Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
10512
Cevap
258359
Tıklama
17
Öne Çıkarma
ONEPLUS ONE KULLANICILARI KULÜBÜ (Official Android 6 Geldi )

M MMistanbul Konu Sahibi
7 yıl (6361 mesaj)
Merhaba arkadaşlar konunun ilk sahibi olan @Jin_paci ye konuyu bana devrettiği için teşekkür ederim.Konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi PM ile bildirebilirsiniz.Offical Cyanogen 12.1 (CM-12.1-YOG4PAS3JL)' i Nasıl Kurabilirim? (Lolipop 5.1.1)

Aşağıdaki full zip dosyasını indirip telefon hafızasına atın.

Daha sonra wipe işlemlerini yapın ve dosyayı flashlayın.

Offical Cyanogen 12.1 (YOG4PAS3JL)

Son güncelleme


Twrp :http://builds.cyngn.com/cyanogen-os/bacon/12.1-YOG4PAS3JL-bacon/d91bf047f5/cm-12.1-YOG4PAS3JL-bacon-signed.zip

Fastboot :http://builds.cyngn.com/cyanogen-os/bacon/12.1-YOG4PAS3JL-bacon/d91bf047f5/cm-12.1-YOG4PAS3JL-bacon-signed-fastboot.zip

Ota (Telefonunda YOG4PAS2QL kurulu olanlar için) :http://builds.cyngn.com/incremental/bacon/cm-bacon-49d90510ef-to-d91bf047f5-signed.zip
Resmi Site

http://oneplus.net/Google + Oneplus One Gurubu

https://plus.google.com/communities/101527151862521651139


Telefonu nasıl alabilirim?

Öncelikle şunu belirteyim bu telefondan kullanmak istiyorsanız yurt dışına bir tanıdığınız olması gerekiyor. Daha önce davetiye ile satılan oneplus one bugün (21/04/2015) itibari ile davetiyesiz satışa sunuldu. Ama hala ülkemize satış yapmıyor.

Daha detaylı bilgi için OnePlus One Almayı Planlayanlar Kulübü başlıklı konuya bakabilirsiniz.


Resmi satış sitesi hangi ülkelere gönderim yapıyor?

Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsveç, Tayvan, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri (liste sürekli güncellenmektedir. Lüten resmi sitesini takip ediniz.)Mesut Çevik İnceleme

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/OnePlus-One-video-inceleme-Tam-bir-seri-katil.htm-----------------------------------------------------------------------

*** AnTuTu Benchmark ***

45000 - 50000 Arasındadır. (Ortalama)

-----------------------------------------------------------------------


Tasarım ve fiyat


< Resime gitmek için tıklayın >


Teknik özellikleri

< Resime gitmek için tıklayın >


.....:::Videolar:::....

Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınızKutu Açılımı

Videoyu izlemek için tıklayınız4K Video Örneği

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız


LG G3 - One Plus One Benchmark Test.

Videoyu izlemek için tıklayınız


OnePlus One vs. HTC One M8 vs. Sony Xperia Z2 Benchmark Test.

Videoyu izlemek için tıklayınız


Galaxy Note 4 vs S5 vs OnePlus One Benchmark Test

Videoyu izlemek için tıklayınız


Canon 5D Mark III & Oneplus Karşılaştırma @onur tatar

Videoyu izlemek için tıklayınız


Oneplus One Düşme Testi

Videoyu izlemek için tıklayınız


Arka Kapak Değişimi

Videoyu izlemek için tıklayınız


Oneplus One Batarya Pil Değişimi

Videoyu izlemek için tıklayınız


Demontaj

Videoyu izlemek için tıklayınız


Nilkin Ekran Koruyucu Uygulama

Videoyu izlemek için tıklayınızGENEL BİLGİ


quote:

Orijinalden alıntı: siranusta

Bu sunum da root, recovery nedir custom recovery nedir, twrp, wipe, nedir neden yapılır nasıl yapılır dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Konu içerisindeki metinler resimler videolar internetten toplamadır yani bizzat yazmadım yazanlardan kopyaladım

ROOT Nedir?

Root kelimesi bilgisayar dilinde “kök dizin” anlamına gelir. Telefonda root kelimesinin anlamı ise telefonun sistem dosyalarının bulunduğu kök dizine ulaşmak ve bu dosyaları değiştirebilme yetkisine sahip olmak demektir.

Satın aldığınız android telefonlar, marka model fark etmeksizin genellikle root’suz olarak çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Yani, yeni aldığınız bir telefonda sistem dosyalarına ulaşamaz ve köklü değişiklikler yapamazsınız. Bunun sebebi ise, telefon üreticilerinin aldığı bir çeşit güvenlik önlemidir. Çünkü telefon kullanıcısının telefonun kök dizinine ulaşarak sistem dosyalarını silmesi veya bozması önlenmiş olur. Çünkü sistem dosyaları değiştirildiğinde telefon bir daha çalışmayabilir.

Peki bazı uygulamalar sadece root’lu telefonda çalışıyor, neden? Çünkü android telefonlarda çalışan uygulamalar da, telefon root’lu olmadığı sürece sistem dosyalarına ulaşamazlar. Bu da bir güvenlik önlemidir.

RECOVERY Nedir?

Android'li cihazlar, bootloader, radio, recovery ve sistem olmak üzere birkaç yazılım parçasından oluşurlar. Bootloader, cihazınızı açtığınızda devreye ilk giren yazılımdır ve recovery\'nin mi, yoksa Android (\"system\") ve radio\'nun mu yükleneceğini seçer. Radio, cihazınızdaki antenleri denetler. Bu antenler sizi mobil ağ sağlayıcınızın baz istasyonlarına bağlarlar.

