Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
81
Cevap
2981
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: PC EA STAR WARS BATTLEFRONT 19,47 (5. sayfa)

O Ormanci
6 yıl (3553 mesaj)
Ufak hort yapacağım ama... 20 TL'ye alacağını düşünenler sevinmesin.

Tüketici hakkını da vs.'yi de yanlış yorumlamışsınız. İnşallah alamazsınız
Kanundaki tüketici hakkı, örneğin reyonda 100 TL denilen şey, kasada barkodu okutulunca 250 TL çıktı, buna itiraz edip 100 TL ödeyip çıkmanızı sağlıyor. Mağaza itiraz mı etti, hemen fotoğrafla bilmemneyle belgeleyip Tüketici Mahkemesi'ne gidiyorsunuz, olay çözülüyor.

Buradaki durum başka.
Hukukta "sehven" denen birşey vardır. Yani "yanlışlıkla" demek.

Şimdi işletmeci olarak kendinizi onların yerine koyun. Ya da X işletmesi/dükkanı olduğunuzu düşünün. Gönderecek misiniz 100 tane sipariş varsa 100 tane oyunu?
Tüketici hakkı varsa, insanların yanlışlık yapma hakkı da var.

Ayrıca neticede bir mağduriyet söz konusu değil. Adam "yanlışlık var" diyor ve ödediğiniz parayı da iade ediyor. Dolandırıcılıktan falan bahsedilmiş, gülüyorum sadece

Siz davalarınızı açın bekleyin, adamlar da karşı dava veya savunma ile çok rahat bir şekilde işi "mantık" boyutunda açıklayabilir ve dosyayı düşürebilirler.

Yapmaya çalıştığınız şeyin hukuktaki karşılığı "Haksız Kazanç Sağlamaya Çalışmak"tır, onu da hatırlatayım.

Ha, kimsenin mecburiyeti olmamasına rağmen, atıyorum Amazon vs. gibi firmalar böyle ufak "jest"ler yapabilir, işi reklam olarak kullanmayı tercih edebilirler. Ancak dediğim gibi, mecburiyeti yok işin. Kaldı ki satış sözleşmesine de yazmışlar, siz sipariş ederek zaten kabul etmiş oluyorsunuz.

Telefonu suratlarına kapamak falan da çocukça hareketlerden başka bişey değil. Boşa kürek çekiyorsunuz.
M Mbiwa
6 yıl (700 mesaj)
Arkadaşlar oyun steamda 5 tl burda 200 tl ye satılıyor farkmı var arada konu ney neden boyle fark var benim steamdan aldıgım farklımıDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.