A

Yüzbaşı
15 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
geçen yıl
Apple Store' a uygulama yüklemek
Arkadaşlar apple store' a uygulama yükleme konusunda fikri olan var mı? Bildiğim kadarıyla önce bir apple id' niz olması gerekiyor. Ardından developer.apple.com adresinden gerekli uygulama yayınlamak için sertifika almanız gerekli. Bu sertifika için de bir programa kayıt olmak gerekiyor. Karşıma bazı sayfalar çıktı şu şekilde :

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu şekilde ödeme yapıp programa dahil olduktan sonra mı sertifika alabileceğim acaba? Apple store' a uygulama yüklemek için hangi adımlar gerekiyor bilen birileri varsa yardımcı olursa sevinirim. Hem burada bir kaynak olarak kalır.
A
2 yıl
Sizce eksiklikler nelerdir?
www.meleklitarifler.com

Arkadaşlar bu sitenin teknik olarak veya tasarımsal olarak eksiklikleri nelerdir? Tarif gönder kısmına daha profelyonel bir tasarım ve form uygulayabilir miyim?

Şuan halihazırda olan şey sadece bir eklenti. Ben kendim bunu wordpress' e entegre olacak şekilde yazıp sayfaya yükleyebilir miyim?

Bu konu ile ilgili görüş ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
A
2 yıl
Gece gece canı lehmacun çekenler
Gece gece canı lahmacun çekeler var mı benim gibi?

Kıyma ve lavaş ekmeği varsa hadi işe koyulalım.

İşte Tarif

https://www.meleklitarifler.com/lavas-ekmegi-ile-lahmacun-tarifi/

İşte tarifi
A
4 yıl
Elektronik Mühendisliği mi? Programcılık mı?
Arkadaşlar merhaba, içinde bulunduğum durumu size anlatacağım ve önerilerinizi bekliyorum.

Yıllardır Elektrik-Elektronik Mühendisliği okumaktayım. Bitmesine yaklaşık 1.5 sene falan var daha. Açıkcası pek zevk alarak, isteyerek okuduğum bir bölüm değil, çünkü; Uludağ' da okuyorum ve bölümde gördüğüm çok şey amelilikten ibaret. Yani derslerde güncel kullanılan teknolojilerden ziyade işin teoriğini öyle bir anlatıyorlar ki kimse bunu neden öğreniyoruz nerede işimize yarayacak vs anlamadan ders bitiyor. Neyse belki de ben yanlış görüyorumdur.

İlk sınıflarda C ve C# dersleri gördük. Az çok programlama mantığını temelini vs. biliyorum. Programlama giriş, Mantık devreleri, Plc dersi aldım. Mikroişlemci dersini önümüzdeki dönem alıcağım inşallah. Bölümümüz aslında programlamanın temellerini içeriyor. Assembly ile gömülü sistem programcılığı konusunda ilerlenebilir.

Her ne kadar bölümümü bitirmek istesem de ben programcılıkta ilerlemek istiyorum. Son zamanlar HTML5, CSS, PHP, JavaScript vs öğrendim biraz. Şuan ciddi bir proje yapabilecek seviyede değilsem de herhangi bir web sitesi yapabilirim sanırım. Aslında ciddi projeler için PHP de derinleşmeye karar vermiştim fakat son zamanlar kafam karıştı baya ve Python öğrenmeye karar verdim. Çünkü öğrendiğim kadarıyla Pyhton' da bir çok konuda iş yapabilmek mümkün. Onun dışında Django framework e başladım ufaktan.

Şimdi size sorum şu ben python' da ilerleyip machine learning, görüntü işleme, yapay zeka vs gibi bölümümü de ilgilendiren projelere mi ağırlık vermeliyim? Yoksa ilgi ve merak alanım olan web projelerine mi? Aslında burda amacım gerçekten bir mesleğe sahip olmak.

