C

Er
13 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
359516 Gün Cezalı
357301 gün 4 s. 43 dk.
Gönderiler Hakkında
C
6 yıl
Onemli talep,ip ban yada muebbet.
Herkesin min 3 uyeligi var ayni bilgisayar,ip ye ait..Acil bu kisilere ip ban getirilmesini talep ediyoruz..
C
6 yıl
Kaos plani!Secime kadar hergun...
Secime kadar hergun sehit verilmeli ki akpnin tezi;iktidardan dustuk boyle oldu tezi kabul gorsun..
Maalesef olan ve olacak olan da budur!
C
6 yıl
Muhalif medyaya yapılanlara sessiz kalanlar yarın ...
bugün muhalif medyaya yapılanlara sessiz kalanlar yarın bi gün sabah,akit gazeteleri ve yandaş televizyonlarına baskı yapıldığı zaman ses çıkaramayacak,çıkarsalar bile kimse kaale almayacaktır..

bugün bana yarın sana..

not:cemaatten zerre hazzetmem,alakam da yoktur..buna rağmen bunları yazıyorum..
C
6 yıl
EY MİLLET SEN BENİM KÖLEMSİN,SENİ BENDEN BAŞKA KİMSE YÖNETEMEZ!
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki mhp,chp,hdp de koalisyon yaparsa kendi aralarında yada akpyle -tayyip erdoğan ve çocuklarının yargılanması isteği var..

bir kişinin ülkede kaos yaratıp,halkı kaosla-istikrarsızlıkla korkutup oy toplamak istemesini nasıl doğal karşılıyorsunuz..hiçmi vicdanınız yok?

Güzel bir yazı..


AKP'nin kaos planı

Patlayan bombalar, çatışmalar, sınır ötesi operasyonlar, birbiri ardına gelen şehit haberleri vatandaşa “ne oluyoruz” dedirtmeye başladı.
Aslında AKP’nin yeni Türkiye’si bu.
Vatandaş bu “yeni Türkiye’nin partisini” en çok oy vererek ödüllendirdi.
Aslında 7 Haziran seçimlerinden sonra tek başına iktidar olamayan AKP’nin ne yapacağını, Fuat Avni’nin 12 Haziran’da paylaştığı şu mesajdan anlamamız gerekirdi:
“AKP’nin derinleri seçim hezimetinin ardından halkı kaos ve anarşiyle terbiye etme ve koalisyondan korkutmak için kolları sıvadı.”
Fuat Avni her kim ise hedefi tam 12’den vurdu. Daha ortada birden bire başlayan çatışmalar yokken, sadece seçim sonuçlarının “AKP açısından acı sonuçları var iken, devletin bir anda kahraman kesilip, daha düne kadar masaya oturduğu PKK’lılara “vay sizi gidi hainler!” diye bomba yağdırmaya başlaması ve PKK’nın da askeri hedeflere bir anda saldırı başlatması, İstanbul’un göbeğinde terör gruplarının kalaşnikoflarla ellerini kollarını sallayarak gezer hale gelmesinin doğuracağı kaos ortamının siyasi sonuçlarını “çok güzel” tahmin etmiş Fuat Avni.
Hem de iki ay öncesinden!
Tabi kaos ortamı için IŞİD’in de devreye girmesi gerekiyordu ve Suruç’ta HDP’li 32 gencin ölümüne sebep olan bombayı bir IŞİD militanı patlattı! PKK’lılar hemen ertesinde Ceylanpınar’da evinde uyuyan ( böyle bir saldırı ilk kez gerçekleşti!) iki polisi şehit ederek, Suruç saldırısını yapan IŞİD’e göz yumduğunu iddia ettiklerini devletin unsurlarına karşı saldırıya geçtiler.
Daha sonra ise adım adım diğer saldırı ve eylemler “çorap söküğü” gibi geldi.
“Ağaçlar kesilmesin” diye gayet doğal bir şekilde gelişen Gezi olaylarında elli tane yabancı devletin ve istihbarat örgütlerinin parmağını arayan yandaş medya, bütün dünyanın gözü önünde meydana gelen “şu iğrenç kaos planını” maalesef görmezden geliyor.
Amerikan resmi makamlarının dahi “IŞİD, petrolünü Türkiye üzerinden satıyor” açıklamasında bulunduğu ve Türkiye’nin bu çeteye bugüne kadar göz yummasının bölgede ve dünyada doğurduğu ağır sonuçlardan duyulan rahatsızlığın alenen konuşulduğu bir süreçte Türkiye, “IŞİD’e göz açtırmayacağız, onları mahvedeceğiz” diyerek operasyonlara başlıyor!
Oysa Can Dündar’ın Adana’dan Suriye’ye giden TIR’ların Türk sınırını geçerek IŞİD bayrağı dalgalanan Suriye topraklarına gittiğini gösteren fotoğraflar hala hatırımızda!
“Fitne başı” her kimse, bir taşla birkaç kuş vurmak istiyor:
Ülkede tek başına iktidardan başka çare olmadığı mesajı,
Devletin PKK’ya düşman olduğu ve göz açtırmayacağı mesajı ile milliyetçi oyları tekrar geri alma planı,
HDP’ye giden emanet oyları geri alma planı,
IŞİD’i vurarak batıya “bakın, ben de IŞİD düşmanıyım” mesajı,
Ve en önemlisi ise şu mesaj olmalı:
“Ey millet, sen benim kölemsin! Benden başka kimse seni yönetemez! Buna izin vermem. Ben varsam milli irade var, ben yoksam milli irade yok!”

