A

Yüzbaşı
06 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
89 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
A
5 ay
GARANTİ BANKASI ATM PARA SIKIŞMA REZİLLİĞİ
11.09.2022 Tarihinde Saat 14:42'de Garanti Bankası'nın İstanbul/Beylikdüzü Perlavista AVM'sinde bulunan 00924CRSXXX Numaralı ATM'sinden QR Kod ile kendi hesabıma yaklaşık 16bin küsur Türk Lirası para yatırmak istedim fakat o esnada ATM para sıkışması nedeniyle parayı aldı ve geri vermedi. Bankamatik nasıl olsa sayıyor diye de o an tam sayamadım.
Benden tam rakam istiyorlar. Bende tam rakam veremiyorum yaklaşık bir rakam veriyorum. İlla ki tam rakam istiyorlar benden.
Şimdi ATM açılıp benim dediğim paradan 200-300 Eksik fazla çıksa ne olacak? Sonuçta benden önce-sonra parası sıkışan yoksa o tutar benimdir zaten.

Aynı dakika da müşteri hizmetlerini arayıp kayıt açtırdım fakat bana incelemeler sonunda azami 7 gün içinde hesabıma geçeceğini bildirdi.

Burada 7 gün neyin incelemesi çok merak ediyorum. Millet 7 günde O ATM makinesini imalat eder.

Çok acil bir hastane ödemesi olduğunu bildirmeme rağmen ellerinden bir şey gelemeyeceğini ve sürecin bu şekilde olduğunu söylüyorlar ısrarla. Bu meblağ da eş-dosttan kolay kolay bulunabilecek bir tutar değil ne yazık ki.

Kendi alacakları olsa 1 gün geçse faiz işleten banka nedense kendi paramı alıkoyabiliyor.

Ama şu bir gerçek ki Garanti Bankası büyük olduğu kadar da çok yavaş bir firma.

İnternette okuyorum, Kimine para bulunamadı, kimine tutar düşüklüğü diye dönüş yapıyorlarmış.
Şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Boşlukta bekliyoruz bir haber gelecek diye. Bir an önce dönseler de rahat bir nefes alsam
A
5 ay
İnternetten Alınan Cep Telefonu-Bilgisayar Vs. İade edilemeyecek.
Hadi arkadaşlar hepimize geçmiş olsun artık. Çakal satıcılara gün doğdu.
Daha önce iade gelen malzemeleri yollarlar artık herkese.
Çok saçma bir karar olmuş.


Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanan yönetmelikte, tüketicinin tam ve doğru şekilde bilgilendirilmesi amacıyla, tüketicinin malı satıcıya gönderme süresi cayma bildiriminin yöneltildiği tarihten itibaren 14 güne çıkarılırken, cayma hakkının kullanımı halinde ortaya çıkan iade masraflarının mesafeli sözleşmede kararlaştırılması imkanı getirildi. Tüketicilerin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmelerde tüketicinin bilgilendirilmesi ve onayı ile 30 günlük azami teslim süresi yükümlülüğünün daha uzun süreler için belirlenmesine karar verildi.

Yönetmelikte, 'Cayma hakkının istisnaları' başlığında bulunan madde 15'e de eklemeler yapıldı. Tüketicinin cayma hakkını kullanamayacağı durumlarda; tüketiciye teslimi yapılmış olan cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin sözleşmeler, canlı müzayede şeklinde açık artırma yoluyla akdedilen sözleşmeler, tanıtma ve kullanma kılavuzunda satıcı veya yetkili servis tarafından kurulum veya montajının yapılacağı belirtilen mallardan kurulum ya da montajı yapılanlara ilişkin sözleşmeler maddeleri eklendi. Buna göre, tüketiciler internetten satın aldığı cep telefonu, akıllı saat, drone, tablet ve bilgisayarları iade edemeyecek

Kaynak.
https://www.gazetevatan.com/ekonomi/mesafeli-sozlesmeler-yonetmeliginde-yapilan-duzenleme-resmi-gazetede-2057037
A
7 ay
Sıfır Iphone 13 pro da Etkinleştirme Kilidi Sorunu
Merhaba arkadaşlar

Daha önce başına gelen var mı bilemem ama benim başıma ilk defa böyle bir gariplik geliyor

2 Gün önce internet üzerinde (HB) ki bir satıcıdan ( K...n Teknoloji diye bir satıcı) İphone 13 Pro model cep telefonu aldım
27 Haziran Faturası kesildi ve kargolandı. 28'inde de ben teslim aldım

Dün eşimin doğum günüydü ve kendisine hediye ettim. Akşam cihazı kurulum için açtığımdaysa şok oldum resmen

Kutu arkasında ki 2 şeridi ben açtım ve daha önce açılmamış gibiydi resmen
Telefonu ilk aldığımda şarjı hiç yoktu ve şarj etmem gerekti ( Normal de sıfır cihazlar da belli bir şarj yüzdesi olması gerekmiyor mu?)

