M

Yüzbaşı
29 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 yıl
Ayşe Sıla Cengiz İçin Yardım!(13 yaşında 14 ameliyat oldu)
Konuya sosyal medyada denk geldim ve biraz araştırdım ve yardım isteğinin gerçek olduğuna kanaat getirdiğim için kızı için yardım isteyen bir annenin çağrısını yaymaya yardım etmek istedim.

13 yaşında 14 ameliyat oldu
Nursima ÖZONUR- Kaan ULU/ANKARA, (DHA)- ANKARA'da, 1,5 kilo olarak dünyaya gelen ve organlarında gelişme geriliği bulunan 13 yaşındaki Ayşe Sıla Cengiz, doğduğundan beri 14 kez ameliyat oldu. Ayşe Sıla'nın mesanesindeki rahatsızlık nedeniyle 15'inci kez ameliyata gireceği belirtildi.
Ev kadını Gülhan Esen'in tek çocuğu Ayşe Sıla Cengiz, normal zamanında 1,5 kilo olarak dünyaya geldi. Organlarında gelişme geriliği saptanan Ayşe Sıla, kalp, bağırsak, mide, kalça ve ayaklarından şimdiye kadar 14 ameliyat geçirdi. Sağlık sorunları nedeniyle ancak 7 yaşında yürümeye başlayan ve yüzde 98 engelli raporu bulunan Ayşe Sıla'nın, mesane bölgesinden ameliyat olacağı belirtildi.
Ayşe Sıla'nın tedavisi için 10 yıl önce Osmaniye'den Ankara'ya taşınan ve boşandıktan sonra Keçiören'de annesiyle birlikte yaşamaya başlayan Gülhan Esen, kızının sağlığına kavuşması amacıyla büyük mücadele veriyor.
'KANSER OLABİLİR'
3 yıl önce boşandığı eşinin ödediği nafaka ve kızı için verilen bakım maaşı ile geçimini sağlamaya çalışan Gülhan Esen, "Kızım ilk adımını 7 yaşında attı. Son 3 aydır yine yürüyemiyor. 15'inci ameliyatını olması gerekiyor. Mesanesinden ameliyat olması lazım, eğer olmazsa kanser olabilir. Şu anda idrarı böbreklerine kaçmaya başladı. Bu şekilde devam ederse diyalize bağlanacak. Ameliyat olması gerekiyor" dedi.
'TEK İSTEĞİM SAĞLIĞINA KAVUŞMASI'
Kızının ameliyatı için yardım bekleyen Gülhan Esen, "Kızım ilk adımını attığında çok sevindim. O zaman dünyalar benim olmuştu. Ama şimdi yine yürüyememeye başladı. Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yarıyıl tatilinden sonra okuluna da gidemedi. Her şeye rağmen kızım benim yaşama sevincim. O güldüğü zaman ben de gülüyorum. Tek istediğim onun sağlığına kavuşması" diye konuştu.
Haber kaynağı :https://m.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/13-yasinda-14-ameliyat-oldu-41181594

Annenin açtığı Instagram hesabı:https://www.instagram.com/aysesila2006


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Elimizden çok bir şey gelmiyor, 5 10 artık kim ne kadar yardım yapabiliyorsa bir anneye yardımcı olmuş oluruz diye düşünüyorum.
Ekşi de konu açabilen varsa açsa daha önce birçok kişiye olduğu gibi yardım dokunur diye düşündüğüm için açıyorum bu başlığı.
Eğer yanlış yere açtıysam doğru yere taşınmasını rica ederim.
M
4 yıl
Java sorusu!
d
M
4 yıl
PASSOLİG'DE ÇALIŞIYORUM SORULARI ALAYIM
Evet beyler Passolig'de çalışıyorum varsa sorular, alayım. :D
M
4 yıl
Logo Konusunda Yardıma İhtiyacım Var!
Merhaba arkadaşlar, biz birkaç üniversite öğrencisi olarak sosyal sorumluluk adına insanlara işaret dili öğretebileceğimiz bir mobil uygulama tasarlıyoruz. Ancak logo konusunda gerçekten böyle kıt bir şekilde kaldık. Yaptıklarımız hiçbir şekilde içimize sinmiyor ve beğenmediğimiz bir şeyi de kullanmak istemiyoruz.

Sizlerden ricam bu tarz logo tasarım ile uğraşan kişilerden (profesyonel veya hobi hiç fark etmez) bu konuda bizlere fikir vermeleri olacaktır. Eğer vaktiniz varsa ve bir şeyler karalamayı seviyorsanız konusu ücretsiz ve reklamsız işaret dili öğretmek olan uygulamamıza bir logo yapmanız olacaktır.

Şimdiden yardımcı olacak, fikir verecek tüm forumdaşlara teşekkür ederim.
M
5 yıl
WCX Coin Herkese 5$ Değerinde 50WCX Hediye Ediyor
Sanal paralarda bildiğiniz gibi hangisinin değerleneceği hiç belli olmuyor.
WCX coin içinde şu anda her üyeye 50 WCX hediye ediyor. Ücret ödemeden üye olabilir ve ödülünüzü alabilirsiniz.

