J

Yüzbaşı
27 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
32 üye
Görüntülenme (?)
325 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
J
5 ay
Asus TUF Z490 Gaming Plus Voltaj Değişmeme Sorunsalı
Hocalarım 10700K ile beraber TUF Z490 kullanıyorum. Tüm LLC, SVID behavior kademelerini tek tek denedim ve negative avx offset 0 olarak seçili. Speedshift, speedstep, Cstateler kapalı. Belki de akla gelebilecek her türlü kombinasyonu denedim. Fakat ne yaparsam yapayım anakart kaydettiğim manuel ya da offset voltaj değerlerini işlemiyor. HWinfo, HWMonitor, CPU-Z hepsinde voltaj sürekli sabit 1.3 ve 1.38 arası yük durumuna göre dalgalanıyor.
Bios ve ME chipseti en son sürümde güncel. Sorunun çözümünü bilen birisi varsa çok memnun olurum.
J
2 yıl
CAT 6 Kablonun ucuna yapılan RJ11 çakmak için yapılan ek ve ping sorunu
Merhaba hocalarım, ankastreden modeme kadar kendim CAT 6 kablo çektim. Bugün gelen TTNET yetkilisi modeme takılacak ucu keserek telefon kablosuyla ek yaptı ve bantladı. Daha sonra telefon kablosunun ucuna RJ11 jack çakarak modeme bağladı. Fakat ping biraz yüksek ve epey dalgalanıyor. Sebebi CAT6 kablonun ucuna telefon kablosuyla yapılan ek olabilir mi ? CAT6 kabloya direk jak takılamıyor mu diye sorduğumda, hayır CAT6 kabloya RJ11 jack çakılmaz tam oturmaz zaten bu yüzden ek yaptım dedi. CAT 6 kabloya direk RJ11 çakılabilir mi ?
J
2 yıl
Black Clover (2017) [ANA KONU]
< Resime gitmek için tıklayın >

Uzun süredir soluksuz takip ettiğim bir anime/manga serisi olan Black Clover'ın forumda ayrıntılı ve güncel bir konusunu bulamayınca böyle bir konuyu oluşturmaya karar verdim.

Black clover Konusu

Komedi, aksiyon ve büyü dünyasını konu alan Black Clover, çok farklı karakterlere sahip uzun bir seridir. Bununla birlikte tüm olaylar aynı gün yetimhaneye bırakılmış Asta ve Yuno isimli iki çocuğun ekseninde kurgulanıyor. Asta ve Yuno yetimhane arkadaşı olmalarına rağmen, arlarında hep bir rekabet bulunur. Bu rekabet birbirlerine meydan okumalarına ve Büyü İmparatoru olmak için her ikisinin de söz vermesine neden olur. Ancak Büyü imparatoru olabilmek için tek rakipleri birbirleri değildir. Yuno büyü konusunda çok yeteneklidir ve aralarındaki güç farkı da giderek açılır. Asta ise büyü konusunda bir türlü başarılı olamayınca, sürekli spor ve savunma sanatları konusunda çok ağır bir çalışma temposu uygular.

Mangada son olarak 252.Chapter "Water Crusade" ve animede 132.Bölüm olan "The Lion Awakens" yayınlandı.
Japonya'da ilan edilen acil durum sebebiyle bildiğiniz üzere birçok animeye bir süreliğine ara verildi ve Black Clover da bundan nasibini aldı.

< Resime gitmek için tıklayın >

Farklı kaynaklardan duyulan söylentilere 16 Haziran'da animenin tekrar aramıza dönmesi bekleniyor fakat bu resmi bir duyuru değil altını çizmekte fayda var.

