Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Playstation, OLED Nintendo Switch satışlarını yakından takip edecek

M memoli05 Konu Sahibi
2 ay (143 mesaj)

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan OLED Nintendo Switch, önceki nesile göre büyük bir artış sunmuyor. OLED ve daha büyük ekran, yeni renk seçeneği ve güncellenmiş standı dışında OLED Switch, önceki nesile göre bir donanım güncellemesi bulundurmuyor. Ancak Nintendo, OLED Switch’i 50 dolar daha pahalıya satıyor. Nintendo, OLED Switch’ten daha çok kar etmeyeceklerini açıklamasına rağmen, yeni strateji başka firmaların da ilgisini çekmişe benziyor.

Playstation da fiyat artışı görebilirThe Japan Times’ın haberine göre Ace Araştırma Enstitü analisti Hideki Yasuda, Sony’nin Nintendo’nun yeni fiyat stratejisini yakından takip ediyor. Yasuda, OLED Switch’in başarılı olması durumunda, market genelinde konsol fiyatlarında kalıcı bir artış görebileceğimizi düşünüyor.Konsolların, ömürlerinin yarısında donanım güncellemesi ile gelmesi alışık olduğumuz bir durum ancak, Nintendo’nun OLED Switch ile sunduğu donanımsal artışlar, fiyat artışına sebep olabilecek bir durum olmamalı. Sony’nin, konsollarını güncellemesi de alışılmış bir durum, ancak genelde Playstation tarafında, büyük bir donanım artışı olmadan(PS4 Pro gibi)  fiyat artışı görmüyoruz. Habere göre, Nintendo’nun başarılı olması durumunda, PS5’in sonraki sürümleri daha yüksek bir fiyata sahip olabilir.Sony’nin daha önce, PS5’i 2022’de 6nm işlemci ile güncelleyeceği iddiaları çıkmıştı, performans anlamında pek bir artış sağlamayacak yeni PS5 modeli, daha yüksek bir fiyat ile çıkış yapabilir. PS5, inanılmaz bir başarıya ulaştı ve hala PS5, stoklarda bulunamıyor. Fiyat artışı, satışları etkilese de çoğu müşteri yine de PS5 alacaktır. OLED Switch, konsol marketinde kalıcı bir fiyat artışına sahip olması üzücü olacaktır. Sony ve Xbox’ın konsollardan kar etmediğini biliyoruz, OLED Switch ile birlikte, biraz da olsun kar etmek isteyebilirler. Umarız, yakın zamanda konsollarda performans artışı olmadan fiyat artışı görmeyiz.
Kaynak:https://comicbook.com/gaming/news/playstation-nintendo-switch-oled-sales-ps5-model/

 Haberi Portalda Gör


B BekirHan
2 ay (3289 mesaj)
Takip etmey devam etsin. PSP gibi bir cihazı gözden çıkarmadan önce düşünecekti.Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheNewAtilla
2 ay (8268 mesaj)
700 dolar yapsan da ps fanı alır ancak bunlar azınlık. Asıl kitle ucuza nasıl oyun oynarım derdinde olanlar< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


M mahsur kalan adam
2 ay (3075 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Takip etmey devam etsin. PSP gibi bir cihazı gözden çıkarmadan önce düşünecekti.
el konsolunu değil zamları takip edeceklermiş
D DH Misafiri
2 ay (75706 mesaj)
*Sony gibisi yok.. super charged 1TB SSD, 4K destekli Next gen konsolu 399 dolara satıyor, fiyat performans rekoru resmen...
*Steam deck 529-649 dolar fahiş fiyat, düşük depolama, old gen 720p....
*Nintendo Switch old gen 640p 720p, düzgün yenilik yok zam var. Şaka gibi..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.