telefon hakkında bilgisi olanlar bugün 4 yada 4.5" telefon almak istesek ne almalıyım? 5 veya üstü cihaz bana büyük geliyor ve taşımak istemiyorum %90 telefon %2 sms %4 whatssapp azda %3 internet %1 de navigasyon gerekli bana oyun vs derdim yok |
forumda sürekli açılan fakir edebiyatı, eziklenme, para pul vb. konulardan illallah demiş birisi olarak videoları sonuna kadar izleyin. zamanınız vardır eminim programların tam kayıtlarınıda izleyin ve KENDİNİZE bir şans verin. Başkalarının istediği yada başkalarının biçtiği kalıplarla dünyanızı şekillendirmeyi bırakın. Videoyu izlemek için tıklayınız Videoyu izlemek için tıklayınız Videoyu izlemek için tıklayınız |
benimle alakası olmayan ilanlar benim dükkanımdaymış gibi görülüyorken benim dükkan ürünlerim görülmüyor bu ne saçmalık? < Resime gitmek için tıklayın > |
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, umursamadan kendi çıkarların için yaşamandır. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İşin olsa dahi, seni bu çabandan ve gayretinden mahrum etmek isteyecek, iç ve dış bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, hiç düşünme ve seni kabul edecek bir ülke aramaya başla. Geride kalanları veya aileni hiç düşünme! Bu çabaların esnasında imkanların yetersiz kalsade sakın vazgeçme. Senin kaçışına kastedecek düşmanlar olabilir ancak bu seni amacından caydırmasın Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Sen bunları düşünme kaç kendini kurtar. Nede olsa senin gibi başka ülkeye kapak atamamış fakir ve vatansever kerizler muhakkak olacaktır. Kendini ve üstün amaçlarını yerine getirmek için tüm internet aleminde Türkiye'yi kötüleyecek her türlü yayını yap. Yabancı ülkelerde yaşayıp Türkiye kötü diyenleri arkana al her fırsatta Ülkeni kötüle. Soranlar olursa parasının değersizliğinden, eğitimin kötülüğünden bahset. Sen ders çalışmayı yada bir şeyler öğrenmeyi kafana takma. Sen elinden kız kaçırmamaya, sınavlardan geçer not almaya bak. Diplomayı aldınmı tamamdır. Senin gibi zeki birisi hemen makam, makam aracı ve dolgun bir ücreti hak edecektir. Nede olsa ülkede pek çok aptal var. Sen asgari ücretle çalışacak kimse değilsin. Ancak kimileri gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bunlar senden daha çok şey biliyor olmalarına veya yabancı ülkelere kapak atabilecek imkanlara sahip olsalar bile yinede ülkede kalmayı sürdürecek kadar gaflet içinde olabilirler. Sen bunları hiç bir zaman kafana takma hayatını yaşa. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Kendini kurtaran kaptan olmak. dedelerinin Çanakkalede süngü savaşıyla can verdiğini hiç kafana takma Yapmasalarmış bize mi sormuşlar? Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! |
Tam sürüm göçmüş konu içerikleri 502 Bad Gateway hatası verip duruyor haberi olmayan varmı? |
ykb world kredi kartım kopyalanma vb. riskine karşı 30.08.2016 tarihinde kullanıma kısıtlanmış (internet vs) ben bir şikayette bulunmadım. benimde durumdan haberim bugün 05.09.2016 oldu. niye haber vermediniz diye sorunca siz sorun yaşayınca arayıp öğreneceksiniz gibi abuk bir savunma yapıyorlar. şimdi burada ykb kredi kartı kullanıp benzer sorun yaşayan varmı öğrenmek istedim ama diğer konulara bakınca karı farklı yerde kullanılan bir çok insan var. buda şüphelerimi kuvvetlendiriyor. ben banka hacklendi ve bunu gizliyor diye düşünüyorum yada en azından bayram tatilinde pek kimsenin tepki veremeyeceği zamana erteliyor olabilirlermi? Yapı kredi hacklendimi? |
