N

Binbaşı
19 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
N
2 yıl
Türknet Peering Sorunu / Tecrübesiz Mh Elemanları
Önceki sene ping sorunları yaşadığımda peering yapılmıştı ve sorunum düzelmişti.Önceki günlerdeki bir arızadan sonra peering bozulmuş.
Bunu müşteri hizmetlerine ilettiğimde böyle birşeyin olmadığını söylüyorlar.
Eski şikayet kayıtlarımdan gösterecektim ancak sistemde kayıtlar görünmüyor bile.

Peeringdeyken tracert battlenet
< Resime gitmek için tıklayın >

Arızat sonrakı tracert çıktısı
< Resime gitmek için tıklayın >
https://forum.donanimhaber.com/turknet-peering-baslamis--136276170
Türknet yetkilisi bu konuda peerind yapılabildiğini de söylüyor.


Buna yok diyen online destek elemanları ile muhattap oluyoruz.
@TurkNetDestek Konu hakkında yardımcı olur musunuz?
N
2 yıl
Korona Virüsü Plazma Bağışı [ 6 Kişinin Hayatını Kurtarabilirsin ]
SEN İYİLEŞTİN ŞİMDİ İYİLEŞTİRME SIRASI SENDE

İMMÜN PLAZMA TEDAVİSİ NEDİR?
COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen hastalardan Türk Kızılay tarafından toplanan kan plazmasının kritik durumda olan hastalarda kullanılması amaçlanmaktadır.

KİMLER COVID-19 İMMÜN PLAZMA BAĞIŞINDA BULUNABİLİR?
-18-60 yaş arası (19 yaşından gün almış, 61 yaşından gün almamış ve arası) bağışçılar
-Erkek, gebe kalmamış (düşük yapmamış, kürtaj olmamış dahil) kadınlar ve hayatının hiçbir döneminde kendisine kan transfüzyonu yapılmamış kişiler.
-Tüm bağışçı adaylarının mutlaka COVID-19 hastalığı tanısı aldığına dair laboratuvar test sonucu olmalıdır.

BAĞIŞ ARALIĞI VE BAĞIŞ SIKLIĞI
İmmün plazma bağışı haftada bir kez olmak kaydıyla en fazla bir ay içerisinde 3 kez yapılabilir

< Resime gitmek için tıklayın >
https://www.kanver.org/sayfa/anasayfa/covid-19-immun-plazma-bagisi/144
N
2 yıl
Acil Toplanma Alanı Sorgulama Linki // Herkes kontrol etmeli
https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-acil-toplanma-alani-sorgulama

Adres sorguladıktan sonra harita üzerinden kırmızı ile işaret edilen konumunuza tıklayınca bölgenizdeki acil toplanma alanları listeleniyor.

Malesef ki genelde okul bahçeleri gösteriliyor.

Belediyelerde bu bölgelerin metrekare ve kişi sayısı bilgileri oluyor.

Saçma okul bölgeleri olmasını geçtim mesela benim ilçemde nufus ve sıgınma alanı metrekare ölçüsü;

163143 ilçe nufusu
53450 metrekare sıgınma alanı

3 kişiye 1 metrekare alan düşüyor :)

Yapmamız gereken bu araştırmaları yapıp yetkililere bu konularda baskı yapmak ve bina dikmek yerine mahalle aralarında çevresinde bina olmayan alanlar bırakmalarını sağlamak.
N
3 yıl
Türknet Kullananlar Birşey Deneyebilir misiniz?
Dün amazon,nordvpn vb bazı global sitelere giremiyordum.
Şimdide tiktok videoları yüklenmiyor 1kb bile data indiremiyor sadece uygulama açılıyor,mobile geçince sorun yok.

Acaba türknet kullananlar wifi ile tiktok girmeyi deneyebilir misiniz?
N
3 yıl
Olay Çevre İse Nerde Kese Kağıdı ?
Para verince çevre kirlenmiyor mu veya manav reyonlarında poşet bedava yerine niye kese kağıdı zorunlu tutulmuyor, veya niye marketin poşeti ücretsiz vermesi yasakken yerine kese kağıdı vb ücretsiz vermesi teşvik edilmiyor?
N
3 yıl
Elektrik Faturası Serbest Tüketici Olanlar Dikkat // Abonelikler İptal
Önce piyasa koşulları gereği sözleşmeyi tek taraflıfes ettiler.
Daha sonra fesihtej dolayı 30 senelik aboneliği kapatıp yeni açmış gösterip 150tk güvence parası adı altında ücret kesmişler.
Ve olay şu bu ücret faturada yazmıyor, tutar 130, fatura 20tl çıkıyor.Saolsun 2 taksit yapmışlar 🤣

Sepaş bunu yapan firma.Sizlerde durum nasıl.Ben thh gideceğim ama karar çıksa herkese iade yapmıyorlar.
N
3 yıl
Teknosa İade Rezaleti // Cayma Hakkı // Uzak Durun
Teknosa.com üzerinden bir monitör aldım, açınca odada boyutu büyük geldi,ve bu ürün için iade talebi açıp yine teknosa magazası gittigidiyor üzerinden bir boy küçüğünü aldım.

