Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
OnePlus OxygenOs 10 İncelemesi - MÜKEMMEL YAZILIM!

Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
DonanımHaber de yazmak zorunda kaldığım bir yazı çok yerde yazdım bir daha yazmak istemiyorum. Kaynakçalarda verildi kör cahil itirazlara karşı.

Arkadaşlar uzun uzadıya yazmaktan sıkıldığım cahillere anlatmaktan bıktığım bir konuda yazıyorum. Aksini iddia eden varsa buyrun şu şöyle desin. Bizde bilmediğimizi öğrenelim.
Kişi: ONEPLUS ANDROID DÜNYASININ EN EFSANEVİ MARKASIDIR MÜKEMMELDİR HER KONUDA ÖNCÜDÜR YAZILIMINDA HER ŞEY VARDIR. GÜNCELLEMELERİ ÖZELLİKLE DOLAR, HİÇBİR EKSİĞİ YOKTUR. ASLA BUG OLMAZ ASLA KASMAZ.

Sony ve Çinli markalarda(Xiaomi Meizu vb.) 6-7 senedir Ekran kaydedici özelliği varken, OnePlus a geçen senenin ortalarında geldi sanırım sürüm 9.0.15 ile geldi Yani yani birçok markadan 6 sene sonra. Ha şimdi reddedersiniz Resmi kaynağıda koyayım. İlk Oneplus 7 ailesiyle geldi.
KAYNAK:https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-15-ota-for-the-oneplus-6t-and-oxygenos-9-0-7-ota-for-the-oneplus-6.1067111/
Oneplus ta senelerdir arama ses kaydetme özelliği yok. Android 10 la beraber 3.parti uygulamalar tamamiyle engellendi. Yalnızca OEM üretici yani mark üretici cihaza koyarsa Google izin veriyor. jOnePlus Tools ile bir nebze normal Native android uygulamasına erişip zar zor yapabiliyoruz oda düzgün çalışmıyor. Kendi Arama Ses Kaydetme yok.
Kendi müzik playerı bile yok. google play müzik kullanıyorsun ve çoğu markanın o özellikli müzik çalarlarından eksik.
Kendi video uygulaması bile yok. Video yönetimi çok çok zayıf. Yazmak istense şunun için bile 5-6 farklı özellik yazılır. UYGULAMA BAŞTAN YOK
Kendi albüm galeri uygulaması var. Oda saf androiddekinden farksız doğru düzgün bir şey değil.
Kendine özgü bir navigasyon sistemi yok, utouch mback gibi sistemler var mesela Örneğin Meizu da
Tek sanal tuşta amiral gemilerinde Basınç algılama merkezi vardır. Normal tuşlu telefon gibi basarsan ana menüye döner, normal dokunursan geri gider sağ aşağı ve sol aşağıdan yukarı kaydırırsan görev yöneticisi açılır. tuşun sağına ve soluna kaydırırsan sağdaki ve soldaki uygulamalara direk geçer bekletirsen tüm uygulamaları ön izleme gösterir. YOK KISACASI
Ana menüde ekranın sağından ve soldan kaydırınca hızlı geçiş sistemi açılır. YOK
birçok markada çentik tarafında ekran ışıklandırma özelliği var.
yine kenar ışıkları var.
Splash(Sıçratma) modu yok mesela Huawei/Honor cihazlarda var.
BİRÇOK markada AOD var. Oneplus ta yok senelerdir insanları ortam ekranı ile kandırıyor. Millet ortam ekranını AOD sanıyor 5 dakika sonra sönüyor. ALWAYS ON DİSPLAY YOK.
Kişiselleştirme sıfıra yakın tamamiyle Native Android,
Tema Mağazası yok.
Balon bildirim sistemi yok.
Kilit ekranı için bir müzik skini tasarlanmamış.
İkinci(Gizli) alan gibi sistemler yok.(Misafir modu var)
Çift uygulama sistemi güzel çalışıyor.
Smarttouch gibi bir uygulama yok.
7T kullanıyorum Ekranı kaldırınca uyandırma özelliği yok Ortam ekranını uyandırıyor sadece kilit ekranına geçmiyor.(6T de vardı sanki emin değilim bug vs olabilir.)
Verileri belleğe yedekleme özelliği yok.(Tüm her şeyi, bu sayede uygulama ve uygulama verilerinide alıp aynı titanium backup gibi her şeyi kurtarabiliyorsunuz.)
Ekran arızalandığında dosyaları aktarma yöntemi yok.(Kilitli ekran)
Kendi Güvenlik uygulaması yok.
Klavye için Parola koruma sistemi yok.(Bankacılık uygulamalarında takibi engellemek için otomatik olarak kendi klavyesine geçer.)
