planlama erişim direk abonelik karıştırmadan yapıyor diyorum vergi mükellefi olan bir kişi filan lazım değil gideceksin turk telekom planlama erişime dilekçe vereceksiniz. bende kurumsal vergi numarası vs vermedim. fiberi planlama erişim ile konuşmak daha mantıklı fiyatlar onlar veriyorlar. < Resime gitmek için tıklayın > |
Bende Açık Kapı üzerinden başvuru yaptım gelen cevap aşağıda yazıyor.Bundan sonra süreç nasıl işler acaba ? tarafıma telefonla vb. dönüş olmadı bende müdürlüğe vs. gitmedim. yakın bölgemde fiber kullananlar olduğunu bizimde apartman olarak istediğimizi gerekirse ücretli şekilde çektirmek istediğimizi belirttim. Sayın İLKER ÖZER; Açık Kapı Bürosu' na 16.01.2024 tarihinde yapmış olduğunuz 8469274 no' lu başvuru sonuçlanmıştır. Açık Kapı Şube Müdürlüğü'ne yapmış olduğunuz müracaat neticesinde; ISPARTA TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN "İlker Özer adlı vatandaşımızın belirttiği xxxxx adresi için Proje hazırlanacak olup onaylanması halinde ivedilikle uygulanacaktır, proje nihai onay yetkisi müdürlüğümüz uhdesinde olmadığı ve bütçeye bağlı olduğu için süre öngörüsünde bulunulamamaktadır." şeklinde cevap verilmiştir. Açık Kapı Bürosu' na başvurduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. |
ısparta il müdürünü tanıyorum desem inanır mısınız ? cep telefonu numarası bile var |
İnanırım hocam hatta bu konuda bize faydası olacaksa daha hi mutlu olurum :) İşin özü bizim 2 kuzen Telekom’a taşeron bi şirket üzerinden giril yaptı. Birisi evlere kadar fiberi getiriyor diğeri dairelere kadar fiber çekiyor. Benim bulunduğum mevki ise merkeze 8 km uzaklıkta bir Kasaba lakin kasabanın girişindeki apartmanlara Telekom fiber getirdi.Biz yaklaşım 500-600 metre yukarıda Max 36 mbit vdsl kullanmak zorunda kalıyoruz.Hal böyle olunca bende fiber olan yerden link attım 1 gbit kullanıyorum.Ama havalar kötü olunca kesiliyor 😊 2023 yılı için bizim bölgeye proje çizilmiş ödenek hazırlanmış bunu yapan adamda 2023 sonunda emekli olunca bizim iş rafa kalkmıştı bende 2024 yılında şansımı tekrar denemek istedim. |
önceden afyon planlama erişim müdürü idi şimdi sizin il'de görev yapıyor yardımcı olur mu bilmiyorum. |
Şansımızı denemekten zarar çıkmaz sanırım |
Bu yanıtı açık kapı konusuna atabilir misiniz? https://forum.donanimhaber.com/acik-kapi-port-ve-altyapi-taleplerinizi-iletebiliyorsunuz--140709091-5 |
Arkadaşlar belirlenen ücreti yatırdım ve protokolü imzaladım hatta peşinen fiber bağlantı ön başvurusu bile yaptırdılar işim yürüsün diye karşı çıkmadım. Şimdi kaç günde eve gelir bu bağlantı ortalama olarak? |
İş programına alınıp en kısa sürede imalat aşamasına geçiyorlar. Ne kadara anlaştınız? İşlemler yapılırken fotoğraf çekip buraya ekleyebilir misiniz? |
Fiberde olsa upload yerlerde çok garip |
Hocam ne kadar tuttu ? Pazarlık falan yaptınız mı ? |
Pazarlık yapmadım 15k civarı bir ücret çıktı hala bir gelişme yok. İnşaat başlayınca evde olduğum zamanlar aşamaları çekip foruma koyarım bakalım ne zaman bir gelişme olacak 1 ayı bulacak neredeyse tık yok. |
Mesafe neydi acaba? Kazı vs. gerekiyor mu? |
Vallahi bilgim yok ama illa ki kazı gerekecek bence. Yani aşağı yukarı 180-220mt arası kazılır diye düşünüyorum. Benim + kısmım mahalleyi ortadan ikiye ayıran cadde üzerinde oturuyor olmam olabilir. Sağımda solumda ve üstümde fiber var. İlla ki bana gelecekti diye düşünüyorum belki ona göre fiyat çıkmıştır. Ancak son sorduğumda bölgemde fiber dönüşümü beklemiyor denmişti. |
Ben de köyde oturuyorum ve 8 mbps hızı bile zar zor alıyorum. Sık sık da kablo hırsızlığı yaşanıyo zaten aylarca internetin gelmediği zamanlar oldu. Konuda fiber çektirmeyi deneyip başarılı olan arkadaşlardan gaza geldim. İmkansızı deniyim diyorum. 3 km mesafe var olmayacak gibi ama bugün itibariyle btk, cimer, açık kapı, ombudsman gibi yerlerden kayıt oluşturdum bakalım. < Resime gitmek için tıklayın > |
500 metreye 39000 TL fiyat biçtiler size ne yaparlar bilmiyorum hocam. |
Kurumsal altyapı talebimin üstünden 1 ay geçti hiçbir bilgi verilmedi, arada bir mail attım ama ona da dönüş yapılmadı dün en son epey mail ve telefon yağmuruna tuttuktan sonra geri dönüş yapıldı ve proje çizilmiş onaya gönderilmiş henüz onay gelmemiş. Bekliyoruz bakalım ancak benim durumum burada anlatılanlardan biraz farklı olduğu için acaba daha uzun sürebilir mi diye endişelenmiyor değilim çünkü Türk Telekom bana sabit fiyat veriyoruz, uzaklığa ve yapılan çalışmaya göre fiyat değişmiyor dendi. Normalde 100 metre ötemde bir menhol var, kabin ise 150 metre uzağımda ancak bu kabin doluymuş o yüzden yeni bir şebeke kurulması gerekiyor denmişti diğer konularda anlatmıştım. Bana sabit fiyat 40 bin TL dendi ve 12 aya bölünüyormuş bu ödeme ve ödeme altyapı yapıldıktan sonra başlıyor şimdiye kadar herhangi bir ödeme yapmadım. Bu taleplerde 4 ay içinde yapılması zorunlu demişti planlama ama 1 ayı geçti bile bakalım ne olacak. |
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @vnegras