M

Binbaşı
27 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
95 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
M
7 gün
WD DİGİTAL HARİCİ DİSK YETKİLİ SERVİS
ARKADAŞLAR MERHABA,ÖNCELİKLE UMARIM KONUYU DOĞRU YERE AÇMIŞIMDIR.ELİMDE WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 1TB HARİCİ DİSK VAR,ARIZALI BELKİ SORUNU ANCAK SERVİS ÇÖZER.PENTA BİLİŞİME GÖNDERDİM BEKLİYORU,ANCAK SONRADAN TEYİT EDEMEDİĞİM BİR BİLGİYE ULAŞTIM,SADECE GARANTİSİ DEVAM EDEN CİHAZLARA BAKILIYORMUŞ.BU DURUMDA BU DOĞRU İSE CİHAZ BANA İADE EDİLECEK.KONU ŞU ARKADAŞLAR BU CİHAZI TAMİR ETTİREBİLECEĞİM YETKİLİ SERVİS FİRMA ADI TELEFON VE ADRES BİLGİLERİNE İHTİYACIM VAR.BİLEN ARKADAŞLARA YARDIMLARI İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.


SAYGILAR..........................................
M
2 ay
Wifi anteni-Tv anteni
ARKADAŞLAR MERHABA,HAYIRLI RAMAZANLAR.BİLDİĞİNİZ GİBİ Wİ-Fİ ADAPTÖR CİHAZLARI MEVCUT,BUNLARIN TEK YADA ÇİFT ANTENLERİ OLMAKTA,BU ANTENLER ODA İÇİ PASİF V YADA TAVŞAN DENİLEN TV ANTENLERLERİYLE AYNI TEKNİK ÖZELLİKLERE SAHİPMİDİR.DAHA AÇIK BİR ŞEKİLDE TAVŞAN DENİLEN PASİF TV ANTENİNDEN Wİ-Fİ ANTEN YAPMAK MÜMKÜNMÜDÜR,PERFORMANS FARKI OLUR MU.SAYGILAR.........................................................................
M
2 ay
BİR SORU???????????
ARKADAŞLAR MERHABA,SİZLERE BİR SORUM VAR.BİR SİTEDE YADA BİR APARTMANDA FARKLI ELEKTRİK HATLARINDAN POWERLİNE GİBİ İNTERNET AKTARMAK MÜMKÜN MÜ.YANİ 6.KAT 12.DAİREDEN MESELA 3.KAT 6.DAİREYE İNTERNET POWERLİNE GİBİ NASIL AKTARILABİLİR.KULLANILABİLİR.MÜMKÜNMÜDÜR.SAYGILAR.........................................
M
2 ay
POWERLİNE ADAPDÖR-POWERLİNE KİT
ARKADAŞLAR MERHABA,BU CİHAZ HAKKINDA TEMEL BİLGİM VAR.ANCAK DETAYLI BİLGİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM.

1-POWERLİNE ADAPDÖR-POWERLİNE KİT BU İKİ CİHAZ AYNI CİHAZMIDIR.

2-BU CİHAZLARIN Wİ-Fİ ÖZELLİĞİ OLAN MODELLERİ DE VARMIDIR.

3-ÖNEMLİ BİR HUSUS VAR,ÜRÜNLERİ İNCELEDİĞİMDE BU ÜRÜNLER ÇİFT CİHAZ ŞEKLİNDE SATILIYOR OLMASI GEREKEN BU,ANCAK BAZI ÜRÜNLER TEK CİHAZ BUNUN FARKI NEDİR,AMACI NEDİR.

4-BU CİHAZLAR GERÇEKTEN ANLATILDIĞI GİBİ Mİ,YANİ HIZ VE PİNG DURUMLARINDA KABLOLU BAĞLANTININ AYNISINI VERDİĞİ SÖYLENEN CİHAZLAR OLDUĞU SÖYLENİYOR.BU DOĞRUMU.

