R

Yarbay
14 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
94 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
2 yıl
WD Blue SN550 500GB NVMe Disk Sonuçları
Yıllardır kullandığım 128gb Sandisk Standart SSD ömrünü yavaş yavaş dolduruyor.Ani hız düşüşleri sonucunda bu diski almaya karar verdim.Almayı düşünen arkadaşlar karşılaştırma amacıyla kullanabilirler.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
R
3 yıl
Soylu'nun açıklaması.
Evet arkadaşlar Soylu "Ankara ve İstanbul için kayyım ataması söz konusu değildir." şeklinde açıklama yaptı.

R.R.R.
R.R.
R
5 yıl
1.4 HDI kullanım hakkında.
Arkadaşlar ilk defa dizel araç kullanıyoruz. Devir aralığı 2100-2800 arasında maksimum torku sağlıyor. Vitesi bu aralıkta atarken devir 1200 civarına düşüyor. Debriyajı geçmi bırakıyorum bilmiyorum ama kullanım bu şekildemi olmalı?
R19a göre kavrama noktası çok düşük geldi. Pedalı hafif bıraktığımda araç fırlıyor.Mahallede denemeler yapıyorum.Çevre yolunda 2200-2300 devirde gayet seri gidiyor.
Çalıştırmada ve stop etmede 30sn-1dk arası bekliyorum. Başka dikkat etmem gerekenler nelerdir?
Araç 2004 model 206 XT.
R
5 yıl
Sıfır Fx8300 aldım...
Günlerdir Fx8320-50 arıyorum.400-450₺ istiyorlar.Bende yeni sokete geçeyim dedim ve bugün g4560+h110+Bellek almaya gittim.920₺ fiyat çıktı.
Durup düşününce sıfır fx8300 almaya karar verdim.İyimi yaptım bilmiyorum.100-150₺ fark ile sıfır almış oldum.Oyun performansını yorumlarım.

Gölgeleri daha yükseltmeme rağmen ani dönüşlerde 25FPS düşen oyun +35FPSde çalışmaya başladı.Detay arttırmama rağmen kesinlikle daha iyi oynanış sağlıyor.Oyun içi geneli +50FPS.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Videoyu izlemek için tıklayınız
R
6 yıl
İçine kapanık İnsanlar
Arkadaşlar uzun zamandır bu durumu yaşıyor ve konu açmak istedim.Belki yardımcı olabilecek birileri çıkar yada aynı durumu yaşayan birileri vardır.
Oldukça sessiz , sakin bir o kadar da sinirli biriyim.İş olsun , arkadaşlık olsun bir sorun olduğunda yapıcı cümleler kurarım ve karşımdaki insana değer verir saygı gösteririm.Ancak hakkımda yalan, yanlış konuşuldukça tepkimi en ağır şekilde söyler çekinmem.Siyasetten konuşurken oldukça rahatım.Gündemi takip ederim.Siyasetle ilgili espiri vb kurar insanları güldürüyorum bu da mutluluk veriyor ama normal sohbet ederken kelimeleri aklımda 2-3 kere düşünüp söylüyorum buda dışarıdan salak gibi görüntü oluşturuyor.En kötüsü bir şey konuşurken karşınızdaki sizi umursamaz gibi tepkiler veriyor.

İş konusunda oldukça başarılıyım yani iş yerinde belirli bir seviyedeyim.Patronlar işimden memnun istediğim gibi izin alıp çıkabiliyor ,işimi zamanında teslim ediyorum.

8 aydır spor salonundayım biraz faydasını gördüm.Yapabileceğim başka neler var ? Kitap , sinema vb ..
R
6 yıl
Üyelik iptali isteği
Ayarlar kısmına üyelik iptali için bir ayar konulması mümkün mü?

Mümkün değil ise üyeliğimin iptalini istiyorum.
R
7 yıl
Knight Online Arka Planda Çalıştırma ?
Arkadaşlar clienti nasıl arka planda çalıştırabiliriz.Uygulamalar arası geçişte sıkıntı yaşıyorum.
R
7 yıl
Nokia Lumia Garanti Hakkında
Arkadaşlar telefonumu kendi kendine resetlenme ve yan tuşların basmaması nedeniyle garantiye verdim.
İlk olarak Teknosa üzerinden AYTEL İLETİŞİME gönderdik. ( Teknosa Armada Mağazası.)
Bu firma sadece yazılım güncellemesi ve yan tuşların onarımını yaptı.Ancak cihazın resetlenme sorununu tekrar yaşadım.
Daha sonra Ankamall 'daki teknosaya tekrar telefonumu vermek istediğimde fatura istediler.Armada mağazasında ise IMEI numarasından garantimi sorgulayıp sorunsuzca gönderdiler.Fakat bu mağaza hiç ilgilenmedi bende bağıra çağıra çıkıp yanındaki başka bir teknosaya girdim.Bu teknosadaki bayanda ilgilendi Teleservice Necatibey Şubesine elden götürürseniz işlemlerinizin daha hızlı olacağını söyledi.Bu sefer Teleservice garantiye verdim.
Asıl sormak istediğim soru ise telefonumu 2 kez garantiye gönderdim.Aynı arızadan 3.kez gönderdiğimde ücret iadesi veya muadil bir telefon verebilirler mi ?Büyük bir ihtimal onlarda yazılım güncelleyip gönderecekler.
R
8 yıl
2x200w RMS Amplifikatör Arıza (çözüldü)
Arkadaşlar bu devreyi yaptım.Fakat çıkışta 37v dc ölçüyorum.
2SC5200-1943 leri kontrol ettim.Hiç birinde sıkıntı yok , soğutucu arası kısa devre aradım oda yok.
TIP41-42 baktım işaretlediğim transistörler de diyot kademesinde hiçbir değer okuyamadım.PCB kısa devre aradım oda yok.A1015 ölçümleri doğru görülüyor bütün A1015 aynı değerleri okudum.
Yardımınızı bekliyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
Türk Telekomdan gelen teknik servis.
TTnet'e yeni geçtim.Fiber alt yapısı olmadığından 8mbit kadar olan tarifeyi seçtim.1hafta kadar internet sürekli kopuyor ve 3mbit üstünde hız alamıyordum.Bugün aradım ve hattınızla 6mbit hız alabileceğimi söylediler.TTnet ile ilgili hiç sorunum olmadı gayet güzel ilgilendiler.Arıza kaydı oluşturdum.Türk telekomdan aradılar ve arızaya başladılar.Elektronik mezunu olduğumu söylemeliyim.Eve geçtiklerinde gerekli kontrolleri yapıp burası şehire çok uzak,AMPLİFİKATÖRÜMÜ modem zannedip böyle modemlerle hız alamazsınız diye 2mbit hıza sabitleyip gittiler.Şuan ne video nede akıcı bir şekilde internetimi kullanabiliyorum.Türk Telekom düzgün yapılmamış alt yapısına nasıl olurda servis sağlayıcılarına kiralayabiliyor.
Bir kaç gün bekleyip ttneti arayıp durumu anlatacağım. Taahhüdü iptal edilmediği takdirde hakem heyetine başvurup türk Telekom ve TTnet'i mahkemeye vereceğim.Bizleri aldatmaktan başka bir şey yaptıkları yok.Telefonuma internet paketi yapsam daha iyi hız alırım .

Sorum taahhüdün iptali için baz alınacak tarih nedir?TTnete geçeli 1 ay bile olmadı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.