Uygulamaları sallayınca hepsinin hizalanması gibi özellikler yok.
Ekran görüntüsü almada uzun görüntüde hizalama veya direk düzenlemeye yok ekran görüntüsünün üzerine gidip düzenle diyeceksin vs.vs.
Ekran göz takibi yok.(Sony ve samsung cihazlarda 2013-2014 den beri var).
Sen nasıl yatarsan yüz hizana göre ekranda seni takip eder.
Müzikle arası iyi olan firmalar gibi özel veya özelleştirilmiş codecler yok dsd gibi
Burada yazılanların çoğunu meizuya göre yazdım. diğer tüm markalar elimde olsaydı liste uzun uzadıya kabaracaktı. Kısacası OnePlus yazılım anlamında teknolojiye getirdiği hiçbir yenilik yok.
Dersen ki OnePlus müthiş hiç kasmaz asla donmaz vs vs ben apple da dahil hiç teklemeyen marka görmedim. Oneplus ta EN AZ ama EN AZ ortalama bir android üreticisi kadar bu sorunlar var. İnsanlar Giriş seviyesi androidden Amiral gemisine geçince kerameti markaya buluyor markadan biliyor.
Bug vs hatalamaya gelirsek her güncellemeyle hata gider ve hata gelir. Baya da fazladır. Öyle dediğiniz gibi kusursuz vs de değildir.
10.3.3
Fixed the issue with a black screen randomly appearing while playing games
10.3.0
fixed the automatic reboot issue
Fixed the issue with lock screen appearing even after unlocking the device with the password
Fixed the issue with Navigation bar after upgrade
Fixed the Digital wellbeing option missing in the settings
Fixed the issue of Wifi connection to 5Ghz networks
9.0.17
Fixed the crash issue with Screen Recorder
Re-activated the calling function after the network has been reset.
9.0.16
Fixed an issue with apps failing to respond
Fixed an issue to unlock apps successfully using fingerprint when the screen recorder is turned on
General bug fixes and stability improvements
9.0.13
General bug fixes and system improvements
9.0.12
General bug fixes and system improvement
Bunları da yine resmi kaynağından bakarak onaylayabilirsiniz.https://forums.oneplus.com/search/483172623/?q=OnePlus+6%2F6T+OTA&o=date&c[title_only]=1
Buyrun siz söyleyin OnePlus ın müthiş yazılımını ve o müthiş yazılımın Android dünyasına getirdikleri yenilikleri Büyük ihtimalle susacaksınız. Çünkü YOK!
OnePlus donanıma para verdiğiniz güncelleme derdinizin olmadığı bir marka daha fazlası değil. Kamerası 7T ailesiyle düzeldi 7 ve önceside fiyatına göre yarışamayacak düzeydeydi. Kısacası DONANIM için alın. Güncelleme için alın. YAZILIM dan bir şey beklemeyin. OnePlus alınır mı? ALINIR. Ama ne istediğini biliyorsan alınır. Videoda harici mikrofon desteğinin olmayışını bile unutmuşum yarım saatte aklıma ne geldiyse onu yazdım.

Videoda harici mikrofon desteği YOK.(Meizu da bazen var bazen yok güncellemeden güncellemeye değişiyor. Çin romunda tamamiyle var sanırım.)
Picker gibi kopyalanamayanı kopyalayan indirilemeyeni indiren kelime kelime seçmeni sağlayan bir sistem yok.
Hava durumuda animasyon olarak oldukça basit ve Meizunun verdiği çoğu bilgiyi vermiyor. romatizma ağrısı, yüzme tahmini, sürüş tahmini, uçuş gecikmesi, astım tahmini, soğuk algınlığı tahmini vs.
Hesap makinesi OnePlus ta oldukça basitken, Meizu da en başta yüzer ekran kayar ekran olarak küçültülebiliyor.
Daha sonra sol üstten 3 çizgiye tıklarsanız canlı döviz kuru hesaplama yapabiliyor(sallarsanız kuru günceller)
Birim dönüştürebiliyor.(Uzunluk,Alan,Hacim,Kütle tüm ölçüm birimleri var)
Geometrik Alan ve Hacim Hesabını çok güzel bir şekilde yapıyor.
2, 8, 10 ve 16 lık sayı sistemlerini dönüştürebiliyor. :)