Recovery, basit bir anlatımla Android\'den ayrı çalışan, çeşitli sistem görevlerini yerine getirebilen bir \"mini işletim sistemidir.

Peki ya CUSTOM RECOVERY Nedir?

Custom recovery, stok recovery\'nin üstüne yükleyebileceğiniz özel bir recovery\'dir. Custom recovery yüklemek için birçok nedeniniz olabilir, bunların çoğu ek işlevlerdir.

- Üçüncü parti ROM\'ları stok Android üzerine yükleyebilme.
- Nandroid yedekleri alabilme. Bu yedekler, kişisel verileriniz dahil her şeyi yedeklediğinden oldukça faydalıdır.
- Android Debug Bridge (adb) ile iletişim olanağı sunar. Böylece sorun giderme ve diğer geliştiricilere yönelik işlevlere ulaşabilirsiniz.
- Recovery\'ye kullanımı daha kolay, dokunmatik bir arayüz kazandırabilir.

WIPE Nedir?

Wipe işlemi, yeni ROM yani yazılım yüklemeden önce mevcut ROM’un kalıntılarını sildiğimiz işlemdir. Sadece yeni yazılım yüklemeden önce değil, mevcut yazılımı sıfırlamak istediğimizde de cihaza Wipe yapabiliriz.
Wipe yaptıktan sonra cihazdaki yazılım da silinir mi?
Wipe işlemi cihazdaki ROM’u yani yazılımı silmez. O sistem üzerinde yapılmış tüm işlemleri siler. Yani bir nevi fabrika ayarlarına dönmüş olursunuz. Ama çok daha kapsamlı bir şekilde.
Wipe işleminden sonra mevcut yazılımınız tekrar çalışacaktır. Fakat tekrar tüm içerikleri yeniden kurmanız gerekecektir.

FUL WIPE işlemi ne yapar?

Full Wipe işlemi, en kapsamlı Wipe işlemidir. Sistemdeki önbellek, dalvic, boot ve sistem verilerini temizler. Wipe’a göre Full Wipe işleminin en belirgin farkı boot’u da silmesi. Android’deki boot dosyası silindikten sonra, cihaza yeni boot dosyası flashlamazsanız, cihazınızdaki yazılım yüklenmez ve cihaz boş ekranda yazılım bulamamış bir şekilde açık kalır.
Yeni boot ve ROM yükleyecekler haricinde Full Wipe işlemi çok gerekli bir işlem değil.

Recovery içine girdik, Wipe nereden yapılıyor?
Recovery içine girdikten sonra karşımıza Wipe Data / Factory reset işlemi çıkıyor. Bu seçeneği seçip, uyguladıktan sonra Wipe Cashe işlemini de yapıyoruz.
Full Wipe yapmak için Advanced kısmına girip; Wipe Dalvik Cache ve Wipe Battery Status işlemlerini de yapmamız gerekiyor.
1- ColorOs yüklü cihazımı Cm11s versiyonuna nasıl çevirebilirim?

Videoyu izlemek için tıklayınız

2- CM11S, CM12 yüklü cihazımı Color Os versiyonuna nasıl çevirebilirim?

Videoyu izlemek için tıklayınız

Aşağıdaki linkten ColorOS u indirebilirsiniz. (Ben 2.0.5i yükledim.)

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/coloros-4-4-4-custom-t3005991


3- Stock rom nasıl yüklenir?@siranusta

Videoyu izlemek için tıklayınız


4- OTA ile CyanogenMod güncellemesi alamıyorum manuel nasıl yükleme yapabilirim?

quote:

Orijinalden alıntı: Darim

Arkadaşlar muratai arkadaşımızın hazırladığı dosyayı düzenleyerek yeniden yüklüyorum. Ben bu şekilde 22Q dan başladım. güncellemeleri ard arda aldım. 38R güncellemesini de telefona yükleyip recovery ile yükledim. Şu an 38R ve hiç bir sorun yok. Ayrıca şunu belirteyim. TWRP rwcovery yükledim. 22Q dan hemen sonra. Güncellemeleri almada sorun yaşamadım.

CyanogenMod güncelleme sorunu yaşayan arkadaşlar için çözüm:

Oneplus One FASTBOOT ile CyanogenMod 11S Rom kurma rehberi. CyanogenMod 22Q kuracağız. Bu romu kurduktan sonra Ayarlar>TelefonHakkında>sistem güncellemelreinden güncellemeleri kontrol et tıklayarak önce 22R, Sopnra 25R, güncellemelerini yükleyeceksiniz.. Bu güncellemelerden sonra 30O güncellemesi gelecek. O güncelleme ile telefonunuzun Android sürümü 4.4.4 olacak. O güncellemenin hemen ardından 33R güncellemesini alacaksınız. Son güncelleme bu. Eğer güncellemeleri kontrol et dediğinizde sisteminiz güncel derse telaşlanmayın. 1 saat sonra tekrar kontrol edin. Ben telefonun romunu bu yöntem ile birkaçkez yükledim. Hiç bir sorun yaşamadım.

Kurulum

Bu rehber ile rom atarken telefonunuzu tuğlaya çevirme riskiniz vardır, o yüzden sorumluluk size ait ben mesuliyet kabul etmiyorum.

Nexus Root Toolkit v1.8.8 burdan indirin. (http://www.wugfresh.com/nrt/ )
Programla işimiz yok sadece içindeki fastboot.exe ile işimiz var o yüzden kurulumdan sonra program telefonu tanıyamadı vs derse paniklemeyin, kapatın gitsin programı.