Son olarak da şunu soracağım, yani programcılıkta ilerlemek evde tek başına yapılabilecek bir şey mi? Yoksa ekip şart mı? Bana ekip olsa işler çok daha kısa sürede halledilebilir geliyor. Bir araya gelip bir proje hakkında kafa patlatmak. Neler öğrenileceğine karar vermek. Araştırma yapıp başka mesleklerdeki insanların fikirlerini almak vs. Ben Türkiye' de ki çalışma şartlarını hiç sevmedim. Bir patron var ve herşey onun kafası etrafında dönüyor. Yani bence her çalışan yeteneklerini kısıtlamadan, giriş çıkış saatlerine çok bakmadan, zevk alarak kendi işini yapabilmeli. Biraz farklı konulara daldım biliyorum ama her türlü yoruma açığım :))
A
10 yıl
İlk saatim...
Arkadaşlar saat kullanmıyorum ama bu aralar bir hevestir saatlere merak saldım.
Çevremden bir iki arkadaşa sordum fossil iyidir dediler fakat forumu biraz okuyunca orident' de karar kıldım.
Şu modeli çok beğendim.

http://www.saatcell.com/orient-erkek-saat/790002-orient-cdh00001b.html

http://www.ugursaat.com/?urun-13844-ORIENT-FDH00001B0.html

Önerilerinizi bekliyorum..Başka seçenekler de sunabilirsiniz. Fiyat 500 tl civarı düşünüyorum daha fazlasını veremem.

Ayrıca bu linklerdeki fiyat farkı neyden kaynaklanıyor? Bunlar aynı saatler değil mi?
A
10 yıl
Acill yardım!
Arkadaşlar 3 de sınavım var sınava A4 ile girebiliyoruz şu programların kodlarını yazar mısınız

N elemanlı bir dizinin standart sapmasını hesaplayan programı yazınız. N değeri ve eleman sayıları ekrandan girilecek. Standart sapma ve ortalama alma işlemleri fonksiyon içinde hesaplanacaktır. Programda dinamik bellek kullanılacak.

İsim, soyisim ve telefon bilgilerini içeren bir telefon defteri uygulamasının kodunu yazını. Programda olması gereken özellikler veri ekleme, listeleme ve veri arama olacaktır.
A
10 yıl
Fibonacci serisiyle ilgili..
Arkadaşlar klavyeden girilen N terimli bi serinin toplamını bulan programı nasıl yapıcaz?
Fibonacci serisi şu şekilde
1 1 2 3 5 8 13 21 24.... yani her terim kendisinden önceki 2 terimin toplanmasıyla oluşuyor.
Girilen terim sayısı kadar fibonnacci sayısını ekrana yazan programı yaptım fakat toplayan programı yapamadım yardımcı olursanız sevinirim.

#include<stdio.h>
#include<conio.h>

float i,t1,t2,t3,T;
int N;
main()
{
printf("Terim sayisini giriniz "); scanf("%u",&N);
t1=1;
t2=1;
switch( N )
case '1':
T=N;
break;
case '2':
T=N;
break;
default:
for(i=1;i<=N;i++){ t3=t1+t2; t1=t2; t2=t3;}
T=t2+t3; break;
printf(" \n Sonuc %f",T);

getch(); return 0;
}

Şöyle bi şeyler denedim..mesela 4 girdiniz klavyeden 4. 5. ve 6. terimi topluyor sadece oysaki 1. 2. 3. ve 4. yü toplaması lazım. Bide swich case yapısı bi işe yaramadı kullanımda nasıl bi hata yaptım?
A
13 yıl
Kıymık
Bi kıymık battı parmağıma.. Çıkarmaya çalışırsam çok acıycak sanki.. Bırakıyım da bedenim zamanla onu yok etsin ya da dışarı atsın.. 3 seneyi geçmişti.. Ayrıldık bitti...
A
13 yıl
Üniversitede basketbola devam etmek isteyenler...
Uludağ üniversitesine gelmeyin.. Gelicekseniz de görükle denilen köyde kalmayın:) ne adam gibi bir pota var ne de spor merkezi ne de salon.. Öğrenci bölgesi güya.. Millet cafede barda.. Ulan gençlik spor yapmıyor yapanlara da engel olunuyor ne biçim memlekettir bu.. Biraz argoya kaçtım ama gerginim kusura bakmayın. Ünide spor adına ne bir duyuru yapılıyor ne de başka bişey.. Daha ilk hafta oldu ama bakalım biraz gerginim dediğim gibi..Kusura bakmayan paylaşıyım dedim :)
A
13 yıl
Kayıtlı Olduğum Askerlik Şubesi?
Nerden bulabilirim acaba? Üniversite kayıtları için doldurmam gereken bir yerde sormuş. Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.