peugeot 206 hdi 1.4 2005 model araç motor 1 yıl önce yetkili servis tarafından dolandırılmak adına yapıldı. (motor yağ kaçağı muayeneden geçmez diye vs) ondan önceki tüm işlemleri yetkili servislerde yapılmıştı. son 6 aydır radyatör suyu eksiliyor görünen bir akma kaçak yok. sıvı ilaç atıldı ve depo kapağı vs değiştirildi vs. en son işi contaya getirdiler ki ben araba olayından anlamam yetkili serviste bile dolandırıldım. sadece mecburiyetten binerim araba özentim vs yoktur. ama şimdi su eksiltmeyle ilgili olarak bir defasında depo kapağını kapatmamış kaput içinde kaldığı durumda 1 hafta hiç su ışığı görmedim. şu anda depo kapağı kapalı ve 90'ı geçmezse eksiltmiyor. 25km kesintisiz yol gittiğim bir gün 90ı geçmiş ve aracı bir teker kaldırımda park ettiğimde sanki depodaki su birden park ettiğimde durduğu yere boşaldığını gördüm işim bitince ekleme yaptım bomboştu depo ayrıca son günlerde fark ettiğim klima açıksa ısı 80 derece civarında geziyor. max 85 oluyor uzun yol dahil hiç yükselmiyor. tüm bunlara göre conta diyebilir miyiz yaptırayım mı? |
Merhaba Malum 2. el ürünleri kısmındaki kısıtlamalar sebebiyle bir kişinin elindeki tüm ürünler 24 saat içinde listelenemiyor. Bu forumun işlerliliği ile elinde ürünleri listelemeye çalışanlara arasında çeşitli sorunları olduğu malum. 2. el forumu için öneriö şu şekilde. sadece dükkanı güncel ilanlar içeren (en eski ilan 15gün mesela güncelleme yapılmamışsa satılmıştır mantığıyla) dükkan ilanı yani bir kimsenin elinde 30 kalem ürün varsa 2.el kısmında dükkanın adı veya içeriğinin kısa anlatımıyla dükkan ilanı verebilir. dükkan ilanı veren kişi artık tekil ürün ilanı veremez olmalı bu sayede forumdaki performans sorunlarına çözüm olabilir. ilanlar tekil ürün listelemesine döneceği için aramalardada faydalı olabilir. ilan sahibi için tekil ilanların güncellemesi vs ile uğraşmama ve tüm ürünlerine erişim sağlanabilecek ilan güncellemesi ile daha erişilebilir olacak. toplu ürün listelemesi yerine tamamen tekil ürün listelemesi sağlanacak. daha eski ilanı olan dükkanlar eklenmemeli çünkü dükkanına 3 yıl önce eklediği ilanı temizlemeyen bir çok kimse mevcut zaten dükkan mantığınada uygun değil bu eski ilanlar. aynı şekilde satılmış ürünün dükkanda bulunmasının mantığıda yok onun yeri artık referanslar |
ekran kartları ve bitleri hakkındaki yazım malum memlekette üfürükçü çok kaynak olsun diye oturdum yazdım faydası olsun inşallah http://www.bakburayayaziyorum.com/2016/04/27/ekran-kartlari-ve-bitleri/ |
Son olarak Asus ile yaptığım görüşmede Asus belleklerin uyumluluk listesinde sadece 1-2 slotlar için uygunluk verdiğini söyledi.
Bunun üzerine X670 çipsetli diğer anakartlarıda incelediğimde tüm belleklerin sadece 1ve2 slotlar için verildiğini gördüm.
Özetle AM5 için 4 bellek yuvası birden kullanmak isterseniz bu konuda Asus yerine MSI almayı düşünebilirsiniz.
Bellek olarak da yine almayı düşündüğünüz anakartın 4 slota uyumluluk verdiğini teyit etmeyi unutmayın.
En azından MSI bellek uyumluluğunda 4 slot için destek verdiğini yayınlamış sitesinde
Tabi bunları stok bulabildiğiniz ürünler için belirtmek istiyorum. Aceleniz yoksa biraz daha bekleyiniz.
aşağıya örnek bir bellek listesi ekleyeyim.
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/proart/proart-x670e-creator-wifi/helpdesk_qvl_memory/
MSI örnek
https://www.msi.com/Motherboard/MEG-X670E-ACE/support#mem