_

Binbaşı
11 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
_
10 yıl
MSI 7507 Anakart, ıntel Duo E7500 destekler mi?
Bir ofis bilgisayarımız var ve işlemcisi 775 soket ıntel celeron 440 2,00 ghz. Bu işlemci kardeşimiz, hd videolarda takılmalar yapmaktadır. Buna mukabil işlemciyi güncellemek istiyorum.Acaba,anakartımız buna onay verir mi?


Teşekkürler.
_
11 yıl
2010
Türkiye Yayıncılar Birliği, 2010 yılında kitap üretiminin yüzde 15 artarak 408 milyon 339 bin 289'a yükseldiğini bildirdi.

Birlikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2010 yılında 34 bin 363 çeşit kitap yayımlandı. Bu kitaplar için 214 milyon 414 bin 289 adet bandrol satın alındı. Milli Eğitim Bakanlığının ilk ve ortaöğrenim öğrencilerine dağıttığı ücretsiz kitap sayısı da 193 milyon 925 bine ulaştı.

Geçen yıl toplamda 408 milyon 339 bin 289 adet kitap üretildi. Son nüfus sayımına göre Türkiye'nin nüfusunun 72 milyon 561 bin 312 olduğu göz önünde bulundurulduğunda kişi başına düşen kitap sayısı 5,6 olarak belirlendi.

2009 yılına göre 2010'da Türkiye'de yayımlanan kitap çeşidi yüzde 9,38, üretilen kitap adedi ise yüzde 15,48 arttı. 96 sayfaya kadar eğitim amaçlı ve çocuk kitaplarına, ilgili yönetmelikle bandrol alınması zorunluluğu kaldırıldığı için yaklaşık 50 milyon civarında olduğu tahmin edilen çocuk ve yardımcı kitaplar hesaplamalara dahil edilmedi.


quote:

Orijinalden alıntı: shadow006


quote:

Orijinalden alıntı: _kılıç_...............
''Sana ağır gelmesi normal'' demedin mi ?

Bunun yanın da Korsan basılan kitaplar,kitap değil mi ? Bu ülkede korsanın kitap yok mu da mevcut rakam dan çıkartıyorsun? 96 sayfadan fazla olan kitapları, ders kitabı diye, kitap dan saymayacak mıyız ?
Neye dayanarak, çıkartıyorsun 96 sayfadan fazla çocuk kitapı olmayan, kitapları ?

Senin türünden olmaksa başka bir tür olmayı tercih ederim baksana konuşmayı getirdiğin seviye ne kadar dipte. Adam gibi rakamlardan konuşmak varken 2. mesajımda sorduğum sorudan sonra cevap vermekte zorlanınca hemen bel atına kayıp saldırıya geçtin ve konudan koptun. Bu kadar yeter derdin varsa özelden mesaj at, forumu kirletme.

Sana ağır gelmesi senin kaldıramıyacağın bir kitap imasına gelir. Zor olan birşey çabalarsan büyük olasılıkla başarırsın ama altından kalkamıyacağın bir şeyi çalışsan bile "belki" başarırsın. İki ima arasında farkı göremiyorsa konuşmanın anlamıda yok.


Korsan kitabın kitap olmadığını mı söyledim. Ama afaki, kesin olmayan rakamları tahmin adı altında böyle önemli bir araştırmaya ekleyemezsiniz dedim. %60 rakamının bilimsel dayanağı ne?. Biri çıkıp %60 değil %35 yada%70 derse bunu nasıl çürütebilirsiniz. Kısaca tahmini rakamlar ile araştırma yapılmaz.

96 sayfadan az kitapları araştırmadan çıkaran ben değilim bakanlık doğruda yapıyor Ayşegül tatilde ile Suç ve Cezayı aynı kefeye koyamazsın. Ayrıca neden bu kitaplar araştırılmaya konulmadı bakın TRTnin sitesinde ne yazıyor. "Değerlendirmeye, bandrol alınması zorunluluğu olmayan yaklaşık 50 milyon adet civarında olduğu tahmin edilen çocuk kitapları ve yardımcı kitaplar dahil edilmiyor." Bandrol alınma zorunluluğu olmayan yani banrolü olmayan bir kitabı araştırmaya dahil etmiyorlar ama Banrolsüz satılması nedeniyle Korsan olarak adledilen 200 milyon kitabı araştırmaya koyuyorlar. Herşeyi geç sadece bu itiraf bile araştırmanın kadüklüğünü ortaya koyuyor. Tabiki görene ve görmek isteyene.


