B

Yüzbaşı
13 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
9 ay
Parça değişimi sonrası format sorunu
Arkadaşlar merhaba. Masaüstü bilgisayarımda büyük bir değişikliğe gideceğim. Anakart, işlemci, RAM ve ekran kartı değişecek fakat değişim sonrası format atmak istemiyorum. Aynı bilgisayar düzenimi korumak için ne yapmalıyım? C diskini klonlayıp parça değişimi sonrasında geri yükleme ya da benzeri bir şey yapılsa sorun çözülür mü ya da nasıl bir işlem uygulamalıyım?
B
3 yıl
Yardım! 2. El 2012 Macbook Pro alacağım.
Merhabalar. Photoshop ve diğer Adobe programları için 8 gb i5 bir Macbook Pro arıyorum ve bu standartlarda ve bütçemde(2500₺) 2012 modeller çıkıyor. 2012 model bir Macbook birkaç sene daha kullanılabilinir mi? Macbooklar normal dizüstünden daha uzun ömürlü fakat 2012 almak konusunda biraz düşüncedeyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
2000 ₺ İkinci El Laptop Önerisi
Merhaba;
Adobe Photoshop, Lightroom, Indesign gibi program ağırlıklı kullanabileceğim bir laptop arıyorum. SSD'si olursa çok iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
2500 liraya upgrade Tavsiyesi
Merhabalar;
2500 liralık bir bütçem var. Şuanki sistemim;
Asus m5a78m-lx anakart
sempron 145 işlemci
4 gb ddr3 ram
600 watt psu
Yeni toplayacağım sistemde anakartımı değiştirmemek için FX8300 alacağım. Çünkü anakartım 95 watta kadarki işlemcileri destekliyor. Bir 8 gb ram ekletmeyi düşünüyorum ve ekran kartını ikinci elden 1060, 1 tb hdd ve 240 gb da ssd düşünüyorum. 2500 liralık bütçeme monitörüm de ekleyeceğim. Bütçem kısıtlı olduğu için çoğu parçayı ikinci elden çözmeye çalışıyorum. Daha iyi bir sistem önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.
Sistemi video kurgu, photoshop ve oyun için kullanacağım.
Cevaplarınız içim şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
Radikallere Tahammül Edemiyorum
Şu internet dünyasında sağından solundan farketmezsizin zaman tünelime, akışıma düşen radikallerin gönderileri, hiçbir dayanağı olmayan iftiraları ve yalan yanlış bilgileri gördükçe kan beynime sıçrıyor. Yahu paintten yapılmış bir gönderiye insanlar nasıl inanır diye düşünmeden edemiyorum. Peki arkadaşlar siz bu gönderileri gördükçe nasıl o insanlara yanlış bildiğini bangır bangır söylemekten kendinizi geri tutuyorsunuz?
B
3 yıl
Amerika Macbook Air Türkiye'den Pahalı?
Merhaba Amerika'dan bir Macbook Air getirtme düşüncem oldu fakat Amerika Apple Store'a baktığımda en ucuz Air 1000 dolar. Teknosa gibi mağazalarda 3600-3700 liralara Macbook Air bulabiliyorum. Bunların arasındaki farklar nelerdir? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
MacBook Air Yeterli mistir?
Merhaba eşime ufak tefek internette dolaşmak, dizi izlemek ve bazen de photoshop, indesign gibi programları kullanmak için bir laptop alacağız. MacBook Air düşünüyoruz. Air bu konuda ihtiyaçlarımızı karşılar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
İkinci el Kısmında Kategori Seçemiyorum.
Merhaba.
İkinci el kategorisine girdiğimde alt kategorileri(ekran kartı, konsol vs.) seçemiyorum.


Cihaz: iPhone9,3 (11.2.5)
Sürüm: 2.0 (25187)
B
4 yıl
Monster Abra A7 V3.2 GTA IV Sürekli Kitlenme Problemi
Merhaba arkadaşlar. Steam'den zamanında orijinal olarak aldığım GTA IV'ümü bugün tekrar bilgisayara yükledim fakat şöyle bir sorunla karşı karşıyayım:
Oyun açıldığında logolardan önce gelen yazılarda oyun kitleniyor. Alt+tab yaptıktan sonra oyun tekrar çalışmaya başlıyor fakat kısa bir sürede yine kitleniyor. Böyle böyle sürekli alt+tab yapmadan oyunun menüsüne gelemiyorum ve yükleme ekranında oyun iyice kitlenip alt+tab dahi çözüm olmuyor.
-avvideomemory x kodu denendi işe yaramadı.
Windows Olay Günlüğü devredışı (işe yaramadı ve devredışı kaldığından dolayı bilgisayarım Wi-Fi'ye bağlanıyor fakat başka ağa bağlanmak istediğimde ağları göremiyorum)
Bilgisayarım:
Lisanslı Windows 10
i7, GTX960m, 16 GB RAM.
Monster Abra A7 V3.2
Konuyla ilgili video


Link
B
4 yıl
1600 liraya kadar Üniversite Öğrencisi için Laptop Önerisi
Merhaba arkadaşlar. Bir tanıdığımın çocuğu yakın zamanda üniversiteyi kazandı. 1600 lira bütçeyle bir laptop istiyor. Forumun da fikrini almak istedim. İhtiyaçlar klasik olarak office, film, müzik. Oyunla pek alaka olmayacak. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.