R

Binbaşı
28 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
7 ay
iPhone 12 Pro Max'daki A14 Bionic işlemci Snapdragon 865+'dan geride kaldı.. Uzun süredir ilk kez
İlk çıkan benchmark sonuçlarına göre uzun süredir görülmeyen bir durum oldu ve Apple'ın yeni mobil işlemcisi Snapdragon'un piyasadaki işlemcisinin gerisinde kaldı..
https://www.phonearena.com/news/iphone-12-pro-max-benchmark-scores_id127270

Bu durumunun Apple'ın bu defa işlemcinin performansından çok ısınma ve pil tüketimine odaklanması zorunluluğundan kaynaklandığı sanılıyor.

Bu durumda A14'ün asıl rakibi olacak Snapdragon 875 serisi ile Apple Bionic işlemcilerle arasında artık kapanamayacak kadar bir fark açabileceği düşünülüyor..
R
2 yıl
Galaxy Note 10 & 10 Plus tüm dünyada (Verizon operatörü dışında) Exynos kullanacak...

Bu başlığı artık bu SD ve Exynos tartışmaları bir son bulur diye açıyorum. Samsung, Evan Blass'a dayandırılan bir habere göre (tüm samsung sızıntıları doğru çıkar) tüm Note 10 serisinde (Verizon dışında) 7nm teknolojisiyle üretilmiş Exynos 9825 kullanacak..

Böylelikle bu SD & Exynos karmaşası ve tartışması da sonunda bitecek...


https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-10-Exynos-9825-AT-T-Sprint-T-Mobile-Snapdragon-855-Verizon_id117875
R
5 yıl
Font boyut sorunu... ve 12 yıllık üyeden bir uyarı...
Son haftalarda meydana gelen bir sorun olarak ortaya çıkan, "mobile ve tablet" sürümündeki mesajların karakter boyutu problemi eğer çözülmezse, 12 yıllık üyeliğime rağmen bir daha foruma uğramayı düşünmüyorum..

Çünkü artık mesajları okumaya çalışmak işkenceye dönüştü..

Bir de o kadar komik bir durum ki, mesaj gövdesi hariç geri kalan tüm sayfadaki karakterler normal boyutlarda, asıl önemli olan mesajın kendisi minicik..
R
5 yıl
iPad Pro Türkiye'de pahalı mı gerçekten ?!? Bir bakalım...
Dün siparişi verdim, şu an kargoda.. 128GB Space Grey WiFi..

Şimdi fiyatlara bir bakalım;

Amerika fiyatı 949$ + Tax... Yani 949$ + Eyalete göre alınan vergi.. Biz kendi vergimizi ekleyeceğiz bu durumda 949$+ %18 vergi = 1119,82

Bugünkü kura göre 1119,82 * 2,87 = 3213 TL

Ben kaça aldım; 3455 TL.. Bu fiyat kredi kartı taksitle ve eğitim indirimi ile.. Aradaki fark ne kadar, 242 TL..

Şimdi ipad pro ile ilgili kopan yaygara 242 TL için mi !?! Haaa.. Derseniz ki cihaz zaten pahalı, ona katılırım, tüm dünyada böyle olduğu düşünülüyor zaten.. Ama Türkiye de pahalı derseniz orada bir yanlışlık var derim..

Gelelim bir başka meseleye;

iPhone 6S Plus 16 GB fiyatı : 3499 TL
iPhone 6S Plus 128 GB fiyatı : 4299 TL

Burada asıl problem bence burada.. iPad pro donanımsal olarak i3-i5 notebookların üzerinde bir performans, 4GB ram, kalem desteği vs.. ile tam bir canavar.. Peki iphone nedir ??? Telefon özellikleri bakımından düşünürsek bana göre artık android amiral gemilerinin (Note 5) çok çok gerisinde..

Bana iphone'nun telefon olarak bir tane üstün olduğu alan söyler misiniz ? Kamerası mı en iyi kamera, donanımı mı en iyi donanım, IOS derseniz evde 2 tane iphone var, ios 7'den beri iphone'larda o eski stabilite kalmadı. Kasma da var, donma da var, kilitlenme, uygulamadan atma da var, batarya süresi derseniz o da iphone 6 plus haricinde vasat.. Özellik yönünden kısıtlamaları zaten geçtim de bana 1 hafta önceki arama kaydınızı bile göremediğiniz (eğer biraz yoğun ise görüşme trafiği) telefonu lütfen TELEFON olarak anlatmayın, övmeyin. Artık androidde rehbere girerken kasma diye birşey zaten kalmadı da iphone gibi resimli rehberin bile olmadığı bir cihaz zaten müsadenizle kasmasın, 1 hafta geriye bile arama kaydına ulaşılmayan cihaz bir zahmet kasmasın.. diyeceğim ama,, kasıyor zaten artık IOS 9 ile..

Yani diyeceğim şu; ne fiyat, ne performans olarak sorun ipad pro'da değil, sorun iphone'da..