Rom dosyasını buradan indirin. (467 mb)
https://www.androidfile.../?fid=23501681358539178

Telefonu fastboot moduna sokmak için Telefon micro usb ile laptopa/bilgisayara bağlı olucak ve açık halde olucak. Yani menülerde gezinebilir halde olmalı. Sonra güç tuşuna basılı tutun 10 sn kadar, telefon kendini kapatacak ve bilgisayardan "USB Aygıt çıkarıldı" yani Dilong sesi duyacaksınız. O sesi duyduktan ve telefonun bildirim ışığı söndükten sonra güç tuşuna basılı tutmaya devam ederken birde ses arttırma (Volume up) tuşuna basılı tutun 2-3 sn kadar, fastboot mode logosu gelir ekrana.

Yok gelmez is diğer yöntemi deneyin.

OnePlus One Tollkit'i şu adresten indirin ve kurunhttps://www.androidfile.../?fid=23622183712467147
Enter fastboot/recovery mode sekmesine tıklayın. Açılan pencerede reboot fastboot mode sekmesini tıklayın. Ekranda fastboot logosunu gördüyseniz sorun yok. Görmediyseniz bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. İşlemleri yeniden deneyin.


Fastboot logosunu gördükten sonra cm-11.0-XNPH22Q-bacon-signed-fastboot. zip klasöründeki dosyaları C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data içine çıkartın: C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data klasörünün içinde cm-11.0-XNPH22Q-bacon-signed-fastboot. zip klaöründe yer allan
boot.img
userdata.img
system.img
recovery.img
cache.img
modem NON-HLOS.bin
sbl1.mbn
sdi.mbn
aboot emmc_appsboot.mbn
rpm.mbn
tz.mbn
LOGO logo.bin

dosyaları olması lazım. Bu dosyalar data klasöründe yoksa işlemleri yeniden gözden geçirin.

Evet artık yüklemeye hazırız. Cihaz fastboot modunda ve tüm dosyaları C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data klasörünün içine attık.

Şimdi C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data klasöründe boş bir yerde Shift tuşuna basılı iken fare ile sağ tıklayalım. Shift+sağ tık. Gelen Menüde Komut dosyasını burada çalıştırı tıklayalım. cmd ekranı açılacak.

Komut dosyasında C:\Program Files (x86)\WugFresh Development\data> göreceksiniz. Buradan sonra aşağıdaki işlemleri yapınız.

Bunu yazın:

fastboot devices

Eğer bir satır yazı çıkarsa herşey yolunda demektir.

Bunu yazın:

dir *.img

Bunun gibi dosyaları görmeniz lazım:

boot.img cache.img recovery.img userdata_64G.img etc

Yok görmüyorsanız rom dosyalarını bu klasöre çıkartmamışsınız demektir, sakın aşağıdaki adıma geçmeyin.

Aşağıdaki komutları copy paste yaparak girin. Hepsini bir copy paste etmeyin. Önce erase kısmını, sonrada flash kısmını girin. Buradan kopyala yaptıktan sonra sağ tık ile komut satırı penceresine yapıştır diyebilirsiniz. Yapıştır dedikten sonra enter a basmayı da unutmayın.

Kilitli telefonlar için kod.

fastboot oem unlock

telefon baştan başlayacak, bir soru sorcak çince. Soldakini seçin. Telefon kendini sıfırlayıp kilidi kaldırcak.

fastboot erase boot
fastboot erase cache
fastboot erase recovery
fastboot erase system
fastboot erase userdata


Bu işlem telefondaki romu ve recovery yi siler aman ha!

Eğer aşağıdaki komutlarda hata alırsanız telefonu kapatmayın, usb bağlantısını söküp yeniden takın. Tekrar komutları girin.

fastboot flash boot boot.img
fastboot flash userdata userdata.img -------------> 64 gb olanlar için --------> fastboot flash userdata userdata_64G.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash modem NON-HLOS.bin
fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
fastboot flash dbi sdi.mbn
fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
fastboot flash rpm rpm.mbn
fastboot flash tz tz.mbn
fastboot flash LOGO logo.bin


Eğer yukarıdaki komutlarda herhangi bir error yada file not found gibi hata görmezseniz, şu komutla telefonu yeniden başlatın:

fastboot reboot

İlk boot 2-3 sk sürecektir endişelenmeyin.

Evet artık telefonunuza cm11 22Q rom yüklü. Artık bilgisayar ile işiniz kalmadı.

Ayarlar>Telefon hakkında>sistem güncellemeleri>güncellemeleri kontrol et menüsünden tüm güncellemeleri alacaksınız.

Kolay gelsin.

Bu yazıda @muratai arkadaşımızın katkısı ile hazırlanmıştır. @muratai arkadaşımıza teşekkürü borç biliriz. :)
5- EFS yedeği alma ve geri yükleme?


Marketten terminal emulator indir, çalıştır ve root yetkisi ver.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm


su[ (yaz Enter' a bas) 

(Daha sonra sırası ile alttaki kodları yaz. Her satırdan sonra Enter)

dd if=/dev/block/mmcblk0p10 of=/sdcard/modemst1.bin bs=512 (Enter)

dd if=/dev/block/mmcblk0p11 of=/sdcard/modemst2.bin bs=512 (Enter)Böylelikle iki adet dosya hafıza kartına yedeklenmiş olacak. ( modemst1.bin ve modemst2.bin ) Bu yedekleri istediğin yerde saklayabilirsin. ( Mail, bulut sistemi, bilgisayar vs.)


Aşağıdaki komutlarla da fastboot modunda geri yükleyebilirsin.


fastboot flash modemst1 modemst1.bin 
fastboot flash modemst2 modemst2.bin


Aşağıdaki video @siranusta tarafından hazırlanmıştır.