''bir tarafından uydurma '' diyorsun sonra da seviyeden mi bahsediyorsun ?

seviyesiz!

Yorum yazmadan önce, git de, Türkçe öğren!


Ağır gelmek : yapılması güç gelmek.

http://www.tdk.gov.tr/TR/Genel/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE&Kelime=a%C4%9F%C4%B1r%20gelmek


Güç gelmek : bir şeyin yapılmasında zorluk ve sıkıntı ile karşılaşmak.

http://www.tdk.gov.tr/TR/Genel/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE&Kelime=g%C3%BC%C3%A7%20gelmek


Korsanı saymayalım ama ders kitaplarını çıkarıp kendi kendini 2,6 gibi rakamlar buluyorsunuz? Sen kimi kandırdığını zannediyorsun ?
_
11 yıl
ilknokta.com 9 mayıs- 13 haziran kargo bedava.
ilknokta sitesi ile tanışmam 2009 yılında olmuştu. Yeni tanışmam ve o sıralar (şimdi ismini hatırlayamadım) bir site kredi kartından ücreti düşüyor, gönderim ise aylar sürüyordu.Bende ihtiyatlı davranarak,kapıda nakit ödeme seçeneği ile cengiz aytmatov'un üç kitabını sipariş etmiştim ve yaklaşık olarak 7 iş günün de geldi. O günden sonra nedense hep kitapyurdunu tercih ettim... Aslında düşündüğüm bir kitap var ''kendine bakama kitabı'' alsam mı derken kitapyurdunda fiyat 2,20 TL daha ucuzmuş... Galiba genelde daha avatajlı oluyormuş ona mukabil başka yerlere bakmıyormuşum. :) Neyse belki ilknoktada da avantajlı kitaplar vardır,en güzeli fiyatları karşılaştırmak. Site güvenilir ama bir kullanıcı olarak.

www.ilknokta.com

- kampanya kredi kartı ve banka havalesin de geçerli oluyormuş.
_
11 yıl
Uygun Olmayan Başlık
işlemci: AMD Phenom II X4 970

Anakart/Ekran kartı: Asus M4A89GTD PRO

RAm: Geil 8GB 1600MHz DDR3

kasa :Cooler Master RC-T05-SSPK

Diğer tüm parçalar var. Oyun için bir sistem düşünmüyorum, sadece uzun yıllar sağlıklı bir sistem olsa yeter. Şöyle olsa daha iyi olur diyebileceğiniz bir öneri var mı ?
_
11 yıl
Mozilla'nın pek bilinmeyen eklentilieri ?
Mozilla güzel ama pek popüler olmayan güzel eklentilerden, benim rast geldiği Firenes oldu. Sizlerin tavsiye edebileciği eklenti var mı ?

Firenes : Eskilerin Game Boy oyunları,pratik bir şekilde uygulandığı eklenti. Contra yıllar sonra oynamak güzeldi.
_
11 yıl
Güneş patlamalarının etkilerine hazırlanın!
Bilimadamları, Güneş'te meydana gelen üç ayrı patlamanın etkilerinin bu gece ve Cuma günü Dünya'ya ulaşmasını bekliyor.

"Koronal kütle atımı" denilen patlamalar, Dünya'nın manyetik kalkanına şiddetle çarpacak. Patlamanın yaratacağı elektromanyetik etkiyle enerji ve iletişim sistemlerinin büyük zarar görebileceği söyleniyor.

Kuzey ışıklarının kutupların normalde olduğundan daha güneyinde, İngiltere'nin de kuzey kesimlerinde gözlenebileceği belirtiliyor. Ancak havanın bulutlu olmasının görüş mesafesinin etkilenebileceğine dikkat çekiliyor.

Çin devlet medyası da kısa dalga radyo iletişiminde sorunlar yaşanmakta olduğunu bildirdi.

