G

Teğmen
17 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
87 (Bu ay: 25)
Gönderiler Hakkında
G
4 gün
Açık Parfüm
Forum üzerinden reklam yapan bir firmadan üç adet parfüm sipariş vermiştim. Yorumlar o kadar iyiydi ki şüphe duymadan sipariş verdim. Fakat gelen ürünlerin kokusu o kadar kötü ki berberlerin sattığı parfümler çok daha kaliteli. Firmaya iade talebinde bulundum fakat iade almayacaklarini belirttiler. Aynı firma parfüm isimlerini ve şişelerini değiştirerek tekrardan reklam vermiş ve reklam verilen konuya olumsuz yorum yapılamıyor. Ayrıca yaptığım yorumlar için tehdit ediliyorum. Herşeyin objektif olduğunu düşündüğüm bu forumda maalesef forum yönetimi reklam parasını basanın yanında.
Herkese iyi forumlar.
G
2 ay
Cns kozmetik
Arkadaşlar CNS kozmetikten parfüm alanlar memnun mu ? Ben üç tane aldım ama üçü de çok ağır hangisini denediysem hep olumsuz yorumlar oldu şimdi üçü de kenarda duruyor. Konu başlığında baya bir öven vardı ama şimdi konuları da görünmüyor. Alıp memnun olan var mı ?
G
2 yıl
.....
.....
G
2 yıl
Delta Servis kargo dolandırıcılığı
15.102019 tarihinde batarya arızası(şarjın çabuk bitmesi) nedeniyle xiamo mi5s cihazımı Delta Servis isimli yetkili servise gönderdim. Yurtiçi kargo ile servisin verdiği anlaşma kodu ile gönderdim. Batarya değişikliği yapılması için 958 tl fatura çıkardılar. Sebebi ise kasada bulunan izikler. Batarya değişmesi için önce kasa değişecekmiş, kasa değiştiği için ekranında değişmesi gerekiyormuş. Bende lanet olsun telefonu gönderin dedim. Dün telefonu almaya gittiğimde 7.62 tl kargo ücreti istediler. Bende bu dolandırıcılara inat kargoyu teslim almadım. Servisi aradım alıcı ödemeli gönderilmiş neden diye sordum.
Aldığım cevap; şirket politikaları gereği cihaz servise ilk defa geliyorsa kargo ücreti müşteriye aitmiş. Tamam diyip kapattım. İnternetten biraz araştırınca başka müşterilerede aynı şekilde kargo göndermişler. İtiraz eden olursa susturmak için havale yapıyorlarmış.Servisi tekrar aradım ve yarın aranılacaksınız diye bilgi verildi. Bugün arayan bey önce beni sindirmeye çalıştı, tek seferlik birşey olmaz, bir daha gönderirsem para almayacağız falan dedi. İlgili mevzuattan ve maddeden bahsedince ne kadarmış kargo iban at ben yollarım dedi. Bunu üzerine görüşmeyi sonlandırdım.
Arkadaşlar yasa gereği bulunduğunuz il sınırlarında yetkili servis yoksa, gidiş ve dönüş kargo ücretleri yetkili servise aittir. Bunu bilmeyen arkadaşlar el mahkum kargo parasını ödüyor vee yüzlerce müşteri olduğu hesaba katılınca büyük vurgun ortaya çıkıyor.
Sizden ricam bu konuyu yukarı taşımanız ve bu sayede insanların bilinçlenmesini sağlamanız.
Herkese teşekkür ederim

İlgili Mevzuat :https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19783&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=sat%C4%B1%C5%9F%20sonras%C4%B1%20hizmetler

İlgili madde :
MADDE 10 – (1) Tüketicinin bulunduğu yerde yetkili servis istasyonunun olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonu sorumludur.

(2) Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez.

Konuyu açtıktan sonra hesabıma kargo ücreti yattı. Akşam 6 gibi kargoyu almaya gittiğimde ücreti gönderici ödemeli olarak güncellenmişti. Bende havale ile gelen para ile bir çocuğa döner ısmarladım. 😁
G
5 yıl
Silinebilir
.
G
5 yıl
.
.
G
5 yıl
.
.
G
6 yıl
telefon önerisi (Z5pre-Note5-s6edge)
bu hafta telefon alacağımda arada kaldım resmi garantili z5 premimum , s6 edge ve ithalat note 5 arasından sizce hangisini almalıyım
oyun pek oynamam internete girerim genelde kamerası şarjı uzun giden hangisini önerirsiniz.
G
6 yıl
Asus dsl n10e acces point yapma
asus dsl n10e modemi boşa çıktı bunu acces point yada wifi alıcı yapmak istiyorum bu mümkün mü ? masaüstünde kablosuz net bağlamak amacıyla kullanılır mı ?
G
6 yıl
silinebilir
.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.