M

Binbaşı
27 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
115 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 ay
adsl modem vdsl internet
arkadaşlar iyi akşamlar,yarın vdsl modemimi değişime göndereceğim.sorun şu modem gelene kadar eski adsl modemi kullanabilirmiyim.yani geçici olarak adsl hızı alsam yeter.olurmu olmaz mı.
saygılar...........................................
M
4 ay
TÜRK TELEKOM TAAHHÜT BİTİMİ VE SONRASI.........
Arkadaşlar merhaba,bu ayın 18 i itibari ile 2 yıllık taahhütnamem bitiyor.firma değişikliğine gideceğim.işlemlere bugün itibari ile başlayabilirmiyim,yoksa 18 inden sonrasını mı bekliyeceğim.ne yapmam gerekiyor.bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.
saygılar.................................................
M
4 ay
IŞILDAK ŞARJ SORUNU
Arkadaşlar merhaba,elimde GREYDER GD666 marka ve modelde şarjlı ışıldak var.9 sene önce aldım,son 4 aya kadar hiç kullanmadım.aslında son 4 ayda da hiç ihtiyacım olmadı,kullandım kısmı şu ben bu cihazı ne olur ne olmaz diye bu süre içerisinde 15 saat hergün şarjda tuttum,başka da hiçbir şey yapmadım.

problem şu arkadaşlar,dün itibari ile arıza başladı.şarja takıyorum 45 saniye-1 dakika kadar şarj ediyor sonra aniden şarjı kesiyor,gün içerisinde şarja takılıyken kafasına göre belirttiğim süre kadar şarj yapıyor sonra şarjı kesiyor,yani 15 saatlik süre içinde toplam 5dakika ya yakın şarj ediyor.kabloda kopukluk bence yok,çünkü sağa sola hareket ettirdiğmde değişen birşey olmuyor.sorun ne olabilir.cihaz çöpmü oldu.saygılar...................................
M
4 ay
TOPLU KONUTLARDA MERKEZİ İNTERNET
ARKADAŞLAR İYİ AKŞAMLAR.BİR KONUYU MERAK EDİYORUM.

1-BÜTÜN TOPLU KONUTLARDA,SİTELERDE İNTERNET ALTYAPISI MERKEZİ OLARAK MI KURULUYOR.

2-BU TÜR YAPILARDA SİTE YÖNETİMİNİN İNTERNET KULLANIMI İÇİN MODEM BENZERİ BİR CİHAZ VERDİĞİ VE BU CİHAZLA İNTERNETE BAĞLANILDIĞI SÖYLENİYOR.

3-BU TÜR YAPILARADA KENDİ MODEMİMİZ İLE YUKARIDA BELİRTTİĞİM MODEM BENZERİ CİHAZ OLMADAN DİREK İNTERNETE BAĞLANILABİLİR Mİ.

LÜTFEN BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR PAYLAŞIMDA BULUNSUN.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILAR..........................................
M
5 ay
Asus Zenfone Live Kamera Sorunu
Arkadaşlar merhaba,elimde Asus ZenFone Live (ZB501KL) marka ve modelde telefon var.Problem şu fotoğrf yada video çekerken kameranın açısı anormalleşiyor.şöyle diyebiliriz çekimlerde sanki kamera çapraz açıdan çekimler yapıyor.yani kadraj da olmaması gereken nesnelerde fotoğraf ve videonun içine giriyor.bu sorunu nasıl çözerim.İlgilenen arkadaşlara şimdiden,çok teşekkür ederim.https://www.asus.com/TR/supportonly/Asus%20Zenfone%20Live%20(ZB501KL)/HelpDesk/

saygılar............................................
M
5 ay
Asus Zenfone Live Kamera Sorunu
Arkadaşlar merhaba,elimde Asus ZenFone Live (ZB501KL) marka ve modelde telefon var.Problem şu fotoğrf yada video çekerken kameranın açısı anormalleşiyor.şöyle diyebiliriz çekimlerde sanki kamera çapraz açıdan çekimler yapıyor.yani kadraj da olmaması gereken nesnelerde fotoğraf ve videonun içine giriyor.bu sorunu nasıl çözerim.İlgilenen arkadaşlara şimdiden,çok teşekkür ederim.

https://www.asus.com/TR/supportonly/Asus%20Zenfone%20Live%20(ZB501KL)/HelpDesk/

saygılar............................................
M
6 ay
RENDER(VİDEO ENCODİNG)
ARKADAŞLAR İYİ AKŞAMLAR,MERHABA,UMARIM KONUYU DOĞRU YERE AÇMIŞIMDIR.ARKADAŞLAR ŞÖYLE BİRKAÇ MESELE VAR.CİHAZ VE İŞLEMCİ TEKNİK DETAYLARI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDE BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR.CİHAZ 10 YILLIKTIR.


