Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Korona (Covid 19) test rezilliği

K K.PAŞALI Konu Sahibi
geçen yıl (1173 mesaj)
Dostlar dün benim bildiğim İstanbul'da korona testi yapılan 4 merkezden biri olan Dr. Sadi konuk devlet hastanesinde korona testi için yapılanlardan biraz bahsetmek istiyorum. Öncelikle koskoca hastanede korona için ayrılan yer 5-6 odalı bir yer ve çok yetersiz. İnsanları sıra alma sırasına sokuyorlar ve bütün herkes dip dibe sırada 100+ kişi var minimum herkes bekliyor ama sıraya en fazla 10-15 dakika da bir kişi gire biliyor. İşin daha da kötü bu kadar yüksek sırayı görenler sıradan ayrılıyor. Bazıları sabah gelip gece saatlerin de hayla sonuç alamadıklarını söylüyor. Dikkatimi çeken bir konu da içeriden söylene söylene çıkan bir adam oldu. Adamın anladığım kadarıyla sigortası yokmuş ve bu yüzden muayene ve testler için ücret talep edileceğini söylemişler adamda '' Paramız yok ölelim mi'' deyip oradan uzaklaştı. Adam gerçekten korona ise bunun hesabını kim verecek ? Açık söylemek gerekirse bu durumları görmeden önce sağlık bakanlığının iyi çalıştığını düşünüyordum ama ne yazık ki öyle değilmiş. Bu durumu testlerde zaten doğruluyor. 10 Gün de 20 bin test günde 2 bin gibi komik bir rakama denk geliyor. Bu komik test rakamlarına rağmen hasta sayısı günlük artış bazında dünyada ki bütün ülkeleri geride bıraktık. Ne yazık ki grafik bu yönde ilerlerse şimdi üzülerek baktığımız İtalya'dan beter olacağız.

Önleminizi kendiniz almaya bakın anlaşılan devlet yine yetersiz kalacak !

Not : Sağlık bakanlığı arandı ve sigortasız kişilerden ücret talep edildiği doğrulandı.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.PAŞALI -- 23 Mart 2020; 0:49:21 >


R Rajeesh
geçen yıl (5066 mesaj)
sigortasızlardan para istendiğine inanmak istemiyorum ya.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K K.PAŞALI Konu Sahibi
geçen yıl (1173 mesaj)
Ne yazık ki bende inanmak istemedim ve üşenmedim sağlık bakanlığını arayıp sordum.
Bu mesajda bahsedilenler: @Rajeesh

G Guest-8BCB2414A
geçen yıl (115 mesaj)
Bu pandemi tüm nufus enfekte olucak amac saglik sistemi gocmesin onun icin bende var mi yok mu olayi degil bagisikligi guclu olan hayata devam edicek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.