&

Yüzbaşı
08 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
&
7 yıl
Arabayı kaldırıma sürttüm- ne yapmak lazım
Merhabalar arkadaşlar,

Bugün nazar değdi galiba uzunca zamandır kullanıdığım aracımı kaldırıma sürttüm park ederken. Sağolsun kaldırımı yapan elemanlar kaldırımı yola doğru çıkkın köşeli ve sivri bir şekilde yaptıkları için göremedim.

araç biraz kirli o yüzden çok belirgin değil fakat resimlerde görüldüğü yerde yaklaşık 20cm uzunluğunda 1-2 parmak derinliğinde göçük oluştu. onarımını nasıl olur? çektirmeyle falan düzelirmi? ne yapmak lazım hemen sizlere soruyum istedim. nasıl bir yol izlemeliyim.

Not: kaskom var ve mini onarım paketide var.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
&
10 yıl
kasko tekliflerim ile ilgili yardım acil!!
merhaba arkadaşlar fikir almak istediğim bir konu var :)
şuanda aracım kaskolu ve 10 gün sonra kaskom bitiyor yenileyip yenilememe konusunda kararsızım siz ne dersiniz?
bugün sigortacıma gittim zorunlu trafik sigortamıda yenilettim 172 lira tuttu (axa). kasko için de birkaç fiyat aldım.
axa sigorta 1400
ak sigorta 1080
groupama 1700
mapfregenelsigorta 1380
sigortacım allianz ve euroko içinde fiyatların yaklaşık axa gibi çıkacağını söyledi. fiyat olarak en uygun teklifi aksigorta veriyor. önceki kaskom axa'dan yapılmıştı.%30 hasarsızlık indirimim var bu fiyatların içinde. (birde o olmasa ne yapacağız bilemiyorum!!)

*axa kaskoda iyilerden birisiydi aynı şeyi aksigorta içinde söylüyorlar sadece ödemeler bir miktar axa'ya göre geç oluyormuş galiba.örneğin axa 7 günde öderse aksigorta 10günde ödermiş. ak sigorta nasıldır?
**kasko yaptırıp yaptırmama konusunda da düşüncelerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Not: Aracım 2009 Accent Era 1.5 crdi vgt team modeli dizel temiz bir arac. şuanda var olan kaskomu 1250'ye yapmıştık zor zoruna. ilk yıl olduğundan ve ilk araç olduğundan genelde fiyatlar yüksek çıkıyordu maalesef. Bu yıl daha makul bekliyordum fiyatları fakat hep zam gelmiş %30 civarlarında sigortacım öyle söylüyor.
&
10 yıl
FULL HD LED TV seçiminde yardım!!
merhabalar arkadaşlar,

1-2 gün içerisinde FULL HD LED TV alacağım. önerilerinize ihtiyacım var. Ciddi yorumlar olursa sevinirim.
öncelikle belirtmem gerekirse şu an pahalı bir tv alamam şu anki bütçemize göre birşey alacağım. marka olarak ağırlıklıca lg'ye baktım ve 6 tv'ye kadar seçenekleri indirdim. bu 5 tv arasında en mantıklısını almayı düşünüyorum. ama benzeri fiyata daha iyi bir seçenek biliyorsanız lütfen yardımcı olunuz.


1. LG 32LE4500 FHD LED LCD TV /600 tl

2. LG 32LV3550 FHD LED LCD TV /800 tl

3. LG 32LV5500 FHD LED LCD TV /850 tl

4. LG 37LV3550 FHD LED LCD TV /1000 tl

5.LG 37LS5600 FHD LED LCD TV /1100 tl

6.LG 42SL9500 LED FULL HD LCD TV / 1200 tl

gönlüm 1200 liralıktan yana ama açıkcası 1000 liranın altında olsa iyi olacak. f/p oranına bakacak olursak özellikle 1. ve 3. seçenek albenili duruyor. 1.den sogutan taraf beni 50 hz olması 3.nün çekici yanı ise 500 hz (mcı) olması. sizce ne yapmalıyım. şimdiye kadar 1. seçenekteki gibi full hd + led tv bu fiyata lg de düşmemişti ayrıca buda beni etkiliyor.

bir kaç sene sonra daha kaliteli birşey alacağım şu an için bu uygun ancak.

saygılarımla....
&
10 yıl
Kış lastiğini Yazın kullanmak??
merhaba arkadaşlar;
konuyu yanlış yere açtıysam eğer kusura bakmayın.

bridgestone LM30 kış lastiklerim var. Alırken detaylıca sormuştum yazın da kullanılabilirmi bu lastikler gibisinden aldıgım yer çok km(yaz döneminde 20 30 bin km) yapmadıktan sonra kullanılır demişlerdi hiçbir sıkıntısı olmaz demişlerdi.20 30bin km yol yaptıgınızdada kullanılır fakat çabuk deforme olur demişlerdi. bende satıcı kişilere pek güvenmiyorum aslında, ürün satmak içinde böyle konuşmuş olabilirler. bu benim aklımda soru işareti oluşturuyor. yorumlarınızı almak istiyorum.
sizin bilgileriniz neler kış lastikleri yazın kullanılabilirmi? kullanılırsa zararı olurmu herhangi bir açıdan olumsuzlgu olurmu?

şimdiden teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.