Muharrem Bayraktar.
C
6 yıl
HEYELANIN SORUMLUSU KİM?AKPNİN RANT AŞKI-BEDEL 8 ÖLÜ
Hopa'da sel ve heyelan felaketi: Korku filmi gibi

Artvin'deki sel ve heyelanı Hopa Belediye Başkanı "son 50 yılın en büyük felaketi" diye tanımlarken, çevreciler bu durumun bölgedeki yol ve HES yapımlarından kaynaklandığını savunuyor. Selin Girit'in haberi.
25 Ağustos 2015 18:56
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Selin Girit

BBC Türkçe

"Artvin'den Rize'ye gidiyorduk. Anormal yağmur vardı. Silecekler yetişmiyordu. Hopa'ya ulaşamadan yolda iki yanımıza heyelan düştü. 3-4 saat mahsur kaldık. Ne ileri gidebildik ne geri..."

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, Hopa'da etkisini gösteren, 8 kişinin ölümüne yol açan sel ve heyelan felaketini bizzat nasıl yaşadığını böyle anlatıyor.

"Hopa'daki manzara anlatılacak gibi değil..." diyor.

"Bütün caddeler çamur içinde. İnsanlar iş yerlerini temizlemeye çalışıyorlar. Elektrik yok. Su yok. Ölenleri bulmaya, çöken evlerin altındakileri çıkarmaya çalışıyorlar. Bir korku filmi gibi Hopa."

'Doğal afet değil'
Artvin'in Hopa ilçesinde etkili olan sel ve heyelanlarda şimdiye dek sekiz kişi hayatını kaybetti. Bir çocuk hala kayıp. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan'ın sözleriyle, yaşananlar ilçe için "son 50 yılın en büyük felaketi"...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hopa'ya yaptığı ziyarette ilçeye 12 saatte metrekare başına 255 kilogram yağış düştüğünü açıkladı; acil çalışmalar yapıldığını, ulaşılamayan köy ve mahallelere müdahale edildiğini belirtti.

Ancak Bakan Eroğlu, Hopa'da protestolarla da karşılandı. Bir protestocu "Kentleşmeyi bozdunuz, etrafı ıslah ettiniz, dereleri kuruttunuz. ... Dereleri beton yaptılar, geldi aldı canımızı" diyordu.

Bir diğeri ise tepkisini "Karadeniz Sahil Yolu'yla, barajlarla bu ülkeyi baltaladınız, dereleri sattınız. HES'ler (hidroelektrik santral) sellere neden olmayacak dediniz, sellere neden oldu" sözleriyle gösteriyordu.

Derelerin Kardeşliği Platformu Sözcüsü Ömer Şan da bu eleştirilere katılıyor.

Şan, "Yaşananlar doğal afet falan değil. Düpedüz siyasi bir felaket yaşanıyor." diyor. Gerekçesini ise şöyle açıklıyor:

"Doğu Karadeniz bölgesi özellikle Karadeniz Sahil Yolu denilen ve Samsun'dan Hopa'ya kadar uzanan duble yolla adeta katliama açıldı. On yıllarca taş ocakları kuruldu bölgede. Gelişigüzel yollar yapıldı."