Bir hesap makinesinde bile bu kadar fark var
Dosya yöneticiside daha renkli kullanışlı ve gelişmiş örneğin Meizu da yeni bir medya dosyası geldiyse yeni eklenenler diye gözükür. görselleri daha büyüktür. Depolama temizleme çok kolaydır.
Geri dönüşüm kutusu dosya yöneticisinde yok Oneplusta
Masaüstünden dosyalara ftp:// paneli açarak ulaşmanıza izin verir. Oneplusta yok.
Araç kutusu yok
Notlar uygulaması ultra basitken diğerinde gruplama şifreleme gibi özellikler mevcut
Güvenlik uygulaması yok, Meizu da var. En basitinden çoklu silme yapacaksanız çoklu uygulama silmek istiyorsanız. Güvenlik uygulamasıyla istediklerinizi işaretleyerek tek tuşla hepsini silebilirsiniz.

Dosya yöneticisinde Meizu da Toplu seçim(Tümünü seç değil bir klasörün büyük kısmı)
yapacaksanız ilk işaretlediğiniz nesneden sonra boş işaret kutucukları üzerinden yalnızca parmağınızı kaydırarak sıralı seçme yapabilirsiniz. Oneplus ta yok. Aynı şekilde video uygulamasındada oluyor ama oneplusta video uygulaması da yok. Ve olmadığı için birçok özellikte yok.

Android dünyasının yazılım ve özellik olarak en eksik markası OnePlustır. Güncelleme de api, lib kaynak kodlarınız güncellenir ve güvenlik güncellemesi gelir. Özellik diğer android markalarını yıllarca uzaktan seyreder. Hem özellik verip hemde en güncel kalan marka sevseniz de sevmesenizde Sony dir. Sony Amiral gemileridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 23 Mayıs 2020; 15:0:5 >

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Hocam, neden bu kadar karşısınız anlamıyorum şu Oneplus'a.
Oneplus markasını Oneplus One ın henüz consept aşamasındayken takip eden ve almak için davetiye bekleyen birisiydim.
Neden m...
Yoruma Git
Yorumun Devamı CanKartaL84 - 6 ay +4
Kullanmak zorunda değilsin beğenirsin beğenmezsin nedir bu fikirlerini kabul ettirme çabası
Yoruma Git
werberus - 7 ay +3

R Reason
7 ay (1364 mesaj)
Peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W werberus
7 ay (274 mesaj)
Kullanmak zorunda değilsin beğenirsin beğenmezsin nedir bu fikirlerini kabul ettirme çabası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Fikir kabul ettirme çabası? Olan bir şeyi söylemek fikir kabul ettirme çabası mı oluyor? Wolksvagen diye bir araba markası vardır ürünleri bunlardır şunları bulmuşlardır desem fikir kabul ettirme çabası mı oluyor?


İnsanların bağnazca yobazca kör gözle ve fanatiklikle hiçbir özelliğe sahip olmayan bir markayı olmayan özellikleriyle övmesinin yanlış olduğunu söylüyorum. Buyrun diğer markadan öncü özellikleri varsa siz yazın. Editörler bir şişirdi yağladı sonra kandırdıkları insan arkasında tren oldu firmanın

Ben diyorum ki buyrun söyleyin. nereye gitsek oneplus mükemmel vs çok özellikli harika yazılım deniyor? Neyi mükemmel saf androidden farksız olması mı mükemmel? özelliksiz olması işlevselliğin sıfır olması diğer android markalarından 6-7 sene sonra özellik vermesi mi mükemmel? Ben hangi marka olursa olsun olanı söylüyorum. Samsung u ben s4 almayın exynos çipleri dandik ve 4G/LTE desteklemiyor dediğimde millet HTC M7 Xperia Z gibi cihazlar karşısında samsung aldı. O cihazdan 1 sene önce çıkan motorola atrix de bile 4g modem vardı ve 4 te 1 i fiyataydı. 1 sene sonra Türkiye ye 4G geldi ve s4 ler LTE den mahrum kaldı. donanımı ve kasmasınıda söyledim. Şimdi ise sene olmuş 2020 yeni yeni konuşuyoruz. Meizu güncelleme almaz diye söylerim. Xiaomi yi malzeme ve kamera ve ses kalitesinden eleştiririm. Sony yi tasarım ve lojistik sıkıntısından eleştiririm. hiçbir firmanın eksiğini söylememezlik yapmam. Ancak Yazılım konusunda en fakir firmayı en zengini gibi göstermek başka bir şeye gerek yok.


