G

Teğmen
17 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
5 gün
Amazon mont 600 tl
Merhaba arkadaşlar geçen bir arkadaş mont ve kıyafet paylaşmıştı. Yurtdışı sıcak fırsatlarda arıyorum bilgisayarı da formatladığım için geçmişi göremiyorum. Hatırlayan link atabilir mi ?
G
10 ay
500 gram Antep fıstığı 10 TL
G
2 yıl
220v LED mi trafolu LED mi ? Acil lütfen !
Asma tavan için spot LED lazım ama hem direk 220v ile çalışanı var hem de trafo ile çalışanı var. Hangi daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur. Cevaplarsanız sevinirim.
G
2 yıl
.....
.....
G
2 yıl
Delta Servis kargo dolandırıcılığı
15.102019 tarihinde batarya arızası(şarjın çabuk bitmesi) nedeniyle xiamo mi5s cihazımı Delta Servis isimli yetkili servise gönderdim. Yurtiçi kargo ile servisin verdiği anlaşma kodu ile gönderdim. Batarya değişikliği yapılması için 958 tl fatura çıkardılar. Sebebi ise kasada bulunan izikler. Batarya değişmesi için önce kasa değişecekmiş, kasa değiştiği için ekranında değişmesi gerekiyormuş. Bende lanet olsun telefonu gönderin dedim. Dün telefonu almaya gittiğimde 7.62 tl kargo ücreti istediler. Bende bu dolandırıcılara inat kargoyu teslim almadım. Servisi aradım alıcı ödemeli gönderilmiş neden diye sordum.
Aldığım cevap; şirket politikaları gereği cihaz servise ilk defa geliyorsa kargo ücreti müşteriye aitmiş. Tamam diyip kapattım. İnternetten biraz araştırınca başka müşterilerede aynı şekilde kargo göndermişler. İtiraz eden olursa susturmak için havale yapıyorlarmış.Servisi tekrar aradım ve yarın aranılacaksınız diye bilgi verildi. Bugün arayan bey önce beni sindirmeye çalıştı, tek seferlik birşey olmaz, bir daha gönderirsem para almayacağız falan dedi. İlgili mevzuattan ve maddeden bahsedince ne kadarmış kargo iban at ben yollarım dedi. Bunu üzerine görüşmeyi sonlandırdım.
Arkadaşlar yasa gereği bulunduğunuz il sınırlarında yetkili servis yoksa, gidiş ve dönüş kargo ücretleri yetkili servise aittir. Bunu bilmeyen arkadaşlar el mahkum kargo parasını ödüyor vee yüzlerce müşteri olduğu hesaba katılınca büyük vurgun ortaya çıkıyor.
Sizden ricam bu konuyu yukarı taşımanız ve bu sayede insanların bilinçlenmesini sağlamanız.
Herkese teşekkür ederim

İlgili Mevzuat :https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19783&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=sat%C4%B1%C5%9F%20sonras%C4%B1%20hizmetler

İlgili madde :
MADDE 10 – (1) Tüketicinin bulunduğu yerde yetkili servis istasyonunun olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonu sorumludur.

(2) Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez.

Konuyu açtıktan sonra hesabıma kargo ücreti yattı. Akşam 6 gibi kargoyu almaya gittiğimde ücreti gönderici ödemeli olarak güncellenmişti. Bende havale ile gelen para ile bir çocuğa döner ısmarladım. 😁
G
2 yıl
Muvazzaf subaylık
Arkadaşlar askerliğimi yaptım.Lisans mezunuyum, şimdi subay olmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü ?
Askerliğini yapanlarda yaş sınırı kaç ?
G
2 yıl
NetSpeed dolandırıcılığı !
İyi forumlar
NetSpeed adlı rezil firma tarafından yapılan rezilliği anlatmak istiyorum.
06.08.2019 tarihinden itibaren Internetim kesilmeye başladı. Müşteri hizmetlerini arayınca interneti bir şekilde açıyorlardı. 08.09.2019 tarihinde internet kesildi ve bugüne 23.08.2019 a kadar gelmedi. Bu süreç boyunca hemen her gün aradım her seferinde genel arıza var denilip şikayet kaydı alındı. Her aramada genel arıza nedeniyle oluşan kesintilerde ücret iadesi yapılmakta denildi.
15 gün boyunca Türk Telekom a geçiş için başvurdum. NetSpeed bugün bana bir aylık fatura çıkarmış. Fatura da düşülecek günler için aradığım da böyle bir uygulamalarının olmadığını eğer faturamı ödemezsem geçiş için onay vermeyeceklerini söylediler.

İşte NetSpeed böylesine rezil bir firma. Ona göre kararınızı verin.
G
4 yıl
Yedek Subaylık Not Ortalaması
Yedek Subaylık için seçim yapılırken kriterler neler.Neye göre seçiliyoruz.

Bölüm
Dönem
Diploma Notu
Yaş
Fizik

Bunlardan hangileri göz önüne alınıyor ?
G
4 yıl
silinebilir
silinebilir
G
4 yıl
silinebilir
.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.