Apple'ın pek çok ürününü kullandım, halen de kullanıyorum. iPhone bence ne kadar başarısızsa, iPad tablet olarak tartışmasız bir numara, sabırsızlıkla bekliyorum..
R
6 yıl
Km düşürme... Bu aracı alır mısınız ???
Araç Hyundai Accent Era 2007 model otomatik... Benzinli LPG'li..

Araç 2012 yılında 250 küsür binde km'si geriye alınmış. 2013'de şu anda aracın sahibi olan arkadaş almış (bu km düşürülme olayını bilerek) ve LPG'yi taktırıp kendisi de yaklaşık 30bin km yapmış ve araç şu anda 190 bin küsürde... Yani yaklaşık 100bin km belki biraz fazla km. geride..

Aracın sorgulamasını yaptım. Görünen 3 hasarda hiçbir bedel yazmıyor. Ustaya gösterdim, değişeni yok.. Boya 3-5 parça var. Servise soktum, motor'da, şanzımanda veya yürüründe bir sıkıntı yok dediler.. Sadece motorda bir ses var ama fincan'mı neyse herhalde ondanmış, rektefelik falan vs.. bir durum yok diyorlar.. Dışarıdan da bir motor ustasına gösterdim o da şanzuman ve motorda hiçbir sorun yok diyor.. Bir de aracın sahibi arkadaş 6 ay kadar önce şanzımanı komple revize ettirmiş.. Aracın km'si hiç belli değil.. İçi dışı tertemiz.. ÖZellikle iç döşeme 0 ayarında desem abartı olmaz.. Sigara yanığı, yırtık, aşınma, koku vs.. yok.. Aracı kullandım, uzunca bir süre.. vites geçişleri, sessizlik, performans vs gayet güzel geldi...

Bu aracı piyasasından yaklaşık 4-5 bin TL ucuza pazarlığını yaptık.. Ama sizin görüşlerinizi almak istedim..

Ne dersiniz... Araç hoşuma gitti, bizde birkaç yıl sonra yine piyasasının altına durumunu belirterek satmak istesek satar mıyız, yoksa elimizde mi kalır... Yakın zamanda satma planımız yok, yani araçta sıkıntı olmazsa en az 3-5 yıl kullanılacak..
R
6 yıl
Yollardaki BiXenon ve Led farlı görgüsüzler !!
Hemen mevzuya gireyim.. Son haftalarda 3000km ş.arası yol yaptım. Bu bahsedeceğim mevzu çok rahatsızlık verici... Bu arada "Kıskanıyon deeeemiiii senin yok diye..." diyeceklere peşin söyleyeyim son 2 aracım bixenon'lu...

Gece diyelim ki otoyolda ilerliyorsunuz.. Hatta orta veya sağ şerittesiniz.. Arkadan gelen led farlı veya BiXenon'lu görgüsüz belki 1km geriden uzunları çakmaya başlıyor. 1-2-3-5 yetmiyor çakmaya devam.. "ulan..." diyorsun "noluyo...." kendi kendine.. Ben ağır akıllı orta şeritte 110-120 gidiyorum da.. Bu salak benden ne istiyor.. Ne yapmalı mesela. . Bu görgüsüzün gül hatırı için orta şeridi de boşaltıp kendimi sağdaki tırın altına mı atayım.. Ne yapayım. . Yoksa bir talebi yok da sadece şunu mu demek istiyor.. "Baaaak.. görgüsüzün, öküzün önde gideniyim.. Amaaaa.. Led far bende.. Arabayı Full banka kredisi ile aldım, 6 ay sonrada yiyecek ekmeğim bile olmayacak... Ama olsun led farlı arabam var... Herkes görsüüüün..."

Şu bizim millet bir teknolojiyi de olması gerektiği gibi kullansın arkadaş.. Ne versen, ne kullansa, hangi imkana sahip olsa illa ..okunu mu çıkarmak zorunda..

*** Konunun gidişatına göre başlığa birkaç ek yapayım;

1 - Gece yolculuğunda sellektör'e karşı değilim tabiki.. Yerinde, zamanında 1-2 kez yapılan sellektör zararlı değildir, tam tersine faydalı.. Öndeki araç sürücüsüne anlık bir rahatsızlık bile verse, kazançlarının yanında razı olunabilir.. Burada bahsettiğim bu durum değil tabiki..

2 - Özellikle merceksiz, çakma xenon taktıranlar bu mesajın konusu bile değil.. Onlara zaten karşılarından gelenler de yeterince saydırıyor.. Araçlarında orjinal sistem bulunan ve bunu üstte dediğim gibi 1 kez kullanacağına 10 kez kullananlardan bahsediyorum...

3 - Şeridinde duramayan, yolda gezinen, sol şeridi gereksiz şekilde işgal edenler de bu mesajın konusu dışındadır.. Bu sellektör manyakları ne kadar zararlıysa, bunlar da o kadar belki daha fazla zararlı...
R
7 yıl
IOS 8.0.2 yayınlandı...
Başka açıklama gerekmez herhalde....

