T

Yüzbaşı
24 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
387 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
T
7 ay
Hat Değerleri ve Hız Kısıtlaması Hakkında Bir Soru
Merhabalar,

Konuyu çok dolaştırmadan aşağıya hat değerlerimi bırakıyorum. Kullandığım internet paketi TT'nin 100/8 Mbps'lik paketidir. Anlayabildiğim kadarıyla hat değerlerimde(SNR ve Attenuation) sorun yok ancak sorun kırmızı ile çizdiğim kısımlardaki uyuşmazlıkla başlıyor. TT Müşteri Hizmetleri ile konuştuğumda onlarda bana gelen hattın 93Mbps olduğunu doğruluyorlar ancak benim alabildiğim maksimum hız yukarıda "actual net data rate" olarak belirtilen değer yani 58.8 Mbps ki bu hızı TT kendi sisteminde görmüyor. Yani benim yaptığım hız testi ile onların yaptığı hız testi arasında 25 Mbps'lik bir fark söz konusu. Modemi sıfırlamama rağmen sorun hala devam ediyor ve önerilere açığım. Bu kadar kesin bir sınırlandırma olmasından dolayı sorunun modemde bir hız kilidi olabileceği yönünde bir düşüncem vardı ancak bu tarz bir şeyle karşılaşmadım modem arayüzünde. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

< Resime gitmek için tıklayın >
T
geçen yıl
Havacilik Yonetimi okuyorum, sorulari buradan alayim
Merhaba,

Ozyegin Universitesi'nde Havacilik Yonetimi okuyorum. Bu sene son sinifim. Hem bolum hem de okulla alakali sorulariniz varsa bu baslik altinda elimden geldigince cevaplamaya calisacagim. Herkese guzel bir yerlestirme donemi dilerim.
T
3 yıl
SORUN ÇÖZÜLDÜ!
ÜST EDİT: Sorun anakartta olabilir diye eski anakartımı taktım ve tahmin ettiğim gibi hiçbir şey olmadı. Konuyu anakart bölümüne açtığımda şüpheleniyordum ancak ihtimal vermiyordum sıfır anakart olduğu için. Anladığım kadarıyla sorun anakartta.

Öncelikle merhaba,

Son zamanlarda PC'de yaşadığım bir sorun yüzünden yardım istemeye geldim. Öncelikle sorunun ilk başladığı yerden başlayayım anlatmaya. Birkaç hafta önce GTA Online oynarken oyun durduk yere crashliyordu. Bir türlü sorunu çözemedim. VRAM deseniz 2GB harcıyor harcamıyordu, VRAM'den kaynaklı kapanma olamaz dedim dolayısıyla. Sonra neyse GTA Online'a girmedim birkaç hafta Bu süre zarfı boyunca en çok Overwatch ve ETS 2'nin multiplayerini oynuyordum ve bu oyunlar da dahil olmak üzere diğer oyunlarda hiçbir zaman crash sorunu yaşamadım. Sadece GTA Online'da ve birkaç günde bir yaşıyordum bu sorunu. (Buraya not olarak Deus Ex:HR'yi oynadığımı da eski anakarttayken yazayım, ilerleyen cümlelerde anlayacaksınız neden olduğunu)