5-YİNE ÖNEMLİ BİR KONU,ÖRNEKLE SORAYIM.BU CİHAZLAR EVET DUBLEX,TRİBLEX YADA ODADAN ODAYA İNTERNETİ RAHATLIKLA TAŞIDIĞI SÖYLENİYOR.ANCAK ŞÖYLE BİR ŞEY VAR ÖRNEĞİN APARTMAN YADA SİTE VAR,MODEM 4.KATTAKİ 8NUMARALI DAİREDE BU İNTERNET HİZMETİ BU CİHAZ İLE SİTENİN YADA APARTMANIN 10.KATININ 20 NUMARALI DAİRESİNE AYNI KABLOLU BAĞLANTI GİBİ TAŞINABİLİR Mİ.SAYGILAR............................................................
M
2 ay
ETHERNET PORTU YERİNE USB PORTU
ARKADAŞLAR MERHABA,USB 3.0 LA BİRLİKTE ETHERNET YERİNE USBNET DİYE BİR TEKNOLOJİ ORTAYA ÇIKABİLİRMİ.ELEKTRİK ARTIK USB ÜZERİNDEN 100WATT A KADAR AKTARILABİLİYOR.HATTA USB PORTLU ELEKTRİK PRİZLERİ BİLE VAR.PEKİ AYNI AKTARIM ŞEKLİ İNTERNET İÇİN GEÇERLİ OLABİLİRMİ.

VERİMLİLİK,MALİYET,HIZ ETHERNETE GÖRE NASIL OLUR,GEREKLİMİ.AVANTAJLARI OLUR MU,NASIL OLUR,FARKLILIK GETİRİR Mİ.SİZDE FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.SAYGILAR............................................
M
3 ay
BLUETOOTH KULAKLIK İLE FM RADYO DİNLEME
arkadaşlar merhaba, telefon samsung A10 2019 Model,konu şu internet ve jak bağlantısı olmadan bluetooth kulaklık ile fm radyo dinlemek mümkünmü nasıl.cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.


saygılar..........................
M
3 ay
TELEFON KABLOSUNU ETHERNET KABOSUNA ÇEVİRME
ARKADAŞLAR MERHABA,ELİMDE TELEFON KABLOSU VAR.BU KABLONUN İÇİNDE ÜÇ FARKLI RENKTE BAKIR TEL VAR.RENKLER KAHVERENGİ,MAVİ VE KIRMIZI BEN BU KABLOYLA SOKAKTAN GELEN İNTERNETİ ETHERNET ŞEKLİNDE MODEME BAĞLAYIP İNTERNET HİZMETİ ALIYORDUM.

KONU ŞU BEN BU KABLONUN İKİ UCUNA ETHERNET PORTLARI ÇAKTIRARARK,BU KABLOYU Wİ-Fİ NİN YETERSİZ KALDIĞI YERLER İÇİN MODEM İLE BİLGİSAYAR ARASINDA ETHERNET BAĞLANTISI YAPMAK İÇİN KULLANABİLİR MİYİM.15MBPS PAKETİM VAR BU HIZI TAM OLARAK ALABİLİRMİYİM MİNİMUM NE HIZ ALIRIM.KABLO CAT KAÇ DİYE SORMAYIN BİLMİYORUM.TAHMİNİ 14 YILLIK KABLO AMA 3 TELLİ OLDUĞUNA GÖRE BELKİDE CAT3 KABLODUR.KENDİM PORT YAPMAYA ÇALIŞTIM OLMUYOR,ÇÜNKÜ KABLO 3 TELLİ TELEFON PORTLARI 2 TELLİ YANİ TELİN BİRİ BOŞTA KALIYOR YANİ OLMUYOR,BAŞKA TÜRLÜ KENDİMDE YAPABİLİRMİYİM BİLMİYORUM.CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILAR........................................
M
3 ay
EN İYİ BAĞLANTI HALA ETHERNET
ARKADAŞLAR MERHABA,TEKNOLOJİ ÇOK İLERLEDİ ANCAK HALA KABLOSUZ BAĞLANTI SORUNLARI TAM OLARAK ÇÖZÜLEMİYOR.W-Fİ DE YA HIZ DÜŞÜYOR YA BAĞLANTI KOPUYOR.Wİ-Fİ TEKNOLOJİLERİNİN TAMAMI BANA GÖRE BALON PAZARLAMA STRATEJİSİ.ÇOK İYİ BİR Wİ-Fİ İÇİN BİR SÜRÜ CİHAZ KULLANMAK ŞART, O ZAMAN NE ANLAMI KALIYOR .AYRICA KABLOLU BAĞLANTIDA PİNG SORUNUDA YOK GİBİ OLUYOR.