Videoyu izlemek için tıklayınız6- Oneplus one aşılamayan donma sorunu olması durumunda ne yapmalıyım?@barish

Eğer ses kısma + güç tuşuna basılı tuttunuz buna rağmen reset olmadıysa bunları sırası ile uygulayınız.

1- Sim kart ve parçasını çıkartın. (Yukarıda Batarya Değişimi videosunda var)
2- Tırnağınız yardımıyla bir yerden kapak arasına girin ve çevresini dolaşarak açın. Pili sökmeye kalkışmayın bağlantı altında değil.
3- Kameranın olduğu kapağın vidalarını açın.
4- Orada pilden çıkıp gelen yatsı kablonun bağlandığı nokta klipsli, hafif çekince ayrılıyor.Çıkarıp tekrar taktın. (Yukarıda Batarya Değişimi videosunda var)


7- Oneplus one sürücüleri yükleme?

1- Öncelikle son sürücüleri yüklememiz gerekiyor indirin ve masa üstüne bir dosyaya çıkarın ADB USB Sürücü
2- Aygıt Yöneticisine gidin Android cihazınızı bulun ve Sürücü Yazılımını Güncelle yi seçin.
3- "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" yı seçin
4- İndirdiğiniz sürücünün dosyasını gösterin ve ileri deyin
5- Listeden ADB Interface seçin
6- Android ADB Interface (bu bir imzalı sürücü). seçin ve yükleyin. İşlem tamam.

8- Çift tıklama ile ekranı açma ayarları ?

Menü / Ayarlar / Ekran ve Işıklar / Uyanmak için çift dokun - Tikle


9- Çift tıklama ile ekranı kapatma ayarları ?

Menü / Ayarlar / Durum Çubuğu / Uykuya geçmek için iki kez dokun - Tikle


10- Sanal butonları nasıl aktif edebilirim?

Menü / Ayarlar / Tuşlar / Ekrandaki dolaşım çubuğunu.. - Tikle


11- Bidlirim çubuğu kısa yollarını nasıl düzenlerim?

Menü / Ayarlar / Bildirim Çekmecesi / Kareler ve Düzen


12- Cebimde ekran kendine açılıyor ne yapmalıyım?

Menü / Ayarlar / Ekran ve Işıklar / Yanlış uyandırmaları önle - Tikle


13- Meşgulken arayanlara mesajla verilen yanıtları nasıl değiştirebilirim?@siranusta

Düzenlemek için Telefon simgesine tıklayın, Sağ alt köşede ki 3 noktaya tıklayıp / Ayarlar / Çağrı ayarları / Hızlı yanıtlara girip değiştirmek istediğiniz mesaja tıklamanız yeterli. İstediğinizi yazıp tamam butonuna basın. Orijinale dönmesi için 3 noktadan "Varsayılanları geri yükle" diyebilirsiniz.


14- Mp3 ü nasıl zil sesi yapabilirim?@siranusta

İstediğiniz mp3 dosyasını " Bilgisayar\A0001\Dahili depolama birimi\Ringtones " klasörü içerisine atıp telefon üzerinden " Ayarlar / Ses / Telefon zil sesi listesinden eklediğiniz MP3 dosyasını bulabilirsiniz.


15- Cyanogen Mod da simgelerini nasıl gizlerim?@siranusta


Videoyu izlemek için tıklayınız


16- 4K Video çekiminde UHD mi, DCI mı?

DCI 4K 4096×2160 çözünürlükle, UHD 4K 3840×2160 çözünürlükle çekim yapıyor.

17- Ekran görüntüsü nasıl alabilirim?

1. Yöntem

Öncelikle ufak bir ayar yapalım,

Ayarlar / Tuşlar / Güç menüsü / Ekrangörüntüsü (Tikle)

Daha sonra güç menüsüne basılı tutun ekran görüntüsü alma seçeneği gelecektir.

2. Yöntem (@ESvED1453)

Güç + Ses Kısma

tuşlarına aynı anda uzun basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.18- Hardbirck ve Softbirck olmuş Partisyonları zarar görmüş telefonların çözümü için gerekli adımlar


quote:

Orijinalden alıntı: siranusta

@mcsememo'nun anlattımıyla

Yanlis color os kurulumlarinda oneplus one'da fastboot, power on gibi islemler icin gerekli olan modem partisyon bilgileri silinebiliyor. Kisacasi guc,guc+ses azalt, guc+ses artir kombinasyonlari calismiyor, telefon fastboot veya recovery konsola girmiyor. Telefon hicbir sekilde tepki vermiyor. Hardbrick olan oneplus one'yi calisabilir hale getirmek icin asagidaki islemlerin yapilmasi gerekiyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu konunun cozumu ise Msm8974DownloadTool.exe uygulamasindan geciyor. Uygulamayi kullanmadan once bilgisayara yuklu olan fastboot,adb gibi suruculerin kaldirilmasi iyi olur. Sonrasında windows7/windows 8 driver imza kontrolunun kapatilmasi https://support.hidemyass.com/hc/en-us/articles/202723596-How-to-disable-Driver-Signing-check-on-Windows. Buradan gerekli ColorOS paketini indirip .zip'li dosya icindeki DRIVERS.ISO dosyasini 7zip gibi bir arsiv uygulamasi ile aciyorsun. Acilan klasor icindeki setup.exe dosyasini kuruyorsun.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Sonra indirdigin color os klasoru icindeki Msm8974DownloadTool.exe dosyasini calistiriyorsun.

