N

Yüzbaşı
25 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
85 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
6 ay
Vodafone Sınırsız Paket İçin Hangi Tarifeye Geçilmeli ?
Evet arkadaşlar başlıktanta gördüğünüz üzere sınırsız mobil internet lazım.Bir arkadaşın Vodafone hattını modeme takıp kullanıyorum uzun süredir hızları beni gayet tatmin etti lakin artık geri vermem gerekiyor.

Sizce hangi tarifeye geçip sınırsız paketi beklemeliyim?

Ayrıca bu paketin gelmesi için önereceğiniz veya deneyimlediğiniz formüller var mı ?

Not:Redbox kullanmak istemiyorum dostlar 15 Mbit benim için yeterli değil malesef

Teşekkür ederim şimdiden
N
geçen yıl
Superbox B618 Anten Önerisi
Evet arkadaşlar cihazımın çekim gücü güzel ama upload konusunda sıkıntılar yaşıyorum şu aralar.
Cihazı yüksek yere konumlandırsamda bulunduğumuz yer Suriye olunca sağlıklı sonuç alamadım o yüzden anten önerisine ihtiyacım var.

Antenin 2600 MHz bandını desteklemesi şart diğer bandlarda verim alamıyorum malesef sinyal çekimini ve hız testini aşağıya bırakıyorum < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
N
geçen yıl
Millenicom TT Fiber Üzerinden Kullananlar ?
Merhaba arkadaşlar yeni taşınacağım evde daireye kadar TT Fiber var bende 100 mbps palet için niyetlendim lakin aklımda bazı sorular var kullanan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum?

1- Elimizde fiber sonlandırıcı ve modem olsa dahi modem alıyormuyuz?

2- Ping durumları nasıl

3-Günün belirli saatlerinde hızda ve pingde dalgalanma oluyor mu ?
N
geçen yıl
Türk Telekom Fiber Altyapısı Üzerinden İSS Seçimi
Evet dostlar başlıkta olduğu gibi yeni taşınacağım binada sadece Türk Telekom Fiber altyapısı bulunuyor.Amacım öncelik olarak taahhütsüz ve 35 mbps ve üstü hızlar için iss firması arıyorum 2 ay sonra yeni evime geçiyorum.

Önerilerinize açığım
N
4 yıl
HTTP Sitelere giremiyorum
Merhaba dostlar bugün evime geldiğimde resimdeki gibi bir sorunla karşılaştım.Ne telefondan nede pcden erişim sağlayamıyorum https siteler sorunsuz açılıyor ama http sitelerde bu uyarı veriyor başına gelen oldumu acaba ?

Denenen yöntemler : Telekom yandex ve google dnslerini denedim sonuç olumsuz< Resime gitmek için tıklayın >
N
5 yıl
Türk Telekom VDSL Port Sıkıntısı
Merhaba dostlar yaklaşık 2 yıldır telekomdan vdsl2 internet icin uğraşıyorum ama bi türlü sonuca ulaşamadım.Gerekli tüm yerlere şikayet ettim btk bimer sikayetvar gibi yerlere ama bi sonuç alamadım.Bulundugum bölgede fiber altyapı var ama ne zaman sorsam bos port yok diyorlar bana.Ve işin garip tarafı bulundugum bölgede vdsl2 internet kullanan hiç kimse yok.

Özetlemek gerekirse indoor yani direk santralden alıyorum interneti.Santralle aramda yaklaşık 250 metre var.Kablo yer altından gelip benim evimin önüne direğe çıkıyor oradanda dağıtımı yapılıyor
Son çare olarak müşteri hizmetleri yoluyla telekoma mail attik ve gelen cevap aşağıda;

Merhaba İlker Bey ,

Ekiplerden gelen mail aşağıdaki gibidir.

Ekiplerimiz 8802180954 hizmet numaralı devre ile ilgili, 04.01.2016 tarihinde aynı talepte bulunmuş olup, o tarihten bugüne kadar ilgili lokasyonda VDSL port verilebilecek
yatırım yapılmamıştır. Santralin yapısı gereği VDSL kart tanımlanamamaktadır. Müşterinin çalıştığı santral sahasında VDSL port tahsisi yapılamamaktadır. Bilgisi tarafımıza iletilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

Sizce bu konuda ne yapılabilir dostlar ?
N
6 yıl
Tutarmı sizce ?
Cevapları bekliyorum
< Resime gitmek için tıklayın >
N
6 yıl
Sizce bu kişi dolandırıcımıdır ?
https://www.facebook.com/haci.kaya.5243?fref=photo

adresi bu dostlar yaklaşık 1 haftadır konuşuyorum 800 lira vip grup dedi inanmadım açıkçası pazarlık falan derken 600 e kadar indi fiyat ama inanmıyorum siz ne dersiniz
N
6 yıl
Mikrotik 2 Hattı Birleştirme.
Merhaba arkadaşlar elimde bir adet rb951g-2hnd cihazım var.
ve 2 adet 16 mbps internet var.