Cihaz bir başka maile kiltlenmiş gözüküyor ve etkinleştirme kilidi vardı. Ne yaptıysam kendi hesabımı kuramadım
Diğer taraftan sabah kontrol ettiğimdeyse kutu üzerinde yazan IMEI ( Fayturada aynı IMEI yazıyor) ile cihaz açıldığında bilgi olarak yazan IMEI farklı

Ben HB üzerinden satıcıya iade talebinde bulundum. Firma ben bu şekilde red ederim demekte. Servis tarafından kayıt raporu istiyor

Bu durumda ne yapmam gerekir.
Daha önce başına böyle bir olay gelen var mı?
A
2 yıl
1 Temmuz 2021 İtibariyle Taşıt Kredilerinde Güncelleme.
Araç Taşıt Kredilerinde ve vadelerinde düzenleme yapılmış.

Kaynak : https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/mobilya-altin-ve-arac-kredilerinde-taksit-sayisi-dusuruldu-592387.html

Taşıt alımlarında kredi vadesi kısaldı

BDDK, taşıt alımlarında kredi vadelerinde indirime gitti. Buna göre, nihai fatura değeri 120 bin lira ve altında olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde vade 60 aydan 48 aya düşürüldü.
Nihai fatura değeri 120 bin liranın üzerinde olup 300 bin liranın üzerinde olmayan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde vade sınırı 48 aydan 36 aya indirildi. Nihai fatura değeri 300 bin liranın üzerinde olup 750 bin liranın üzerinde olmayan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde vade 36 aydan 24 aya çekildi.
Nihai fatura değeri 750 bin liranın üzerinde olup 1 milyon 500 bin liranın üzerinde olmayan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde vade 24 aydan 12 aya indirildi.

Kredi tutarının taşıtın değerine oranı yeniden düzenlendi

BDDK, taşıt teminatlı krediler hariç, tüketicilere binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde veya yapılacak finansal kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranında da düzenleme yaptı.
Buna göre, nihai fatura değeri 120 bin lira ve altında olan taşıtlar için söz konusu oranın mevcut şekliyle uygulanmasına devam edilmesine karar verildi.
Nihai fatura değeri 120 bin liranın üzerinde olup 300 bin liranın üzerinde olmayan taşıtlar için oranın yüzde 50'yi aşamaması, nihai fatura değeri 300 bin liranın üzerinde olup 750 bin liranın üzerinde olmayan taşıtlar için oranın yüzde 30'un aşamaması kararı alındı.
Nihai fatura değeri 750 bin liranın üzerinde olup 1 milyon 500 bin liranın üzerinde olmayan taşıtlar için ilgili oranın yüzde 20'yi aşamamasına ve nihai fatura değeri 1 milyon 500 bin liranın üzerinde olan taşıtlar için oranın yüzde sıfır olarak belirlenmesine karar verildi.
A
8 yıl
EPDK Tavan Fiyat Uygulaması 19.02.2015
EPDK En sonunda uyandı ve tavan fiyat uygulamasının başlanmasına karar verdi,

EPDK’dan yapılan yazıla açıklamada, "Kurumumuz bugünkü kurul toplantısında, dağıtım şirketlerinin akaryakıt fiyat oluşumlarında belirlenen fiyat metedolojisine uymamaları nedeniyle, 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu ilgili hükümleri gereğince tavan fiyat uygulama kararı almıştır. Alınan karar Resmi gazete yayımlanmasına müteakip yürürlüğe girecektir.

Kurul kararı gereği benzinde rafineri çıkış fiyatının üzerine eklenecek marj 34 kuruş/litre, motorinde ise rafineri çıkış fiyatının üzerine eklenecek marj 37 kuruş/litre olarak sınırlandırılmıştır. Bu şekilde pompa fiyatında 9-10 kuruş/litre mertebesinde indirim oluşmaktadır" denildi.