"Hiç hesap etmediler bu bölgenin topografik yapısını, dik yamaçların neye gebe olacağını."

"Bitki örtüsünü yok ettiler. Deniz kenarlarını doldurdular. Derelerin, nehirlerin önünü kestiler. Dere yataklarını, havzalarını daralttılar, doldurdular. Sonra HES (Hidroelektrik Santral) projeleri gündeme geldi. Doğanın katili olan insanların da katili oluyor."

Sulak bölge neden imara açıldı?
Karadeniz bölgesi son yıllarda sık sık sel ve heyelan felaketleri yaşıyor. Örneğin 2009'da Artvin Borçka'da beş kişi, 2010'da Rize Gündoğdu'da 12 kişi sel sularına kapılarak ya da heyelan altında kalarak ölmüştü.

Son 10 yıl zarfında bölgede 100'e yakın kişinin bu şekilde öldüğü belirtiliyor.

Çevreciler, bu sonuçta rant kaygılarının, yanlış yapılaşmanın, devletin kontrollerdeki ihmalinin de rol oynadığı kanaatinde.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'ndan Baran Bozoğlu, Hopa'da yoğun bir yağış olduğunu, buna karşın belli ihmallerin yaşandığının da gözardı edilmemesi gerektiğini söylüyor.

Bozoğlu, Hopa'da ölümlerin en çok yaşandığı Sundura mahallesini örnek veriyor ve şöyle diyor:

"Sundura, zamanında sulak alan olan bir bölge. Suyun toplandığı, yoğun yağmurun doğa tarafından emildiği bir bölge. Bu alan imara açılmış. Buraya binalar yapılmış. Kuşkusuz bu durum yaşananların şiddetini de çok arttırdı."

Baran Bozoğlu, denize paralel yapılan Karadeniz Sahil Yolu'yla derelerin denizle buluşmasının engellendiğini, yol altından geçen su kanallarının sürekli açık tutulması gerektiğini ancak bu noktalarda bakım yapılmadığını da söylüyor.

Acilen bir taşkın planı ve bir acil eylem planı yapılması gerektiğini belirten Bozoğlu, sinyalizasyon sistemi olmamasının da çok büyük eksiklik olduğunu vurguluyor.

Çarpık yapılaşma
Baran Bozoğlu'na göre, Hopa'da yaşanan felakette temel problem tek başına HES'lerle alakalı değil; asıl sorun dere yataklarındaki yapılaşma, derelerin yol kenarına örülen duvarlarla ya da taş ocaklarından gelen hafriyatın dökümüyle daraltılması...

Ancak HES'lerle ilgili sorunlar da var. Baran Bozoğlu, HES'lerle ilgili olarak yanıtlanması gereken şu soruyu yöneltiyor:

"Bu kadar yoğun bir yağış olduğu anda, oradaki barajlar örneğin Borçka barajı ya da etrafındaki diğer HES'lerin ne kadar su bırakacakları ya da ne kadar su tutacaklarına dair DSİ'ye (Devlet Su İşleri) bilgi geçen bir sistem yok. Barajların kapakları açıldı mı açılmadı mı? Onu bile bilmiyoruz."

Karadeniz bölgesinin çok büyük bir risk altında olduğunu, benzer felaketlerin artarak devam edeceğini söyleyen Bozoğlu, Yeşil Yol da dahil birçok projede ÇED süreçlerinin doğru uygulanmamasının sorunların temelini oluşturduğunu savunuyor ve şöyle diyor:

"Sulak alanı imara kim açtı? Bina yapılmasına kim izin verdi? HES yapılması sürecinde dere yataklarını kim daralttı? Dere yataklarına hafriyat kim attı? Bu sorulara cevap verilmeden ülke olarak hiçbir ilerleme sağlayamayız."

Baran Bozoğlu, küresel iklim değişikliğiyle birlikte, Birleşmiş Milletler raporlarında da belirtildiği üzere Karadeniz Bölgesi'nde yoğun bir yağış rejimi değişikliği olacağına da dikkat çekiyor.

Sıcaklığın 2 derece artmasıyla, 2050 yılına doğru deniz seviyesinin yükselerek Karadeniz'in yaklaşık 70 metre içerilere taşınacağını söyleyen Bozoğlu, Türkiye'nin küresel iklim değişikliğine karşı acilen hazırlanması gerektiğini savunuyor.