ŞU ANDA 100 VE ÜZERİ ANTENLİ CİHAZLAR YADA 4 ANTENLİ HER BİR ANTENİ 1 METRE UZUNLUĞUNDA MODELLER VAR,AMA ONLARDA AŞIRI PAHALI VE NE SONUÇ VERECEĞİ ŞÜPHELİ.WİFİ 6 DENİYOR AMA BUNU DESTEKLEYEN CİHAZ VAR MI FİYATLAR YANİ İLLADA YENİ BİR ŞEYMİ ALACAĞIZ.YANİ Wİ-Fİ DE SORUNLAR HİÇ BİTMİYOR.BİTECEĞEDE HİÇ BENZEMİYOR.BU FORUMDA BİLE NETWORK A GİRDİĞİMİZDE İNSANLARIN Wİ-Fİ KAYNAKLI SORUNLARLA SAVAŞTIĞINI ÇOK NET BİR BİÇİMDE GÖRMEKTEYİZ.


BENCE BUNUN BANA GÖRE 2 TANE TEORİSİ VAR.


TEORİM

1-SİNYALLERİN BİRBİRİNİ KESMESİ.YANİ GENEL OLARAK FARKLI Wİ-Fİ STANDARTLARI VAR,BUNLAR ARASINDA GÜÇLÜ OLAN DİĞERİNİ KESİYOR.BUNUN DIŞINDA CİHAZLARIN ÇOĞU 2.4GHZ DE ÇALIŞIYOR BUDA SİNYALİ BLOKE EDİYOR.NASILMI İKİ TANE 90KG LUK KUVVETİ DÜŞÜNÜN BUNLAR BİRBİRİNİ İTSEDE ÇEKSEDE POZİTİF YADA NEGATİF BİR ETKİ OLMAZ,ANCAK BURADA ANLAMSIZ VE GEREKSİZ BİR DİRENÇ OLUŞUR BUDA RAKİPLER ÜZERİNDE YORGUNLUĞA NEDEN OLUR.YANİ BU OLAYLAR HER NE KADAR JAMER OLMASADA JAMER ETKİSİNE BENZER BİR ETKİ OLUŞTURMAKTADIR.JAMER(SİNYAL BOZUCU YADA KESİCİC CİHAAZ).DAHA AÇIK BİR İFADE İLE BİZİZM Wİ-Fİ MİZ YAN KOMŞUNUN ,YAN KOMŞU ALT KOMŞUNUN,ODA BİR BAŞKASININ Wİ-Fİ Sİ ÜZERİNDE GEREKSİZ BİR STRES OLUŞTURMAKTA BUDA SİNYALDE KOPMA VE HIZ SORUNLARINA NEDEN OLMAKTADIR.TEORİM


2-KABLOSUZ İLETİŞİM ÜZERİNDE PEK ÇOK BİLİM İNSANININ ETKİSİ OLMUŞTUR.ANCAK HİÇBİRİ NİKOLAİ TESLA KADAR BAŞARILI OLAMAMIŞTIR.BURADAKİ KİLİT KONU ŞUDUR NEDEN BİZİZM KULLANDIĞIMIZ KABLOSUZ TEKNOLOJİLER HEP SORUNLU NİKOLAİ TESLANIN ÖRNEKLERİ SORUNSUZDUR.BU SORUNUN TEK BİR CEVABI VARDIR.NİKOLAİ TESLA ÇOĞU BİLGİYİ NOT EDİYORDU.ANCAK PROJELERİNDE KİLİT OLUŞTURAN BİLGİLERİ ASLA NOT ETMİYOR FORMÜL HALİNE GETİRİP AKLINDA TUTUYORDU.YANİ TESLA ÖLDÜKTEN SONRA BU BİLGİLER BİRİLRİNİN ELİNE GEÇSEDE VERİMLİ BİR SONUÇ ELDE EDEMEMİŞTİR,ÇÜNKÜ HERŞEY DEFTERE YAZILMAMIŞTIR ÖNEMLİ EKSİKLER VARDIR.BU EKSİKLER DEVASA TEKNOLOJİ FİRMALARI TARAFINDAN BİLE HALA ÇÖZÜLEMEMİŞTİR,KENDİ ÇABALARIDA MOBİL TEKNOLOJİLERİ GELKİŞİYORMUŞ GİBİ GÖSTERMKTEN BAŞKA BİR İŞE YARAMAMAMAKTADIR.
SONUÇ OLARAK BU GÜN HALA EN İYİ BAĞLANTI VERİMLİLİK VE MALİYET OLARAK KONUYA BAKTIĞIMIZDA HALA ETHERNET EN İYİ SONUÇ VEREN TEKNOLOJİDİR.SİZLERİNDE FİKİRLERİNİZİ DESTEK YADA ELEŞTİRİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ.


