonda ön yüklü olan demo oyunları oynarken mesaj geldiğini fark ettim. Telefonu alıp baktım, okuma yazma bilmeyen kızım mobil ödemelere kapalı telefonumla iki tane oyun satın almış. O anda deliye döndüm. Avea'yı aradım bu iş nasıl olur diye sordum. Geçen gün yaşadığım olayı anlattım, hattımın mobil ödemelere kapalı olduğunu neden oyun satın alınabildiğini sordum. Bunun için hattın internetten içerik satın alınmasına kapanması gerektiğini söyleyince iyice tepem attı. Sonuç olarak; bozulan psikolojim nedeniyle 12 ay telefon, 10 ay da tarife için taahhüt olmasına rağmen hattımı taşıyıp Avea'dan kurtuluyorum.
V
6 yıl
LENOVO A7010 NASILDIR?
Selam arkadaşlar
Evkur da gördüğüm Lenovo'nun bu modeli henüz Türkiye de yok. Özellikleri iyi görünüyor. Müzik dinlemeyi seven biri olarak öndeki stereo hoparlörler ve Dolby Atmos desteği çok cezbedici. Şu anda Huawei G7 kullanıyorum ve çok memnunum. Bu telefon G7'den geçmeye değer mi? Siz ne düşünüyorsunuz?


http://www.evkur.com.tr/lenovo-a7010-dual-sim-siyah.html
V
6 yıl
ACİLLL...PİRANHA ZEUS WHİTE 10.1 HAFIZA SORUNU
Merhaba arkadaşlar
Piranha Ultratab 10.1 zeus white tabletim var. Dahili hafızası 16 gb fakat uygulamalar için sadece 500 mb ayrılmış. Tableti kingroot ile rootladım. Minitool partition wizard ile dahili hafızayı ikiye bölmeye çalıştım ama sorun çıktı. Hasarlı sd kart uyarısı verdi ve tablet dahili hafızayı görmemeye başladı. Biçimlendirme yaptım eski haline döndü. Bu tabletin uygulama hafızasını artırmanın bir yolu var mı? Tabletin harici sd kart yuvası da arızalı. Micro sd kart takamıyorum. Dahili hafızasını bölmenin nasıl yapılacağını bilen var mı? Acil yardımınıza ihtiyacım var.
İyi forumlar.
V
7 yıl
DAHA ÖNCE AKP'YE OY VERMİŞ, AMA ŞİMDİ İĞRETİ OLANLAR
Seçime çok az bir süre kaldı.
Daha önce bütün seçimlerde (yurtdışında olduğumdan son genel ve yerel seçimler hariç)AKP'ye oy verdim. Fakat bu son dönemde olanlardan sonra artık herşey, her söz bana batmaya başladı. İnanılmaz derecede soğudum partiden. Artık oy vermeyeceğim kesin ama kime vereceğim de belli değil. Kendini benim gibi hissedenler var mı?
V
7 yıl
ELEKTRİK KESİNTİSİNDEN SONRA TRT KANALLARI
Merhaba arkadaşlar
Elektrik geldikten sonra televizyonu açtım. Birşey dikkatimi çekti ;TRT'nin HD kanalları çamur gibi. Özellikle trt 1 ve trt hd de aşırı kumlanma var. Sizde de böyle mi? Bu yayından mı kaynaklanıyor?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.