Bunları hatları birleştirip 16*16=32 mbps internet kullanmak istiyorum.

İnternette araştırdığım kadarıyla bu yöntem pcc load balancing diye geçiyor biraz deneme yaptım ama başaramadım.

1. modem 192.168.10.x
2.modem 192.168.0.x

ve Local olarak 192.168.2.x gibi kullanmak istiyorum.

Halihazırda şu an tek hat ile hotspot olarak kullanmaktayım ama akşam saatlerinde yoğunluktan dolayı yetersiz gelmeye başladı cevaplarınızı bekliyorum.

şimdiden teşekkürler
N
6 yıl
Doping İnternet Macerası
Merhaba arkadaşlar cümleten iyi akşamlar diliyorum öncelikle

Konuyu açmamın sebebi malum Türkiyedeki gerek internet hızları olsun gerek AKN ( Adil Kullanım Kotası ) olsun bu konularda neler yapabiliriz sizlere biraz bilgi vermek sizlerdende bilgi almak amacıyla konuyu açıyorum.

Başlıktanda görüldüğü üzere Doping İnternet kullanıyorum.Doping ile maceram 2013 Ağustos ayında başladı.Bu süre zarfı içerisinde sizlere başımdan geçen olayları ve memnuniyetimi anlatmaya çalışacağım.

Alt kattaki dayımla yaklaşık 1-2 sene internet kullandık zamanında ama malum akn uygulaması yüzünden ayın 10 undan itibaren 3 mbit olarak kullanıyorduk.
MTU ve bazı yollarla bu kota aşılsada ortak kullanaılan bir internet olunca elden bişey gelmiyordu malesef.

Herneyse kendime ait internet almak için araştırmaya başladım.Sabahtan akşama kadar işte olduğum için öyle çok yüksek fiyatlı istemiyordum tabikide en son doping internete baktım 12 ay taahhüt yalın olarak 60 tl fiyat çıkardılar bana fiyat yüksek gibi görünsede almaya karar vermiştim.İlk iş olarak müşteri hizmetlerini arayıp işlemleri başlattım.gerekli evrakları adresime yollayacalarını söylediler.

Aradan bir hafta geçtikten sonra aras kargo ile evraklar elime ulaştı tahhütnameyi gördüğümde taahhüt süresinin 24 ay olduğunu farkettim.Kargo elemanından 10 dk bi çay içelim diye yanımda tutarken aradım müşteri hizmetlerini ve olayı izah ettim bi yanlışlık olabileceğini ve 24 ay ibaresini silip yerine 12 ay yazıp kimlik fotokopisi ile göndermemi istediler. Bende dediklerini yapıp kargo görevlisine verdim evrakları aradan 5 gün geçtikten sonra öğle saatlerinde telekom ekipleri arayıp müsait olup olmadığı sordular bendde iş yerimde olduğum için binaya kadar kabloyu çekmelerini söyleyip gerisini kendim halledeceğimi söyledim ve aynen yapmışlar akşam eve gittiğimde binama gelen telefon kablosununun ucuna ek yapıp evime kadar çektim kabloyu ve modem kurulumunu yaptım.

İlk aldığım değerler 9 mbit civarı ulaşılabilir maksimum hiz ise 12 mbit civarı idi. Dayımgilin eve inip onun hat değerlerini kontroll ettim hatta 16 mbit tanımlanmıştı hernese müşteri hizmetlerini aradım durumu kendilerine izah ettim işe giren eleman sanırım yeni girmiş oalcakki pek birşeyden anlamıyordu daha yetkili birisine bağlamasını istedim ve kabul ettim.Herneyse gerekli konuşmayı yapıp port değişim talebi oluşturdum ve 2 gün içerisinde işlemin tamamlanacağı sözünü aldıktan sonra beklemeye koyuldum.2. günün öğle saatlerinde telekom ekibinden telefon geldi biraz sinirli bi sesle port değişiminin gerekli olmadığını ve hattımın bu kadar desteklediğini söylediler bende aynı şekilde dayımın internetinin 16 mbit desteklediğini ve eğer sorunum çözülmezse 2 güne bir evime kadar geleceklerini söyledim ve bı hışımla telefonu yüzüme kapattı

Akşam eve geldiğim zaman hat değerlerim şu şekilde idi :