CİNAYETİ KİM İŞLEDİYSE İSTİFA ETSİN!
C
6 yıl
BU ÜLKEDE İŞ YAPMAK İSTİYORSANIZ! VESTEL-ZORLU HOLDİNG
Vestel elektronik ve beyaz eşya üreticisi Zorlu Holding, 40 bin yardım kolisi hazırlayıp AKP Kadın Kolları'na teslim etti


AKP’ye Zorlu Holding’ten 1 milyon 844 bin lira bağış geldi. Zorlu Holding, 40 bin yardım kolisi hazırlatarak AKP Kadın Kolları’na teslim ediyor.


Hükümet, Gezi eylemlerinin arkasında “faiz lobisi”nin olduğunu iddia etmiş fakat bu iddia bir türlü kanıtlanamamıştı. Zorlu Holding, AKP Kadın Kolları’na teslim edilmek üzere 40 bin Ramazan kolisi hazırlatarak bu partiye bağışladı. Koliler bu günlerde çeşitli illere gönderiliyor.

soL’da yer alan habere göre Zorlu Holding, geçen senelerde de benzer şekilde AKP’ye ayni bağışta bulundu. Bu sene yapılan bağışın maddi tutarı, koli ve ulaşım maliyetleri hariç 1 milyon 844 bin lira.

RAMAZAN’I SİYASİ FIRSATA ÇEVİRDİLER

Bu sene Ramazan ayı, Haziran Direnişi’nin ertesine gelmesinin damgasını taşıyor. AKP hükümetinin ilk adımı, mücadelenin sembolik merkezi olan Taksim Meydanı’nın ortasına yüzlerce kişilik iftar sofrası kurmak olmuştu. İlk gün meydandaki iftar şovuna halkın tepkisi ve hemen ileride polisin “resmi iftar”a katılmayan kişilerin başına TOMA ve çevik kuvvet polislerinin yığılması nedeniyle meydana kurulan masalardaki davetlilerin bir kısmı yemeklerini dahi yemeden ayrılmayı tercih etmişti.

İftar sofralarının AKP tarafından bir siyasi şova dönüştürülmesi sürüyor. İstanbul’un tüm ilçelerinde AKP’li belediyeler, ilçelerin en merkezi noktalarına iftar çadırları kurmuş durumda. Ancak bu faaliyet yalnızca belediye ve devlet üzerinden değil, bizzat AKP teşkilatı üzerinden de yürütülüyor.

Zorlu Holding’in AKP Kadın Kolları’na bağışladığı Ramazan kolilerinde, 46 lira 10 kuruşluk mutfak malzemesi var. Kolide çay, kırmızı mercimek, fasulye, nohut, un, pirinç, şeker, makarna, fındık kreması, salça ve ayçiçek yağı bulunuyor.

AL SANA FAİZ LOBİSİ

Zorlu Holding’in AKP’ye “Ramazan kolisi” bağışlaması, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer AKP kurmaylarının, Gezi eylemcilerine yönelik “arkalarında faiz lobisi var” suçlamasını akla getiriyor. Bu suçlamaya göre eylemleri yerli ve yabancı sermaye grupları ve banka sahipleri destekliyor ve finanse ediyordu. Bu suçlama hiçbir zaman somut kanıtlarla desteklenmedi.

Daha doğrusu, neredeyse hiçbir zaman. Çünkü geçen haftasonu İstanbul Sanayici ve işadamları Derneği’nin toplantısında konuşan Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, Gezi Parkı’ndaki eylem sürerken oraya giden bir arkadaşının kendisine anlattığı hikayeyi “kanıt” olarak sunmuş, sözleri tüm yandaş medyada büyütülerek haber olmuştu: “Geç saatte 600 tane pizza gelmiş. Arkadaşım parayı kimin ödediğini sormuş. Adam Meksika’dan bir kredi kartıyla ödendiğini söylemiş.” Oysa Gezi Parkı’na dünyanın farklı ülkelerinden destek vermek isteyen insanların ilk bir haftada bin 500 sipariş verdiklerini, yemeksepeti.com sitesi zaten bir ay önce açıklamıştı. Fakat görünüşe göre AKP’yi destekleyen “faiz lobisi”nin bağışlarının yanında, bunlar çok küçük kalıyor.