< Resime gitmek için tıklayın >

Enum butonuna tiklayarak bilgisayarin com portlari taranarak telefon bulunur. Telefonun yukaridaki kirmizi satirda oldugu gibi gozukmesi gerekiyor. Eger telefon gozukmuyorsa usb kablosunu baska bir porta takarak dene. Telefonu bilgisayara baglayarak guc+ses artir dugmelerine birlikte basiyorsun. Uygulama telefonu tanirsa color os kurulumu otomatik olarak basliyor. Color os img dosyalarinin kurulduguna dair yesil progress kutulari goreceksin. Islem bitince telefonuna color os kurulmus olacak. Sonrasinda cm stock rom kurabilirsin

ColorOS kurduktan sonra da şu yöntemle CM11S kur telefonu kullanmaya devam et.

Burada ekledigim oneplus one Cm11s patch romunu indir. Telefonu fastboot moduna al ve sirasiyla ONEPLUS ONE-0.bat,ONEPLUS ONE-1.bat,ONEPLUS ONE-2.bat dosyalarini tikla ve kurulumu baslat. Kurulum dosyalari XNPH433R 'ye ait. Kurulum sonrasinda iki defa ota yuklemesi gerceklesiyor. Istenirse kurulum dosyalari cm-11.0-XNPH44S dosyalari ile degistirilerek dogrudan cm-11.0-XNPH44S kurulumu yapilabilir. Asagidaki kurulum ile temiz kurulum yapilmis olur. erase reserve4.img ve erase persist.img komutuyla da wifi gibi eski donanim kalibrasyon bilgileri, sebeke, hatali tarih-zaman problemleri, audiofx f/c problemleri cozulmus olur.

< Resime gitmek için tıklayın >

Son bat dosyasi olan ONEPLUS ONE-2.bat dosyasi ile calistirilan fastboot komutlari
 

@echo off
echo ######### This patch is Created by ONEPLUS Technical Support. #######
echo ###### This patch should only be used for ONEPLUS ONE 64GB Global Version. ######
@echo off

fastboot oem unlock
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot erase reserve4
fastboot flash reserve4 reserve4.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash userdata userdata_64g.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash modem NON-HLOS.bin
fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
fastboot flash dbi sdi.mbn
fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
fastboot flash rpm rpm.mbn
fastboot flash tz tz.mbn
fastboot flash LOGO logo.bin
fastboot oem lock ( bu bölümü silebilirsin)
fastboot reboot
echo It is done Now :)
pause
Sonradan custom rom kurulumu yapilacaksa fastboot oem lock komutunun calistirilmasina gerek yok

< Resime gitmek için tıklayın >19- TWRP RECOVERY Nasıl Yüklenir?


Bilgisayarınıza driverların yüklendiği varsayımı ile anlatılmıştır.

(Eğer yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. http://developer.android.com/sdk/win-usb.html#download )1- Buradan son twrp dosyasını indirelim. (Şu anda 2.8.6.0)

http://dl.twrp.me/bacon/

2- Geliştirici Seçenekleri etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası nın üzerine 7-8 kez dokunarak açmalısınız. Daha sonra geri gelip (Ayarlar menüsü) Geliştirici Seçenekleri ' ne girip en üstten AÇIK konuma getirin. "Şimdi gelişmiş yeniden başlatma"' yı AÇIK konuma getirin. Daha sonra biraz aşağıda yer alan 'Cyanogen kurtarma modunu güncelle' seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

3- Telefonumuzun geliştirici seçeneklerinde yer alan USB hata ayıklama yı etkinleştirelim.

4- Buradan fastboot u kullanmak için gerekli olan dosyayı indirip bilgisayarımızda boş bir klasöre çıkaralım.

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934545876

5- Şimdi güç tuşuna basın ve yeniden başlat deyin, çıkan seçeneklerden "ön yükleyici (bootloader)" seçin. Telefon fastboot modunda açılacaktır. Telefonumuzu bilgisayara bağlayalım.

Not: Alternatif olarak telefon kapalıyken ses açma + güç tuşuna basarak ta bootloader (fastboot) menüsüne gidebilirsiniz.

6- Fastboot dosyalarını çıkardığımız klasörün içerisine girelim. Boş bir yerde Shift + Sağ tık yaparak açılan pencereden "Komut penceresini burada aç" diyelim.

7- Şimdi

fastboot devices


yazıp Enter a basalım. Telefonumuz listede görünüyorsa sorun yok devam edelim. (Eğer yoksa adb sürücülerini yüklemeniz gerekecek.)

fastboot flash recovery XXXX.img


(XXXX olan yere indirdiğimiz twrp dosyasının bire bir adını yazalım.)

yazıp Enter a basalım. Sorun yoksa 4-5 saniye sonra işlem bitmiş olacak. Yani twrp recovery yüklenmiş olacak.

Not: İşlem bittikten sonra reboot etmeden telefonu elle kapatın (Ses kısma + Güç tuşuna uzun basın) , Daha sonra ses kısma + güç tuşu ile twrp recover ye ulaşabileceksiniz.

Hayırlı olsun.

20- CM12S' İ Nasıl Kurabilirim? (Lolipop 5.0.2)


Öncelikle telefonunuzun yedeğini almanızı öneririm. Herhangi bir veri kaybınız olması durumunda sorumluluk kabul etmem. Çünkü imei si ile oynanmış cihazların cm12s yüklemeleri durumunda imei kaybı yaşadığı görülüyor.


Yöntem 1

Bu yöntem hali hazırda CM11S kullananlar için geçerlidir.

Buradan romu indirin ve telefonun içerisine atın.

http://builds.cyngn.com/cyanogen-os/bacon/12.0-YNG1TAS17L-bacon/e816218e8a/cm-12.0-YNG1TAS17L-bacon-signed.zip

Sırayla

1- Geliştirici Seçenekleri etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası nın üzerine 7-8 kez dokunarak açmalısınız. Daha sonra geri gelip (Ayarlar menüsü) Geliştirici Seçenekleri ' ne girip en üstten AÇIK konuma getirin. "Şimdi gelişmiş yeniden başlatma"' yı AÇIK konuma getirin.

