L

Yarbay
02 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
121 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
3 yıl
Touchscreen Flight Simulator İçin Sistem Önerisi ( Bütçem 10k)
Arkadaşlar merhaba vaktinizi ayırıp yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Öncelikle derdimi anlatmak ile başlayayım ;

Şu anda uçuş okulunda öğrenci pilot olarak görev yapmaktayım 1 sene sonra uçuş hattında Boeing 737 gibi yolcu uçaklarında F/O olarak görev yapacağım.Kendimi mesleğe daha iyi ve gerçekçi hazırlayabilmek amacıyla aşağıda linkini paylaştığım mentalite de bir touchscreen flight simulator sistemi kurmayı hedeflemekteyim.
https://www.youtube.com/watch?v=R2GKxcUiH4I (3. dakikadan sonra izlerseniz daha net herşey)

Maalesef ki sistem kurmaktan pek anlamıyorum ve etrafımda kime sorarsam sorayım bana gaming menşeili sistem tavsiyesinde bulunuyor.Fakat simulatörlerde özellikle FSX X-Plane gibi uçak simulasyonlarındaki gereksinimlerle PUBG gibi bir oyundaki gereksinimler farklılıklar ihtiva etmekte.Bu farklılıkları da göz önünde bulundurarak bana güzel bir sistem önerisinde bulunabilirseniz çok memnun olurum

Ek Not: Sistem + 1 adet dokunmatik monitör dahil bütçem 10.000 tl.

Teşekkürler.
L
6 yıl
Zac vs. Ivern
Öncelikle selamlar ve hayırlı kandiller.Tr'de gold 5 liginde jungle oyuncusuyum.Genellikle tank ağırlıklı ve tflerde çok önemli rol üstlenen herolar oynamayı seviyorum (bkz:sejuani).Hero skalamı genişletmek için hangisini önerirsiniz ?
L
6 yıl
İstanbul Ulaşım Hakkında
Merhaba arkadaşlar, haftaya cumartesi kısa süreli olarak Istanbul'a gitmek zorundayım.Pendik'ten Florya'ya en ucuz ve en hızlı şekilde gitmek için hangi ulaşımı tercih etmeliyim.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
L
8 yıl
2017 Yamaç Paraşütü Şampiyonası İçin Oylamaya Destek Verir misiniz?
http://www.xcmag.com/2015/01/2017-paragliding-worlds-location-vote/

Oylamada Türkiye birinci çıkarsa organizasyon ülkemizde gerçekleşecek.Linkten Kayseri'ye oy verirseniz ülkemize destek olmuş olursunuz, şimdiden teşekkürler.
L
8 yıl
Samsung LED Tv'ye Kablosuz Kulaklık Kurumu Nasıl Yapılır?
Merhaba arkadaşlar, evdeki samsung led tv'yi kablosuz kulaklık ile izlemek istiyorum.Televizyon smart tv değil, arkasında HDMI ve USB girişleri mevcut.İnternetten uzun bir araştırma yaptım ve 2 seçeneğim olduğunu öğrendim.

1)Wireless Kulaklık almak (Maliyeti en az 150-200 lira olacak)
2)USB Bluetooth Adaptör ve Kablosuz Bluetooth Kulaklık Almak (Maliyeti ortalama 70-80 lira olacak)

Bu 2 seçenekten 2.si bana daha makul geldi fakat bazı şüphelerim var.Örnek olarak Link verilen bu adaptörü alıp tv'nin USB girişine taksam tv bu aygıtı tanır mı ? Ayrıca alacağım bluetooth kulaklık ile bluetooth adaptör senkronizasyon sorunu yaşar mı?
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum teşekkürler.
L
8 yıl
Samsung LED Tv'ye Kabllosuz Kulaklık Kurumu Nasıl Yapılır?
Merhaba arkadaşlar, evdeki samsung led tv'yi kablosuz kulaklık ile izlemek istiyorum.Televizyon smart tv değil, arkasında HDMI ve USB girişleri mevcut.İnternetten uzun bir araştırma yaptım ve 2 seçeneğim olduğunu öğrendim.