Refli Link:https://ico.wcex.co/?ref=4DQ7Li2N
Refsiz Link:https://ico.wcex.co/

Ne olur ne olmaz üye olun bir şey kaybetmezsiniz.
M
5 yıl
Hangi İşlemci Soğutucusunu Seçmeliyim (ACİL)
Beyler AMD Fx 8320 işlemcim var ilk yılında fena değildi ama artık kafam kaldırmıyor motor gibi çalışıyor. Onun için bir işlemci soğutucusu almak istiyorum birkaç tanesinin arasında kaldım siz hangisini tavsiye edersiniz.
İşlemcim: AMD FX 8320
Kasa: Zalman Z11 plus

Ürün 1:http://www.hepsiburada.com/dark-freezer-x120-am4-ryzen-intel-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-islemci-sogutucu-dkccx120am4-p-HBV00000409TA

Ürün 2:http://www.hepsiburada.com/akasa-nero-3-intel-775-1155-1156-1366-2011-ve-amd-am4-ryzen-am2-am3-fm1-uyumlu-premium-islemci-sogutucusu-ak-cc4007ep01-p-BD300678

Ürün 3:http://www.hepsiburada.com/dark-freezer-x120-intel-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-islemci-sogutucu-dkccx120-p-HBV000003H8KE

Benim için en önemli şeyi sesi olacaktır, sessiz bir fan istiyorum artık. Bunlar oc yapmama imkan tanırsa belki oc da yapabilirim? sizce hangisini seçmeliyim?
M
5 yıl
Bireysel Emeklilik Sisteminden Ayrılabilir miyim?
Arkadaşlar öğrenciyim ve geçenlerde iş bankasında işim vardı. Orada ki eleman işte Anadolu hayat emeklilik bireysel emeklilik sistemine geçmemi, ödemezsem faiz vs. ödemeyeceğimi aynı para biriktirir gibi yatırım yapacağımı söyledi bende kabul ettim. Ancak geldikten sonra biraz araştırdım ki bu sistem ve firmalarla ilgili hiç iyi yorum yok.

Ben yaklaşık 1 aydır bu sistemdeyim ve daha hiç para ödemedim, bu sistemden çıkabilir miyim bir cezası vs. var mı?
Çıkmak için ne yapmam lazım?
M
5 yıl
AMD İŞLEMCİ FANI TERS Mİ TAKILI? Ve FANI sökmem lazım
Arkadaşlar AMD fx 8320 işlemcim var. Aldığımdan beri sökmemiştim bayadır yüksek ses çıkmaya başladı bi sökeyim macun falan bitmiştir dedim. Macun bitmiş onu yenileyeceğim ama hazır söktüm bide fanı yağlayayım dedim ancak fark ettim ki fan ters takılı. :)

Tersten kastım normalde amd vs marka üste gelen motor kısmı oluyordu benim stok fan alta gelecek şekilde takılmış. Şimdi ben bunu sökemiyorum da daha doğrusu sökecek yeri var mı yok mu bulamadım ama bu tarz takılı olması normal mi? Birde ben bu fanı söküp yağlama yapamaz mıyım? sökemiyorum çünkü normalde üstte 4 tane vida olması lazım oda yok Birleşik mi anlamadım. Markası color master
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >Resimleri ekliyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
M
5 yıl
eneskamis.com - Kişisel Teknoloji Blogu
Merhaba forumdaşlar,
İnternet hayatımın büyük bölümünde Donanımhaber'in forum kısmı benim için çok değerli bir alan oluşturmuştur. Yeri geldi konu dışında goy goy yaptım yeri geldi kız arkadaş mevzularına yaktım. :)

Şimdi ise Yazılım Mühendisliği okuyor ve vatanıma milletime yakışır faydalı bir mühendis adayı olmak için çabalıyorum. Bu sırada öğrendiklerimi, bildiklerimi ve sizlerin de öğrendiği zaman faydasına olacak şeyleri paylaşmayı kendime bir borç biliyorum. eneskamis.com kişisel blog sitemi açtığımdan beri birçok konuda paylaşımda bulundum bunların genel bölümü ise şöyle;
Yazılım Dünyası
Webmaster
SEO ve İncelikleri
İncelemelerim
Çay molası (Bunaldığımda ya da hayata dair güzel faydalı bir şey bulduğumda paylaştığım bölüm.)

Siz değerli forumdaşlarımı da eğer sitemi beğenirseniz sık sık ziyarete beklerim, ilgilendiğim alanlarda aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz şeyler olursa da yardımcı olmaya çalışırım.

Site adresim:http://www.eneskamis.com/
M
6 yıl
Devlet, Terörist Cenazelerinin Olmasına Neden İzin Veriyor?
Arkadaşlar terörist yani pkk olsun pyd olsun işid olsun adı her ne olursa olsun. Bu kişiler bizim güvenlik güçlerimize, devletimize, halkımıza saldırıyor ve amaçları da zaten budur. Bu dediklerimi zaten biliyorsunuz. Ancak bir pkklının ölüsünün ailesine getirilmesine, o cenazeyi karşılama ya gelen kalabalığın devlet aleyhine sloganlar atmasına, apo posterleri asmasına neden karşı çıkılmıyor.
Diyeceksiniz, polis kalabalık olmasın diye uğraşır, bağıran çağıran olursa müdahale eder. Ancak benimde merak ettiğim nokta bu, o ölmüş kişi zaten vatan haini ve onu destekleyenlerde aynı onun gibidir, hani gelecekte o leşin yerine o kalabalıktan birileri de katılacak bunu herkes biliyor, ama göz göre göre düşmanımıza yok slogan atma, yok bayrak açma, günün birinde silah alıp karşıma çıkarsan o zaman karşılık verebilirim diyor.

Bence devlet hiçbir şekilde terörist leşlerini ailesine teslim olsun, defin olsun bunlara izin vermemelidir. Bizim topraklarımızda kalleşler neden defnediliyor. Hayır, ortada bir savaş olur, düşmanın bellidir, ona bile belirli bir saygı duyarsın. Ancak bu arkadan vuran köpekler neden hala sanki normal biri ölmüş gibi karşılanıyor, hatta bazıları tarafından merasimle uğurlanıyor, buna devlet neden karşı çıkmıyor?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.