Bir siyasi partinin, bir sermaye grubuyla böyle büyük miktarlarda para ilişkisi içerisinde olması, demokrasi açısından da sakıncalı bir durum. Tek seferde 2 milyon liraya yakın bağış yapan bir holdingin, karşılığında hükümetten birtakım “kolaylıklar” istemesi büyük olasılık.

SERMAYEYİ DE YANDAŞLIĞA ZORLUYORLAR

Tüpraş ve Koç Holding’e ait başka şirketlerin Maliye Bakanlığı’nın baskınına uğradığı hafta Zorlu Holding’in AKP’ye yaptığı bağış ayrıca manidar gözüküyor. Hükümet, sermaye gruplarını da “yandaşlığa” zorluyor.

BAĞIŞ YASAL SINIRININ 60 KATI

Siyasi Partiler Kanunu’na göre “(…)gerçek ve tüzel kişilerin her birinin bir siyasi partiye aynı yıl içerisinde iki milyar liradan fazla kıymette ayni veya nakdi bağışta bulunması ‘veya yayınları kullandırması’ yasaktır.” Buradaki iki milyar lira, 1999 yılına ait ve eski para birimine göre. Bu tutar, her sene devletin resmi artış oranına göre yeniden hesaplanıyor. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Türkiye Komünist Partisi avukatları, bu hesaba göre bu seneki azami bağış tutarının 30 bin 710 lira 36 kuruş olduğunu belirtti. Zorlu Holding’in yaptığı bağış, bu yasal sınırın tam 60 katı.

BU HABERİ BULDUM ARKADAŞLAR..BU AÇIKÇA RÜŞVETTİR..NEDEN YARDIMI KENDİLERİ DAĞITMIYOR DA AKPYE VERİYOR..İNANILIR GİBİ DEĞİL..
C
6 yıl
Digiturk e protesto..haydi arkadaslar..
Arkadaslar bildiginiz gibi shaktar macini izleyebilmek icin digiturk 30 tl istemisti,odemeyenler izlememisti..simdi sesimizi cikarmazsak avrupa ligi icin de para isteyecekler..lutfen harekete gecelim..
C
6 yıl
Övelim mi Sevinelim mi?Karar Sizin!
Cok kararsiz kaldik milletce!

Taseronlugu mu ovelim?
Suriyelilerin ulkemize dolusturulmasini mi ovelim?
Asgari ucretin yerlerde olmasini mi ovelim?
Muzun kilosunun 7tl,limonun 7 tl,elmanin 7 tl olmasini mi ovelim?
Asgari ucretle 10 sene oncesine gore 13 ceyrek altin az alinabilmesini mi ovelim?
Riza zarrab,ethem sancak,ekrem cengiz gibilerine ulkenin parasinin peskes cekilmesini mi ovelim?
Yol yapmak icin yuzbinlerce agacin kesilip,oksijen oraninin azalmasini mi ovelim?
Dun baska bugun baska konustuklari icin mi ovelim?
13 sene once pkk bitmisken,akp sayesinde yeniden dogmasina ve 15 gunde 24 sehit verilip sene sonuna kadar 100 u bulma ihtimaline mi sevinelim?
Yahudi seref madalyasini iade etmeyip,amerika ve israilin her istedigini yaptigi icin mi ovelim?
Oy almak icin askerini tahtadan askermis gibi umarsizca harcamasina mi sevinelim?
Asgari ucrete zam yerine ethem sancaga olmasi gereken ihale tutarinin 2-3 misli fazla miktara verilmesini mi ovelim?
Dunyada artik kimsenin Turkiye yi ve Turkleri dikkate almamasini mi ovelim?
Doga mi rant mi secenegi oldugunda bir saniye dusunmeden ranti secenleri mi ovelim?
Gezi olaylari sirasinda kendi halkina kimyasal,olumcul gaz sikmalarini,tekme tokat dovmelerini mi ovelim?
Pkk gosteri yaptiginda en fazla su sikilip hicbisey yapilmamasina mi sevinelim?
C
6 yıl
Bakbi Bilgisayar Hakkinda
Arkadaslar bu firmaya bilgisayarini tamir ettiren var mi?
C
6 yıl
Akp ve Mhp ikiz kardesler!
Akpye kizip mhpye oy veriyorsaniz kendinizi kandirmis oluyorsunuz,ikisi de resmi olarak ikiz kardeslerdir..Ust makamlarca onaylanmistir bu durum,can guvenligimi saglayabilirseniz gosterebilirim belgesini..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.