1)Wireless Kulaklık almak (Maliyeti en az 150-200 lira olacak)
2)USB Bluetooth Adaptör ve Kablosuz Bluetooth Kulaklık Almak (Maliyeti ortalama 70-80 lira olacak)

Bu 2 seçenekten 2.si bana daha makul geldi fakat bazı şüphelerim var.Örnek olarak Link verilen bu adaptörü alıp tv'nin USB girişine taksam tv bu aygıtı tanır mı ? Ayrıca alacağım bluetooth kulaklık ile bluetooth adaptör senkronizasyon sorunu yaşar mı?
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum teşekkürler.
L
8 yıl
Takım Çöplüğe Dönmüş
Çoluk çocuğa az kalsın yeniliyorduk, yazık günah harcanan paralara şu burak ve selçuk'a verdikleri paraların yarısıyla ne oyuncular alınırdı.Takımda aldığı paranın hakkını veren 1-2 adam var cidden.
L
8 yıl
Üstten Ders Alacağım Tavsiyelerinizi Dinlemek İstiyorum
Arkadaşlar, Erciyes Üniversitesi Uçak-Elektrik-Elektronik okuyorum 1. sınıfı bitirdim not ortalamam 3,50 civarında üstten ders alma gibi bir niyetim var.Bu konuda tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum, zor dersleri mi almalıyım sözel dersleri mi ? Yoksa hiç bulaşma oku git düz mü diyorsunuz ? Yorumlarınızı bekliyorum.
L
9 yıl
DonanımHaber Kingdom Online [Sürekli Güncel Konu]
25.06.2014

http://kingdom.nttgame.com/

Resmi site tamamiyle yenilenmiş oyun her an açılabilir, bekliyoruz.

03.04.2014

Bugün resmi forumda gm bu iletiyi paylaştı, kısacası az bir zaman sonra oyununun açık betasının başlayacağını, yaz aylarında ise oyunun açılacağını söylemiş.

Herkese Merhaba,

Heyecanla beklenilen ve yaz aylarında açılacak olan Kingdom Online'da neler yapıldığına dair bir kaç bilgi paylaşalım istedik.

1) Yaklaşık 1 ay önce başlayan test grubu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Oyuncularımız, Kingdom Online'ı test ederken karşılaştıkları hataları ve oyun için önerilerini bildirerek oyunun gelişimini sağlıyorlar. Şu ana kadar bu konuda bizlere fazlasıyla yardımcı oldular ve olmaya devam ediyorlar.

2) Oyuncularımızın yapmış olduğu bildirimler GM'lerimiz ve yine oyuncularımız ile birlikte test edilip, raporlanıyor ve yapımcı firmaya düzenli olarak iletiliyor.

3) 03.04.2014 tarihinde Kingdom Online'da genel data sıfırlaması yapıldı ve açılmış bütün karakterler silindi. Ayrıca yapımcı firmanın uzun bir süredir üstünde çalıştığı Karakter Dengelemeleri çalışması tamamlandı ve genel sıfırlamadan sonra oyuna entegre edildi. Tabi ki biz bu çalışmanın da testlerini gerçekleştiriyor olacağız.

4) Yakın bir tarihte Kingdom Online test grubuna tekrardan oyuncu eklemeleri yapılacaktır. Eklenecek olan oyuncular forum ve sosyal medya kanallarımız üzerinden gerçekleştireceğimiz etkinlikler ile belirlenecektir.

Şimdilik aktarabileceğimiz bilgiler bu kadar.

Şunu söylemeden de yazıyı bitirmeyelim; Emin olun ki Kingdom Online bomba gibi geliyor

Kingdom Online Ekibi26.03.2014

Bugün bir oyun yetkilisi ile internet aracılığı ile kısa bir sohbetim oldu test grubu ve oyun hakkında sorular sordum.Bunları sizinle paylaşmak istiyorum;

1)Oyunun ne zaman açık beta süreci açılacak ?

Oyun şuan test grubu tarafından test ediliyor, oyuncuların istekleri doğrultusunda Knighttan'da iyi bildiğimiz ronarkland(cz) eklenecektir.Mgame tarafından gönderilecek bu pk alanını içeren yaması beklenmektedir.Bu yama geldikten bir müddet sonra oyunu açık beta olarak yayımlayabileceğiz kısacası şuan ipler mgame'in elinde mgame'i bekliyoruz.Oyunun açılması hakkında kesin bir tarih söyleyemeyiz fakat bize bu konuda hakkında çok fazla soru geliyor, oyunun açılmasını bekleyen ve sabırsızlık duyan büyük bir kitle var.Oyunun 2014 yılının yaz döneminde açılması bekleniyor.

2)Oyunu test etmiş kişilerin size dönütü ne şekilde oldu ?

Olumlu yorumlarda aldık,olumsuz yorumlarda aldık.Aldığımız olumsuz yorumlar bizim için gerçekten çok değerliydi.Kingdom Online'a gelecek veya gelmiş çoğu yenilik oyuncuların bizi yönlendirmesi ile oldu.Onun dışında özellikle Knight Online oyuncuları oyuna çok büyük ilgi gösteriyor çoğu eski veya yeni Knight Online oyuncusu test grubuna clanımla birlikte beni seçin diye talepte bulundular.Umarım ki oyuncularımız Kingdom'da o eski özledikleri Knight Online havasını bulabilirler.