Facebook'ta oluşturduğum Black Clover Türkiye fan sayfasına herkes davetlidir, birçok kişiye gönderiler ulaşıyor fakat takip eden ve beğenen kimse olmaması oldukça üzücü bir durum ilk defa burda duyurusunu yapmış olayım.
https://www.facebook.com/BlackCloverTurkeyFanPage
J
2 yıl
MILLENICOM GARİP BİR HIZ PROBLEMİ
Özellikle akşam saatleri ping ve packet loss problemi yaşıyorum, CGNAT IP'de de değilim. Bu sorunun yanında vaadedilen 81 mbps download almamda hiçbir sıkıntı olmamasıyla beraber download yaparken de 100 mb/s lere kadar görüyorum fakat daha önce önbellekte olan internet sayfaları site farketmeksizin tamamı her yeni sekme açtığımda yüklenmesi için yarım saat bekliyorum, Youtube'da 1080P'de videoyu bile zor izliyorum çoğu zaman 4K da takıla takıla izliyorum. Twitch gibi canlı yayın platformlarını 720P de bile izleyemiyorum 10 sn de bir donuyor.
Alper Bey yardımcı olursanız çok memnun olurum.
J
2 yıl
Ziraat Bankası Yatırım Hesabından Para Aktarma - Çekme
Merhaba arkadaşlar, Ziraat Bankası'nda bir vadesiz ana hesabım bir de vadesiz yatırım hesabım bulunuyor. Yatırım hesabı, vadesiz olan ana hesaba bağlı ve ikisi de karta eklenmiş durumda.
Fakat yatırım hesabında bulunan tutarı hem mobil uygulamada hem de ATM de bakiyesini olarak 0 TL gösteriyor, sadece vadesiz olan ana hesapta bakiye gözüküyor. ATM de para çekme ve havale işlemi yapmak istediğimde yatırım hesabı gözükmüyor, dolayısıyla yatırım hesabımda bulunan para ot gibi duruyor hiçbirşey yapamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim bilen var mı ?
J
3 yıl
Kablonet Fiber Sinyal Değerleri
Arkadaşlar sinyal değerlerinden anlayan varsa lütfen değerlendirebilir mi ?
Resimler linkte
https://prnt.sc/olxf6e
https://prnt.sc/olxfb3
J
4 yıl
Reset atarken ekranın geç gelmesi
Bugün ilk defa UEFI GPT ile format attım yeni nesil bilgisayarımıza daha önce yaşamadığım bir sorunla karşılaştım. İlk açılışta hiçbir sıkıntı yok fakat reset atarken ekranım windows yüklenme ekranında geliyor yani açılıştaki bios menüsünü göremiyorum. Çözümü bilen yardımcı olursa sevinirim.
J
5 yıl
Windows 10 Ağ Sıfırlama Sonrası Kurulum
Windows 10 ağ sıfırlama yaptım fakat sonrasında net gelmedi kablolu ağ kurulumu nasıl yapabilirim ağ bağdaştırıcısı bulunamadi diyor
J
5 yıl
TTNET Cayma Bedeli Rezaleti
29 Eylül 2017 tarihinde aboneliği gerçekleştirdiğim ve aynı gün internet hizmeti almaya başladığım 24 ay taahhütlü 24 mbps 35 gb AKKli yalın internet paketini ilk günden beri packet loss ve inanılmaz yüksek ping yüzünden kullanamıyorum. Bugün aboneliğimi iptal ettirmek için aradığımda ne kadar bir ücret ödeyeceğimi sordum ve sadece 24 gün kullandığım internet için 255 TL civarı bir cayma bedeli ödeyeceğimi söylediler. Beni anlamadığım nokta internetin aylık ücreti 56,90 TL ve daha 1 ay bile kullanmamışken nasıl bu civarda bir bedel bana çıkarılıyor ? Daha önce abonelik iptali gerçekleştirmiş arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
J
5 yıl
Kasa içi hava sirkülasyonu
Kasamın önündeki fan içeriye egzos fan dışarıya ve kasanın üstüne montajladığım sıvı soğutmanın fanları dışarıya hava üflüyor. Bu aralar hava sıcaklığı değişmemesine rağmen yük altında işlemci sıcaklığı 3-4 derece arttı. İşlemci i7 3770k sıvı soğutma Cooler Master Seidon 240 v2

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.