Ürün sadece kutusu açılmış olup, etiket, ambalajlar hatta kabloların içinde olduğu vakumlu poşetler dahi açılmamış durumdaydı.

Önce iade politikalarının değiştiğini ancak kupon verebileceklerini söylediler,bunu kabul etmeyince tekrar inceleme yapıp bu sefer iadeye uygun değil diyip neden belirtmediler.

Durumla alakalı hem şikayetvar.com a hemde firmanın resmi mail adresine mail attım, ancak hiçbir şekilde yazılı dönüş yapmıyorlar, inceliyoruz vb diyip arama yapıyorlar.

Aramada ısrarla kabul edilmeme nedenini sorunca, ürünün sıfıra satışa uygun olmadığını bu yüzden kabul etmediklerini belirttiler.Bu bilgiyi yazılı ortamda isteyince böyle bir işlem yapamadıklarını ancak hukuksal başvurum sonucu talep edilirse verebileceklerini söylediler.

O kadar çakallar ki, tüketici hakem heyetinin sadece yazılı evrak aldığını bilip başvuru esnasında yazılı evrak veremeyelim ve süreç uzasın diye, hiçbir şekilde yazı mail vb göndermiyorlar.Tamamen bezdirme politikası uyguluyorlar.

İşin kötü tarafı yasal olarak bunlara dur diyen yok.Binlerce kişiyi bu şekilde bezdirip iadeden vazgeçirip hukuksal sürece giren bazı kişilerin avukat ve dosya masraflarına katlanıyorlar.

Biraz araştırınca tüketici hakem heyetinin kararına da uymadıklarını, ancak icra yolu ile iade alabilenlerin olduğunu gördüm.Çok acı bir durum.Tüm hukuksal açıklıkları kullanıyorlar ve kimse birşey yapmıyor.

Edit:imla
N
3 yıl
TEKNOSA Online Alışveriş İade Almıyor, Mağaza Çeki Veriyor!!!
Teknosa.com üzerinden alışveriş yapma yanlışlığında bulundum.Daha sonra bu ürünü 14 gün içerisinde cayma hakkı çerçevesinde iade etmek için siteye girdiğimde macera başladı.

Öncelikle sitelerinde herhangi bir iade vb sekmesi yoktu.Bende mecbur olarak teknosayı aradım.Tabi bunun için gündüz saatlerinde aramanız gerekiyor,gece sadece ücretli teknik destek veriyorlar!

Bu talebimi ilettiğimde müşteri hizmetleri nedenini sordu bende üründen memnun olmadığımı ve tüketici hakları gereği 14 gün içinde cayma hakkımı kulanmak istediğimi ilettim.Bu aşamada bayan arkadaş memnuniyetsizlik durumunda mağazaya ürünü götürmem gerektiği vb saçma birşeyler söyledi.Ben haklarımı bildiğimi ve online yapılan bir alışverişte böyle bir zorunluluğum olmadığını ısrarla iletince önce biraz bekletip sonra bana bir depo adresi ve ups kargo için bir numara iletti.

Ürünü 28.09.2018 tarihinde ups'e teslim ettim.01.10.2018 teknosayı arayıp durumu sorduğumda bize takip numarasını ilettiniz mi diye saçma bir soru ile karşılaştım, ürünün neden iade edildiği vb bakacağız dediler,ama ben zaten bunları aradığımda iletmiştim,kargo takip ile bir alakası olmasa da dedikleri gibi yapıp takip numarasını alıp ilettim.
Ve iade işlemlerinin ürün taraflarına ulaştıktan sonra 2 gün içinde sonuçlandırılması gerekiyor.

04.10.2018 yani bugün aradığımda ürünün takip numarasını ilettim mi vb sordular sonra bir süre beklettiler,daha sonra ürünü açıp açmadığımı sordular.Ben de zaten ürünü açmadan göremeyeceğimi bunun iade için bir sorun teşkil etmediğini, ambalaj ve aparatların tam ve eksiksiz olduğunu ilettim.