Neyse geçen hafta kasayı küçültüp anakart yeniledim. Aldığım anakart sıfır bir anakart zaten. Son 2-3 gündür Overwatch ve ETS2'nin multiplayerında sürekli crash, donma ve blue screen sorunları yaşadım. Sorun için önce GPU driverını sildim ve baştan kurdum ancak sorun devam etti. Bunun üstüne blue screen sorunlarını (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA) araştırdım ve ortak yönlerinin driverlarda sıkıntı olabileceğini ya da donanımsal bir sorun olabileceğini gördüm. Özellikle RAM'de sıkıntı çıkabiliyormuş diye okudum internette. Sonra dün gece memtest86'dan RAM'leri 3 saat kadar teste soktum ve 2 pass 0 error aldım. Yani RAM'lerde sorun yok. Bunun üstüne arkadaşımın tavsiyesi ile GPU'yu çıkarıp onboard GPU ile oyun oynamayı denedim. (Sorunun VRAM'lerden kaynaklı olabileceği üzerine) Bundada sonuç aşağı yukarı aynıydı ANCAK eskiden olan blue screen ve sistemin donup kendisine reboot atması gitmiş onun yerine oyun nazikçe crashleyip masaüstüne geri dönüyordu. Overwatch, ETS2'nin mpsinde ve Skyrim'de onboard GPU ileyken de crashliyor yani. ANCAK üst paragrafta bahsettiğim Deus Ex nasıl bir oyunsa bir kere bile crash sorunu yaşamadım. (Hem eski anakartta, hem yeni anakartta GPU'lu ve GPU'suz olarak)

Şimdi overheating ihtamili üzerinde durduğunuzu düşünüyorum buraya kadar. Geçtiğim kasa ITX bir kasa çünkü. Ancak CPU oyunlarda max 50, averaj 45; GPU ise max 67, averaj 64-65'lerde takılıyor. Eski ATX kasamdayken de bu değerlerden 2-3 derece azını alıyordum zaten. Sorun -bence- overheating kaynaklı bir sorun değil yani.

Sonuç olarak şuana kadar denediğim şeyleri kırmızı ile gösterdim. Sizden yardım bekliyorum çünkü sorunun neden kaynaklandığını bir türlü anlayamadım Bu arada PC'de oyuna girmediğiniz müddetçe (Evet, Deus EX:HR ayrı bunlardan) hiçbir şekilde ne bir donma ne bir blue screen yiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sistem:

MSI Z270I Gaming Carbon AC
Intel i5 6600K
Kingston HyperX Fury 16 GB 2666Mhz DDR4
Sapphire R9 280X Dual-X
WD 1TB Blue
Samsung 850 Evo 250GB
Phanteks Enthoo Evolv ITX
CM Hyper 212 Evo
Thermaltake 80+ Gold 750 watt PSU

EDİT: Farkettiğim çok değişik bir detay daha var. Yukarıda bahsettiğim hangi oyunda denersem deneyim yaklaşık 10. dakikasında crashliyor PC. Yani neredeyse tam 10. dakikasında.
T
5 yıl
KLASİK BİR OYUN VARDI NEYDİ BU KONUSU - RPG EDITION
Forumdaşlar bir arkadaşımın sorusu bu cevaplayanlar şimdiden teşekkürler

2004-2005 senelerinde bilgisayarı yeni almıştık içinde yüklü bir oyun gelmişti. Oyunun adını hatırlayamıyorum bir türlü ne yapsam arasam etsem bulamadım. Oyuna dair hatırladığım şey oyun RPG'ydi. Oyuna ağaç ev tarzı bir yerde başlıyorduk. Bu ağaç ev yuvarlak şekildeydi ve burada NPC'ler vardı. Bu NPC'ler itemler satıyordu görevler veriyordu. Aynı zamanda bu yuvarlağın tam ortasında da birkaç bölüme ayrılmış odalar vardı. Ağaç evden aşağı inmek için asansör tarzı bir şey kullandığımı hatırlıyorum. İndiğimde de goblin tarzı bir şey vardı sanırım.
T
5 yıl
Aşağıdaki 2 monitör hk.
Bu 2 monitörden birini kullanan var mı? Forumda bakındım konularını göremedim. Kullanan varsa yorumlarını esirgemezse sevinirim

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vx239h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-vc239h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html
T
6 yıl
Topladığım ITX Sistem Hk.
Buna ek olarak bir SSD ve GPU lazım biliyorum onları sonra kararlaştıracağım. Bu sistem sizce nasıl? Özellikle tavsiye edilebilecek bir anakart var mı? İyi forumlar