------------------------------------------------------


OxygenOS a yeni gelmesi ihtimali olan özellik geliştiriciler getirmekte zorlanıyormuş :D


Geliştiriciler ayrıca pil %100 şarj edildiğinde sesli uyarı veren bir özellik üzerinde çalışıyorlar.


Aman Ya Rabbi bunu özellikten sayıyormuyduk bu da mı yokmuş :D Bu kaçıncı seviye yokluktur :D

Kaynak:https://forum.donanimhaber.com/oneplus-oxygenos-a-gelecek-bes-yeni-ozelligi-acikladi--143245629
https://www.gizchina.com/2020/05/04/oneplus-ideas-beta-features-heres-the-final-list/
https://www.gsmarena.com/oneplus_announces_the_top_15_most_popular_ideas_beta_run_suggestions-news-42986.php

4 Mayıs 2020

Sene 2020 ama 2011 deki tüm telefonlarda bulunan özellik oneplusta yok. 10 sene geriden yine ve yeniden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 5 Mayıs 2020; 18:18:31 >


Bu mesajda bahsedilenler: @werberus

B barisx3
7 ay (2230 mesaj)
One plus harika ıvır zıvır gereksiz şeyler yok telefon işini yapıyor bikere dönüp reset atmadım bu benim için yeterli performansına değinmiyorum zaten bilen bolir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P paldov
7 ay (3567 mesaj)

U UnicornKnight
7 ay (471 mesaj)
ne anlatıyo bu?
Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Yukarıda ne anlattığım yazıyor? Varsa mantıklı bir cevabınız yazın. Araca bir şey yüklemezsen aynı donanımdaki iki araçta aynı hızda gider. Diğer markalar tam techizat full+full ken ve bagajda doluyken, aynı modelin boş kasasını almaktır Oneplus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
İstediğim cihazı kullanırım hocam :) Varsa cevabın buyur gel söyle şurada yanlışsın de :) diyemezsin çünkü yok Kafanıza kazımışlar oneplus mükemmel diye kör olmuş fanatik gibi geziyorsunuz. DOĞRU eleştiriye açık olun ki firma gelişsin. 7 Pro eğer kamera noktasında yerden yere vurulup eleştirilmeseydi. 7T ve sonraki serilerde hala çöp kullanıyor olup kör gözle övecektiniz. 7T serisiyle çağ atladı kendi içerisinde oneplus

Buyrun söylediğim yanlış bir şey varsa aksini ispat etmeniz çok kolay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @paldov

Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Kamera da yok galeri de yok video player müzik çalar da yok. Aod de yok işlevsel özelliklerde yok. Zaten telefonu alo demek için kullanıyoruz. O donanımı GM9 pronun yazılımıyla birleştirsen yine aynısı olacak zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @barisx3

A AzRocK
7 ay (2419 mesaj)
Kapsamlı bir Galeri ve çok basit de olsa bir video oynatıcı / düzenleyici olmasını isterdim. Samsung’tan geçince açıkcası afalladığım noktalar olmuştu. Telefonda yok yok demiştim ama yazılım anlamında bazı boşlukların olduğu doğru. Ha ufak detaylar eksik yani mesela aodun olmaması benim için sorun değil, ortam ekranı elimi sensörden geçirince gerekli bilgiyi veriyor bana vb. OPlerin güzel yanı ROM desteklerinin geniş olması. Bu şekilde yazılımsal anlamda da tam olmasa da doyurabiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Böyle diyin tamam derim. Fanatik olmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P paldov
7 ay (3567 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: YediGüzelAdam

İstediğim cihazı kullanırım hocam :) Varsa cevabın buyur gel söyle şurada yanlışsın de :) diyemezsin çünkü yok Kafanıza kazımışlar oneplus mükemmel diye kör olmuş fanatik gibi geziyorsunuz. DOĞRU eleştiriye açık olun ki firma gelişsin. 7 Pro eğer kamera noktasında yerden yere vurulup eleştirilmeseydi. 7T ve sonraki serilerde hala çöp kullanıyor olup kör gözle övecektiniz. 7T serisiyle çağ atladı kendi içerisinde oneplus