SAYGILAR..................................................
M
4 ay
SUNNY AT-17600-SUNNY AT-17500
ARKADAŞLAR İYİ AKŞAMLAR.ELİMDEKİ TV NİN DAHİLİ UYDU ALICISI VAR.MEDYA OYNATICISI HEVC BİLE DESTEKLİYOR,FAKAT ALTYAZILAR ÇOK KÜÇÜK VE ÇOK SAYDAM BAZEN OKUNAMIYOR ALTYAZI ÖZELLİĞİ ÇOK VASAT,AYAR YOK SABİT,BEN DE BU İKİ ÜRÜNDEN BİRİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ANCAK BAŞTAN ŞUNU SÖYLİYİM AMACIM ASLA UYDU YAYINI DEĞİLDİR.AMACIM BU CİHAZLARI MEDYA OYNATICI OLARAK KULLANACAĞIM.KULLANAN ARKADAŞLAR TALEP KRİTERİ ÜZERİNDEN BİLGİ VERİRSE ÇOK İYİ OLUR.BEN KONUYU RECİVER BÖLÜMÜNEDE AÇTIM,KARARSIZ KALDIM KONUYU BURAYADA AÇTIM.KUSUR VARSA AF OLA.

1-HANGİSİ TERCİHEN ALINMALI.

2-USB DEN HANGİ SES VE VİDEO KODEK VE FORMATLARI DESTEKLENMEKTEDİR.

3-EN ÖNEMLİSİ ALTYAZI BOYUUT AYARLANABİLİRMİ,AYAR YOK İSE BOYUT YETERLİMİ.

https://www.vatanbilgisayar.com/sunny-at-17600-full-hd-fta-uydu-alicisi.html

https://www.vatanbilgisayar.com/sunny-at-17500-full-hd-fta-uydu-alicisi.htmlSAYGILAR......................................................
M
4 ay
SUNNY AT-17600-SUNNY AT-17500
ARKADAŞLAR İYİ AKŞAMLAR.ELİMDEKİ TV NİN DAHİLİ UYDU ALICISI VAR.MEDYA OYNATICISI HEVC BİLE DESTEKLİYOR,FAKAT ALTYAZILAR ÇOK KÜÇÜK VE ÇOK SAYDAM BAZEN OKUNAMIYOR ALTYAZI ÖZELLİĞİ ÇOK VASAT,AYAR YOK SABİT,BEN DE BU İKİ ÜRÜNDEN BİRİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ANCAK BAŞTAN ŞUNU SÖYLİYİM AMACIM ASLA UYDU YAYINI DEĞİLDİR.AMACIM BU CİHAZLARI MEDYA OYNATICI OLARAK KULLANACAĞIM.KULLANAN ARKADAŞLAR TALEP KRİTERİ ÜZERİNDEN BİLGİ VERİRSE ÇOK İYİ OLUR.

1-HANGİSİ TERCİHEN ALINMALI.

2-USB DEN HANGİ SES VE VİDEO KODEK VE FORMATLARI DESTEKLENMEKTEDİR.

3-EN ÖNEMLİSİ ALTYAZI BOYUUT AYARLANABİLİRMİ,AYAR YOK İSE BOYUT YETERLİMİ.

https://www.vatanbilgisayar.com/sunny-at-17600-full-hd-fta-uydu-alicisi.html

https://www.vatanbilgisayar.com/sunny-at-17500-full-hd-fta-uydu-alicisi.htmlSAYGILAR......................................................
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.