H

Yüzbaşı
17 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
3 ay
Amasya, Bolu ve Trabzon'da bulunan 15 yaylanın statüsü kaldırıldı [İmar'a açılabilir]
Resmî Gazete'de yayımlanan karara göre, Amasya, Bolu ve Trabzon'da 15 yaylanın statüsü Cumhurbaşkanı kararı ile kaldırıldı. Kararla birlikte yayla alanı olmaktan çıkarılan yerler imara açılabilecek. Listede Trabzon’daki Hıdırnebi Yaylası da bulunuyor.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre, 
Trabzon’un Akçabat İlçesinde bulunan Hıdırnebi-1, Hıdırnebi-2, Bolu’nun Göllü Ören, Yaylabeli ile Amasyna’nın Ahmetoğlu, Keşbeli, Çukurtuzla, Melikli, Çukuryayla, Alanbaşı, Kadı Çayırı, Kulam, Peynirçayı, Düvenci, Fındıkpınar yaylarının statüleri kaldırıldı.


Kararda, "Ekli listede adları belirtilen alanların ‘yayla alanı' olarak ilan edilmelerine ilişkin aynı listede tarih ve sayıları yazılı Bakanlar Kurulu kararlarında yer alan hükümlerin yürürlükten kaldırılmasına, 6831 sayılı Orman Kanununun 17'nci maddesi gereğinde karar verilmiştir" denildi.

Kaynak

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/service/amp/cumhurbaskanligi-kararnamesi-resmi-gazetede-yayimlandi-amasya-bolu-ve-trabzon-listed-332198h.htm
H
8 ay
Bios a giremiyorum hdd kanser etti
Arkadaslar lenovo notebook a win10 format atarken sürücüleri biçimlendir kısmından harddiskin ayrılmış kısımlarını sildim. Sonra hdd forma atmak icin yeni surucu kisimlari yapmama izin vermedi. Ben de ssd alacaktim zaten gittim ssd aldim. Hdd yi cikarip ssdye format attim ssd suan faal calisiyor. Harddiski baska bilgisayara baglayip bicimlendirdim. Simdi takiyorum laptopa otomatik hdd üzerinden başlatıyor. Onun da ici bos olduğu için sürekli reset atiyor. Boot menuye girmeye calisiyorun ssd yi one almak icin. Boot menu ve bios acilmiyor biturlu.

3 gundur sabah aksam bununla uğraşıyorum bi yardim ederseniz cok makbule gecer
H
9 ay
Taahhütüm bitti TT Prime e geçeceğim. Tavsiye?
Arkadaşlar Turkcell taahhütüm bitti. Yeni sunulan paketler 70 tl den başlıyor. Çok memnunum turkcellden ama dümdüz pakete geçeceğime prime a geçip en azından 50 lira veririm ve avantajlardan faydalanırım dedim.

Şimdi aklımı karıştıran bi soru var.

Prime normal paketi var bundan farklı Prime Business var. Şimdi PrimeBusiness olursak normal Prime faydalarından kullanabiliyor muyuz? Çünkü Businesste ayda 2 kez ücretsiz oto yıkama var, dry center kuru temizleme var bunlar benim kullanacağım şeyler ama normal Prime da da kullanabileceğim şeyler var. Hangisine geçmeliyim?
H
12 ay
YKS Sınav merkezi değiştirmek??
Arkadaşlar YKS ye Ankarada gireceğim diye başvurduk, Şehirlerarası seyahate kısıtlama gelince Trabzonda olduğumuz için Trabzonda kaldık. Okullar da açılmayacak denilince sınava Trabzonda girmek icin ne yapmak lazım?

Eğer çaresi yoksa Ankaraya dönebiliyor muyuz? İşlem nedir bununla ilgili. Ama öncelik olarak Trabzonda girmek istiyorum
H
geçen yıl
KEDİ İÇİN İÇ VE DIŞ PARAZİT??
Arkadaşlar 3.5 aylık kedim var. kedime iç dış parazit uygulamak istiyorum. sürekli evde dışarı çıkarmıyorum. Dış parazite gerek yok diyenler var ama 15 liraya damlası var onu alır yaparım. İç parazit için de eczaneden alınabilen bazı haplar varmış. isimleri nedir?