Merhaba arkadaşlar Knight Online 2 olarak lanse edilen ve Knight Online yapımcısı tarafından (Noahsystem) üretilmiş kingdom online hakkında sizi
bilgilendirmek istedim.Öncelikle şunu söylemek istiyorum oyun şuan açık değil Haziran ayında açılması bekleniyor, şuan kapalı alfa testinde yani 30 kişilik bir grup ve gmler buglar ve açıklar için oyunu test ediyor.2005 ve 2013 yılları arasında aktif olarak Knight Online oynamış birisi olarak kingdom online bende gerçekten büyük bir heyecan uyandırdı, videolardan ve internetteki bilgilerden oyunda efsane oyun Knight Online'ın potansiyeli olduğunu fark ettim.Ve şunu biliyorum ki bu forumda kalbinin derinliklerinde Knight Online sevdası olan bir çok şahıs var fakat çoğu kişi oyunun pvp serverdan farksız olması sebebiyle oyunu bırakmış durumda.Daha önce de dediğim gibi eski bir Knight oyuncusu olarak Kingdom Online bende büyük bir heyecan uyandırdı, internette bulduğum ve kendim edindiğim bilgileri sizinle paylaşarak size de bu Knight Online kokan oyunu tanıtmak istiyorum.

Öncelikle oyunun amacından bahsetmek istiyorum; Oyunda 3 adet farklı ırk mevcuttur.Bunlar insan,zombi,cücedir.Herk ırkın kendine özgü özellikleri vardır.Classlar ise aynı Knight'ta olduğu gibi warrior,wizard,rogue,priest şeklindedir.Her class'ın 3 adet alt class'ı bulunmaktadır.Örn:Battle rogue gibi.Oyunda her karakter birer kraldır ve her karakterin birer kalesi vardır.Oyunda mobları keserek düşen ve para itemlerle ister karakterinizi güçlendirebilirsiniz isterseniz de kalenize ek özellikler ekleyip kale savunmanız veya kale gelirlerinizi arttırabilirsiniz.Oyunun pvp mantığı kale savaşları üzerine kuruludur, başka bir oyuncunun kalesine saldırabilir ve kalesini fethedebilirsiniz.Knight online'da ki clan burda lejyon olarak geçmektedir.Lejyon olarak verimli bir arazide kale kurup başka lejyonların kalelerini fethedebilirsiniz.Ayrıca Knight Online'dan alıştığımız colony zone veya ronarkland tadında bir pk alanı bulunacaktır.Burda da keyifle pk atabiliriz.

İşte Kingdom Online'da ki bazı merak ettikleriniz ve kısa açıklamaları:

Videoyu izlemek için tıklayınız


Savaşlar: Kingdom Online'da yer alan savaşlar için en başta söylenmesi gereken şey basit olmadıkları. Güçlü ve iyi donanımlı karakterleriniz ile birlikte iyi bir savaş stratejiniz yoksa işinizin zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Düello: Kingdom haritasında istediğiniz yerde 1vs1 düello yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, düello isteğinizi rakibinize göndermek ve kabul etmesini beklemek.

Kışla Savaşları: 1vs1, 2vs2, 3vs3, 4vs4 olarak yapılan PvP savaşları. Bu savaşlarda amaç, kendi kalenizi düşman işgalinden korumaya çalışırken, rakibinizin kalesini ele geçirmek.

Kuşatma Savaşları: Kingdom Online'da kuşkusuz ki en büyük savaşlar Kuşatma Savaşları. Bu savaşlarda amaç, düşman lejyonlarının kalelerini ele geçirmek veya yıkmak. Dost - düşman herkesin katılabildiği ve istediği tarafı desteklediği bu savaşlarda stratejinin önemini ve size zarar vermek isteyen canavarların ortalıkta dolaştığını belirtmekte fayda var.

Zindanlar: Kingdom Online'da tek başınıza veya arkadaşlarınızla girip keyifli dakikalar geçireceğiniz çok sayıda zindan bulunuyor. Bu zindanlardan -zindan seviyesine göre- eşyalar düşürüp girdiğiniz zindana özel zanaat materyalleri toplayabilirsiniz.Knighttaki abbys'ın daha görselleştirilmiş versiyonu da diyebiliriz.