GÜNEŞ UYANIYOR
1972 yılında Güneş'teki patlamalarla oluşan bir jeomanyetik fırtına, ABD'nin Illinois eyaletinde telefon iletişiminin kesilmesine yol açmıştı.

1989 yılında da başka bir fırtına, Kanada'nın Quebec eyaletinde 6 milyon kişinin elektriksiz kalarak karanlığa gömülmesiyle sonuçlanmıştı.

Araştırmacılar, Güneş'in uzun yıllar sessiz kaldıktan sonra yeniden uyanmaya başladığı görüşünde birleşiyor.

Güneşin 11 yıllık bir aktivite döngüsü var. Bu, çok sıcak, manyetik bir plazma olmasından kaynaklanıyor. Bu manyetik alandaki hareketlilik artınca, enerji yoğunluğu da artıyor.

Güneş'te "dijital patlama" da denen dev ölçekli bir patlamanın ise 2013'te yaşanabileceği düşünülüyor.

Sonuncu büyük patlama 150 yıl önce 1859'da olmuş, telgraf haberleşmesi büyük ölçüde çökmüştü.

http://www.bilim.org/?s=haber&haberid=4141

Beklenen kötü senaryonu ile bir haber düşmedi. 21.02.2011 tarihi ile...
_
11 yıl
MKE KURUMUNUN “MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİ“ BASIN AÇIKLAMASI
MKE KURUMUNUN “MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİ“ BASIN AÇIKLAMASI

MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ (MKEK) KURUMUNDA ÜRETİMİ SÜREN MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİNİN “YERLİ OLMADIĞI” YÖNÜNDE 17, 18 VE 19 TEMMUZ 2010 TARİHLİ BİR KISIM YAZILI VE GÖRSEL BASINDA YER ALAN HABERLER İLE İLGİLİ AŞAĞIDAKİ BİLGİLENDİRMENİN YAPILMASINA İHTİYAÇ DUYULMUŞTUR.1. HABERE KONU OLAN MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİ ÜRETİMİ ÖNCESİNDE, MKE KURUMUNCA YÜRÜTÜLEN GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI SONRASINDA; İKİ PİYADE TÜFEĞİ VE BİR MAKİNALI TABANCANIN YİVLİ SETLİ AV TÜFEK MODELLERİ ÜRETİLEREK BİR KISIM NATO ÜLKELERİ VE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNE İHRACATINA BAŞLANMIŞTIR. BU ÇALIŞMALARA PARALEL OLARAK TASARIMI DAHİL TAMAMEN YERLİ, ÖZGÜN MİLLÎ SNIPER (KESKİN NİŞANCI) TÜFEĞİ BORA-12 DE ÜRETİLEREK KULLANIMA ALINMIŞTIR.2. MKE KURUMU, KAZANDIĞI ALT YAPI VE KURUMSAL POTANSİYELİNİ KULLANARAK MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMÜŞ, SONUÇTA 5,56 MM ÇAPINDA BASINDA MEHMETCİK-1 DİYE ANILAN ERKEN PROTOTİP İLK MİLLÎ TÜFEKLERİ ÜÇ AYRI MODEL OLARAK 2008 YILINDA ÜRETİLMİŞTİR.3. KURUM BÜNYESİNDE ULAŞILAN BİLGİ BİRİKİMİ VE TEKNOLOJİK ALTYAPI DEĞERLENDİRİLEREK SAVUNMA SANAYİ İCRA KOMİTESİ KARARI İLE SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI VE MKE KURUMU ARASINDA 22 OCAK 2009 TARİHİNDE 7,62 MM ÇAPINDA MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİ YAPMAK ÜZERE SÖZLEŞME İMZALANMIŞTIR. PROJEDE, MKE KURUMU YANINDA ÜLKE SANAYİCİSİ VE ÜNİVERSİTELERİN GÜCÜNÜN DE BİR ARAYA GETİRİLMESİ HEDEFLENMİŞTİR. BU AMAÇLA; BASINDA ADI GEÇEN SARSILMAZ SİLAH SANAYİ FİRMASI DA DÂHİL OLMAK ÜZERE BU ALANDA FAALİYET GÖSTEREN BÜTÜN FİRMA, KURUM VE KURULUŞLARIN TESİS, ALTYAPI, TEÇHİZAT, MAKİNA, ARGE, BİLGİ BİRİKİMİ VE BENZER YETENEKLERİ DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMUŞ VE SONUÇTA, KALEKALIP FİRMASI MKE KURUMUNUN ALT YÜKLENİCİSİ OLARAK BELİRLENMİŞTİR. AYRICA BAZI KOBİ VE ÜNİVERSİTELERİN DE PROJE KAPSAMINDA BİRARAYA GETİRİLMESİ SAĞLANMIŞTIR.

GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE ANA VE ALT YÜKLENİCİLERİN SEÇİMİ, TAMAMEN OBJEKTİF KRİTERLERE VE BUNA DAYALI OLARAK YAPILAN PUANLAMA ESAS ALINARAK GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

4. TSK İSTEKLERİ ESAS ALINARAK; DÜNYADA MEVCUT SON NESİL PİYADE TÜFEKLERİNİN EN İYİ ÖZELLİKLERİNİ TEK BİR TÜFEKTE TOPLAYAN, TASARIMDAN İTİBAREN TAMAMEN ÖZGÜN ÜÇ AYRI PROTOTİP 14 AY İÇERİSİNDE MKE KURUMU KIRIKKALE SİLAH FABRİKASINDA ÜRETİLMİŞ, MAYIS-HAZİRAN 2010 İÇERİSİNDE İSE İLGİLİ KURUMLARDAN UZMAN PERSONELİN DE KATILIMIYLA YAPILAN TEST VE ATIŞLARI BAŞARIYLA TAMAMLANARAK, SEÇİLEN PROTOTİP İÇİN KALİFİKASYON SAFHASINA BAŞLANMIŞ VE EYLÜL 2011’E KADAR DA SERİ ÜRETİME HAZIR HALE GETİRİLMESİ PLANLANMIŞTIR.5. MKE KURUMUNCA GELİŞTİRİLEN MİLLÎ MODERN PİYADE TÜFEĞİNİN BUGÜNE KADAR İLGİLİLER DIŞINDA HİÇBİR KİŞİ, KURUM VE KURULUŞA TANITILMAMASINA VE HERHANGİ BİR BİLGİ VERİLMEMESİNE RAĞMEN, GÖRSEL VE YAZILI BASINDA YER ALAN TAMAMEN GERÇEK DIŞI VE HAYAL MAHSULÜ HABER, YORUM, YAYINLAR İLE KAMUOYUNUN YÖNLENDİRİLMEYE ÇALIŞILDIĞI DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR.KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

http://www.mkek.gov.tr/foHaberler.aspx?iKodHaber=144
Zamanında ve hâla gelişmeleri görmek istemeyen arkadaşlar sürekli,özgün milli tüfek için imitasyon,patendi başka ülkeye ait... gibi bir söylem içinde olmuşlardı. Bu basın açıklaması MKEK'in teknolojisi ve mühendisleri özgün piyade tüfeği üretebildiğini, somut icratlarından sonra basın açıklaması ile tekrar ilk ağızdan deklare edilmiş oldu.
_
11 yıl
Baba Türk olsaydı...
_
11 yıl
RUSYA ERMENİSTAN’I SATIN ALDI (SEDAT LAÇİNER)
27 Aralık 2010

USAK Gündem

Rusya Osmanlı’dan bu yana Türk-Ermeni sorununu sömürüyor. Bu sömürüden Türkler gibi, Ermeniler de bir şey kazanmıyor. Önce yüzlerce yıldır yaşadıkları yurtlarını kaybettiler, ardından canlarını, mallarını ve mülklerini.Büyük Rus stratejisi içinde üzerine önemli misyonlar yüklenen Ermenilerin kaderi ne yazık ki 1991’den sonra da değişmedi. Türklerle olan sorunlarını bir türlü çözemeyen Ermeniler yine Ruslara mahkum oldular. Diğer Sovyet cumhuriyetleri bağımsızlıklarını her alanda arttırmaya çalışırken, Ermeniler 1991’den bu yana Moskova’ya daha çok bağımlı hale geldiler.

