Örnek olayda; Annenin 3 yaşındaki çocuğu balkondan düşüp ölüyor. Anne de "Bilinçli Taksirle" cezalandırılması istemiyle yargılanıyor. Ama hakim "Ceza Verilmesine Yer Olmadığı" Kararı veriyor.
Biraz şu cem garipoğlu şeysinede benziyor.Onda tarikat ayin işleri vs denmişti intihar olayı firari vs.
Şimdi bir durup düşünmek lazım.
Bir insan bir adam bir kadını ayrıldı vs diye yakıp varile koyup üstüne neden beton döker.Bu normal bir şey mi.
Düşünüyorum.Ofisin işin var ayrıldın gidersin.Kadın açısından açıklanmayan birşey mi var.
Kıskançlık olayı mı benimsin vs gibi.
Yada kadın bir şantaj filan mı etme girişiminde bulundu.
Genel olarak bakarsak neden Türkiye'de manşet edinmiş sarsıcı olaylar şeffaf şekilde kamuya açık değil.
Bu olayda bir haltlar var hatta çoğunda var ama net açıklanmıyor.Şu birinin kızı kaybolmuştu rabia mıydı neydi o olayda belirsiz ne var bu olayların altında.
Buradan bakınca b*kun ötesinde bir hukuk sisteminizin olduğu aşikar.Siz bile güvende değilsiniz.Bunu bilesiniz.
Şantaja dahil olan 3 kişi davaya dahil edilmemiş (Tecavüz vakasında dahil edilmesi zaten otomatikman gerçekleşir)
Arkadaşlar kolpa şeyler yazarken tutarlı olun bari. Biri akpli kollayacağım diye adamın cinayetini haklı kılıyor. Bir kere onurunuzu elden bırakmayın. Siyasetle alakası yok konunun. Bu işin mhplisi, chplisi falan yok.
hocam bunlar her şeye tuzla tuzlukla koşmaktan başka bişi bilmezler, tivittır oadalarında sayıklayanların safsatalarına inanıp bir de katile empati kurdurtmaya çalışıyorlar. gencecik bir can gitmiş hem de canavarca hislerle katledilmiş bunlar katilinin empatisine derdine düşmüşler. 1000000000 kere ağırlaştırılmış müebbet yese ölen kızın ailesinin ciğeri soğumaz giden can geri gelmez.
Hocam, ben empatiye okeyim. Her iki tarafında savunmaya ihtiyacı vardır. (Kızın malesefki yok tabi) Erkek tarafında sunulan savunmalarda en ufak delil bulunmamış diyor yukardaki yazıda. Detaylıca yazılmış herşey. Israrla bunu varmış gibi lanse edip, adamı haklı çıkarmaları tamamen siyasi durum bence.
Annenin 3 yaşındaki çocuğu balkondan düşüp ölüyor.
Anne de "Bilinçli Taksirle" cezalandırılması istemiyle yargılanıyor.
Ama hakim "Ceza Verilmesine Yer Olmadığı" Kararı veriyor.
Şimdi bu acılı anayı cezalandırmak hak olur mu?
Bu mesajda bahsedilenler: @oktayakgoz