M

Teğmen
05 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 yıl
4x114.3 Mini Stepne Arıyorum
2006 elantra aracım için 4x114.3 temiz mini stepne arıyorum. Ankaradayım.
M
5 yıl
VSA Problemi
Merhabalar.
2009 otomatik Premium honda civic aracım var. Aracımda son zamanlarda arıza lambası yanıyordu bunun sebebi de lpg enjektörünün arızalı olmasından dolayı fakir yakıt karışımı gibi bir uyarısı vermesi. Bu arızayı yaptırmayı biraz ertelemişken yeni bir arıza çıktı. Aracım yolda giderken gaz kesiyor yani gaza bassamda işlemiyor ve VSA yazısıyla ünlem işareti birlikte yanıyorlar. Aynı zamanda arıza lambası da sinyal gibi yanıp sönüyor. Sağa çekip stop edip çalıştırıyorum VSA uyarısı gidiyor arıza lambası stabil şekilde yanmaya devam ediyor ve gaz bu sefer işliyor yoluma devam ediyorum. Ustaya gösterdim honda servisine (bora, efe gibi) götürmen gerek dedi. Başka bir ustaya gittim iki ihtimal var dedi, ya vsa sensörlerinde arıza var ya da beyin arızalandı dedi. Makineye bağladığında da arıza kaydı olarak, sağ ve sol arka teker denge sensörü arızası gibi bir uyarı yazıyordu yanlış görmediysem. Bunları sildi ve yeniden arıza verince gel dedi, dükkandan çıkamadan yeniden verdi arızayı ve bi daha baktı araca. Bunun %90 beyninde sorun dedi ve bana 3.500 lira gibi bir paraya maal olacağını söyledi. çıkma beyin tabi sıfır değil. Sıfırı 7.000 lira falanmış serviste. Velhasıl şu an stop edip çalıştırarak belli aralıklarla kullanıyorum. Sizce ne yapmam lazım tecrübesi olan var mı? Gerçek sorunun ne olduğunu ve gerçekten ne yapılması gerektiğini nerden öğrenebilirim? Ankardayım.
M
6 yıl
Acil Yardım Baymak ECO 24 Fi
Merhaba.
Kiracıyım ev sahibi bundan aldı taktırdı. Dün akşam ilk defa ısıtmasını kullanmak istedim fakat kombinin dilinden anlayamadım. Petek sıcaklığını 50 dereceye set ettim kombi başta çalıştı güzelce en yakın mutfak peteği ısınmaya başladı. 3-4 dk sonra kombi rolantide çalıştı ama içerki uzak petekler sadece çoook azcık ısındı o da üst kısımları. Kombi ara ara yine kendini çalıştırıyor yakındaki petek yeniden ısınıyor derken yine küt rolantiye alıyor. Bu esnada dijital ekranda petek simgesi yanıp sönüyor hep. Yanıp sönmesi normalmiş sözde internette öyle yazıyor. Fakat bebeğin olduğu odaya hiç sıcaklık ulaşamıyor neredeyse. Sabaha kadar açık bıraktım böyle, sonuç değişmedi. Servis henüz gelip bakmadı ama montajı yapan adam normal bunlar eco kombi böyle çalışır falan dedi ikna olmadım.
-Peteklerin havasını aldım tek tek hava yok.
-Kombinin altındaki basınç sensörünü de uygun aralıkta ayarladım.
-Sıcak su da hiç sıkıntı yok gayet iyi veriyor.
-Ocakta sıkıntı yok.
-Peteklerin vanaları açık sıkıntı yok.
M
7 yıl
Superonline Fiber Dns Sorunu
25 mbit fiber bağlattım dün. Daha önce yine superonline adsl vardı ve kapatılan yasaklı sitelere girebiliyordum dns değiştirip. Fakat fiber de ne yaptıysam olmadı. google open dns ve birkaç dns daha denedim ama hiç işlemiyor. Sitelere hala giremiyorum.

Modem arayüzünden de dns değiştirmeye müsade etmiyor anladığım kadarıyla. Modem markası Huawei gateway hg255s

Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
M
7 yıl
Honda Civic Güneşlik Klipsi Kırıldı
Arkadaşlar 2009 civic aracımın güneşlik klipsi kırıldı. Ankarada çoğu yere sordum sadece bir yer komple güneşliği set halinde satarım dedi ve fahiş bir miktar istedi. 10-20 liralık bir parça maksimum nerden bulurum sizce?


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 yıl
Honda Civic Güneşlik Klipsi Kırıldı (Bulundu)
Arkadaşlar 2009 civic aracımın güneşlik klipsi kırıldı. Ankarada çoğu yere sordum sadece bir yer komple güneşliği set halinde satarım dedi ve fahiş bir miktar istedi. 10-20 liralık bir parça maksimum nerden bulurum sizce?


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 yıl
Sony Hdr- Pj410 Hakkında Tavsiye-Öneri
Arkadaşlar bu makina hakkında hiç yorum bulamadım. Kullanan kimse yok mu?
M
7 yıl
Kamera Tavsiyesi
Merhabalar. Ben bu konuda oldukça acemiyim. Bir tane kamera istiyorum handycam deniyor sanırım.
Tamamen amatörce kullanacağım. Fakat görüntü kalitesi full hd ve kaliteli olsun istiyorum.

Bütçem 1.000 TL'ye kadar. Önerilerinizi bekliyorum.
M
7 yıl
Araç Yüklüyken Çukurdan Geçince Gelen Aşırı Ses
Merhabalar.

2009 honda civic aracım var. Arabada tek olduğumda ya da 2 kişi falan olduğumuzda herşey normal. Ama 5 kişi varken yük artınca yani, biraz derin çukura gireyim arabadan küt diye bir ses geliyor. Sanki jantlar yere çarpıyor gibi. Lastik havası normal değerler ve aracın altı yere de değecek kadar çukurlar değil bunlar. Jant değse lastik yarılır zaten o ihtimal de yok. Çok moral bozucu olabiliyor bu ses :) İçim gidiyor.

Aynı araçtan arkadaşımda var onda da oldu bu ses farkettim. Ama daha önceden yine hondaya bindim golfe bindim böyle bir ses asla duymadım. Sizce sorun nedir?
M
8 yıl
Quant Lpg Dönüşümü
Merhabalar.

Aracıma lpg taktıracağım (2000 Honda Civic) ben hep BRC düşünürken bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine quant lpg sistemini taktırmayı da düşünmeye başladım. Daha önceden bu sistemi kullanan ya da duyan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.