Daha sonra değişen iade politikaları gereği ürünün karşılığında mağaza çeki veya mağazadan başka bir ürün verebileceklerini söylediler.Israrla değişen maddenin hangi madde olduğunu, benim tüketici hakları gereği para iadesi alabileceğimi iletmeme rağmen üst birimlerin bu yönde bilgi verdiğini söyledi.
Ancak daha sonra da ürünün tarafıma tekrar gönderildiğini iletti.Neye göre gönderiyorsunuz diyince yine birşey demedi.

Teknosa.com üzerinden sözleşmeyi açıp sözleşmenin 9.maddesinde yazan TÜKETİCİ OLAN ALICININ CAYMA HAKKI okumalarını, şu anda yaptıklarını işlemin yasal olmadığını ve bu maddeyi tarafıma okumalarını en az 50 defa söyledim.30 dk bekleme sonunda bayan arkadaş bu maddeye ulaştı ve okudu.
Bu maddelerde hem ürün ambalajı açılması ile ilgili
Hem iade nedeni belirtme zorunluluğu olmaması
Hem de hediye çeki değil bedel iadesi yapılması gerektiği ile ilgili
maddeleri tek tek teyit ettim.

En sonunda yeniden kayıt açtı.

Özetle teknosa.com üzerinden online yapılan bir alışveriş için sitede bir iade vb seçeneği yok, ve ararsanız önce sizi mağazay yönlendiriyorlar, bir şekilde ürünü taraflarına göndersenizde para iadesi yapmayıp, sözleşmenin değiştiğini ve kupon vb iade yapacaklarını iletiyorlar.
N
4 yıl
Haber Siteleri ve Aof // Habercilik Anlayışı
Tüm haber sitelerinde 3 ders sınavı giriş yerlerinin açıklandığına dair haberler okudum, aof otomasyon sistemine girince belgemin olmadığını gördüm.
Sınavım ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüp aof yi arayınca daha sınav giriş belgelerinin açıklanmadığını söylediler.

Haber sitelerini sorunca öyle bir yanlış haber çıkmışlar gibi birşeyler dedi.Eğer yanlış haberse bununla alakalı ne yaptıklarını sorunca kendilerinin bilgisi olmadığını söyledi.

Aof sitesinde duyuruda böyle bir madde var.Bu maddeden siz ne anlıyorsunuz.

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 16 Temmuz 2018 tarihinden itibarenhttp://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.


< Resime gitmek için tıklayın >

Ben ve tüm haber sitesi editörleri bu bilgiden 16 temmuzda sınav giriş belgelerinin hazır olduğunu anlamışız ancak aof yetkilisi arkadaş bunun 16 temmuzdan itibaren herhangi bir gün açıklanabileceğini anlamış.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sormak istediğim şeyler;

Bu maddeden biz mi yanlış anlıyoruz yoksa koca aof 2 maddeyi düzgünce yazamıyor mu;

Eğer tarih bu olması gerekiyorsa niye bir 2.duyuru ile erteleme vb bildirimi yapılmıyor;

Özellikle bu haber siteleri nasıl neye göre haber yapıyor.Ne arayıp bilgi almadan ne girip kontrol etmeden direk sınav giriş belgelerine aof sisteminden ulaşabilirsiniz diye haber çıkıyorlar tek bir maddeye bakarak.


Burda sizce suçlu kim, aof mi haber siteleri mi yoksa hiçbirşeyi sorgulamasını bilmeyen ama üniversite okuduğunu sanan bizler mi?
N
4 yıl
BİM de Tartı Düzenbazlığı
Bu akşam bimde 500gr. paketli kestane(üzerinde çekok gida tarafından paketlendiği yazıyor) 11.75 tl olarak görünüyordu, ve kasiyer 1 tane alana 1 tane bedava olduğunu söyledi.

Toplam 1kg 11.75 tl fena değil diyip aldım, ancak fişte 500gr 11.75 tl olarak yazıyor doğal olarak.

Sonra evde baktım paket gözüme küçük geldi ve markete gidip tarttım, 1 tanesi 286 gr çıktı 500 gr olması gerekirken.


Şimdi ben ne yapabilirim?

Paketin teki hiç açılmamış ve üzerinde 500gr yazmasına rağmen 286 gr.Bunla şikayet edebilir miyim?

Ancak söyle bir durum var benim fişimde teki bedava olarak söyledikleri için 500gr 11.75 tl olarak görünüyor.Bu bir sıkıntı oluşturur mu?

Şimdi aklıma geldi, bimde tüm ürünler böyle tartılmış geliyor sanırım, hiç mağaza da tartı gören oldu mu?Tekrar ürün almaya gidip orda tartıp direk zabıtayı arayabilir miyim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.