Buyrun söylediğim yanlış bir şey varsa aksini ispat etmeniz çok kolay
benim kafama kazinan birsey yok. ayrica fanatik falan da degilim. konusma uslubuna dikkat edersen sevinirim.
Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Kullanma yazma hakkını kimden ve nasıl buluyorsunuz. Burada yazılım sisteminin eksikliklerinden bahsetmişim. Diğer markaların %90 temel özelliklerinden bahsetmişim. Ve markalara özel birçok özellik yazılıda değil. Dersiniz ki şurada hatalısın yanlışsın ama o da yok ben kanıtlı delilli konuştum. Bir insan OnePlus ın yazılım sistemini övüyorsa hiçbir şey bilmiyordur android hakkında. Boş teneke. bakın konu açılalı kaç gün oldu. Normalde gördüğü hatayı söyleyen insana etmedik hakaret demedik söz bırakmayan oneplus sayfası. Kanıtıyla deliliyle resmi forumdan linkiyle gelince sus pus kesildi

OnePlus ın gelişmesine yardımcı olan kullanıcı kitlesi bulunduğu durumdan hoşnut olmayan diğer markaları kullanmış görmüş ve o özellikleri arayan kitle. Oturduğu yerden hiçbir şey den habersiz abartan şişiren anlamsızca öven kitle değil. Biz veya diğerleri bahsetmese çoğu kişi AOD ile ortam ekranı farkını bilmiyordu. Volte yeni yeni geliyor cihazlara daha şarj dolunca sesli bildirim bile yok 10 senelik özellik yok. Ekran kaydedicinin 6 sene olmamasının sebebi de dünyadan habersiz kafasını kuma gömmüş kullanıcı kitlesiydi başka bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z ZX10-R
7 ay (3259 mesaj)
Hocam bu bankacılık uygulaması klavye olayı 7t Pro da ne durumda
Yani sıkıntılı bir durum diye algılıyorum
7t Pro alma arifesindeyim
Güvenlik önemli benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: zx636Bu mesajda bahsedilenler: @YediGüzelAdam

Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Hocam bazı android cihazlarda, seçtiğiniz klavyeyi kullanırsınız. Para alışverişi gerektiren yerlerde özellikle Banka uygulamalarında direk olarak kendi işletim sistemi klavyesine geçer başka bir şeye tıkladığınızda yine sisin seçtiğiniz klavyeyi kullanır. Oneplus android in boş kutusu ve böyle bir özellik yok tabiki de. Yüklü miktarda paranız varsa çinli markalar yerine Samsung sony lg gibi markaları veya Apple ı tercih etmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B barisx3
7 ay (2230 mesaj)
Hocam yaş kaç one plus naptı sana anlat rahatla 😁😁 ben hiç bir telefonun orijinal yazılımını kullanmam 3. Parti yazılımlarını kullanırım kişisel bisidir bu ,kamera gcam galeri basit galeri music Pulsar telefon yağ gibi yağ maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y YediGüzelAdam Konu Sahibi
7 ay (3302 mesaj)
Subayım Doktorum yaşım yeterince büyük sorduğunuz soru ultra mantıksız :) verebileceğiniz tek cevap bu sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @barisx3

B barisx3
7 ay (2230 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: YediGüzelAdam

Subayım Doktorum yaşım yeterince büyük sorduğunuz soru ultra mantıksız :) verebileceğiniz tek cevap bu sanırım
öne plus candır sen samsungla devam şarjı dolunca otuyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z ZX10-R
7 ay (3259 mesaj)
ALLAH senden razı olsun
Sayende vazgeçtim OnePlus almaktan

O kadar eksik uygulama ile hızlı olur tabi

kadar para ver AOD yok
Ne anlamı kaldı amoledin ?

Op tasarım, hız ve ekranı beni kendine çekmişti

Göruyorum ki Amoled yanığı çok fazla bu cihazlarda

Oyun oynamayan ,
Batarya kamera tasarım ve yazılıma önem veren , premium cihaz arayan kullanıcı için ne tavsiye edersin ?
Apple malûm zaten
Oppo için görüşün nedir
Bütçe 6.500 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: zx636

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @YediGüzelAdam