Kaynak:
http://www.milliyet.com.tr/epdk-yeniden-tavan-fiyat-uygulama/ekonomi/detay/2016219/default.htm
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28244252.asp
A
9 yıl
FLAPPY BIRD YÜKLÜ IPHONE 5S 10000$
Abi bu nedir ya;

Hangi akla hizmet böyle bir ilan açmış arkadaşımız.

Şimdi 9000$ verebilirim diye mesaj atacağım. Ne diyecek acaba

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-flappy-bird-yuklu-iphone-5s-153605886/detay
A
11 yıl
dslr fotoğraf makinası kararsızlık
Arkadaşlar bir fotoğraf makinası alma aşamasındayım ama bir kouda kararsız kaldım.

Bu SONY'nin NEX serisi makinaları DSLR makina gibimidir. Aynı kaliteyi alabilirmiyim.

Panaromik çekim yapması beni çezbeden birşey.

Canon 600D aklımda ama


Sony'nin NEX serisi makinaları hem rahatça taşınabilecek tipte hemde panaromilk çekim yapması beni çezbediyor.


NEX serisinden Normal bir DSLR çekim kalitesi alabilrmiyim.
A
11 yıl
Lüks otoda yüksek ÖTV’ye karşı ‘küçük motor cephesi’ genişliyor
‘Küçük motor cephesi’ genişliyor
Türkiye’de yüzde 130’a varan ÖTV’ye karşı lüks oto markaları da küçük hacimli motor silahını çekti. 2011’de son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaşan Volvo Türkiye, BMW ve Mercedes’ten sonra 2012 yılında 1.6 litrelik motorlarıyla büyüme hedefledi. Volvo Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt, “ÖTV artışına rağmen küçük motorlarla Volvo’nun dünya büyüme hedefini 3’e katlayacağız” dedi.

LÜKS otomobil markaları Türkiye’de yüzde 130’a çıkan ÖTV’ye ‘küçük hacimli motor’ silahıyla cevap vermeyi giderek yaygınlaştırmaya başladı. ÖTV’nin 1.600-2000 cc arasında motor hacmine sahip otomobillerde yüzde 60’tan yüzde 80’e, 2000 cc’nin üzerinde de yüzde 84’ten yüzde 130’a çıkarılması sonrasında talep düşüşü yaşayan lüks markalar 1.6 litre motorlara ağırlık verme yolunu seçti. Böylece lüks markalar vergi artışının açtığı yaraları bu stratejiyle minumuma indirmeyi hedefliyor.
Dünyayı 3’e katlayacak
ÖTV artışı sonrası BMW ve Mercedes düşük vergi dilimine giren 1.6 litrelik motor hacmine sahip modellerin siparişini artırırken, yüzde 42.3 ile geçen yıl Avrupa ülkeleri arasında en fazla satış artışını Türkiye’de gerçekleştiren Volvo da 1.6 litrelik motor stratejisini uygulamaya hazırlanıyor. Geçen yıl ulaştığı 4 bin 662 adetlik satışla son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaşan Volvo Türkiye, bu yıl 1.6 litre dizel otomatik modelleriyle Türkiye rekorunu kırıp, markanın dünyadaki büyüme hızını 3’e katlayacak.
Lüks tercihi değişiyor
Volvo Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt, Türkiye’de yüksek ÖTV sonrası lüks oto tercihlerinin değiştiğini belirterek, “Herkes ya bir alt segmente ya da düşük ÖTV dilimine giren motorlara sahip lüks araçlara kaydı. Çünkü aradaki ÖTV farkıyla 2 araç alınıyor” dedi. Yeni model atağı sayesinde bu yıl yüzde 20 büyümeyi hedeflediklerini belirten Eckardt, şunları söyledi: “2012 yılında Volvo’nun global büyüme hedefi ise yüzde 7. Bu yıl ayrıca Türkiye’de toplam otomobil satışlarının da yüzde 10 daralma ile 535 bin adet olarak gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Buna karşılık lüks sınıfta daralmanın daha az olmasını bekliyoruz. Lüks segmentte pazar yüzde 2 daralarak, 48 bin adetten 47 bin adede geriler. Volvo Türkiye olarak 2012 yılında satışlarımızı 5 bin 600 adede çıkarmayı planlıyoruz. Bu, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en yüksek satış olacak. En büyük iddiamız 1.6 litre hacimli dizel motorlarımız olacak.”
1.6 dizel otomatik
Eckardt, Volvo’nun satış rekoru kırmasını sağlayacak 1.6 litre stratejisini şöyle sıraladı: “Mayıs ayında S60 ve V60 modellerimizin 1.6 litre dizel otomatik versiyonları gelecek. S60 Drive Powershift,115 beygir güç ve 270 Nm tork üretiyor. 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi 4.3 litre. D Premium segmentte büyük sürprizimiz var. Bir ilke imza atarak, Mayıs’ta S80 modelimizin 1.6 litre dizel otomatiğini satışa sunacağız. Aracın sınıfından bir başka rakibi yok. 115 beygir gücündeki otomobil, 100 kilometrede 4.5 litre tüketiyor. Bu yıl 2 bin 500 adet S60, 200 adet V60 ve 700 adet S80 satmayı planlıyoruz. ”