8.0.1'in hatasını düzeltmek haricinde bir yenilik yok gibi.
R
7 yıl
IOS 8.0.1 test için operatörlere verildi...
PhoneArena'nın haberine göre IOS 8'in ilk yaması bazı operatorlere test için gönderildi.. Bu süreç genelde çok kısa sürüyor ve minor update olduğu içinde muhtemelen 1 hafta içinde dağıtım başlar diye düşünüyorum...

Resmi hata düzeltme listesi şöyle;

Phone: Addresses bugs with call forwarding and freezing when accessing visual voicemail

Keyboard: Fixes an issue with keypad not appearing to enter iCloud Keychain verification codes

Safari: Fixes a problem with videos occasionally not playing

Sharing: Fixes AirDrop support for Passbook passes

VPN: Addresses an issue with installing VPN profiles
R
7 yıl
Bence iPhone 6 Plus alacaklar sadece 1 ay beklesin, (Resim eklendi)


Çünkü cihaz o kadar BÜYÜK ki bence, bir hevesle, pil süresi, kamera avantajı, en iyisi bu vs..vs.. diye alanların bir kısmı 1 ay bile dolmadan satışa çıkaracak...

O gün geldiğinde ben de bu mesajı alıntılayıp up'larım diyorum ama bakalım...

Çünkü iphone 6 plus bence günlük kullanımda illallah dedirtecek kadar büyük olacak... Bu ortada.. Hem Note hem Note 3 kullanmış birisi olarak söylüyorum.. İlk günlerde aşık olduğunuz cihazdan gerçek kullanım koşullarında yüzleşince sinir olmaya, nefret etmeye başlıyorsunuz..


Avantaj olarak ortada olan büyük ekran, pil ve optik stabilizasyon... Bunları değerlendirelim;

1 - İphone 5S'in kamerası bile mükemmel iken, muhtemelen 6 çoğu kişi için yeterli olacaktır.. Optik stabilizasyon gerektirecek durum yılda kaç kere başınıza geliyor bilmiyorum, benim belki de hiç olmamıştır son 1 yılda..

2 - Pil süresi için büyük cihaz taşımakta çoğu insana -bende dahil- mantıklı gelmiyor, başta mantıklı gelse de sonradan bir bardak süt içmek için yanında inek gezdirmek gibi oluyor..

3 - Büyük ekrana gelince, evet büyük keyif ama evdeyken... Dışarıda ???????????????.. Şimdiye kadar hep iphone kullananlar ilk kez yüzleşecek ama ben şimdiden hatırlatayım hakkaten bazen büyük sıkıntı oluyor...

Ne dersiniz...

Ek :İlk resimler de gelmeye başladı;

İşte iPhone 6 plus gömlek cebinde...


< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 yıl
Halen Iphone 6 tasarımını savunup Apple'ın gönüllü avukatlığını yapanlar.. Buyurun..Apple Iphone 6 tasarımı ile artık "ÇİRKİN" telefonlar arasına girmiş ve tasarımındaki zerafet, kalite ve prestiji kaybetmiştir.

1 - Bir kere kalın üst ve alt bezel tasarımı smartphone endüstrisinde en kaçınılan şey olmasına rağmen Apple inadına kalınlaştırmıştır...

2 - Seamless diye ifade edilen akıcı tasarım anlayışından vazgeçerek çıkıntılı bir kamera lensi ile arka tasarımın çirkinliğine çirkinlik katmıştır...

3 - Arkada özellikle NFC için yaptığı anten tasarımı ile hepsinin üstüne mum dikmiştir...

4 - Yüzmilyarlarca dolarlık şirket 2 yıl vakti olmasına rağmen sanki bir gece önceden performans ödevi hazırlayan çocuk gibi iphone 6'nın geri kalan tasarımını da zaten olduğu gibi alt model ürün olan ipod touch'dan olduğu gibi kopyalayıp millete yeni tasarım diye yutturmaya çalışmıştır...

5 - Tüm bunların ardından donanım kısmına hiç girmiyorum bile....

Ben Iphone 5S kullanıyorum ve kullanmaya devam edeceğim... İnternet bir paylaşım mekanı ise benim de görüşüm Apple bu tasarımından dolayı ödüllendirilmemeli tam tersine cezalandırılmalıdır ki, "biz ne yapsak alır bunlar" anlayışından vazgeçsinler..

Bu kadar para verilen bir akıllı telefonun sadece akıllı olması yetmez, donanım, yazılım yetmez...

Apple'ın sitesindeki fotoğraflarla kendinizi avutuyorsanız onların hepsi render görüntüler.. Fotoğraf değil..

Buyrun karşılaştırın, site görüntüsü ve lansmanın ardından yapılan basın için yapılan "hands on" sunumundan gerçek fotoğraf...

*** Bir uyarı : "Iphone 6 alamıyon da ondan kıskanıyon değilmiiiii..." diyecek bebelere hatırlatma... Bu forumda herkes sizin gibi telefon almak için anasına-babasına yalvarıp alıyor zannediyorsanız yanılıyorsunuz... Buradaki mesele para değil.. OK...


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.