öğrenci olduğum için veterinere 150-200 lira vermek istemiyorum aşı için.

sadece karma aşısını orada yaptıracağım zorunlu olarak.
H
2 yıl
PLAKA SEÇİMİ?
Arkadaşlar yeni araç alacağım. Ankaradayim ve ikametgah da ankarada. Plaka değişikliği yaparken istedigin plakayi nasil ve nekadar maliyetle alabilirim?

İstediğim plaka da özelliği olmayan bi plaka 06 AHC sonu onemlidegil
H
2 yıl
Yöneticiler neden dandik arabalara binmiyor?
Erdoğan falan okey güvenlik sebebi ile en iyi araca binmeli ama şahsen ben vali, belediye başkanı, emniyet müdürü vs olsam iyi arabaya binmem. Passat da oldukça iyi bir araba. mesela x üniversitesi rektörü neden A8 L araca biniyor? ben sevilen bir yönetici olmak istesem önce gösterişimi, har vurup harman savunulmasını engellemek isterim. haliyle halk da beni çok sever. Bunların derdi kendilerinden nefret ettirmek mi? Oldukça saçma geliyor bana. Anlayamadığımız bir şey mi var?
Aydınlatır mısınız lütfen?
H
2 yıl
İstanbul Havalimani Ulaşım?
Arkadaşlar merhaba. İstanbul havalimanindan Pendik tarafına en uygun fiyata nasil gidebilirim? Havaist 30 liraymış heralde, öğrenci tarifesi de yokmuş. Belediye otobüsleri falan gidiyor mu?
H
2 yıl
2018 İslamilik Endeksi: Yeni Zelanda birinci, Türkiye 95'inci sırada
Ülkelerin değerlerinin İslami kriterlere ne derece uyduğunu ölçen 'İslamilik Endeksi' sıralamasında Yeni Zelanda yine birinci oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde İran asıllı akademisyen Hüseyin Askari'nin kurduğu İslamilik Vakfı tarafından 2015 yılından beri yürütülen çalışmada, yakın zaman önce cami saldırılarıyla gündeme gelen ve saldırı sonrasında ülkece tutumuyla takdir toplayan Yeni Zelanda üçüncü kez en yüksek puanı aldı.

Sıralamada ilk 44'te Müslüman nüfusu çoğunlukta olan ülkelerin bulunmaması ve en sonda Yemen'in olması dikkat çekti. İslami kriterlere en fazla uygun devlet yapısına sahip olan 'Müslüman ülke' ise 45'inci sıradaki Birleşik Arap Emirlikleri olarak belirlendi.


Kaynak : https://tr.euronews.com/2019/05/19/2018-islamilik-endeksi-yeni-zelanda-birinci-turkiye-95-inci-ilk-40-ta-musluman-ulke-yok

< Resime gitmek için tıklayın >
H
2 yıl
BAŞKALARI DÜŞÜNCELERİMİ OKUYABİLİYOR MU?
Merhaba arkadaşlar. Bu olay benim 2 kez başıma geldi. Birinde ders çalışırken yanımda afet bir hatun oturuyordu. 40 çeşit kalemi vardı renk renk.

Ben de tukenmez kalemle yazıyordum. Sonra kalemlerini görünce içimden dedim ki işte erkekle kızın farkı. Ben 1 liraya aldığım kalemimle karalama gibi ders çalışıyorum kız 50 çeşit Stabilo kalemi ile rengarenk yazıyor.

Bunu der demez kız bana döndü ve istersen kalemlerimden kullanabilirsin dedi. Ben şok oldum aklım gitti. Çünkü aklımdan geçireli 10 saniye olmadı sanki ona söylemisim gibi direk döndü kalemlerimden alabilirsin dedi.


2.si de yine ders çalışırken karşımda oturan kız biskuvi paketini açtı. Ben de içimden dedim ki yine acaba bana ikram edecek mi? Canım çektiğimden falan değil bu toplumsal bir hoşgörü mü yoksa iş olsun diye yapilan birsey mi diye sormuştum. Yine aynı şekilde sorar sormaz kiz döndü bana alır mısın dedi. Ben de yine şok bi şekilde teşekkür ederim afiyet olsun dedim


Sizce biyokinetiksel birşeyler falan mi geçiyor arada da böyle oluyor. Çünkü anne ve çocuğun arada madde geçişleri ile bağlı olduğunu okumuştum .

Siz ne düşünüyorsunuz
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.