Lejyon ve Birlikler: Kingdom Online'da kendinizi güvende hissetmek, yeni arkadaşlıklar kurmak, parti oluşturarak canavar kesmek ve zindanlara girmek istiyorsunuz. Tüm bunları gerçekleştirmenizde size yardımcı olacak bir lejyon bulmak ilk amacınız olmalı. Bir lejyonda olmak yeterli mi peki? Tabii ki hayır. Sekiz lejyon bir araya gelerek "Birlik" oluşturabilir ve Kingdom dünyasında krallığınızı ilan edebilirsiniz.

Kale Sistemi: Kingdom Online'da her karakterin kendine özel bölgesi ve bu bölgede de kalesi bulunmakta. Tıpkı bir RTS oyundaki gibi, bu kaleyi geliştirmek için çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyuyorsunuz. Kaleniz geliştikçe tabii ki size olan faydaları da artıyor.

Kışlalar: Kingdom Online'ı diğer oyunlardan ayıran en temel özeliklerinden birisi de kışla sistemi. Her oyuncunun toplamda dört adet kışlaya sahip olabildiği Kingdom'da, savaşlarda sizinle birlikte savaşacak veya sizin yerinize canavar öldürerek tecrübe puanı kasacak askerleri kışlalardan çıkarabiliyorsunuz.

Zanaat (Crafting): Yaratıklardan, zindanlardan ve harita üzerinde belirli bölgelerden topladığınız parçalarla silah, zırh, pot gibi işlevsel ekipman ve eşyalar üretebilirsiniz.Kingdom Online, zanaat alanında uzmanlaşabileceğiniz dört farklı meslek sınıfı sunmakta. Oyuncular bu dört sınıftan sadece ikisini seçerek uzmanlaşabilirler:
Simyacı: Can, mana potu ve karakterinize süreli özellikler sağlayacak olan eşyaları üretebilirsiniz.
Zırhçı: Warrior ve Priest sınıfları için daha kaliteli zırhlar üretebilirsiniz.
Derici: Wizard ve Rouge sınıfları için daha kaliteli zırhlar üretebilirsiniz.
Silahçı: Daha yüksek hasar oranına sahip silahlar üretebilirsiniz.

Yetenek Çeşitliliği: Kingdom Online'da her sınıfa özel üç farklı yetenek ağacı bulunmakta. Örneğin, Büyücü karakterinde Ateş, Buz ve Şimşek olmak üzere seçebileceğiniz üç farklı yetenek ağacı ve her yetenek ağacında 15'ten fazla yetenek bulunuyor. Oyuncular ister tek bir yetenek ağacındaki yeteneklere yoğunlaşabilir, isterse üç yetenek ağacından da dilediği yetenekleri açarak karakterlerini kendi stratejilerine uygun şekilde geliştirebilirler.

Binekler ve Petler: Kingdom Online'da kullanabileceğiniz çok sayıda binek ve pet bulunuyor. Petleriniz, öldürdüğünüz canavarlardan düşen eşyaları sizin için hızlı bir şekilde toplarken, bineklerle haritada ulaşmak istediğiniz bölgelere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Oyunun bana çekici gelmesini sağlayan özellik Ere Stone özelliğidir.Ere Stone ile oyun standart oyunlardan ayrılmaktadır ve oyunun güzelliği bu Ere Stone ile ortaya çıkmaktadır.Oyunda random düşen ere stone yani "size özel skill taşlarını" birleştirip yeni bir skill elde edebiliyorsunuz. Bununla alakalı güzel olan ise şu, oyunda şansınız varsa iyi bir skill gelebiliyor birleştirince. Bu da şu demek oluyor; oyunda kimsenin bu skilli birbirinin aynı olmuyor, herkesin farklı 1 tane skilli oluyor.Ere Stone sahip olduğunuzda extradan ultimate skiliniz aktif olur. Her sınıfın 25'er tane farklı Ere Stone'u vardır. Bu Ere Stonelar kalite olarak S A B C D şeklinde sıralanır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Burdaki C sınıfı Ere Stone gelen damageleri %50 azaltan bir özellik vermiş.

Oyunun bir diğer güzel özelliği de kendi barracks'ınızdan çıkardığınız askerlerinizle birlikte exp kasabilme imkanınız bulunmaktadır.Pvp alanlarında da bu barracksları kurarak avantaj elde edebilirsiniz.

