D

Yüzbaşı
09 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
14 yıl
COLT-ROOMSTER-FABİA(DİZEL)
Colt DID 1.5,ROOMSTER 1.4TDİ ve FABİA 1.4TDİ yeni kasa modelleri arasında seçim yapmanız gerekirse hangisini neden seçerdiniz? Birde bu modellerle ilgili bilgi sahibi olanlar hangilerinde ESP seçeneği olma ihtimali vardır belirtebilirse iyi olur.
D
14 yıl
ÖTV,KDV İNDİRİMİ OTOMOBİL DEDE UYGULANIR MI?
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Maliye Bakanlığı, geçen yıl piyasalara canlılık getiren KDV ve ÖTV indirimi için yeniden sinyal verdi. İş dünyası, krizden hızlı çıkış için hükümetten destek bekliyor.Geçen sene önemli vergi indirimleri sağlayan hükümetin ne yapacağı merak konusu olmaya devam ederken, Maliye Bakanı Şimşek'ten olumlu sinyaller geldi.

Şimşek, "Malî imkanların ve bütçenin uygun olması halinde sektörel bazda büyümeyi sınırlayan vergilerde indirime gidilebilir." dedi.

Zaman'ın, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılımıyla düzenlediği Sektörler Buluşması'nda bir araya gelen iş dünyasının önemli aktörleri, kriz sonrasını konuştu.

Patronlar, krizden çıkış sürecinin başladığını ancak hükümetin atacağı bazı adımlarla bu süreci hızlandıracağını ifade ederken, Maliye Bakanı Şimşek, farklı sektörlerdeki KDV ve ÖTV indirim taleplerine de yeşil ışık yaktı.

Türkiye'nin 2010'da önemli bir toparlanma sürecine gireceğini ifade eden Mehmet Şimşek, iki yıl içinde de yüksek büyüme rakamlarına ulaşacağını savundu. Maliye Bakanı, iş dünyasının vergi indirimleiryle ilgili taleplerine, "Malî imkanların ve bütçenin uygun olması halinde sektörel bazda büyümeyi sınırlayan vergilerde indirime gidilebilir." cevabını verdi.

Şişmek, Yunanistan'da ortaya çıkan mali krize atıfta bulunarak, "Şimdi de çok farklı boyutu ile krizi yaşıyoruz. Yeni dönemde devletlerin borcunu ödeyip ödemeyeceği ile devlet borç ödeme krizine giden bir sürecin içindeyiz." ifadelerini kullandı. 'En büyük problem' olarak nitelediği işsizlikle ilgili de şunları söyledi:

"Güney Afrika ve İspanya'da işsizlik 19,5, Belçika'da ise 12,1 oldu. Bu dönemde Türkiye'de de işsizlik bir miktar yükseldi. Özellikle kriz öncesi dikkate alındığında bu oranda 2,7 puanlık bir artış oldu. Birçok ülkeye göre oranın az olmasına rağmen işsizlik problemi Türkiye için önemli bir mesele. Dünya ekonomisindeki toparlanmaya rağmen işsizlik önemli bir sorun olmaya devam edecek."

Verilere göre Türkiye'nin 2010 yılında önemli bir toparlanma sürecine gireceğini, 2011 ve 2012 yılı için ise daha büyük bir büyümenin öngörüldüğünü, küresel krize rağmen Türkiye'ye güvenin devam ettiğini ifade eden Şimşek, "Bizim dönemimizdeki en önemli kazanç güven ve istikrardır. Birçok konuda verdiğimiz tepkide bunu ön planda tutuyoruz. Birçok ülkeye göre bu krizden, mali krizden çıkış stratejisini en erken ortaya koyan ülke Türkiye." değerlendirmesini yaptı.
D
14 yıl
**Toyota Verso,Mitsubishi Lancer,Citroen C4 Dizel** arasında seçim
Herkese merhabalar,
Yeni bir araç alma aşamasında bir çok test sürüşü yaptım.Fakat henüz marka ve modelde karar kılamadım.Fiyat aralığım 30-40 bin 2.elde olabilir..Baktığım modeller chevrolet cruze,skoda octavia,Mitsubishi lancer,Ford fokus,Toyota verso,Mazda 3 ve en son olarak citroen c4 1.6 dizel dir. Bunlardan yakıt tasarrufu bakımından elediklerim mazda3 ve cruze. Fiyat aralığıma uymaması ve kalite-performans ederi bakımından octavia'yıda eledim fakat test sürüşünde 122bg motor ve dsg şanzıman gibi özellikleriyle aklımdan silinmeyecek bir model olarak kaldı.Ford fokus için km yaptıkça ortaya çıkan ses problemleri ön konsol ve yürüyenlerden şikayetleri okudum.Bu durumda geriye kalan 3 araç verso,lancer ve c4 arasından tercihde bana yardımcı olmanızı istiyorum.Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
D
14 yıl
LANCER 1.5 lerde güç artışı sağlanabiliyor mu?
Lancer 1.5 motorlarda hava filtresi , egzos yada yazılım gibi eklentiler uygulayarak belirli performans artışı elde edenler varmı?Uygulama yaptıran arkadaşlar buradan bizlere yardımcı olurlarsa sevinirim.Lancer araç almayı planlıyorum fakat motor performansı düşük geliyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.