A

Yüzbaşı
16 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
85 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
3 ay
Çalışma, ofis koltuğu tavsiyeleriniz
Gençler varsa fiyat/performans çalışma, ofis sandalyesi tavsiyelerinize muhtacım
A
geçen yıl
Servis aracı liftle kaldırırken tavanı mı ezdi?
Merhaba arkadaşlar,

Başımızdan geçen olayı taze taze sizlerle paylaşmak ve izlenmesi gereken yollar hakkında sizlerden fikir almak istiyorum.

Ford Tourneo Connect 2015 model aracımızın 110 bin bakımını yaptırmak üzere şimdiye kadar yapmış olduğumuz gibi ford servisine bıraktık. Aracın rütin kontrolleri yağ bakımı vs yapıldı ve işlemler bittiğinde ford servisinden yetkili bey telefonla arayarak halihazırda bir kampanyaları olduğunu tavan halısının vs. sökülerek cam tavanda torklama yapılacağını ancak sizin onayınız olmadan bu işlemin gerçekleştirelemeyeceğini söyledi.

Bizim de cam tavanın arka köşesinde henüz yayılma yapmayan bir çatlama mevcuttu ve işlem öncesinde de kasko ile bu camın değiştirilebileceği konusunda fikir almıştık.

Aracı servisten almak üzere gittiğimizde ise tavandaki çatlağın yayıldığını gördük ve daha sonra kasko işlemlerinin yapılması ve aracın işleme alınana kadar bizde kalması için teslim aldık.

Servisten döndükten sonra sürücü taraftaki sürgülü kapı üzerinde avuç içini doldurmayacak kadar bir göçük olduğunu farkettik ancak neyin buna sebep olabileceğini tahmin edemedik. Aracı çok sık yıkamadığımız için de karşı taraftaki sürgülü kapının üzerindeki göçüğü bugün aracı tavan camı değişimi için götürene kadar da farketmedik. Aracı teslim ederken babam yolcu tarafındaki sürgülü kapının üzerindeki göçüğü göstererek bu nasıl oldu bilmiyoruz ama nerde düzelttirebiliriz gibi sorular sorarken benim beynimde şimşekler çaktı ve göçüğün aynı hizada iki tarafta da mevcut olduğunu farkettim.

Bu göçüklerin servis bakımı öncesinde olmadığından eminiz. Aracı muhtemelen liftle kaldırırken tavanında çift tarafında da göçmeye sebep olduklarını düşünüyorum. Elimde fotoğraflar şuanlık mevcut değil ancak akşam cam tavanı değişimi sırasında çekilecek olan fotoğrafları da buraya yükleyeceğim.

Daha önce bu gibi durumla karşılaşan var mı? Tavsiyeleriniz nelerdir?
A
2 yıl
Bazı parçalar elimde mevcut 5000-6000 tl ile nasıl bir sistem toplamalıyım
Elimde şirkette kullandığım f/p bir anakart var

Msi B450M PRO-VDH Plus AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz(OC)
3400g apu işlemci ile çalışıyor. Onun yerine a320 uygun fiyatlı bir anakart alıp b450m i kendim kullanmak istiyorum.

Samsung 970 pro ssd var. Macbooka takmıştım. Çok ısındığı için randıman alamadım. Ssd im var yani

Anakartım da var ama ihtiyacım olan 3400g yi çalıştıracak uygun bir anakart

Render işleri için de kullanacağım için rtx bir ekran kartı istiyorum. 2060 ya da 2060super olabilir

B450m 3466mhz(oc) de rtx 2060 ile uyumlu bir işlemci
Düşüncem 3600 yönünde. 3600x-3700x alsam ne gibi artılarım olur?

Yine anakart ve işlemci ile uyumlu 2x8GB ram

Soğutması iyi bir kasa ve yeterli bir psu. İkisini bir arada uyguna bulabilirsem daha iyi olur.