Başka merak edilen mevzu ise combo sistemidir.Kombo sisteminin bazı yönleri Knight ile benzeşmektedir.Özellikle battle rogue(asas) bir tane skilli spike ile aynı resmen.Oyunda kayarak vurma özelliğide vardır, Knighttan alıştığımız skill+r combosu da mevcuttur fakat bu kombonun bir çok ayrıntısı vardır.Bunun yanında warriorun alan skilli,okçuların alan ok skilleri vardır.Hatta videodan gördüğüm kadarıyla warriorların rakibine doğru depar atıp rakibini birkaç saniye bayıltan über bir skilleri vardır.Yani combo sisteminin temeli knight gibi fakat daha ayrıntılı ve daha karmaşıktır.
Ne kadar iyi kombo yaparsanız o kadar kazançlı çıkarsınız. Oyunda kombo sisteminin temeli "R" tuşuna dayanıyor ve buna cutting deniliyor. Cutting ile daha fazla dmg vurabilir, defans kazanabilir ya da heal çalabilirsiniz. Bunu skill penceresindeki cutting bölümünden seçiyorsunuz. Cutting sayınız arttıkça ek özellik de artıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Videoyu izlemek için tıklayınız

Bahsetmek istediğim başka bir özellik ise bir npcden bir scroll alıp otomatik iksir içebilmektedir.Exp kasarken veya pvpde pot basma derdi kalkıyor yani bu özelliği ben çok sevdim açıkçası oyuncunun kombata odaklanmasını sağlıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Videoyu izlemek için tıklayınız

Kingdom Online Knight Online'da ki çoğu zaman oyunu bıraktıran veya tam tersi oyuna daha sıkı bağlanmamızı sağlayan efsanevi magic anvil bulunuyor.Hatta tip olarak tamamen aynısıdır.Ve yine Knighttan gelen bir özellik ise upgrade yaptıktan sonra silahın türüne göre silah belli bir +'da ise parlamaktadır.Ve +'sı arttıkça daha keskin parlar

Videoyu izlemek için tıklayınız

Şimdi gelelim classlar'a bu bölümde her classın ayrı ayrı tüm skillerini tanıtmak istemiyorum internetten bu classlarla ilgli bulduğum videoları paylaşacağım arzu edenler internetten skillerin ayrıntısına bakabilir.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız


Oyundaki diğer ilgi çekici özellikler:

Görev alanına otomatik olarak gidilebilmektedir.
Oyunun dili açıldığında tamamen Türkçe olabilecektir.
Premium cash gibi özellikler oyunun tam sürümünde bulunacaktır.
Knighttaki gibi Kingdom'da da rezzerler bulunmaktadır.
Knighttaki np gibi Kingdom da Wp(War Point) vardır.
En yüksek level hakkında kesin bir bilgi 60 olacağı söyleniyor ama zamanla Knighttaki gibi 80'lere dayanabilir.
Exp'i solo olarak daha hızlı kasabilirsiniz.
Görevler solo veya party ile yapılabilir.
Warpointleriniz ile Lejyonunuzu yükseltebilirsiniz.Knighttaki np bağışı clanı royal yapma durumu gibi.
Oyunda belli bir ücret ile ejderha ile seyahat edebilirsiniz.
Kalenizde belli bir kaynaktan fazla var ise o kaynağı başka bir kaynakla takas edebilirsiniz.
Oyunda çeşitli meslekler var mesela; Simyacılık mesleğinde, oyun içi atak,hız,defans gibi kağıtları üretebiliyorsunuz, taş geliştirebiliyorsunuz, upgrade kağıdı(item yok olmaması için, %10 upgrade şansı artıran kağıt) gibi eşyaları üretebiliyorsunuz.
Meslek dallarında level atladıkça daha iyi itemler üretebiliyorsunuz.
Oyunda moradon yerine sienna var.

Evet arkadaşlar benim size sunacaklarım bu kadar; verdiğim bilgilerin bir kısmını kendim yazdım.Bazı yerleri çeşitli kaynaklardan toparlayarak size sordum.Oyun hakkındaki fikirlerinizi veya sorularınızı yazmanızı bekliyorum.Umarım Kingdom Online eski Knight'ı bize getirir ve o özlediğimiz eski günleri tekrar yaşarız.Bu arada;

Oyunun resmi sitesi:http://kingdom.nttgame.com/index.php
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
L
9 yıl
Sizce Bu Diz üstü Leş Mi ?
Arkadaşlar elimdeki diz üstü bilgisayarı değiştirmek istiyorum fakat kararsızım malum dolar yükseldi ve dizüstü fiyatları uçtu.1-2 sene daha beklemeli miyim yoksa mevcuttaki uygun fiyatlı ve elimdeki diz üstünden daha iyi performans gösteren bir şey mi almalıyım ?

Bu arada benim külüstür bu;

Hp Pavillion

Pentium dual core CPU T4200 2.00 GHz, 3.00 GB Ram, ATI Mobility Radeon Hd 4530/4570
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.