Adsl hızı 8192 799
max hız 23000 1158

değerler kendine gelmişti tekrar müşteri hizmetlerini arayıp port değişiminin tamamlandığını ve hız güncellemesi yaptırmak istedim kimlik bilgileri vs muhabbetinin ardından hattım 16 mbite sabitlendi ve o günden bu güne kadar sorunsuz bir şekilde kullandım ve hala kullanıyorum

Şİmdi Doping İnternetin artılarından ve eksilerinden biraz bahsetmek istiyorum size ;

Faturam taahütnamede neyse o geldi şimdiye kadar
Fatura ekini aşağıya resim oalrak ekledim isteyen arakdaşalr bakabilirler

İlk ay 79 tl geldi bu faturaya damga vergisi hat bağlama aktivasyon ücreti gibi bedelelleri yansıtmışlar.
Müşteri hizmetlerini aradığımda 24 aylık taahhütte bu vergilerin alınmadığını bilgisinide aldım .Buraya Not düşelim.

Daha sonraki fatular standart olarak 60 TL gelmeye başladı

Son 3 ayda resimdede görüldüğü gibi 39.99 olarak ödüyorum. Bunu şöyle yaptım ;

Müşteri hizmetlerini arayıp faturamın yüksek geldiğini ve biraz indirim yapmalarını talep ettim çıkan eleman böyle birşeyin mümkün olmayacağını izah etti bende hattımı kapatıyorum o zaman cayma bedelini söyleyin dedim 2 gün gün içerisinde dönüş yapılacak dedikten sonra telefonu kapattım.

2 Gün sonunda Tam emin değilim değilim her sorunumu çözen bir arkadaş arıyordu ( Sesinden tanıdım :) ) bana hattı iptal etmememi ve 3 ay 39.99 olarak kullanabileceğimi ve bu süre zarfından sonra tekrar arayarak bu indirimden yararlanabiledeğimi söyledi açıkçası pek inanmasamda kabul ettim faturayı beklemeye başladım

Faturalardan görüldüğü üzere 39.99 olarak ödüyorum şu an

2. bi sevdiğim yönünü bahsetmek istiyorum şimdide.

Malum bana göre en büyük sıkıntımız Adil Kullanım Kotası ve be bu kotaya sadece 1 defa yakalandım şimdiye kadar tabi bu konudada müşteri hizmetlerini aradım gelelim o konuşmaya .

Müşteri hizmetlerini aradığımda gene benim adamım çıkmıştı Sorunu izah edip bişeyler yapamazmıyız diye sordum oda bu uygulamanın BTK tarafından konulduğunu ve birşey yapamayacağını dile getirdi her neyse sıkı bi sohbetteb sonra İlker Bey bazı müşterilemize ayrıcalık sağlayabiliyoruz bu sadece müşteri memnuniyeti açısından dedi üstü kapalı oalrak torpil yapacağını söyledi sanırım bende teşekkür edip kapattım telefonu

O gün bugündür kotaya takılmıyorum aylık kullanım bilgilerini aşağıda paylaşıyorum sizede .

Ve tavsiye konusuna gelelim arkadaşlar. Forumda bir çok arkadaşımızın söylediği genel şey altyapı sorunu herkes aldığı düşük hızdan şikayetçi bu konuda size şunları söylemek istiyorum.

1- Eğer yeni bir internet alıyorsanız etrafınızdaki komşunuzdan rica edip modemin hat değerlerine bakarak bölgenizdeki altyapı hızı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
2- Diyelim altyapı iyi ve eve internet bağlattınız ama değerleriniz kötü ise hemen müşteri hizmetlerini aramak yerine bina içi tesisatı gözden geçirin.
3-Bina içi tesisatta sorun yoksa ve değerleriniz hala kötüyse müşteri hizmetlerini arayın ve sorununuzu dile getirin mümkünse port değişimi talep edin.

Sorununuz büyük ihtimal çözülecektir. Ama burası Türkiye süprizlere her zaman açık olmak lazım

Son olarak aşağıya hat değerlerimi ve hız testi koyuyorum koyuyorum arkadaşlar.
Not : ilk başlarda 23 mbit max hız varken şimdi 19 mbit civarı oda bina içi tesisattan kaynaklanıyor yakın zamanda el atıp konuyu güncellerim.
Ufak bir tüyo vereyim sizlere Kötü hatlarda bile verimli intenet kullanak için ben airties modem tavsiye ediyorum resimde görüleceği üzere snr 9 iken aldığım değerler ve hız tesi aşağıda

Sormak istediğiniz birşey olursa buyrun bekliyorum

Herkse iyi aakşamlar iyi forumlar
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.