2- Şimdi güç tuşuna basın ve yeniden başlat deyin, çıkan seçeneklerden "kurtarma modu (recovery)" seçin. Telefon recovery modunda açılacaktır.

Not: Alternatif olarak telefon kapalıyken ses kısma + güç tuşuna basarak ta recovery menüsüne gidebilirsiniz.

3- Şimdi, daha önce telefonumuza attığımız zip dosyasını flash layacağız. "apply update" diyerek indirip telefona attığımız zip dosyasını seçip işlemi başlatıyoruz.

Videoyu izlemek için tıklayınız
Yöntem 2

Bu yöntem diğer romlar ve OxygenOS kullanıcıları içindir

Bu yöntemde, TWRP Recovery ile kurulum yapılacaktır. TWRP recovery telefonunuzda kurulmuş olmalıdır. Eğer kurulduysa devam edin.

(Kurulmadıysa mesajın sonuna kurulum kalavuzu var. Oradan yararlanarak kurulum yapabilirsiniz.)


Buradan romu indirin ve telefonun içerisine atın.

http://builds.cyngn.com/cyanogen-os/bacon/12.0-YNG1TAS17L-bacon/e816218e8a/cm-12.0-YNG1TAS17L-bacon-signed.zip

Sırayla

1- Geliştirici Seçenekleri etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası nın üzerine 7-8 kez dokunarak açmalısınız. Daha sonra geri gelip (Ayarlar menüsü) Geliştirici Seçenekleri ' ne girip en üstten AÇIK konuma getirin. "Şimdi gelişmiş yeniden başlatma"' yı AÇIK konuma getirin. Daha sonra biraz aşağıda yer alan 'Cyanogen kurtarma modunu güncelle' seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

2- Şimdi güç tuşuna basın ve yeniden başlat deyin, çıkan seçeneklerden "kurtarma modu (recovery)" seçin. Telefon recovery modunda açılacaktır.

Not: Alternatif olarak telefon kapalıyken ses kısma + güç tuşuna basarak ta recovery menüsüne gidebilirsiniz.


3- Wipe' a tıklayın > Advanced Wipe > açılan menüde

* Dalvik Cache
* System
* Data
* Cache

seçeneklerini işaretleyin.

Aşağıda yer alan mavi oku sağa çekin ve işlem bitene kadar bekleyin.

4- Geri gelerek twrp recovery i ana menüsüne dönün. "Install" e tıklayın ve yöntem 2 için indirdiğiniz rom dosyasını bulun ve seçin. Alttaki mavi oku sağa doğru çekin ve yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra SuperSU yüklensinmi diye soracaktır. Roor istiyorsanız onuda mavi oku sağa çekerek onaylayın ve telefonu Reboot diyerek yeniden başlatın.NOT: COLOROS tan geçişte sorun yaşayanlar tekrar cihazlarına ColorOS kursunlar ve aşağıdaki romu indirip flashlasınlar.

http://www.vanir-exodus.net/exodus/bacon/exodus-official_bacon_5.0.2.041115.zip

Bu romu çalıştırın, daha sonra 2. yöntemdeki romu kurabilirsiniz.Hayırlı olsun. :)21-CM12S sonrası imei kaybı yaşadım ne yapmalıyım? @raptor32


http://www.mediafire.com/download/uukgumzi2hf6ey5/NON-HLOS.bin

burdaki bin dosyasını flashlamanız yeterli.