Şuanda bu bütçeyle böyle bir sistem toplayabilir miyim? Yoksa beklemeli miyim? Hazır sistemler çıktı karşıma ama elimdeki parçaları da değerlendirmek istiyorum.
A
2 yıl
Kedime 3 hafta bakabilecek birini arıyorum
Merhabalar 9 aylık dişi bir kedim var henüz kısırlaştırmadık. 3 haftalığına İstanbul dışına çıkmam gerekiyor ve bu süre zarfında kedimin tek başına kalması sorun olacağı ve onu emanet edebileceğim komşu ya da arkadaşım olmadığı için ona bakacak birini arıyorum. Kedim çok oyuncudur ve kendini sevdirir onun haricinde hep uyur zaten. Yaş ve kuru mamaya alışkın kum eğitimi var.
A
5 yıl
Bir tane caps yada gif vardı bulabilir misiniz
Arkada bomba patlamış önünde herşey yolunda diyen ellerini açmış bir adam var bulabilir misiniz
A
5 yıl
Abonesi Olduğunuz Youtube Kanalları SS' lerini Alalım
A
5 yıl
22.00 Avcılar Denizköşklerde Devriye Gezen Sivil Polisler...
3 kişi arkadaşın evinden dönüyoduk. Bu polisler beyaz focusla yanımıza yanaştı . Gençler hayırdır nereye böyle felan.. Ters ters sorular sordu bizimkiler ters bir cevap verecekti ki içerden telsiz sesi duyduk. R yaptık . Bir kaç soru sordu kimlik vs. sormadan bastı gitti. Bir kaç metre sonra baktık sesler geliyor. Belli ki bir başkası R yapmamış. Bir genç ile polis arasında biraz atışma oldu. Genç halk pazarından kalma bir kasayı aldı eline polislere **ktiri çekti. Film burda başladı polislerden biri gencin üzerine koştu genç de elindeki kasayı gelişine bir salladı dedim polisin kafa yarılacak... Polis bir eğildi o kasadan bir sıyrıldı aynı filmlerdeki gibi... Sonra tabii polis o kasayı gencin kafasında parçaladı . Birkaç kişi toplandı felan polisler bastı gitti. Bari adamı alıp götürseydiniz.. Velhasıl-ı kelam bu iki polis sanki hırpalayacak adam arıyodu. Direkt kimlik sorsa iki soru sorup bıraksa eyvallah... Ama sanki yeni polis olmuş iki gencin macera arıyomuş gibi burnu havada ters ters sorular sorması hoşuma gitmedi. Biz de ters bişey söylesek ki muhtemeldi şimdi ağzımız burnumuz kırılmıştı.. . Bizim yerimizde sokak serserisi hdpkk sempatizanı vs. olsa müstehak tabii de elimiz yüzümüz düzgün çok şükür yolda şakalaşa şakalaşa yürüyoduk sadece...
A
6 yıl
Warning Message
24/03/16 21:09Due to recent terrorist activities in Europe,increased security measures are now inforce indefinitely.Your package may bedelayed due to these precautions. Weapologise for any inconvenience caused.

< Resime gitmek için tıklayın >

Gearbest den Xiaomi Hybrid Dual Drivers Kulaklık almıştım takipte böyle bir uyarı çıktı. Bakalım gecikme olacak mı...
A
6 yıl
Gece Modu için bir çalışma var mı
Gece karanlıkta ihtiyaç oluyor gerçekten beyaz arkaplan olması gözleri aşırı yoruyor. Gece modu görüşü olmalı bence
A
6 yıl
"Bu kadar kısa sürede 2 Mesaj atamazsın" Sorunu
Hiç bir mesaj yazmamama rağmen bu uyarıyı alıyorum bir sıkıntı var galiba. Hızlı cevapta mesajı yazıp detaylı mesaj ekranına girip emoji ekliyeyim dedim bu uyarıyı verdi...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.