Dünyanın en hızlı üstsüzü

BUGATTI, suskunluğunu bozarak, dünyanın en hızlı roadster modeli olan Veyron Grand Sport Vitesse’yi Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. 431 kilometre ile dünya hız rekorunu elinde bulunduran Veyron Süper Sport‘un sürüş dinamiklerini bünyesinde bulunduran Vitesse, Bugatti’nin ürün gamında yerini aldı. Bugatti mühendisleri 1001 HP güce ve 1.250 Nm maksimum torka sahip mevcut Grad Sport’u daha da geliştirerek Vitesse’yi yarattılar. Dünyanın en hızlı Roadster’i Bugatti Grand Sport Vitesse, 4 turbo beslemeli, 8.0 litre hacme sahip V16 motoru ile bin 200 beygir güç sunuyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan Vitesse, 7 ileri vitesli yarı otomatik şanzımanıyla gücü tekerleklere aktarıyor.

5 kapılı V40’la 2016’da 10 bin adede ulaşacak

TORBEN Eckardt, ilk kez 6 Mart’ta kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek orta sınıftaki 5 kapılı ilk modelleri V40 modelini de Autoshow İstanbul 2012’ye getireceklerini belirtti. Eckhardt, “V40 modeli lüks sınıfta çok rekabetçi olacak 5 kapılı bir hatchback. Volvo’nun şu ana kadar sadece üç kapılı C30 ile temsil edildiği bu sınıfta 5 kapısıyla çok daha geniş bir kitleye hitap etmesi ve Volvo’nun müşteri kitlesini genişletmesi bekleniyor” dedi. Yeni modellerinin ilk etapta 2.0 litre motorla satılacağını, aracın 1.6 litre versiyonun ise 2013 yılında ithal edeceklerini söyledi. Torben Eckardt, Volvo’nun Çinli Geely’nin çatısı altına geçmesinden sonra çok iddialı hedefler belirlediğini belirterek, “Volvo, 2020 yılında 800 bin adetlik satışa ulaşmayı planlıyor. Başkanımız Stefan Jacoby, Türkiye’ye 10 bin adetlik satış hedefi belirledi. Ancak biz 10 bin adede 2020’den önce 2016’da ulaşacağını söyledik.
Volvo dünyanın istediği hedefe biz 4 yıl önce ulaşmış olacağız” dedi.


Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20006294.asp
A
11 yıl
İpad 2 uygulama yedekleme
Arkadaşlar bende İpad2 var. içinde İtunes dan indirdiğim birçok uygulama var fakat ben geçen gün bilgisayarıma format attım. (Tüm uygulamaları indirdiğim bilgisayara)

Şimdi bir-kaç uygulama yüklemek istiyorum ama bilgisayara bağlayınca tüm uygulamaların silinmesinden korkuyorum.

İpad 5.0.1 versyonu. İclouddan yedekledim ama, uygulamalarımı yedekledimi bilmiyorum.

Dergilikten indirdiğim, dergilerim vardı.

Benim şimdi ne yapmam gerek, uygulamalarımı kaybetmemem için.
A
11 yıl
IOS 5.0.1 Güncellmesi sonrası Sorun.
İpad2 yi güncelledikten sonra;

3G bağlantı ve Wi-Fi bağlantımda sorun yaşıyorum. Sizde böyle bir sorun varmı

5.0 da böyle bir sorun yoktu, rahatça ve hızlı bir şekilde girebiliyordum İnternet'e.

Şayet Sorun bu versyonda ise; Sürümü nasıl indirebilirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.