Kullanıcı Listesi

1- Jin_paci (Kurucu Üye)
2- teknokaptan
3- enesaydin00
4- bluering
5- mesahin
6- tr123456
7- oTToTTo
8- muratai
9- MyLife®
10- XsaNx
11- SiriusBlack
12- faysoft
13- MMistanbul
14- rambetiko
15- akulata
16- volki832
17- YCNR
18- scaley
19- Mad_Wolf
20- cuneyd01
21- KingOfShadows
22- nerdean
23- barish
24- pesbatu
25- santhora
26- vhkm
27- jeymisozi
28- IceRulez
29- roadless
30- reckoner
31- ArGoDa
32- sLevenTr
33- firat_ozturk
34- dartveder
35- acer_sahibi77
36- Mardini
37- fuatgider
38- beytom
39- santhora
40- tugiacar
41- uniqueandroid
42- cuncun75
43- NayirNolamaz
44- mesahin
45- elix
46- otmotvmhndsi
47- fuku54
48- bigbooss
49- potentus
50- kicgine
51- financier1717
52- victory3301
53- Darim
54- PRESSIX
55- yunuseabas
56- ESER63
57- guray1981
58- carter64
59- simetri
60- bigbooss
61- nomenore
62- siranusta
63- serdalm
64- red01
65- onkuba
66- mcht0112
67- maskelisuvari
68- Kuchiki
69- atalham
70- inanmayan denesin
71- loti
72- mahoqo
73- ua_atacan
74- YveJhin
75- babaki
76- okitai
77- Zied217
78- atalham
79- ESvED1453
80- Dreamparks
81- ghostomer
82- cartok
83- Önder Çatalkaya
84- rambetiko
85- raptor32
86- esiretti
87- KoCaKuRT_
88- XwarcraftX
89- zafermtl
90- GADALI
91- yunusebas
92- redkid06
93- akulata
94- EXERA
95- must_my
96- Fernando_S
97- YEK67
98- XsaNx
99- burcink
100- *President*
101- ramazan_yıldız
102- acaesar
103- chevanton
104- asdf_13
105- vizi
106- ESvED1453
107- Kadirsu
108- pyrosquad
109- ardicli2000
110- asi_karizmatik
111- ademsin
112- serdarrx
113- Faux Carnival
114- ilhan.44
115- ardicli2000
116- ozhanharnub
117- taka61 (Ağustostan bu yana burada üye)
118- fatihred
119- bravocan
120- cuncun75
121- aaltay
122- teyubesk39
123- BilimveEdebiyat
124- Mücahit YiLmaz
125- sFenX_06
126- ahmetyalvac
127- werduet
128- avroskin
129- Byturkuaz
130- mugioh
131- stabilo
132- énigma
133- Byminik
134- abdullahkan
135- alpduman
136- chevanton
137- tibet53
138- soner23
139- hsnkks
140- ol0c0lo
141- oshinankara
142- CnkYgT
143- tolga68
144- GAJU
145- inzu
146- doganays
147- saintroyo
148- eqex
149- BiPeRVA
150- sgurcan70
151- pyrosquad
152- tolga1461
153-morpheussss
154- tojblok
155- hardlove_72
156- trexmilennium
157- mususi60
158- Muratvw38
159- sevindi42
160- cemee
161- twm
162- Mangel1374
163- pyrosquad
164- Karizma_1612
165- Garlinger
166- GulfStream
167- ahmethuawei
168- EbuMuaz
169- 19ali
170- ozhanharnub
171- GalPal
172- osmangokkurt
173 - sevindi42
174- raptor32
175- daimler1905
176- eopariltay
177- TnTTuRK
178- must_my
179- fairboy
180- görgeç
181- Akif Turhan
182- Caperz
183- railistic
184- silen63
185- TheBaBa55
186- legendofbedwyr
187- iceman2
188- Jamiryov
189- dr_arslan
190- erdy232
191- madmax_88
192- Burkipower
193- metinbahadir
194- betais
195- PCKopatik
196- _botturgec_
197- cathedral
198- safahk28
199- RoyalKozmetik
200- victory3301
201- kadiranasin
202- karackol
203- cryingkhan
204- remiles01
205- spazmol
206 - yhygnr
207 - megapolisx
208 - A ®h Pozitif
209 - resneli
210- isikmuhamm
211- mutomboo


...:::Kulüp İmzası:::...< Resime gitmek için tıklayın >
Oneplus One
Kullanıcılar Kulübü


[link=http://forum.donanimhaber.com/m_94206296/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/9f/51/d4/9f51d4eb653d3544adb8c9055808d7d0.png[/image][/link] 
[color=#FF0000]Oneplus One
Kullanıcılar Kulübü[/color]


< Resime gitmek için tıklayın >
Oneplus One
Kullanıcılar Kulübü


[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_94206296/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/7a/d7/7e/7AD77E417A8A9256226A840CA0256706.png[/image][/link] 
[color=#FF0000]Oneplus One
Kullanıcılar Kulübü[/color][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 18 Ağustos 2016; 15:42:06 >


T teknokaptan
7 yıl (1898 mesaj)
SALI GUNU SIPARISIM GELIRSE BENDE KULLANICILAR KLUBUNE GIRICEM :)
L Laihoisim
7 yıl (36 mesaj)
20 temmuzda elimde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


J jin_paci
7 yıl (919 mesaj)
Ayarlar-Arayüz-Hızlı ayarlar paneli- İme degiştirici var bu telefonun ime degiştirile biliyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jin_paci -- 6 Temmuz 2014; 18:42:31 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

E enesaydin00
7 yıl (412 mesaj)
Bu telefonun imesini degistirebileegini iddaa eden cupra nickli Osman beyi herkes beklemede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesaydin00 -- 6 Temmuz 2014; 18:35:12 >


Bu mesajda bahsedilenler: @cupra , @jin_paci

M mustafa_eser
7 yıl (651 mesaj)
İlginç konu haydi hayırlısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B bobbbb
7 yıl (194 mesaj)
Sipariş yurtdışı mı veriliyor alan arkadaşlar nasıl ulaştılar telefona ve fiyat hakkında bilgi sahibi olmak mümkün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

E enesaydin00
7 yıl (412 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: jin_paci

Ayarlar-Arayüz-Hızlı ayarlar paneli- İme degiştirici var bu telefonun ime degiştirile biliyormu ?

"ime", tam Türkçesi giriş yöntemi demekmis.

InputMethodManager'ın kısaltılmış hali

Bende ilk imei degistirme anlamistim ama ime imis. Cupra nickli üyeden alintidir bilgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


J jin_paci
7 yıl (919 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bobbbb

Sipariş yurtdışı mı veriliyor alan arkadaşlar nasıl ulaştılar telefona ve fiyat hakkında bilgi sahibi olmak mümkün mü

Hocam ben forumdan enesaydin00 hocamdan temin ettim kendisi elden teslim etti istanbulda bana kendisine özel mesaj atıp soru sorabilirsiniz.
imei işi ile ugraşan arkadaş sondurumlar nedir telefon elinize gectimi suan yeni güncelleme geldi telefona android L güncellemesinide 3 ay sonra alıcagı duyruldu kendi forumunda.
@cupra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jin_paci -- 7 Temmuz 2014; 0:26:37 >


Bu mesajda bahsedilenler: @cupra

P pistachio
7 yıl (653 mesaj)
İyi akşamlar,

Amazon'dan baktım 450$'a satılıyor 16'lık cihaz. 150$ kar koymuşlar. Kendi sitesinden sipariş vermek istiyorum ama davetiye lazım. Alan arkadaşlardan rica etsem yollayabilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C cupra
7 yıl (123 mesaj)
Gönderin bir tane çözeyim.. Gerçi çözdükten sonra da aman o fiyat olur mu diyeceksiniz, 120 tl devlete verirken sorun yok, 50 tl bilgiye verirken hep sorun oluyor nedense.. Neyse.. Yırtık dondan çıkan birine sinirlendim de..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MyLife®
7 yıl (160 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: cupra

Gönderin bir tane çözeyim.. Gerçi çözdükten sonra da aman o fiyat olur mu diyeceksiniz, 120 tl devlete verirken sorun yok, 50 tl bilgiye verirken hep sorun oluyor nedense.. Neyse.. Yırtık dondan çıkan birine sinirlendim de..


e yani adamlar haklı :) seni tanımıyorum etmiyorum ne diye sana 50 tl vereyim :) sen bana 50 tl ver ben inceleyip göndereyim sana :)Bu mesaja 1 cevap geldi.

