K

Binbaşı
19 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
2 yıl
Korona (Covid 19) test rezilliği
Dostlar dün benim bildiğim İstanbul'da korona testi yapılan 4 merkezden biri olan Dr. Sadi konuk devlet hastanesinde korona testi için yapılanlardan biraz bahsetmek istiyorum. Öncelikle koskoca hastanede korona için ayrılan yer 5-6 odalı bir yer ve çok yetersiz. İnsanları sıra alma sırasına sokuyorlar ve bütün herkes dip dibe sırada 100+ kişi var minimum herkes bekliyor ama sıraya en fazla 10-15 dakika da bir kişi gire biliyor. İşin daha da kötü bu kadar yüksek sırayı görenler sıradan ayrılıyor. Bazıları sabah gelip gece saatlerin de hayla sonuç alamadıklarını söylüyor. Dikkatimi çeken bir konu da içeriden söylene söylene çıkan bir adam oldu. Adamın anladığım kadarıyla sigortası yokmuş ve bu yüzden muayene ve testler için ücret talep edileceğini söylemişler adamda '' Paramız yok ölelim mi'' deyip oradan uzaklaştı. Adam gerçekten korona ise bunun hesabını kim verecek ? Açık söylemek gerekirse bu durumları görmeden önce sağlık bakanlığının iyi çalıştığını düşünüyordum ama ne yazık ki öyle değilmiş. Bu durumu testlerde zaten doğruluyor. 10 Gün de 20 bin test günde 2 bin gibi komik bir rakama denk geliyor. Bu komik test rakamlarına rağmen hasta sayısı günlük artış bazında dünyada ki bütün ülkeleri geride bıraktık. Ne yazık ki grafik bu yönde ilerlerse şimdi üzülerek baktığımız İtalya'dan beter olacağız.

Önleminizi kendiniz almaya bakın anlaşılan devlet yine yetersiz kalacak !

Not : Sağlık bakanlığı arandı ve sigortasız kişilerden ücret talep edildiği doğrulandı.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
K
3 yıl
BİOS Sorunu
PC iki üç ayda bir kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelimiyor. Ram slotunda Rami çıkarıp takdığım veya random şekilde PC yi zorladığımda açılıyor. PC yi kapatınca aynı sorun tekrar tekrarlıyor. Biosu tekrar yüklediğimde (güncel yüklü zaten aynı sürm tekrar yükleniyor.) sorun kalmıyor. Anakart modeli gigabyte z97 d3h
K
3 yıl
Ethernet kartı gözükmüyor.
Selam dostlar anakartı bir arıza nedeni ile servise gitmişti. Geldiğinde lan portu ışığı yanıyor ama kablo takılı değil uyarısı veriyor. Bende aygıt yöneticisinden aygıtı kaldırmayı ve yeniden kurmayı denedim (serviste bios ve bir parça değişti) Aygıtı kaldırıp donanım değişikliği taraması yaptığımda ethernet gözükmüyor. Bende aygıt yöneticisinden gizli olan aygıtları göster dediğimde bu gözüktü ve ona tıkladığında böyle bir aygıtın PC de takılı olmadığını söylüyor. (Kod 45 hatası) En güncel sürücüyü hem anakart hemde Intel sitesinden indirdim kurmaya çalıştığım da ise böyle bir aygıt PC de takılı değil diyor. Daha önce başına öyle bir olay gelen var mı acaba ?

Anakart modeli : Gigabyte ga-z97-h3d
K
3 yıl
Konu devretme
Konu devretme şansımız var mı ?
K
3 yıl
Canon mg 3050 kağıt altın daki 1.5-2cm lik boşluk sorunu
Merhaba dostlar canon mg 3050 model yazıcı hem fotokopi hemde çıktı alırken sayfanın altında 1.5 2 cm boşluk bırakıyor. Özellikle fotokopide alt kısım kağıda yazılmıyor. Çözüm için bir şey bulamadım. Bütün ayarları denedim ama bir türlü olmuyor. Ne yaparsam yapayım o alt kısma bir türlü çıktı alamıyorum.
K
3 yıl
TurkNET İSTANBUL Saat 19:00 ile 00:00 arası PİNG ve DW SORUNU
Son 15 gündür akşam 7 ile gece 12 arası internet kullanılmaz bir hale geliyor. Ping uçuyor ve dw rezil bir hale geliyor. Destek kaydı oluşturuyoruz sorunu kabul ediyorlar düzeltmek için bir şey yapmıyorlar 12 günlük arıza kaydı var en son 1 hafta önce cevap yazdılar. Karşınızda kimseyi bulamıyorsunuz boktan bir firmanın boktan bir hizmeti ne yazık ki her geçen günde daha beter oluyor. Turknete geçecek arkadaşlara duyurulur.
K
3 yıl
Gm pro 9 vs diğerleri
Dostlar bundan 2 hafta önce bana biri gm markasının adını söylese alınmaz der geçerdim. Şimdi ise seçeneklerim arasında en başta zirvede hatta tek seçenek olarak bekliyor. Öncelikle telefonda pek ağır oyunlar oynamayan biri olarak aradığım özellikler kamera>batarya>işlemci> şeklinde gidiyor. Fiyat bandım 2000 TL en fazla 2200 e çıkala bilir bu fiyat bandında bataryası iyi kamerası iyi olan başka cihaz bulamadım. Xiaomi de seçenek olarak redmi note 6 pro var ama o da 2000 TL ve 636 çipseti ile geliyor. Kamerada manuel ayar kısmı yok. Şu anda zaten mi 5 kullanıyorum redmi note 6 proya geçersen muhtemelen tek avantajım batarya olacak onun dışında işlemci kamera hemen hemen aynı gm pro 9 geçersem işlemci kamera batarya yönünden her şey iyiye doğru gider gibi gözğküyor. Tabi gönlümdnen geçen mate 20 lite ama bütçemi çok aşıyor. Kısaca gm pro 9 alınır ? Bu fiyat bandında ne yazık ki altarnetifi yok
K
4 yıl
BaBaLa TV Konuğu Meral AKŞENER
K
4 yıl
Turknet Sonradan YAPA sistemine geçenler
Arkadaşlar hali hazırda Turknet kullanıp belli bir süre sonra mahallesine YAPA sistem gelen var mı ? Öğrenmek istediğim turknet YAPA ya ne kadar önem veriyor ve çalışmalar ne hızla ilerliyor.
K
4 yıl
6 Pin fan hızı düşürme (Dark ultra Bright)
Merhaba arkadaşlar Dark ultra Bright fan seti aldım kumandadan fan ve rbg ayarlarını yapılıyor ama fan hızı iki kademe ve ikisi de bana yüksek sesli geldi. Bu fanların hızını daha düşürme imkanı var mı acaba ?

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.