İŞLEMCİ:
https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/52952/intel-core-i5-480m-processor-3m-cache-2-66-ghz.htmlLAPTOP:
https://www.amazon.co.uk/Acer-i5-480M-Processor-Windows-Premium/dp/B004H1T68K


1-BU CİHAZ İLE HEVC RENDERE GİRERSEM CİHAZDA ARIZA OLUŞURMU.

2-BU İŞLEMCİ RENDERE UYGUNMUDUR.

3-BU EN ÖNEMLİ SORU,RENDER YAZILIMLARI YENİ NESİL İŞLEMCİLERDE DOĞRUDAN İŞLEMCİ DESTEĞİNE MÜSADE EDİYOR.YANİ ESKİ USUL GİBİ YARISI YAZILIM,YARISI DONANIM ŞEKLİNDE DEĞİL.DOĞRUDAN DONANIMSAL ENCODİNGE İMKAN TANIYOR.BUDA SÜREYİ ÇOK KISALTIYOR,KALİTE ÜZERİNDEDE OLUMLU SONUÇLAR VERİYOR.HATTA YENİ NESİL EKRAN KARTLARINDA DA İŞLEMCİYE GEREK DUYMADAN DOĞRUDAN GRAFİK KARTININ İŞLEMCİSİNİ KULLANARAK AYNI İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİREBİLİYOR.BURADA Kİ,MESELE ŞU BENİM BU ESKİ İŞLEMCİMİ RENDER YAZILIMININ DOĞRUDAN DONANIM OLARAK KULLANABİLMESİ İÇİN NE YAPMAM GEREKİR.BİRŞEY YAPILABİLİR Mİ.ÇÖZÜM VAR MI YOK MU.İLGİNİZ VE BİLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.
SAYGILAR....................................................
M
7 ay
WD DİGİTAL HARİCİ DİSK YETKİLİ SERVİS(SERVİS DEĞİL AMA SORUN ÇÖZÜLDÜ)
ARKADAŞLAR MERHABA,ÖNCELİKLE UMARIM KONUYU DOĞRU YERE AÇMIŞIMDIR.ELİMDE WESTERN DİGİTAL ELEMENTS 1TB HARİCİ DİSK VAR,ARIZALI BELKİ SORUNU ANCAK SERVİS ÇÖZER.PENTA BİLİŞİME GÖNDERDİM BEKLİYORU,ANCAK SONRADAN TEYİT EDEMEDİĞİM BİR BİLGİYE ULAŞTIM,SADECE GARANTİSİ DEVAM EDEN CİHAZLARA BAKILIYORMUŞ.BU DURUMDA BU DOĞRU İSE CİHAZ BANA İADE EDİLECEK.KONU ŞU ARKADAŞLAR BU CİHAZI TAMİR ETTİREBİLECEĞİM YETKİLİ SERVİS FİRMA ADI TELEFON VE ADRES BİLGİLERİNE İHTİYACIM VAR.BİLEN ARKADAŞLARA YARDIMLARI İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.


SAYGILAR..........................................
M
9 ay
Wifi anteni-Tv anteni
ARKADAŞLAR MERHABA,HAYIRLI RAMAZANLAR.BİLDİĞİNİZ GİBİ Wİ-Fİ ADAPTÖR CİHAZLARI MEVCUT,BUNLARIN TEK YADA ÇİFT ANTENLERİ OLMAKTA,BU ANTENLER ODA İÇİ PASİF V YADA TAVŞAN DENİLEN TV ANTENLERLERİYLE AYNI TEKNİK ÖZELLİKLERE SAHİPMİDİR.DAHA AÇIK BİR ŞEKİLDE TAVŞAN DENİLEN PASİF TV ANTENİNDEN Wİ-Fİ ANTEN YAPMAK MÜMKÜNMÜDÜR,PERFORMANS FARKI OLUR MU.SAYGILAR.........................................................................
M
9 ay
BİR SORU???????????
ARKADAŞLAR MERHABA,SİZLERE BİR SORUM VAR.BİR SİTEDE YADA BİR APARTMANDA FARKLI ELEKTRİK HATLARINDAN POWERLİNE GİBİ İNTERNET AKTARMAK MÜMKÜN MÜ.YANİ 6.KAT 12.DAİREDEN MESELA 3.KAT 6.DAİREYE İNTERNET POWERLİNE GİBİ NASIL AKTARILABİLİR.KULLANILABİLİR.MÜMKÜNMÜDÜR.SAYGILAR.........................................
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.