C cavit
7 yıl (1212 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: MyLife®

quote:

Orijinalden alıntı: cupra

Gönderin bir tane çözeyim.. Gerçi çözdükten sonra da aman o fiyat olur mu diyeceksiniz, 120 tl devlete verirken sorun yok, 50 tl bilgiye verirken hep sorun oluyor nedense.. Neyse.. Yırtık dondan çıkan birine sinirlendim de..


e yani adamlar haklı :) seni tanımıyorum etmiyorum ne diye sana 50 tl vereyim :) sen bana 50 tl ver ben inceleyip göndereyim sana :)İncelemeyecek, imei değişimi isteuenlerin telefonlarını halledecek. Pasaportu olmayanları 200-250 tl, pasaportu olanları 120 tl masraftan kurtaracak 50tl karşılığında. İyi fiyat cupra, bilgi herzaman parayı hakeder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bluering
7 yıl (121 mesaj)
Kullanıcıyım. Bana gelen ColorOs yüklü versiyon idi. CM11S yi nasıl yükleyeceğinizi anlatacağım. Cihaz yüklemeden sonra OTA güncellemelerini de alıyor.

1- Buradan indir ve cihazın belleğine kopyala.

2- Cihazı kapatın, ses kısma ve power tuşuna basarak recovery menüsünden install from sdcard (update from sdcard da olabilir tam hatırlamıyorum.) basın ve cihazın içine kopyaladığımız zipli dosyayı seçin.

3- Yükleme bittikten sonra "reboot" deyin ve daha açılmadan ses kısma tuşuna basılı tutarak tekrar recovery menüsüne gelin. "wipe data and cache"i seçin. İşlem tamamdır.

Cihaz rootsuz bir şeklide cm11 yüklü hale gelecek.

3 ayrı cihazda da bu işlemi yaptım herhangi bir sorun olmadı. Yalnız cihazlar baştan Color Os yüklüydü. Tekrar belirtmek isterim.

BURADAN öğrendim.

Edit: Link Yenileme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluering -- 21 Kasım 2014; 11:00:11 >
Bu mesaja 5 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @cartok , @faysoft , @enesaydin00

E enesaydin00
7 yıl (412 mesaj)
Eyvallah hocam guzel bilgilendirme. Konuyu acan arkadas direk ilk sayfaya koyabilir bunlari. Benim suan kullandigim ve cinden alip burada sattiklarim da color os idi ama adamlardan rica ettim cm11s yukletip almistik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bluering

J jin_paci
7 yıl (919 mesaj)
Paylaşım için teşekkürler hocam ilk konuya yazdım paylaşımınızı.
@bluering
Bu mesajda bahsedilenler: @bluering

T teknokaptan
7 yıl (1898 mesaj)
merhaba hocam bende siparis verdim color os lu cihaz ama cm11s nasil sizce hangisini tercih ediyorsunuz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bluering

J jin_paci
7 yıl (919 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: teknokaptan

merhaba hocam bende siparis verdim color os lu cihaz ama cm11s nasil sizce hangisini tercih ediyorsunuz?

Çinden geliyorsa hocam cihazınız color os türkçe dil desteklemiyor cm11s'de ise tüm diller var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jin_paci -- 7 Temmuz 2014; 18:12:18 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P pistachio
7 yıl (653 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

İyi akşamlar,

Amazon'dan baktım 450$'a satılıyor 16'lık cihaz. 150$ kar koymuşlar. Kendi sitesinden sipariş vermek istiyorum ama davetiye lazım. Alan arkadaşlardan rica etsem yollayabilirler mi?

Saf saf davetiye yollar mısınız diye sordum ama biraz araştırdım ve onu bile 150-200$'a satıyorlarmış yeni öğrendim. En iyisi 450$'a almak sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

X xSwindLer
7 yıl (3056 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: bluering

Kullanıcıyım. Bana gelen ColorOs yüklü versiyon idi. CM11S yi nasıl yükleyeceğinizi anlatacağım. Cihaz yüklemeden sonra OTA güncellemelerini de alıyor.

1- BUNU indir ve cihazın belleğine kopyala.

2- Cihazı kapatın, ses kısma ve power tuşuna basarak recovery menüsünden install from sdcard (update from sdcard da olabilir tam hatırlamıyorum.) basın ve cihazın içine kopyaladığımız zipli dosyayı seçin.

3- Yükleme bittikten sonra "reboot" deyin ve daha açılmadan ses kısma tuşuna basılı tutarak tekrar recovery menüsüne gelin. "wipe data and cache"i seçin. İşlem tamamdır.

Cihaz rootsuz bir şeklide cm11 yüklü hale gelecek.

3 ayrı cihazda da bu işlemi yaptım herhangi bir sorun olmadı. Yalnız cihazlar baştan Color Os yüklüydü. Tekrar belirtmek isterim.

BURDAN öğrendim.


Siz nasıl temin ettiniz ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.