< Resime gitmek için tıklayın >
T
6 yıl
Koutetsujou no Kabaneri[Ana Konu]
< Resime gitmek için tıklayın >

KONU:(Türkanime'den alınmıştır)

Endüstriyel devrimin tam ortasında olan dünya, demirden bir katmanla çevrili kalbi delinmeden mağlup edilmesi mümkün olmayan bir canavar türüyle karşı karşıya kalmıştır. Isırdığı insanı saldırgan, zombi benzeri bir canlıya dönüştüren bu canavarlara Kabane denmektedir. Doğuda yer alan Hinomoto adasındaki insanlar, bu canlılardan korunaklı şekilde yaşayabilmek için istasyonlar kurmuşlardır. Bir nevi sığınak olan istasyonlar arasında Hayajiro isimli buharlı lokomotifler aracılığıyla eşya da taşınması mümkündür. Aragane İstasyonu’nda yaşayan ve lokomotif yapımında çalışan Ikoma, Kabane’leri yenmek üzere Tsuranukizutsu adını verdiği bir silah icat etmiştir. Silahını kullanmak için fırsat aradığı bir gün zorunlu Kabane muayenesinden muaf tutulan Mumei isimli bir kızla tanışır. O gece içerisinde kontrolden çıkmış bir Hayajiro’yla karşı karşıya kaldığında Mumei ile bir kez daha yolları kesişir. Görünüşe göre Hayajiro’nun personellerinin hepsi canavara dönüşmüştür ve istasyon tehdit altındadır. Tüm bunların birleşmesi ise Ikoma’ya silahını denemesi için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

http://myanimelist.net/anime/28623/Koutetsujou_no_Kabaneri

Not:O kadar bekledim konusu açılır diye bana kısmetmiş anlaşılan
T
6 yıl
BF3 Punkbuster Hk.
Arkadaşlar sorunum şu hile kullanmadığım halde PB beni "(PB HACK) #130844" hatası ile PB'li hiçbir server'a almıyordu. Daha önce de ticket attım cevap olarak cd keyiniz başka bir hesapta daha kullanılıyor olabilir cevabıyla karşılaştım. Aradan 1 yıl geçti bugün indirdim tekrar aynı hata... PB ile alakalı her şeyi denedim hatta yine ticket attım ama ümidim yok çok. Merak ettiğim şey şu BF4 alsam aynı hesaba yine aynı sorunla karşılaşır mıyım? Sırf bu hata yüzünden 1 yıldan fazladır BF oynayamadım

Not:Hile kullanmışsın işte diyen zeki arkadaşlar için şimdiden cevaplıyım o hata kodu hile ile alakalı değil internetten açıp bakabilirsiniz
T
6 yıl
GS70 6QE ve GE72 6QF Hk.
Neden Gs70 değil de Ge72? Soru gayet açık. Ge serisi daha ucuz diye tercih ediliyor ama aralarındaki fiyat farkı çok da değil. Neden 2.2 cmlik Gs70 değil de 3 cmlik Ge72?
T
6 yıl
Nitroplus/5pb ve Mages'in Oluşturmaya Çalıştıkları "Science Adventure" Evren
İnsallah sadece ben bu kadar düşkün değilimdir bu evrene Bu evren ilk olarak animeye 2008'de Chaos;Head ile başladı. 2011'de Steins;Gate ile devam edip 2012-2013'te Robotics;Notes ile büyük bir sessizliğe gitmişti. Bu sene gelecek Chaos;Child, Steins;Gate 0, Occultic;Nine ve visual novel olarak karşımıza çıkacak olan Anonymous;Code ile bu evren çok daha genişleyecektir diye düşünüyorum. Aynı zamanda artık Committee of 300'den daha çok bahsetmeliler diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz bu konuda neler?
Evrenlerin nasıl ortak noktaları olduğuyla ilgili olan görseli aşağı bırakıyorum
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.