Ermenistan dört tarafı Türklerle çevrili, denize çıkışı olmayan, dağlık, ciddi bir doğal kaynağı bulunmayan küçük ve az nüfuslu bir ülke. Batıda Türkiye, doğuda ise Azerbaycan ile sınırları kapanınca Gürcistan ve İran sınırlarına mahkum oldu. Fakat İran sınırı çok işe yaramıyor. Hem İran ekonomisi çok derin değil, hem de bu ülke Ermenistan’dan daha fazla tecrit edilmiş durumda. Gürcistan kapısı ise yeterince güvenli değil. Ayrıca Gürcistan Türkiye ve Azerbaycan’ın müttefiki konumunda. Bu nedenle ülke 1991’den bu yana çok sıkıntı çekti. İşsizlik nedeniyle, bazı kaynaklara göre 1 milyona yakın Ermeni Rusya’ya ve diğer ülkelere göçtü. Diğer taraftan Ermeni sorununun hallini önemli oranda engelleyen ABD ve Avrupa’daki diasporadan beklenen yardımlar da beklendiği kadar gelmedi. Hal böyle olunca Rusya’dan alınan krediler ve faizleri arttı. Ayrıca Rusya’da çalışan Ermenilerin Ermeni ekonomisindeki payı da yükseldi. Ermenistan borçlarını ödemeyince aralarında gaz dağıtımı da dâhil olmak üzere pek çok altyapı şirketi Rusların eline geçti. Örneğin nükleer santralin işletmesi de Rusya’ya ait. Ancak Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan’ın geçtiğimiz günlerde Rus günlük gazetelerinden RBK’ye verdiği demeç durumun sanılandan daha vahim olduğunu gösteriyor.

Tigran Sarkisyan’a göre Rus işadamlarının Ermenistan piyasalarındaki payı % 30 ile % 50 arasında değişiyor. Bazı sektörlerde bu oran daha yukarılara bile çıkabiliyor. Bir ülkede bir başka ülkenin payının % 50 düzeyine çıkabilmesi olağanüstü bir durumdur ve aslında fiili bir iktisadi işgale işaret eder.

Rusya Başbakanı Putin’in en son açıklamalarına göre ise Rusya’nın Ermenistan’daki yatırımları 3 milyar doları aşıyor. Ülkenin GSMH’sının 8,5 milyar dolar (2009) olduğunu düşünecek olursak Rus yatırımının büyüklüğü daha kolay anlaşılabilir.

Putin Ermenistan’a büyük önem verdiklerini, bu nedenle Rus yatırımlarının kriz ortamında ülkeden çıkmaması ve ticaretin azalmaması için özel faiz oranlarıyla borç verdiklerini de söylüyor. Bunun anlamı Ermenistan Rusya için ekonomik bir partner olmanın ötesinde siyasi değeri yüksek bir stratejik ortaktır. Zaten bilindiği üzere Ermenistan’ın sınırlarını da Rus askerleri koruyor. Başka bir deyişle Rusya, Ermenistan’ı hiçbir şekilde bırakmayacağını her haliyle belli ediyor.(1)

Rusya’nın Ermenistan’daki yatırımları daha çok elektrik üretimi ve dağıtımı, gaz dağıtımı, sıcak su, taşımacılık, haberleşme ve boru hatları üzerinde yoğunlaşıyor. Dikkat edilirse söz konusu yatırımlar çoğu kez müşterisi hazır, adeta karı garantili sektörler.

***

Sözün özü Ermenistan’da Rus varlığı daha bir kök salıyor. Bu şartlar altında Rusya’nın Ermenistan’ı kolay kolay Türkiye’ye veya Batı'ya bırakmayacağı anlaşılıyor. Bu nedenle Ermenistan-Türkiye yakınlaşmasında veya Karabağ sorunun hallinde Rusya’dan fazla bir şey beklemek zor görünüyor.


--------------------------------------
(1) ‘Putin Hopes For Closer Trade And Economic Ties Between Armenia And Russia’, Arka News Agency, 22 December 2010.


Ermenistanı,hem rusya hem de abd,Türkiye'ye karşı kullanıyor. Piyon olmaktan, haz mı alıyorlar!
_
12 yıl
DELL XPS 1645, HP DV-06 2065 ET , LG R590
Bu üç bilgisayar arasında kaldım. Siz olsanız hangisi alırdınız veya tavsiye ederdiniz arkadaşlar ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.